(Vlastní) Uruk-hai armáda - projekt

Založil Mr. Cube, 08.02.2013, 22:34:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

Vítám vás v tématu, které se zabývá budováním různých bojových jednotek uruk-hai. Jelikož TLC udělalo zatím pouze jeden druh helmy těchto über-skřetů, a i s dostupnými torzy a hlavami nabízí jen malou variabilitu, rozhodl jsem se vybudovat si armádu sám. Celkem zde budu prezentovat 8 druhů jednotek uruk-hai, z nichž každá vychází z filmového zpracování Pána prstenů, konkrétně Společenstva prstenu a zejména Dvou věží. Jednotky budu prezentovat postupně, uvítám i možné nápady a postřehy, jak armádu doladit k dokonalosti. K prezentaci využívám oficiální fota/obrázky z www.brickset.com, postupně budu nahazovat i moje vlastní fotky.

Mr. Cube

SCOUTS (průzkumníci)
První jednotkou jsou scouts, neboli průzkumníci či zvědové. Tito uruk-hai se objevili ve Společenstvu prstenu, kdy byli vysláni, aby pátrali po hobitech a Jednom prstenu. Ve filmu je vedl Lurtz, po jeho smrti převzal velení Uglúk.

Tito uruk-hai se vyznačují lehkou zbrojí, která jim umožňuje rychle se přesouvat na požadované místo. Jsou určeni pro výzvědy a případnou rychlou, překvapivou a brutální akci. Jako výzbroj jim slouží pro ně speciálně vyrobené mačety a štíty, luky a dýky.

V rámci budování této jednotky jsem využil nohy, torzo, hlavu i helmu standardních uruk-hai. Přidáním vlasů a využitím mačety + štítu nebo luku, toulce a dýky můžeme dostat 4 možné kombinace. Pokud využijeme oboustranného potisku hlav, kombinací bude 8 (ale více vidět budou pouze ty, které zahrnují využití vlasů).


Celkově poskytuje TLC pro vytvoření této bojové jednotky uruk-hai obstojné zázemí už ,,v základu", tzn. s využitím oficiálních uruk-hai torz atd. Škoda, že TLC neudělalo i speciální lehkou helmu, kterou měli někteří uruk-hai i ve filmu. Vytváření této jednotky považuju za vyřešené a uzavřené, ale klidně napište, co byste zlepšili. Co třeba využití nějakých jiných a vhodných černých vlasů? Nějaké nápady?

Vasan

Výborné téma, už se nemohu dočkat na další typy jednotek!

QuiGon

A které sety jsi si zatím z LOTRa pro budování armády pořídil?

FilipS

Prezentace má jen jednu chybu, zatím tu chybí skutečné fotky figů. Jinak popsané je to perfektně.  :)

blackjoe

Pěkné téma, těším se na další jednotky. ;)

Mr. Cube

QuiGon: Zatím jsem si pořídil 2x 9471, 1x 9476, 1x 30211 + další uruk-hai jako kusovky.

Fotky skutečných figů přibudou, postupně to budu updatovat.

Izmael10

Dobrý nápad! Teším sa na ďalšie jednotky.  ;)

danyboy

Ještě bych k těm Uruk průzkumníkum přidal sekyry. Ty totiž měli také.

Mr. Cube

Citace od: danyboy2127 kdy 10.02.2013, 19:25:27
Ještě bych k těm Uruk průzkumníkum přidal sekyry. Ty totiž měli také.

Díky za tip! Teď jen zbývá najít co nejvíce odpovídající variantu. Asi zvolím nějakou "nasazovací" z novějších setů. Možná by šla i ta halapartna, kterou dali TLC kopiníkům (pro které chystám custom kopí - již brzy).

Vasan

Na provedení custom kopí jsem opravdu velmi zvědav...

Mr. Cube

#11
Možná spíše self-made než custom, záleží, jestli si pod tím člověk představí vlastnoručně sestavené kopí s využitím existujících dílků, nebo vlastnoručně vyrobené kopí (nebo nějak upravený, uříznutý nebo poslepovaný dílek). Já mám na myslí to první, řezat se nebude.  :)

Vasan


Raistlin M

Citace od: danyboy2127 kdy 12.02.2013, 14:54:40
Se schválením majitele tohoto projektu, přidávám odkaz http://danyboy2127.rajce.idnes.cz/Moje_Uruk-hai_army/  na foto mé Uruk-Hai průzkumné jednotky.
A viděl ty fotky, než ti to schválil?  ;D
Já nejsem žádný fotograf, ale vím, že ve tmě se Lego moc nefotí. Jedině, kdyby měli průzkumníci na hlavičkách žárovčičky. To by bylo cool a důvod k té tmě. ;)

Hardegon

Vrtá mi hlavou, proč jsou tady fotky danyboye a ne majitele tématu. Název mě zaujal a vždycky když se tu objeví nový příspěvek, těším se na fotky rostoucí armády. Ale pořád nic...  :-\

Mr. Cube

Omlouvám se, ale přes týden jsem v práci a roztahovat LEGO mám čas tak o víkendu, přes týden mám čas na příspěvky, ale focení a "hraní si s Legem" nechávám na víkend, a poslední víkend jsem byl zase pro změnu mimo domov, takže asi tak. Ty fotky jsem předtím neviděl, jen jsem na soukromý dotaz povolil je tady umístit, v dobré víře, že třeba mohou přinést nějakou inspiraci.

pathas

Pokud je zájem mohu také přidat odkaz na mojí armádu Urukhai a Mordor orc.
Nebo jukněte na můj brickshelf.

Jinak držím palce aby armáda byla co největší ;)

Colonel32

Citace od: Hardegon kdy 12.02.2013, 15:57:35
Vrtá mi hlavou, proč jsou tady fotky danyboye a ne majitele tématu. Název mě zaujal a vždycky když se tu objeví nový příspěvek, těším se na fotky rostoucí armády. Ale pořád nic...  :-\

Otázka je, zda to vlákno má sloužit k prezentaci pouze Mr. Cubovy (nebo Mr. Cubeovy?) armády, nebo Uruk-Hai armád obecně (porovnávání, vzájemná inspirace). To by si ale měl rozhodnout autor tématu sám.

Mr. Cube

Já to bral tak, že tady postupně budu dávat nápady na ty jednotky a lidi se třeba vyjádří, co by doplnili apod. a zároveň to bude sloužit jako inspirace pro ostatní, kteří mají stejný nápad. V tom prvním respektive druhém příspěvku, jsem se ptal, jaké jiné vlasy by třeba byly dobré.

Ohledně další možné prezentace armád ostatních, tak ty by se podle mě mohly objevit v diskuzi Sbírky (jakože se tam už i objevily - Pathas), nebo stačí ta poznámka o brickshelfu. Nechci tady zakazovat nápady ostatních (pokud to jsou fakt nějaké nápady ohledně variability a ne jen klony stejných figů z ofiko setů).

Goldfrag

#19
Citace od: danyboy2127 kdy 12.02.2013, 14:54:40
Se schválením majitele tohoto projektu, přidávám odkaz http://danyboy2127.rajce.idnes.cz/Moje_Uruk-hai_army/  na foto mé Uruk-Hai průzkumné jednotky.

K Uglúkovi : štít neměl a chtělo by to šedé vlasy.

K vlajkonošovi: tomu bych místo štítu dal meč.

uruk-hai se sekerou se myslím neobjevili. To byli mordorští skřeti. Ale jinak fajn.



off topic: nemněl by někdo doma sběratelské figurky Lotru na prodej? ( jen Uruk-hai )
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."

Colonel32

Citace od: Goldfrag kdy 12.02.2013, 21:35:11
off topic: nemněl by někdo doma sběratelské figurky Lotru na prodej? ( jen Uruk-hai )

Když vidím ten trend poptávky na všech stranách, začínám být stále vděčnější za rozhodnutí LOTR nesbírat vůbec.

Vasan

Citace od: Goldfrag kdy 12.02.2013, 21:35:11
uruk-hai se sekerou se myslím neobjevili. To byli mordorští skřeti. Ale jinak fajn.

Uruk-hai scout se sekterou se objevil minimálně jednou (co si pamatuji) při bitvě u Amon Hen - útočí na Pipina a Merryho a Boromir ho nakonec jeho vlastní sekerou sekne do zad

danyboy


Mr. Cube

Tento pacholek to byl.

otaznik

Citace od: Vasan kdy 12.02.2013, 23:34:28
Uruk-hai scout se sekterou se objevil minimálně jednou (co si pamatuji) při bitvě u Amon Hen - útočí na Pipina a Merryho a Boromir ho nakonec jeho vlastní sekerou sekne do zad
Respekt, já filmy viděl několikrát, ale tohle bych z hlavy nedal.  ;)

Goldfrag

Citace od: Vasan kdy 12.02.2013, 23:34:28
Citace od: Goldfrag kdy 12.02.2013, 21:35:11
uruk-hai se sekerou se myslím neobjevili. To byli mordorští skřeti. Ale jinak fajn.

Uruk-hai scout se sekterou se objevil minimálně jednou (co si pamatuji) při bitvě u Amon Hen - útočí na Pipina a Merryho a Boromir ho nakonec jeho vlastní sekerou sekne do zad

Tak omluva je na mé straně, nějak mi z hlavy vypadl  ;)
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."

Aki

Citace od: Mr. Cube kdy 08.02.2013, 22:35:40
využití nějakých jiných a vhodných černých vlasů? Nějaké nápady?

Co vlkodlačí vlasy? 93230pb02

danyboy

Ty používám na skřety, na Uruky se to moc nehodí.
Vlastní zkušenost.

Aki

Tedy odborníkem nejsem, ale skuruti nemají špičaté uši? Nebo je to jen otázka vkusu?

Mr. Cube

#29
1. URUK-HAI SCOUTS 1.0