(Vlastní) Loď středověké severní Evropy - KOGA

Založil Aki, 18.01.2005, 14:28:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

muzzo

Ja bych rekl, ze na prvnim obrazku ve Tvem poslednim prispevku si autor neodpustil urcitou nadsazku. A proto bych se snazil priblizit spis proveden na obrazku cislo dve ;D ;D ;D Z logiky veci je jasne, ze lod s takhle vysokou nadstavbou nema dobre rozlozenou hmotnost a ma moc visoko teziste.

Aki

#31
Tak jsem snížil zadní castel o další 1 brick a zároveň ho celý předělal. Je nyní nejenom menší (prostorově), ale i nižší a nepůsobí tak hranatě. Taky jsem konečně dodělal tu takeláž a už mi chybí jen ta plachta (a ta by měla být na cestě z BL ;)).
Foto jaksi není, což mne mrzí, ale zatím s tím nic nemohu udělat.

Jo a už se těším, až tuhle obchodnickou lodičku přepadne jedna úzká, dlouhá a s dračím kýlem. PC by to zase mohl zbásnit...

rdk

Citace od: Aki kdy 08.08.2005, 18:34:47
PC by to zase mohl zbásnit...

Nemaluj čerta na zeď ;D ;D

Aki

#33
Tak mne navštívil doma fotograf a díky tomu již můžete v mé galerii na Brickshelfu najít fotky z mého projektu Koga



Ještě na doplnění:
a) Plachta už je sice doma, ale stále to ještě není ono, a tak jsem jí tam zatím nedával.
b) Celé ráhno je skrze takeláž stahovací dolů na palabu (jako u originálů) - tedy plachta se nevykasává, ale spouští. K tomu tam je ten rumpál před kapitánem... ;)


muzzo

Je to super, jen mi příjde, že bys měl mít tu příďovou nástavbu níž.Takhle mi to přijde dost nestabilní.

Micho

Mne sa to celkom páči. Hlavne to lanoví tomu dodáva tak dobrý punc. Proste na malom priestore realizovaný fajn model.  8)

Aki

Citace od: muzzo kdy 01.02.2006, 13:17:21
jen mi příjde, že bys měl mít tu příďovou nástavbu níž.Takhle mi to přijde dost nestabilní.
Překvapivě není. Kromě tech dvou sloupků ji totiž drží i ten čelen, zvrchu. Pokud bych ji snížil připravil bych jí o jeden z "držáků." Krom toho bych poté musel snížit i ten zadní kastel, abych ji dostal do rovnováhy.

Aki

#37
Protože jsem na soutěž CCCIV potřeboval postavit něco do kategorie vozů a lodí, postavil jsem tedy další mojí variaci na kogu. Největší inspirací mi byl jeden obrázek anglické křižácké lodi z 13. století.  ;)


link koga II


Edit: odkazy už makají, takže mažu pevné fotky.
Jindro díky, příště je nalinkuji po jedné.  :-[ :-[

Jindroush

Fotky z BL se sem můžou linkovat hned. Galerie se nemůžou linkovat (až po moderaci)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#39
Pro výstavu v Rotokách jsem vytvořil třetí generaci "šedivé" kogy (už bych jí možná mohl i nějak pojmenovat  ::) ).

Oproti předchozí generaci je stavěná více pohledově a méně ke hraní. Také takeláž je výrazně odbytější. S plachtou také nejsem spokojený, tedy s její velikostí, ale jde dobře k lodi barevně i tématicky. Komentáře vítám.


Ryxe

Mě se loďka opravdu moc líbila i když jsem jí viděl s jinou plachtou, S touto už to nemá chybu ;) Parádní je zpracování obou těch nástaveb a kladky.

Aki

#41
Tak už je tady více fotek:



Díky Dane.  ;)

Colonel32

Hele, a není to loď příliš ve vzduchu? Neměla by být čára ponoru úplně jinde?

Aki

Jojo taky bych byl radši aby ten lodní trup dělalo Lego menší, ale co se dá dělat.
Respektive nyní to bude na tobě obestavět jí mořem v dioramatu tak aby si lépe "sedla".  >:D >:D

mirek

Přidám fotku z ptačí perspektivy. Tady výška trupu zaniká.

gearcs

Loď byla víc středověká, než jsem čekal, takže palec nahoru! Třetí verze kogy je nejpovedenější :)