(Vlastní) Severské království

Založil Hardegon, 23.02.2009, 07:40:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Začnu stavbou asi půl roku starou.

Jedná se o malou strážní věž na hranicích království. Samozřejmostí je, že vě věži drží zajaté ´´narušitele´´ :P a skladují své poklady...

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=360533

slemt

Hezká věž. Jen chybí hlídka úplně nahoře na ochozu

Lojza5

věž je super! ;)
Zaujala mě kostra v kleci! >:D

Lego_Radek

Bez zbytečného přepychu, masivní, hrubé, drsné, nedobytné.....jako severský vítr. Paráda, tak to má být.

Hardegon

#4
Citace od: Cedrik kdy 23.02.2009, 11:40:37
věž je super! ;)
Zaujala mě kostra v kleci! >:D

>:D Nějak tam tu vránu krmit musíme.  >:D

Hardegon

#5
Druhá budova je novější ( i když už rozebraná ). Nemá nějaké přesné určení. Spíše jen část většího celku. Sloužila jen na zkoušení několika stavebních prvků.  ::)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=367475


Siegnord

 :) Super! V jednoduchosti je krása. Nejvíc se mi líbí to cimbuří, je hodně originální.

Lojza5

haha, zajimalo by mě, kam vede ten most! ;D

Hardegon

Citace od: Siegnord kdy 24.02.2009, 13:15:39
:) Super! V jednoduchosti je krása. Nejvíc se mi líbí to cimbuří, je hodně originální.

Právě cimbuří je jeden z pokusů. No jo no. Ty nové dílky jsem někde musel vyzkoušet.  :D

Citace od: Cedrik kdy 24.02.2009, 13:33:49
haha, zajimalo by mě, kam vede ten most! ;D

Jak jsem psal. Je to část většího celku. Tak třeba vede někam do města.  :P

Lego_Radek

Zase pěkné. Mi se líbí ten lustr.A stejně jako jsem psal předtím.Působí to jednoduše, drsně hrubě masivně.No jo,sever, země chladu, větru,sněhu  ;)

Lojza5

Citace od: Cedrik kdy 24.02.2009, 13:33:49
haha, zajimalo by mě, kam vede ten most! ;D

Jak jsem psal. Je to část většího celku. Tak třeba vede někam do města.  :P
[/quote]jj, promiň, nevšiml jsem si ;)

Hardegon

#11
Další v pořadí je stavba, jejíž umístění je v nějaké skalní soutězce. Obsahuje dokonce i malé vězení pro nenapravitelné lotry.  :P (ta malá místnost ve věži) Jen pro zajímavost, tato stavba ještě stále stojí. Zatím  >:D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=369748


maeror

Severské království říkáš? Stavba ze skalní soutěsky (hlavně druhá fotka) ve mně spíš vyvolala dojem románské stavby z prosluněné Itálie...

Hardegon

Citace od: maeror kdy 28.02.2009, 23:01:56
Severské království říkáš? Stavba ze skalní soutěsky (hlavně druhá fotka) ve mně spíš vyvolala dojem románské stavby z prosluněné Itálie...

Upřesním smysl stavby. To co je ze zadní strany je průřez. Stejně jako středověké stavby, i zde byla snaha docílit alespon minimálního efektu kleneb. Proto tolik oblouků a sloupoví...

Hardegon

#14
Dneska tu mám zase něco trochu jiného. :P

Trpaslíci si žili dlouhá staletí spokojeně ve svých příbytcích ve skalách a v podzemí. Ale otravní lidé začínají stavět svá města blízko jejich domovin. Tak se trpaslíci jednoho dne sešli na poradu co s tím. Válčit a bránit svá území nebo se dále skrývat zrakům lidí a dál potají shromažďovat vzácné kovy? A jak to dopadlo? Trpaslíci zapomněli na důležitá rozhodnutí a oddávali se skvělé medovině a lahodným pokrmům.  >:D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=371322


Colonel32

Bohužel jsem asi úplně nepochopil děj.

Co se zpracování týče, patří to k lepšímu z toho, co je zde prezentováno.

MwK

Toto dielo je naozaj pekné! :D

A dej?No podľa mňa je jednoznačný.
Trpaslíci sa spili (ako zvyčajne) a vôbec im nevadilo že nad ich jaskyňou (alebo ako to nazvať) nejaký človek stavia svoj dom... ;)
Proste klasika ktorá vraví že trpaslíci nemali radi spoločnosť... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Lojza5

máš to moc pěkné zajímalo by mě, kdy to děláš! >:D

Hardegon

Děkuju všem za kladné komentáře. Moc to potěší.  :) A stavim kdy čas dovolí.  >:D

Lojza5

Citace od: Hardegon kdy 04.03.2009, 20:29:47
A stavim kdy čas dovolí.  >:D
To by mě zajímalo, kde ten čas bereš. >:D

Hardegon

#20
Čas kradu všem dobrým lidem. >:D Ale tohle bude mít trochu větší účel než ty předchozí. Jen musím ještě něco dodělat. :P Tak ale zatím čistě jen stavba...

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=371803

Lego_Radek

Dost dobrý hrad. Už na první pohled vypadá přinejmenším více než odolně, ne-li nedobytně.

Lojza5

Vypadá to velice dobře, akorát bys mohl dodělat cimbuří na všech stranách. ;)
P.S. bude na castlemapě? :)

Hardegon

Citace od: Cedrik kdy 06.03.2009, 14:06:51
Vypadá to velice dobře, akorát bys mohl dodělat cimbuří na všech stranách. ;)
P.S. bude na castlemapě? :)

Děkuju za chválu. Ale na mapě tohle nebude. Tohle jsem dělal jen z dlouhý chvýle.  :P Hrad na mapu je již plánován.  >:D

Hardegon

A něco malého pro radost. :) Jde o můj první pokus o žebřiňák. Podle mě je docela vyvedený. Už ho jen naložit senem. :D


maeror

Myslím, že jsi se pochválil oprávněně! I na první pokus to vyšlo opravdu moc pěkně, jedině si říkám, jestli by byl na takhle malém žebřiňáku kozlík? Možná bych postranice protáhl až dopředu. Ale stejně tleskám - malé, jednoduché, a přitom hezky vyvedené.

Marťan

Citace od: Hardegon kdy 09.03.2009, 21:10:14
A něco malého pro radost. :) Jde o můj první pokus o žebřiňák. Podle mě je docela vyvedený. Už ho jen naložit senem. :D



JJ, skoro jako ten z komiksu "Honza málem králem", akorát že tamtet byl naložen zlatem ;-)

Lego_Radek

Mně se ten Hardegonův žebřiňák líbí víc, než ten z komksu. Má ho pěkně zpracovaný i s tím žebrovím za vozkou.

Marťan

Citace od: Lego_Radek kdy 10.03.2009, 12:11:28
Mně se ten Hardegonův žebřiňák líbí víc, než ten z komksu. Má ho pěkně zpracovaný i s tím žebrovím za vozkou.

Jo, má ho pěknější. Ten můj nebyl postaven podle filmu, tedy nepřidával jsem už tam žádné vychytávky. Určitě by se ten žebriňák dal zpracovat lépe, třeba tak, jak ho udělal Hardegon  ;)

Colonel32

zase ho má blbě nafocenej, takže není pořádně nic vidět...