INSPIRACE: České hrady

Založil linhi, 25.01.2009, 00:57:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Rád bych se zeptal našich castle stavitelů kam chodí na nápady?
Já osobně preferuji české hrady a jen díky legu jsem se začal o historii zajímat a nějak mne to chytlo.
Někdy člověk vidí postavené úplně nesmyslné stavby.Jak mě do toho zasvětil mistr stavařů Aki rád bych klidně poradil lidem kteří budou chtít stavět nějaký hrad. Moje asi největší chyba byla že věže jsem vždy stavěl pouze s cimbuřím a nikdy jim nedával střechu - jenže tak to vidí lidé dnes - kámen vydržel a střecha je fuč,tak si lidé představují hrady bez střech,samé cimbuří a vojáky. Mimochodem,na tak velké hrady jako zde lidé staví,by se takové posádky nikdy nevešli. Ale to už je jiná. Byl bych rád,aby se zde rozhořelo téma o stavbách hradů.....

linhi

Pár návrhů - co si něco vybrat do Roztok ???

gearcs

Tak tohle jestli tam někdo zpodobní, tak si přijedu pro autogram. Hrad, co se takovým nejvíc podobá tu měl snad jedině chadzi a ty. Chtělo by to víc stavět podle reálu, až na to budu mít dost kostek, hlavně těch drahých střešních dílů z Black falcon's fortress, tak bych se taky pokusil třeba o Kašperk nebo Radyni. Ale do Roztok to asi nestihnu ;)

linhi

Ano ty černé slope 3685,to je hrozná palba,dávat minimálně 50korun za jednu je celkem děs,ale já je kupuju po jedné či dvou každý měsíc a tak to není tak hrozné.A myslím že ty mě brzy doženeš. Ještě jsi zapoměl třeba na Radegasta,Marťana a Colonela,oni jsou také dobře zásobeni dílky na velké hrady.

matny

Citace od: linhi kdy 25.01.2009, 20:51:41
Ano ty černé slope 3685,to je hrozná palba,dávat minimálně 50korun za jednu je celkem děs,ale já je kupuju po jedné či dvou každý měsíc a tak to není tak hrozné.A myslím že ty mě brzy doženeš. Ještě jsi zapoměl třeba na Radegasta,Marťana a Colonela,oni jsou také dobře zásobeni dílky na velké hrady.

Predovšetkým v light gray sa cena dnes pohybuje od 18 USD a viac za kus  ::)
Našťastie som sa zásobil už pred dvoma rokmi....

gearcs

Citace od: linhi kdy 25.01.2009, 20:51:41
Ano ty černé slope 3685,to je hrozná palba,dávat minimálně 50korun za jednu je celkem děs,ale já je kupuju po jedné či dvou každý měsíc a tak to není tak hrozné.A myslím že ty mě brzy doženeš. Ještě jsi zapoměl třeba na Radegasta,Marťana a Colonela,oni jsou také dobře zásobeni dílky na velké hrady.
Zásobených je vás víc, já spíš myslel, že hrady podobné těm na fotkách (s tou vysokou střechou na věžích) zatím u stavitelů nejsou moc vidět, jsi světlá výjimka. A s tím doháněním bych to tak dobře zase neviděl, zatím nemám ani kus ;D Teď se snažím už tři týdny abstinovat od nákupů na BL, tak se asi opozdím

linhi

A co udělat střechu z těchto dílů,ale z nové hnědé??

Ryxe

Já mám těchto kostek pouze 6, což je málo a ještě k tomu blbej počet, ale určitě by to chtělo nějaké přikoupit, jinak linhi, s tou hnědou by to nebyl špatný nápad. Mohl bych se zeptat, kolik stojí jedna?

Colonel32

ahoj Ryxe, kamarade.

Ted chvilku sleduj, a naucim te kouzlo  ;D

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3685

tady z te stranky si muzes na kazdou barvu kliknout na Price guide info:, a zjistit, za kolik se akualne nabizi nebo v minulosti prodavala

linhi

Sám to chci prozkoumat,tak jsem jich sehnal 200 kusů,půjdou i do BL,tak se pak můžeme dohodnout.

Ryxe

O děkuji ti veliký kouzelníku ;D
S kupováním dílků jsem začal teprve nedávno a tak jsem vděčný za každou radu, která mi pomůže v tomto směru postupovat vpřed.

linhi

#11
Na stavbu výborný - myslím že vzhledem že zde není moc kulatých nesmyslů,které tak rád stavím,by se takováhle stavba mohla ujmout.

Zřícenina hradu Buben se nachází nad soutokem Plešnického potoka a řeky Mže, přibližně 4 km západně od Města Touškov. Původní hrad byl založen ve 14.století a do dnešní doby se z něj zachovaly zbytky brány a věžovitého stavení. Kolem roku 1567 je uváděn jako pustý. Zřícenina je volně přístupná.



linhi

Další opravdu nádherná stavba - Kozí Hrádek


Nedaleko Sezimova Ústí u vesničky Červený Dvůr se nacházejí zakonzervované zříceniny Kozího Hrádku. Na tomto mítě pobýval Mistr Jan Hus v letech 1412–1414 poté co na něj byla v Praze uvalena klatba.

Hrad je ukázkou rozvinuté formy hradu donjonového typu, kdy dominantní obytnou věž doplňují další provozní a hospodářské budovy.
Do hradu se vstupovalo kulisovou bránou. Dispozice hradu byla dvojdílná. Po průjezdu obdélným branským stavením stála vlevo dlouhá hospodářská budova a naproti byla vyhloubena studna. Uprostřed vnitřního hradu stála samostaně obdéná obytná věž – donjon, k hradbě obíhající jádro pak byla zevnitř přistavěna další dvouprostorová budova. Jádro obíhala ještě parkánová hradba, k níž byly přistavěny další hospodářské budovy. Celý hrad obíhal příkop a val, na kterém stávala palisáda a v čele i srub.

linhi

Něco pro majitele méně kostek - tvrz- hrádek -  Mstěnice


Mstěnická tvrz stávala v rovinné poloze na soutoku Rouchovanky a Mlýnského potoka. Byla to mohutná stavba. Její areál o ploše 28 × 28 m vymezovala 1,5 - 2 m široká hradba, v jihovýchodním rohu ještě zesílená čtverhrannou věží 5,5 × 5,5 m. Nicméně, flankovací funkce této věže byla nulová, protože věž vůbec nevystupuje z obvodu hradeb. Vchod do tvrze vedl věžovitou bránou od severu; k ní se bylo možno dostat pouze po dřevěném mostě s padací částí přes 10 m široký a 2,5 m hluboký obezděný příkop. Příkop býval naplněn vodou přiváděnou z blízkého potoka. Ústředním objektem tvrze byla obytná věž o půdorysu 10 × 8 m s vnitřním prostorem 6,3 × 4,2 m, která stávala na skalním výstupku uprostřed areálu. Dalším obytným objektem byla dvouprostorová podsklepená budova na severovýchodě, v jejíž blízkosti bývala studna. Opevnění tvrze bylo dále posíleno pro tuto kategorii objektů neobvyklým způsobem - pomocí dvou předsunutých opevnění. Větší stávalo na okrouhlém pahorku 200 m jihovýchodně od tvrze, menší asi 250 m jižně nad úvozem cesty k vesnici.

maeror

Linhi,
pro inspiraci nemá cenu vypsat tady bezpočet hradů, zřícenin a tvrzí, to je snazší
1) otevřít si Hrady, zámky a tvrze království Českého od Sedláčka (ach ano, mám všechny díly v prvním vydání a perfektním stavu  :P)
2) navštívit nějaký web, třeba hrady.cz

přičemž souhlasím, že původní thread na toto plně postačuje (a proto se tam taky přesouvám s námětem na debatu).

maeror

Že nemám z čeho stavět (to málo, co mám na hrady vhodného, okupuje syn), dumám aspoň teoreticky o tom, jak jednotlivé stavby ztvárnit...

Lákalo by mne totiž stavění českých zřícenin, které jsem navštívil, a řeším, zda:
1) postavit zříceninu v tom stavu, v jakém se nachází teď
2) pokusit se o rekonstrukci "předpokládaného" původního vzhledu

Výhoda prvního - maximální historická věrnost
Výhoda druhého - vznikne alespoň nějaká "hradní" stavba - přece jen postavit třeba zříceninu Kozího hrádku (viz rekonstrukce výše) v současném stavu není ani tak o stavění hradu ale spíš tvarování terénu...  ;)

Eddie

Citace od: linhi kdy 25.01.2009, 01:02:27
Pár návrhů - co si něco vybrat do Roztok ???
Takový prcci?Můj sen je tohle (ovšem na té fotce není celý) polský hrad Marienburg.Chtěl bych ho postavit jak vypadal ve středověku když byl ještě celý, nezničený (ovšem asi bych ho stavěl v light gray než červenej).
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

linhi

Beru tě za slovo,pokud chceš stavět takovej kolos,myslím že se to nikdy nestane,ale rád se nechám vyvést z omylu...

Eddie

Proč myslíš, že se to nikdy nestane?Mám zatím jen hrstku kostek, ale je mi teprve 15 takže doufám, že jich ještě trochu nasbírám ;D Chtěl bych taky zkusit ty vysoký střechy, ale chybí mi právě ty slope, hlavně ty rohový ;D Šikly by se v červený kdyby jste někdo měly.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

maeror

Citace od: Eddie kdy 27.02.2009, 22:32:10
chybí mi právě ty slope, hlavně ty rohový

Tak něco beze střech (když už tak bloudíme mimo téma a české hrady) - Krak des Chevaliers

Eddie

Mno vypadá to zajímavě, ale mě láká můj vysněný Marienburg.Hrozně mě zajímají němečtí rytíři. :) A tam právěže potřebuju ty vysoký slope, ale do začátku nejdřív nasbírám hodně bricků, pak dám normální střechy a pak ty vysoký. ;)
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

linhi

Ano to je také obr obrů,ale vím že je to nádherné,ovšem víte jak obrovské místo by se na to muselo vyčlenit? Kolik kostek na to použít? Tak tedy když už obři...templářský hrad je super - ale co třeba Rábí?

Eddie

Z toho obrázku to na mě nepůsobí moc velkolepě.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

maeror

No, když nebudeme počítat Pražský hrad, tak Rabí je u nás největší, to je fakt  ;) Jen škoda, že jsme ztratili Spiš...

Každopádně tolik rovných zdí, to je nuda - co zkusit něco menšího ale členitějšího - třeba Pernštejn?!


maeror

Citace od: Eddie kdy 27.02.2009, 22:54:36
Z toho obrázku to na mě nepůsobí moc velkolepě.

Myslíš Rabí? To jen tak vypadá! Ani na fotky moc nedej - vyfotit se totiž kloudně nedá, anžto se pořádně nevleze do objektivu, a to už je to teď jen zřícenina. Každopádně není nad osobní návštěvu.
To je totéž, co na Landštejně - na obrázcích to prostě nevynikne...

Eddie

#25
Můj Marienburg se taky do objektivu nevleze.Musel by se fotit zvrchu. ;D Ten Pernštejn je na mě moc složitej.Já mám za sebou jen jeden pořádnej hrad (dle fantazie).Já musím začínat na něčem co je malý a jednoduchý, ale co vypadá hezky.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

maeror

Hele, stejně, když němečtí rytíři, tak buď Malbork nebo Bouzov, ať zůstaneme doma (třeba tohle, to je přece krása, kostkařův ráj  ;)).

Eddie

Dostal jsem vás ;D Marienburg je německý název pro Malbork (polsky).A mají to blbě, není to zámek, ale hrad.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

maeror

No jo, jsem blbec - já ho mám od mala zafixovanej jako Malbork  :-[

linhi

Eddie nevím proč by měl hrad vypadat velkolepě? Hrad je vojenská stavba a ne okrasa. Jinak řád německých rytířů zrovna neobdivuji,raději Otakara II a jinak o hradech by jsme se mohli bavit až do rána,výborný je také Bezděz - kdo tam byl,ví že by ho obléhat nechtěl......