(Cizí) Nádherná custom torsa

Založil linhi, 27.10.2008, 21:47:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

muzzo

Citace od: Hardegon kdy 21.05.2009, 23:02:36
Citace od: muzzo kdy 21.05.2009, 14:47:50
Citace od: Hardegon kdy 21.05.2009, 14:39:23
Ale i Kolumbus je kontroverzní. Skrytý důvod plavby bylo nalézt kratší cestu do Svaté země a její dobytí.
A na tohle jsi přišel kde ??

Zdrojem mi jsou vysokoškolské informace. Neříkám, že on chtěl sám něco dobýt. To samozřejmě ne. Ale hledal jen kratší cestu a vydatný zdroj financí na placení výprav. Což byl i obchod s východem. Podle toho co se ví, byl zapřísáhlí křesťan.  :P

Nevím, kdo nebo co Tě přivedlo na podobnou myšlenku, ale odpusť mi tvrdost toho výrazu, řekl bych, že je to přinejmenším novátorské! Poslední devátá křížová výprava do Palestiny byla podniknuta s nevelkým úspěchem v letech 1271 – 1272. Poslední křížová výprava středověku byla podniknuta v roce 1431 a u Domažlic byla rozprášena. Kolumbus vyplul hledat západní cestu do Indie v roce 1492 a toto je dáváno nejčastěji do souvislosti s pádem Cařihradu (29. 5. 1453) a uzavřením východní obchodní cesty do Orientu. V neposlední řadě se mi zdá poněkud podivné, při pohledu na mapu středomoří, že by někdo hledal jinou cestu do Palestiny, když ta známá, nebyla nijak dlouhá a nic a nikdo ji nebránil.
Poslední poznámka:  Kryštof Kolumbus byl, podle toho co se ví, stejně zapřisáhlý křesťan jako naprostá většina lidí žijící v Evropě patnáctého století.
Ale Kontroverzní postavou dějin rozhodně je. Je totiž otázka do jaké míry mohou být šťastní původní obyvatelé Ameriky z jeho objevu.

Hardegon

Citace od: muzzo kdy 22.05.2009, 09:49:46
Nevím, kdo nebo co Tě přivedlo na podobnou myšlenku, ale odpusť mi tvrdost toho výrazu, řekl bych, že je to přinejmenším novátorské! Poslední devátá křížová výprava do Palestiny byla podniknuta s nevelkým úspěchem v letech 1271 – 1272. Poslední křížová výprava středověku byla podniknuta v roce 1431 a u Domažlic byla rozprášena. Kolumbus vyplul hledat západní cestu do Indie v roce 1492 a toto je dáváno nejčastěji do souvislosti s pádem Cařihradu (29. 5. 1453) a uzavřením východní obchodní cesty do Orientu. V neposlední řadě se mi zdá poněkud podivné, při pohledu na mapu středomoří, že by někdo hledal jinou cestu do Palestiny, když ta známá, nebyla nijak dlouhá a nic a nikdo ji nebránil.
Poslední poznámka:  Kryštof Kolumbus byl, podle toho co se ví, stejně zapřisáhlý křesťan jako naprostá většina lidí žijící v Evropě patnáctého století.
Ale Kontroverzní postavou dějin rozhodně je. Je totiž otázka do jaké míry mohou být šťastní původní obyvatelé Ameriky z jeho objevu.

Ano. Máš pravdu (hlavně v posledních řádcích  :P ). Ale na výpravu se skutečně vydal kvůli zdroji financí. To mohlo být použito i na znovu navrácení Jeruzaléma křesťanstvu (už jen kvůli těm neúspěchům).

A pokud jde o dnešní mapy, je to zmatečné. V té době byl předpoklad, že Země je mnohem menší než ve skutečnosti je. Dnes se tomu jen divíme.

Jarri

No a preto by bolo super jeruzalemske rimske egyptanske tatarske lego. Odkial alebo kto vymysla nove lego temy?urcite existuje daky link,kde sa pisu nazory a zelania legofanusikov,nie?


Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:29:21
Citace od: muzzo kdy 22.05.2009, 09:49:46
Nevím, kdo nebo co Tě přivedlo na podobnou myšlenku, ale odpusť mi tvrdost toho výrazu, řekl bych, že je to přinejmenším novátorské! Poslední devátá křížová výprava do Palestiny byla podniknuta s nevelkým úspěchem v letech 1271 – 1272. Poslední křížová výprava středověku byla podniknuta v roce 1431 a u Domažlic byla rozprášena. Kolumbus vyplul hledat západní cestu do Indie v roce 1492 a toto je dáváno nejčastěji do souvislosti s pádem Cařihradu (29. 5. 1453) a uzavřením východní obchodní cesty do Orientu. V neposlední řadě se mi zdá poněkud podivné, při pohledu na mapu středomoří, že by někdo hledal jinou cestu do Palestiny, když ta známá, nebyla nijak dlouhá a nic a nikdo ji nebránil.
Poslední poznámka:  Kryštof Kolumbus byl, podle toho co se ví, stejně zapřisáhlý křesťan jako naprostá většina lidí žijící v Evropě patnáctého století.
Ale Kontroverzní postavou dějin rozhodně je. Je totiž otázka do jaké míry mohou být šťastní původní obyvatelé Ameriky z jeho objevu.

Ano. Máš pravdu (hlavně v posledních řádcích  :P ). Ale na výpravu se skutečně vydal kvůli zdroji financí. To mohlo být použito i na znovu navrácení Jeruzaléma křesťanstvu (už jen kvůli těm neúspěchům).

A pokud jde o dnešní mapy, je to zmatečné. V té době byl předpoklad, že Země je mnohem menší než ve skutečnosti je. Dnes se tomu jen divíme.


Hardegon

Citace od: Jarri kdy 22.05.2009, 10:44:40
No a preto by bolo super jeruzalemske rimske egyptanske tatarske lego. Odkial alebo kto vymysla nove lego temy?urcite existuje daky link,kde sa pisu nazory a zelania legofanusikov,nie?

Super by bylo, kdysi mohl každý objednat vlastní set.  ::) Bohužel některá témata dělá "konkurence" (a mi nechceme kopie :P ) a ostatní stačí vyrábět neutrálně (rozšířit Castle serie, znovu vydat sety s araby z Adventures). Půlměsíce, kříže  či hvězdy nechť si každý dělá sám. Praxe LEGA, vymýšlet nové erby a "národy" se mi líbí víc.  :)


muzzo

#34
Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:52:47
Super by bylo, kdysi mohl každý objednat vlastní set.  ::) Bohužel některá témata dělá "konkurence" (a mi nechceme kopie :P ) a ostatní stačí vyrábět neutrálně (rozšířit Castle serie, znovu vydat sety s araby z Adventures). Půlměsíce, kříže  či hvězdy nechť si každý dělá sám. Praxe LEGA, vymýšlet nové erby a "národy" se mi líbí víc.  :)



Promiň, kdy Lego vydalo nějakou sérii s Araby?

Hardegon

Citace od: muzzo kdy 22.05.2009, 10:57:57
Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:52:47
Super by bylo, kdysi mohl každý objednat vlastní set.  ::) Bohužel některá témata dělá "konkurence" (a mi nechceme kopie :P ) a ostatní stačí vyrábět neutrálně (rozšířit Castle serie, znovu vydat sety s araby z Adventures). Půlměsíce, kříže  či hvězdy nechť si každý dělá sám. Praxe LEGA, vymýšlet nové erby a "národy" se mi líbí víc.  :)
Promiň, kdy Lego vydalo nějakou sérii s Arabi?

No je to  označeno jako "Indie" ale arabský náznak tam je:
7414
7418

Jak jsem koukal na nového Indianu, je tam také něco.  ::)

Jarri

jake teema dela konkurence?


Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:52:47
Citace od: Jarri kdy 22.05.2009, 10:44:40
No a preto by bolo super jeruzalemske rimske egyptanske tatarske lego. Odkial alebo kto vymysla nove lego temy?urcite existuje daky link,kde sa pisu nazory a zelania legofanusikov,nie?

Super by bylo, kdysi mohl každý objednat vlastní set.  ::) Bohužel některá témata dělá "konkurence" (a mi nechceme kopie :P ) a ostatní stačí vyrábět neutrálně (rozšířit Castle serie, znovu vydat sety s araby z Adventures). Půlměsíce, kříže  či hvězdy nechť si každý dělá sám. Praxe LEGA, vymýšlet nové erby a "národy" se mi líbí víc.  :)



Hardegon

Citace od: Jarri kdy 22.05.2009, 13:20:17
jake teema dela konkurence?

Netroufnu si sem dát odkazy či jména, ale témata typu "Řím" jsou v ostatních stavebnicích použita dlouhou dobu. Někde už jsem viděl i egypt.  :P

Jarri

co je alebo aka je konkurencia LEGO?

Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 13:25:03
Citace od: Jarri kdy 22.05.2009, 13:20:17
jake teema dela konkurence?

Netroufnu si sem dát odkazy či jména, ale témata typu "Řím" jsou v ostatních stavebnicích použita dlouhou dobu. Někde už jsem viděl i egypt.  :P

5o

Tých je viac, asi najznámejšie sú: Cobi a Brick.
Preto lebo Lego...

Jarri

#40
mozno si budete mysliet,ze asi niesom dnesny alebo nieco ine,ale cobi ani brick nepoznam a vlastne ma ani nenapada nic co vyzera podobne ako LEGO.jedine duplo,ale to je LEGO  :) idem pozriet ich oficialnu stranku


nic v zlom,ale cobi je otrasne.od lega to ma daleko,sice na druhu stranu to je podobne. a Brick som zatial nenasiel. z toho cobi by som chcel tu piratsku lod len kvoli plachtam,aby som ich dal do lega  ;D

Citace od: 5o kdy 22.05.2009, 13:35:20
Tých je viac, asi najznámejšie sú: Cobi a Brick.

5o

Dosť známe sú ešte aj Megablocks, ale skôr za veľkou mlákou.
Preto lebo Lego...

Drakyr

Mám takový drobný dotaz. Kde se dají sehnat  ty helmy? Jsem tu noví tak se budu hodně ptát . Díky

linhi

Dají se sehnat v USA - já osobně jsem je tam jednou bral - 3 kusy,ale v dark gray a ještě jsem tam kupoval helmu - psí nos.

Drakyr

Aha.  Takže  pokud jsem to pochopil spravně, ty helmy  mají znacku lego. Dark gray  to je nejaky internetovy obchod ? Mohl bych  mi nekdo poslat  adresu nebo odkaz? A v jake cenove relaci se bohybuji  ty helmy? Diky

otaznik

Bezpochyby budu opět označen za nepřítele nováčků, ale nechtěli byste si vy, kteří jste tu noví, projít pořádně fórum - najdete odpověď na drtivou většinu vašich otázek. Také psaný projev by nebylo špatné vylepšit (což ale platí i pro některé zasloužilejší členy vystupující v této diskuzi).

gearcs

#46
Citace od: Drakyr kdy 23.05.2009, 05:35:31
Aha.  Takže  pokud jsem to pochopil spravně, ty helmy  mají znacku lego. Dark gray  to je nejaky internetovy obchod ? Mohl bych  mi nekdo poslat  adresu nebo odkaz? A v jake cenove relaci se bohybuji  ty helmy? Diky
Ne, bohužel jsi to pochopil špatně, není to výrobek LEGO, ale Little armory. Odkaz zde: http://www.littlearmory.com/store/home.php?cat=249
Bohužel se zdá, že už je přestali vyrábět.

Drakyr

Díky moc. Sorry ,že jsem se ptal  zrovna tu , ale  nenašel jsem žádnou diskuzi na tohle téma.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 23.05.2009, 10:42:09
Bezpochyby budu opět označen za nepřítele nováčků, ale nechtěli byste si vy, kteří jste tu noví, projít pořádně fórum - najdete odpověď na drtivou většinu vašich otázek. Také psaný projev by nebylo špatné vylepšit (což ale platí i pro některé zasloužilejší členy vystupující v této diskuzi).

Stačilo napsat UTFG, ne?  ;D

Jarri

nechapem preco lego nevyraba taketo zbrane,ktore sa fakt podobaju zbraniam http://www.littlearmory.com/store/product.php?productid=16135&cat=249&page=1

piratov sa to netyka a niektorych castle zbrani.

otaznik

Citace od: Jarri kdy 23.05.2009, 16:12:10
nechapem preco lego nevyraba taketo zbrane,ktore sa fakt podobaju zbraniam http://www.littlearmory.com/store/product.php?productid=16135&cat=249&page=1

piratov sa to netyka a niektorych castle zbrani.
O tomhle jsme tu diskutovali už mockrát, stačí si diskuze dohledat.

Hardegon

Citace od: Jarri kdy 23.05.2009, 16:12:10
nechapem preco lego nevyraba taketo zbrane,ktore sa fakt podobaju zbraniam http://www.littlearmory.com/store/product.php?productid=16135&cat=249&page=1

piratov sa to netyka a niektorych castle zbrani.

Je zajímavější z mála vytvořit něco originálního než čekat, že se LEGO uvolí dělat všeho tisíce verzí, aby splnilo touhy každého. CD a DVD ti také nevyrábí přesně na velikost tvých dat.

Hardegon

Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:29:21
Citace od: muzzo kdy 22.05.2009, 09:49:46
Nevím, kdo nebo co Tě přivedlo na podobnou myšlenku, ale odpusť mi tvrdost toho výrazu, řekl bych, že je to přinejmenším novátorské! Poslední devátá křížová výprava do Palestiny byla podniknuta s nevelkým úspěchem v letech 1271 – 1272. Poslední křížová výprava středověku byla podniknuta v roce 1431 a u Domažlic byla rozprášena. Kolumbus vyplul hledat západní cestu do Indie v roce 1492 a toto je dáváno nejčastěji do souvislosti s pádem Cařihradu (29. 5. 1453) a uzavřením východní obchodní cesty do Orientu. V neposlední řadě se mi zdá poněkud podivné, při pohledu na mapu středomoří, že by někdo hledal jinou cestu do Palestiny, když ta známá, nebyla nijak dlouhá a nic a nikdo ji nebránil.
Poslední poznámka:  Kryštof Kolumbus byl, podle toho co se ví, stejně zapřisáhlý křesťan jako naprostá většina lidí žijící v Evropě patnáctého století.
Ale Kontroverzní postavou dějin rozhodně je. Je totiž otázka do jaké míry mohou být šťastní původní obyvatelé Ameriky z jeho objevu.
Ano. Máš pravdu (hlavně v posledních řádcích  :P ). Ale na výpravu se skutečně vydal kvůli zdroji financí. To mohlo být použito i na znovu navrácení Jeruzaléma křesťanstvu (už jen kvůli těm neúspěchům).
A pokud jde o dnešní mapy, je to zmatečné. V té době byl předpoklad, že Země je mnohem menší než ve skutečnosti je. Dnes se tomu jen divíme.

Omlouvám se za šílený Off-topic a pokračování v tomto tématu, ale hlodá to ve mě už od dopolední přednášky, kde tento můj názor byl přijat profesorem kladně a i on sám mi rozšířil znalost daleko šílenějšími fakty nových výzkumů a bádání.

Shi-So

Citace od: Hardegon kdy 26.10.2009, 22:12:40
Citace od: Hardegon kdy 22.05.2009, 10:29:21
Citace od: muzzo kdy 22.05.2009, 09:49:46
Nevím, kdo nebo co Tě přivedlo na podobnou myšlenku, ale odpusť mi tvrdost toho výrazu, řekl bych, že je to přinejmenším novátorské! Poslední devátá křížová výprava do Palestiny byla podniknuta s nevelkým úspěchem v letech 1271 – 1272. Poslední křížová výprava středověku byla podniknuta v roce 1431 a u Domažlic byla rozprášena. Kolumbus vyplul hledat západní cestu do Indie v roce 1492 a toto je dáváno nejčastěji do souvislosti s pádem Cařihradu (29. 5. 1453) a uzavřením východní obchodní cesty do Orientu. V neposlední řadě se mi zdá poněkud podivné, při pohledu na mapu středomoří, že by někdo hledal jinou cestu do Palestiny, když ta známá, nebyla nijak dlouhá a nic a nikdo ji nebránil.
Poslední poznámka:  Kryštof Kolumbus byl, podle toho co se ví, stejně zapřisáhlý křesťan jako naprostá většina lidí žijící v Evropě patnáctého století.
Ale Kontroverzní postavou dějin rozhodně je. Je totiž otázka do jaké míry mohou být šťastní původní obyvatelé Ameriky z jeho objevu.
Ano. Máš pravdu (hlavně v posledních řádcích  :P ). Ale na výpravu se skutečně vydal kvůli zdroji financí. To mohlo být použito i na znovu navrácení Jeruzaléma křesťanstvu (už jen kvůli těm neúspěchům).
A pokud jde o dnešní mapy, je to zmatečné. V té době byl předpoklad, že Země je mnohem menší než ve skutečnosti je. Dnes se tomu jen divíme.

Omlouvám se za šílený Off-topic a pokračování v tomto tématu, ale hlodá to ve mě už od dopolední přednášky, kde tento můj názor byl přijat profesorem kladně a i on sám mi rozšířil znalost daleko šílenějšími fakty nových výzkumů a bádání.

Ahoj,
muzes to trochu rozsirit??
Klidne to presun do off topic, ale velmi rad se seznamim s novym pohledem na Kolumbovu vypravu.Osobne mi prijde myslenka, ze hledal jinou cestu do jeruzalema naprosto nesmyslna....
Samozrejme, ze vyprava byla podnikana kvuli financim.To ostatne vsechny vypravy te doby.....
Treba vetsina krizovych vyprav nebylo nic jineho, nez papezem posvecena loupeziva vyprava a vetsi cast rytiru se na ni vydavala s cilem ziskat slavu, ale hlavne uzemi a bohatstvi......

muzzo

Citace od: Hardegon kdy 26.10.2009, 22:12:40
Omlouvám se za šílený Off-topic a pokračování v tomto tématu, ale hlodá to ve mě už od dopolední přednášky, kde tento můj názor byl přijat profesorem kladně a i on sám mi rozšířil znalost daleko šílenějšími fakty nových výzkumů a bádání.

Rozumím tomu správně, když Tvůj příspěvek chápu jako opakované tvrzení toho, že Cristoforo Colombo hledal kratší cestu do Jeruzaléma a tak doplul až na Kubu?

Hardegon

Citace od: muzzo kdy 27.10.2009, 10:19:04
Rozumím tomu správně, když Tvůj příspěvek chápu jako opakované tvrzení toho, že Cristoforo Colombo hledal kratší cestu do Jeruzaléma a tak doplul až na Kubu?

;D Ano. Přiznávám se ke kacířským tvrzením.

muzzo

Citace od: Hardegon kdy 27.10.2009, 10:31:47
;D Ano. Přiznávám se ke kacířským tvrzením.

Myslím, že by se k tomuhle tvrzení hodila jiná přídavná jména než kacířské. Koukal jsi se už na mapu světa tak jak ji lidé znali na konci středověku? Kudy myslíš, že chtěl Kolumbus připlout do Palestiny jinudy než ze středomoří?

Hardegon

Citace od: muzzo kdy 27.10.2009, 10:48:53
Myslím, že by se k tomuhle tvrzení hodila jiná přídavná jména než kacířské. Koukal jsi se už na mapu světa tak jak ji lidé znali na konci středověku? Kudy myslíš, že chtěl Kolumbus připlout do Palestiny jinudy než ze středomoří?

Tam už to právě hraničí s další Kulumbovou myšlenkou. To už by jsi asi vážně užil hrubé výrazy.  :-X

Do tohoto tématu už to zatahovat nechci. Stejně asi bude brzy promazáno.

muzzo

To by byla škoda, myslím, že se dá z téhle diskuze dost vyčíst o lidech co do ní přispívají. Stejně jako je škoda, že jsi tu nenapsal žádný argument, který Tě dovedl k přesvědčení o velké konspiraci slavného mořeplavce.

otaznik

Jen to rozveďte, rád se z dikuze něco dozvím.  :-*