(Vlastní) Uruk-hai armáda - projekt

Založil Mr. Cube, 08.02.2013, 22:34:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

#60


- plánovaný počet: 32
- možnost odlišit helmou/štítem s bílou rukou

Mr. Cube

#61


- plánovaný počet: 36
- pro kopí podobné tomu z filmu jsem použil dílek 2714, klasické kopí a ruku minifiga
- možnost odlišit helmou s bílou rukou

Mr. Cube

#62


- plánovaný počet: 10 (jednotka je kompletní - 3 lučištníci, 2 uruci se sekerou a 5 s mečem/čepelí)
- pro lučištníky jsem použil torzo Mordor Orca pro odlišení
- pro vyšší variabilitu bojovníků jsem použil jak standardní "Brumbálovské" vlasy, které mají uruk-hai v setech normálně, tak vlasy trpaslíků z Hobbita (Thorin/Kili), hlavu figurky Gunner Zombie z PotC a Lurtze v obou variantách

Zichi

Máš to dobře udělané, hlavně ti lučištníci se mi moc líbí. Z jakého setu máš ty luky? Jsou fakt dobré a k urukům se moc hodí.  :o

Mr. Cube

Díky. Ten luk je dílek 10258, objevil se ve 3 setech Super Heroes.


blackjoe

Pěkně vyladěná armáda a vlasy koukám od Thorina Pavézy  ;)

Hacislav

Nakonec ty Hawkeye luky v rukou uruku nevypadají špatně.
Možná je taky použiji v mé Green army a namíchám je pro změnu s klatkovými luky poskládanými s kostek.

Hawkeye luky jsem bral spolu s tebou, ze stejného zdroje, ale původně jsem je chtěl použít na trochu něco jiného.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Po menší odmlce opět zdravím.

Dnes se vás, co sledujete toto téma, zeptám na váš názor  ;D Řeším momentálně to, jakou helmu by měli mít kušaři. Uvádím tyto dva příklady, pokud si myslíte, že je jeden z nich lepší, než druhý, tak napište, který se vám líbí víc. Barvy neberte v úvahu, vše, co není pearl gray, bude následně přestříkáno barvou podobnou pearl gray (černá helma, toulce). Akorát ještě řeším, jestli u této jednotky použít i brnění, protože toulec to pak lehce deformuje a určitě tady budou uživatelé, kteří s takovým přístupem nebudou souhlasit. Takže:

1) Která varianta helmy je pro kušaře lepší?
2) S brněním nebo bez?

Díky za vaše názory a připomínky.


Zichi

Ta první varianta vypadá fajn i to brnění bych mu v tomhle případě nechal.  ;)

Izmael10

1. varianta vyzerá lepšie a hlavne netreba nič prestriekavať!
Bez brnenia.  ;)

Mtron

myslím, že by měl mít klobouk Barbíí a bělejší chrup. Ta odmlka nebyla zas tak dlouhá. Je to vskutku napínavý projekt. Tolik práce, stihneš to do výstavy na Lipno??? To tam nesmí chybět.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mr. Cube



Děkuji Mtronům za brilantní zhodnocení situace, i když ne zcela pochopili otázku a odpovídali na něco jiného, než co bylo zmíněno v bodech 1) a 2). Zvláštní to věc, ale může se stát. I když u stavitelů mezigalaktických korábů to trochu překvapí.

Izmael10 + Zichi: Děkuji za vyjádření se k tématu.

Toto vlákno jsem oživil na základě toho, že mě pár uživatelů kostek oslovilo přes SZ, jestli budu pokračovat v updatech a taky proto, že průběžně armádu skutečně doplňuji. Mým cílem bylo postavit si různorodou armádu, průběžně hromadit kostky a nakonec to nějak využít v nějakém větším MOCu. Dělám to hlavně pro vlastní potěšení + potěšení těch, které to zajímá a chodí sem. Pokud to někoho nezajímá, navštěvovat toto vlákno nemusí.

Ano, jde to pomaleji, ale mě nikdo neudělil žádný deadline, který mám splnit. Prachy nevrážím jen do tohoto, ale i do setů a figů do sbírky. A svůj volný čas a peníze nemám vyhrazeny jen na LEGO. Chápu, že to pro někoho může znít šíleně, ale není jenom LEGO na světě. Přes SZ jsem se ale dozvěděl, že nestavím ani viněty a tím pádem je to všechno výsměch a uhozenost (i když to od začátku bylo ohlašováno jako čistě figové vlákno). Odmlka neznamená, že se celý čas po dobu odmlky věnuju tomuto projektu (lákavá představa, ale nejsem rentiér), ale spíše naopak, že se mu věnuju právě po odmlce. Od lidí, o kterých jsem si na základě jejich věku a staveb myslel, že by mohli mít rozum, mě takové poznámky trochu mrzí.

URUK OUT

germik

Jen k těm helmám - co vlastně měli ve filmu?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Mr. Cube


Mtron

Citace od: Mr. Cube kdy 08.03.2014, 21:34:59


Děkuji Mtronům za brilantní zhodnocení situace, i když ne zcela pochopili otázku a odpovídali na něco jiného, než co bylo zmíněno v bodech 1) a 2). Zvláštní to věc, ale může se stát. I když u stavitelů mezigalaktických korábů to trochu překvapí.

Izmael10 + Zichi: Děkuji za vyjádření se k tématu.

Toto vlákno jsem oživil na základě toho, že mě pár uživatelů kostek oslovilo přes SZ, jestli budu pokračovat v updatech a taky proto, že průběžně armádu skutečně doplňuji. Mým cílem bylo postavit si různorodou armádu, průběžně hromadit kostky a nakonec to nějak využít v nějakém větším MOCu. Dělám to hlavně pro vlastní potěšení + potěšení těch, které to zajímá a chodí sem. Pokud to někoho nezajímá, navštěvovat toto vlákno nemusí.

Ano, jde to pomaleji, ale mě nikdo neudělil žádný deadline, který mám splnit. Prachy nevrážím jen do tohoto, ale i do setů a figů do sbírky. A svůj volný čas a peníze nemám vyhrazeny jen na LEGO. Chápu, že to pro někoho může znít šíleně, ale není jenom LEGO na světě. Přes SZ jsem se ale dozvěděl, že nestavím ani viněty a tím pádem je to všechno výsměch a uhozenost (i když to od začátku bylo ohlašováno jako čistě figové vlákno). Odmlka neznamená, že se celý čas po dobu odmlky věnuju tomuto projektu (lákavá představa, ale nejsem rentiér), ale spíše naopak, že se mu věnuju právě po odmlce. Od lidí, o kterých jsem si na základě jejich věku a staveb myslel, že by mohli mít rozum, mě takové poznámky trochu mrzí.

URUK OUT

vskutku, nic si nepochopil.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mr. Cube

#75
Tys taky nic nevysvětlil (i když jsem se tě na to přes SZ ptal), takže nebylo co chápat. Těžko se reaguje jen na nějaké útržkovité narážky, které zůstanou nedopovězeny. Já se snažím na fóru chovat slušně a tak nějak to čekám i od ostatních. Ale sarkasmus, který není myšlen ze srandy, oplácím stejnou mincí. Důvod, proč vlákno vypadá, jak vypadá, jsem už popsal dostatečně. Za jakoukoli konstruktivní kritiku typu "tohle a tohle bych udělal takto a takto, protože ono a tamto" budu rád. Návrh na smáznutí celého vlákna za takovou kritiku nepovažuju.

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Mr. Cube

Jestli myslíš origo uruk helmy, tak ty jsem právě nechtěl, protože tyhle helmy se od nich trochu liší a chtěl jsem, ať je odlišená i LEGO armáda. Asi zvolím tu první variantu, i když mi více sedí na nějaké lidské hradní figy než na skřety. Aspoň odpadne to přebarvování.

Aki

Mně se tedy více líbí ta druhá přilba a spíše bez pancíře, nebo s pancířem přímo natisknutým na nějakém castle torzu.

Mr. Cube

Aki: Díky za názor. Mě právě taky sedí ke skřetům více (to asi dělají ty hrany), ale zase nesedí barva (a když jsou oficiální výzbroj a výstroj pro uruky v pearl dark gray, tak bych to nechtěl rozbíjet). Čili zbývá přebarvit nebo zvolit jinou variantu. I když někomu třeba ta černá vadit nemusí, sto lidí sto chutí.

Brnění se mi velice líbí tohle, ale asi se taky nebude kamarádit s toulcem.

http://www.brickwarriors.com/HornedPlateArmor.aspx

Zichi

Ale mohl by jste ho zkusit dát bez toulce, podle mne stejně není za potřebí   ;)

Mr. Cube

I s tou myšlenkou jsem si pohrával, ale...kde by pak brali šípy?  ;D Jinak vykání rozhodně nevyžaduju.  ;)

Aki

V menší kapse nošené u pasu. Šipky do samostřílu jsou podstatně kratší než ty lukové.  8)

Zichi

Já používal oboustrannou pásku jako hmotu a lepil jim toulec k noze (Lurtzovi)  ;D

Mr. Cube

Citace od: Aki kdy 10.03.2014, 14:56:15
V menší kapse nošené u pasu. Šipky do samostřílu jsou podstatně kratší než ty lukové.  8)

To je pravda. Navíc je to dokonalá výmluva, když se někdo zeptá, proč tam ty toulce nejsou: "Tady, v kapse u pasu...ty je nevidíš?!"  ;D Díky.

Hacislav

Citace od: Mr. Cube kdy 10.03.2014, 15:01:02
Citace od: Aki kdy 10.03.2014, 14:56:15
V menší kapse nošené u pasu. Šipky do samostřílu jsou podstatně kratší než ty lukové.  8)

To je pravda. Navíc je to dokonalá výmluva, když se někdo zeptá, proč tam ty toulce nejsou: "Tady, v kapse u pasu...ty je nevidíš?!"  ;D Díky.

Ty vidíš nějaký toulec u toho Uruka s filmu?
Ani nemůžeš, protože šipky do kuše se nosí u pasu, přesně jak říkal Aki.

A jakou bych zvolil verzi?
Klidně možná při vhodném potisku torza, beze zbroje.

K váčku na šipky:
Použil bych custom dílek od Brick Warriors

A ten bych na figa přidělal buď original lego dílkem (takový ten řemen šikmo přes hruď s očkem u pasu), případně obdobný od některého custom vírobce. Brickforge jich má několik verzí.

Helmu:
Pokud trváš na barvě tak 1)
Ale mě příjde 2) lepší, navíc tadle helma se dělá také v Speckle Black-Silver což by mi přišlo téměř idealní.(Prostě černá s kovovými odlesky. :-)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

v reálu váček s šipkami vypadá takto:


Jinak lučištníci často nosili toulec do bitvy u pasu, na zádech je praktičtěji zase třeba na lov, nebo když lučištník více cestuje.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

#87
Hacislav: Díky za postřehy. Toulec u něho nevidím, ale častou výtkou k lego lukostřelcům s kuší bývá právě absence toulce, takže jsem to chtěl takto jednoduše vyřešit. Ten váček je samozřejmě bližší realitě, díky za obrázky.

Napadlo mě, místo váčku a té pochvy na šavli (nevím jestli je to správný termín i u šavle), čili dvou dílků, použít jeden dílek:

Hacislav

"Pošťácká" brašna je kompromis, který má výhodu toho, že to je pure lego.

Teď jsem se koukl na pochvu na šavli a není použitelná.
Protože pro ten váček je potřeba, aby očko bylo vodorovně s pasem. Krom toho to vypadá, že šavli nebo meč tam zasunout lze, ale váček se tam nevleze.

Takže pro kombinaci s váčkem je jediná možnost a to opasek od Brickforge nebo obdobný výrobek od jiného custom výrobce.
V únoru mi přišli od Brickforge nějaké vzorky, díky tomu to vím, protože na svým webu spoustu fotek nemají. .

Častá kritika lego střelců s kuše.  :P
Lidi toho nakecaj, zejména o věcech o kterých vědí houby, většina znich si nikdy s kuše nevystřelila.  ;D

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest