Návrh pirátského dioramatu, Lipno 2014

Založil Ryxe, 05.06.2013, 21:57:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Už na výstavě jsem si pohrával s myšlenkou, do čeho bych se mohl pustit, až výstava skončí. Už jsem nějaký přehradovaný a přemýšlel jsem o změně. Vzhledem k dílkům, které vlastním a jelikož kdysi dávno jsem stavěl dřevěné modely historických plachetnic, rozhodl jsem se, že bych mohl zabrousit do tématu pirátů.
Když jsem teď zjistil, že příští výstava bude již příští rok, obeslal jsem pár kostkařů, zdali by se nechtěli ke mě přidat a společně postavit nějaký ten Pirate MOC.
má předběžná vize je: Nějaký ten ostrov/ostrovy, kde nebude chybět pirátská skrýše, nějaké to opevnění, vesnice domorodců, pořádná lodní bitva...
Zatím je nás pár: Já, Sanna, hardegon, FilipS a dnes jsem mluvil s linhim a prý by se taky přidal.  Najde se ještě někdo, kdo by se chtěl na tomto MOCu podílet?

Aki

Kucí, vy mne pěkně se...te!  >:(
Já napíšu, že nic stavět nebudu a vy přindete s tímhle.  ::) Jasný, že se přidám. Mám doma rozdělanou lodičku, kterou jsem původně avízoval do pirate expozice 2013, ale ani omylem jsem jí nestihl dokončit a pak se taky Šipkovi až tak úplně nehodila. Takže ano, přidám se - s minimálně jednou lodí do správné lodní bitvy.  8)

Hardegon

Jestli platí i vytvoření námořní bitvy, tak bych se o nějakou tu kocábku taky pokusil. Nic neslibuju, ale můžu za ten rok zkusit nějakou alespon snesitelnou spáchat.

FilipS

Možná by bylo fajn se hned ze začátku dohodnout, jak uděláme možná to nejdůležitější- vodu
Spokojíme se s blue baseplates, nebo bude z bricků a nebo z 1x1 round plates. Ta poslední technika by se mi strašně líbila, vypadá realisticky, lehce se lodě ponoří, ale vyžadovalo by to tisíce dílků. Pokud si pamatuju, tak cena jedné round plate je cca 0,20 Kč/ks (až půjde BL, půjde to ověřit).
Co vy na to?

Hardegon

Z trans round plate bych jednou chtěl začít dělat vodu ve všch stavbách. Zatim jich mam asi 2000 a je to tak na rybníček. Už dlouho ale pokukuju v jednom obchodě asi po 15000 kouscích.

Kuba

Příští rok bych měl končit mé dálkové studium, tak nevím, jak na tom budu s volným časem, ale pokud by to jenom trochu šlo, tak bych něco taky zkusil postavit. Nemám ale vůbec dílky a zkušenosti na stavbu lodí. Tak bych se mohl pokusit třeba o nějakou malou vojenskou pevnost (v šedé) nebo budovy.

Zatím se tedy hlásím pouze do zálohy.

Tady to sice nepatří, ale jako plán B mě napadlo, zkusit postavit něco na téma Western. Nepřemýšlí o tom taky někdo? Když tak dejte vědět. přes SZ.


hobby

Citace od: FilipS kdy 07.06.2013, 14:08:59
Možná by bylo fajn se hned ze začátku dohodnout, jak uděláme možná to nejdůležitější- vodu
Spokojíme se s blue baseplates, nebo bude z bricků a nebo z 1x1 round plates. ...
No jo klucí, ale zvažovali jste, co to dá každýmu po skončení výstavy práce, až si ty bricky bude muset přepočítat? A co když se splete a bude to přepočítávat znovu? A když vám to nevyjde, zase to budete muset přepočítat? Je třeba to domyslet! ;D.

šipka

Krapet jste mě předběhli  ;D  samo se rád přidám.  Otázka vody je asi ve velikosti plochy, původně jsem chtěl  pro Lipno použít modrý bricky ale tolik jsem jich nenahromadil a zbylo to tedy na baseplate :(

nerow

Citace od: hobby kdy 07.06.2013, 15:15:23
No jo klucí, ale zvažovali jste, co to dá každýmu po skončení výstavy práce, až si ty bricky bude muset přepočítat? A co když se splete a bude to přepočítávat znovu? A když vám to nevyjde, zase to budete muset přepočítat? Je třeba to domyslet! ;D.

Třeba váhou, co je na LB..To by bylo asi rychlé a přesné... :)

hobby

Myslíš, že by to spočíta i na kusy? Tak to si myslím, že při těhle objemech ne.

nerow

Myslel jsem tak, že když tam bude někdo mít 1000 ks, tak se zjistí, kolik váží jeden dílek. Spočítá se, kolik váží 1000 dílků. A pak už se bude přisypávat na váhu, dokud tam nenaskočí požadovaná hmotnost, co má vážit 1000 dílků...

Ryxe

Wow, koukám, že to tu docela ožívá :D.
Tak má představa o projektu by byla asi taková: Postavit ostrov, ostrovy (podle počtu stavitelů). Určitě by neměly chybět nějaké pirátské úkryty, domododá vesnice, na jiném ostrově třeba pevnost vojáků, přístav...
Další kapitolou jsou lodě, podle jejich počtu by se pak řešila i technika na stavbu vody. Proto si myslím, že ty by se měly řešit primárně. Kolik jich budem schopni dát dohromady a pod jaké vlajky budou spadat (piráti, vojáci).
Pokud se dá dohromady víc lodí, mohla by být pořádná námořní bitka >:D
Za další se pokusím sehnat nějakej pěknej prostor pro celý MOC. Vitrína ve tvaru nudle nám asi stačit nebude, podle mého by MOC v takové vitríně vůbec nevynikl.
Co by mě ještě zajímalo, našel by se někdo, kdo by mohl postavit něco hejbacího, případně něco nasvítit? Napadla mě třeba sopka, chrlící lávu, ale to je jen taková vize.
Myslím, že nápadům se meze nekladou. Nemyslím ani, že by bylo nutno, držet se striktně nějakých historických kritérií (Tím neříkám stavit nějaké úplně nerealistické výstřelky), jen to, že bychom to mohli pojmout trochu volněji a nechat volný průchod své fantasii ;)

nerow

Uvidím kolik času a kostek vezme vznikající tvrz na příští Lipno. Ale rád bych se zapojil i do pirates. Třeba s nějakým malým ostrůvkem do moře.

Ryxe

#13
já osobně jsem už začal se stavbou piráské brigy inspirované lodí kapitána Kidda Black Falcon (viz obrázek). Dále bych chtěl postavit část odtrova s pirátskou vesnicí.

Pro obrázek, délka lodi bude s čeleněm 67cm a výška (počítán vrchol vyššího stěžně) asi také tak.

FilipS

Ptal sem se autora, kolik dílů použil na vodu  Odpověď: 2,000 clear, 2,000 light blue and 3,000 dark blue. To je mnohem víc, než sem předpokládal...

Pokud jde o loď, zkusil bych postavit nějakou menší na tomto základu, jiný doma nemám. Představu mám takovou, že by jí právě prolítla dělová koule v půli. Uvidím jak to dopadne, taky sem nikdy loď nestavěl.
Na pobřeží, bych rád umístil pár mých super nerealistických rybářských chatrčí jestli by to nevadilo. ;D

hobby

Piráti, zkusili jste uvažovat o skutečné vodě, nebo je to příliš bláznivej nápad? Jasně, celé by to muselo být postavené v plechovém vodotěsném "lavoru", ale bylo by to asi unikátní  ;D.

Ryxe

Citace od: FilipS kdy 07.06.2013, 16:47:37

Na pobřeží, bych rád umístil pár mých super nerealistických rybářských chatrčí jestli by to nevadilo. ;D
Určitě by to nevadilo, i drobnosti budou potřeba :-)

Já loď na origo základně nestavěl, mám jen malou a ta bude i asi hodně jetá, tak jsem si postavil svoji.

Chce to přibližně spočítat kolik lodí a jak přibližně velkých, abychom znali rozsah MOCu a tudíž i zjistili jak velká bude vodní plocha. Podle toho bychom pak vymysleli z čeho jí udělat. Osobně bych to viděl na nějakou střední cestu poměr cena/efekt, případně se i zamyslet nad tím, zda půjdou ty dílky, ze kterých bude voda udělaná použít i v jiných stavbách, abychom nenakoupili hafo dílků, které by po rozebrání pro nikoho neměly efekt a neváleli se nám zbytečně doma nevyužité

Hardegon

Tak oficiálně nabízím jednu svou loď. Posádka pirátská.

Dál pak jsem schopen postavit nějakou indiánskou/domorodou vesnici.

Chairudo

Citace od: Ryxe kdy 07.06.2013, 16:15:36
Co by mě ještě zajímalo, našel by se někdo, kdo by mohl postavit něco hejbacího, případně něco nasvítit? Napadla mě třeba sopka, chrlící lávu, ale to je jen taková vize.

Něco takového mám v plánu, můžeme se domuvit na rozměrech a přidat to do pirates.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sanna

Já bych postavila rozpadlou pevnost na skalním převisu a téměř potopený vrak lodi. Jetě přemýšlím nad nějakou
skrýší

šipka

Mohu dodat řadovou válečnou vojenskou galeonu aby byl alespoň trochu na moři pořádek  ;) + cokoliv dalšího, třeba nějakou pevnost.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

danyboy

Ta pohyblivá voda je mazec.
Ale také to nevyjde nejlevněji.

Ryxe

Citace od: šipka kdy 10.06.2013, 08:56:01
Mohu dodat řadovou válečnou vojenskou galeonu aby byl alespoň trochu na moři pořádek  ;) + cokoliv dalšího, třeba nějakou pevnost.
Pokud by jsi měl chuť na nějakou vojenskou pevnost, bylo by to super ;). Myslíš, že bys ji zvládl třeba zakomponovat do samostatného ostrova.  Aby piráti a vojáci neobývali stejný ostrov  ;D?

Jinak taková pěkná galeonka by byla parádní.

Citace od: Foton kdy 10.06.2013, 11:36:51
Co se týče vody, tak se mi moc líbila tahle pohyblivá http://www.youtube.com/watch?v=qE6ML86DUD8.
Ovšem i s nepohyblivou http://thebrickblogger.com/2011/11/lego-building-technique-lego-water/ se dají dělat zázraky.

Pohyblivá voda je super, ale za sebe nemyslím, že by pro tento projekt nebyla příliš vhodná. Vodní plocha bude mnohem rozsáhlejší (vysoká finanční náročnost), další nevýhoda pak údržba...

Hardegon

Že bych se nabídl na postavení ostrova domorodců? Ať má každý "národ" vlastní?  >:D Nebo máš jinou představu, Ryxe?

A s tou vodou mi napadá využít některý ze sponzoringů TLC, jak se o tom na Lipně mluvilo, jestli by to prošlo. Poprosit o obyč modrý bricky na rozsáhlou vodu, detaily už doděláme každý ze svého...

Ryxe

Citace od: Hardegon kdy 10.06.2013, 17:42:43
Že bych se nabídl na postavení ostrova domorodců? Ať má každý "národ" vlastní?  >:D Nebo máš jinou představu, Ryxe?

A s tou vodou mi napadá využít některý ze sponzoringů TLC, jak se o tom na Lipně mluvilo, jestli by to prošlo. Poprosit o obyč modrý bricky na rozsáhlou vodu, detaily už doděláme každý ze svého...
No to záleží čistě na domorodcích, zdali budou chtít obývat s piráty jeden velký ostrov, nebo budou každý zvlášť na menším. Za mě se tyto dva klany klidně na jednom ostrově snesou, jen by piráti mohli za udržení přátelských vztahů žádat po domorodcích oběti v podobě darování pár žen na zábavu >:D.

No, za zkoušku bychom nic nedali. Buď by to vyšlo a bylo by to fajn, nebo ne a poradili bychom si nějak svépomocí ;)

Systematik

Citace od: hobby kdy 07.06.2013, 17:04:38
Piráti, zkusili jste uvažovat o skutečné vodě, nebo je to příliš bláznivej nápad? Jasně, celé by to muselo být postavené v plechovém vodotěsném "lavoru", ale bylo by to asi unikátní  ;D.
No a Technics sekce by mohla udělat automat na vlny  ;D

šipka

Pevnost není problém, může být na samostatném ostrově. Jen jaká velikost?

Aki

Citace od: Aki kdy 07.06.2013, 13:55:30
přidám se s minimálně jednou lodí do správné lodní bitvy. 
Pro upřesnění tedy - půjde o řadovou loď (nějakých 30 děl.  :-\) s modrokabátníky pod vlajkou:
inspirovanou francouzskou řadovou lodí.

Pokud budu stíhat, tak plánuji pod stejnou vlajkou ještě šalupu.

šipka

Moje galeona bude tedy ve službách červenokabátníků. Rýsuje se pěkná vřava  ;)