(vlastní) Lordaeron - aneb nový hrad Royal rytířů

Založil Marťan, 10.05.2007, 13:01:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Taky nevím, jestli nevyrazím ty sloupy, co jsou po stranách te černé zdi.... ale co tam místo toho dát? Nějak mi tam ty sloupy nesedí....viz (obrázek 7)

linhi

Koukám že se pěkně rozjíždíš.Jsem zvědavej na palác - bude interiér??

Marťan

Citace od: linhi kdy 25.05.2007, 20:45:00
Koukám že se pěkně rozjíždíš.Jsem zvědavej na palác - bude interiér??


U paláce interiér určitě bude, už promýšlím co tam všechno dám. Plánuju: spodní patro bude nějaká ubytovna pro vojáky, vězení; vrchní by měl být nějaký královský sál (trůn) a pak asi taky ještě nějaká ložnice či co  :-* ...no nevím, musím ještě promyslet...

Co myslíš ty? Co by tam mělo všechno být?

linhi

JJ sál bude super ale nedělej zámecký styl - drsný středověk - taky nějaký sklad - sudy , jídlo atd....

Aki

Jo vypadá to vcelku dobře!
- Kovárna u brány je naprosto v pořádku. Často stávala na parkánu, nebo i na předhradí - to kvůli případnému požáru!
Ty stáje bych se ale přeci jenom ještě trochu pokusil dostat dovnitř té hradby!  ;)
A až budeš dělat ten palác, tak do přízemka zkus vymyslet i třeba kuchyni (černou)!

fidous

No nevypadá to vůbec špatně, těším se až to bude hotový, škoda, že doma nemám taky tolik místa... ;)
Asi z toho LEGA jednou dočista zblbnu !

Marťan

#36
Začal jsem pracovat na paláci, zatím jen hrubý obrys..

Marťan

Taky jsem vyzkoušel postavit střechu na vež. Taková střecha by byla ještě na druhé věži, no to uvidím až na celkovém pohledu, jestli se to hodí nebo ne. S tou střechou mi to ale připomíná spíš nějaký kostel  ::)

myth

Tá strecha sa na vežu vyložene nehodí a je prevedená dosť nelogicky. V prípade dažďa by voda stekala do vnútra a nie von. Pozri sa, ako je strecha napríklad vyriešená na veži Trenčianskeho hradu.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Marťan

Citace od: myth kdy 31.05.2007, 18:17:00
Tá strecha sa na vežu vyložene nehodí a je prevedená dosť nelogicky. V prípade dažďa by voda stekala do vnútra a nie von. Pozri sa, ako je strecha napríklad vyriešená na veži Trenčianskeho hradu.

Ok, díky za radu... ale pár takových střech jsem už viděl. Měli to většinou na paláci. Tak to i tam to budu muset zrušit a nechat tam jen ty boční zdi....

Aki

Z vlastního paláce toho moc vidět není. Palácová střecha se mi dost líbí. Sřecha na věži by byla mnohem hezčí kdyby byla v ostřejším sklonu. Takhle se k tak uzké věži moc nehodí.

Cimbuří u střechy je v pohodě a je i dost běžné u gotických věží. Voda se tam ováděla žlábky nebo chrliči.

Marťan

#41
Mám Aki pro tebe tu kovárnu, tak doufám, že se ti bude líbit...  ;)

Marťan

#42
Tak jsem se včera pokusil dostavět ten palác...uff do druhé v noci jsem to pižlal a vylezlo z toho toto. Zjistil jsem, že mi ten hrad žere černých dílků jak nic a původně plánovaný vetší palác jsem musel zmenšit na tuto podobu. Ještě chci přidat okolní krajinu (nerovnosti) a nějaké drobné úpravy.

MwK

No myslím že ti to výšlo! ;D
Je to vážne skvele a oveľa lepšie ako predchádzajúci hrad!Len tak ďalej... >:D
Inak už sa teším na pridanie tých doplnkou! ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

linhi

Je to moc pěkné ještě nějaké detaily a bude to super - ten řetěz do studny je super jen jsem si nevšiml kde je nějaké kolo na otáčení? Fakt je to o 100% lepší než minulej hrad! Bude fotoseriál???? Seš v tom dobrej tak něco udělej  - hlasuju pro!

H0636

Moc pěkné. Opravdu se my líbí. Ale chtěl jsem se zeptat proč všichni stavíte čtvercové hrady po vzoru klasických LEGO setů. Budovy zasazujete do hradeb. Přitom většina hradů má opevnění, kterým je obehnaná obytná i užitková část část hradu. Nic proti ničemu. Jenom dotaz. Ale fakt pěkný.  ;) ;D

Marťan

Citace od: H0636 kdy 02.06.2007, 09:14:55
Moc pěkné. Opravdu se my líbí. Ale chtěl jsem se zeptat proč všichni stavíte čtvercové hrady po vzoru klasických LEGO setů. Budovy zasazujete do hradeb. Přitom většina hradů má opevnění, kterým je obehnaná obytná i užitková část část hradu. Nic proti ničemu. Jenom dotaz. Ale fakt pěkný.  ;) ;D

Děkuji všem za příspěvky. V nejbližší době se pustím do toho okolí a taky udělám interiéry paláce a dvou věží.

- (LINHI) Padací mříž na hlavní bráně ještě nemá dodělaný systém zvedání a u studny to taky zatím ještě nemám vyřešené.

- (H0636) Mě se taky strašně moc líbí ty giga hrady (viz.obrázek), které sem tam vidím na brickshelfu a jsou postavené tak, že to je skoro zmenšenina skutečného hradu. Ale já jsem to stavěl do čtverce jen z jednoho důvodu = aby se mi to vlezlo do skříně  :) , protože jinak bych nevěděl, kde to mám vstrčit a za chvíli by na tom bylo tolik prachu, že.... :-X

-(LINHI) Můžu se pokusit o nějaký další komiks, který by se odehrával na novém hradě, ale to až tak přes prázdniny. Zatím jsem o tom nepřemýšlel... no, ale já bych to zase pojal moc pohádkově a tak si říkám, že by se problematiky komiksu mohl ujat někdo jiný, abych se taky mohl něčemu přiučit...  ;)
Nejlepší by bylo, kdyby bydlel někdo poblíž mě a měl pořádnou armádu, pak bysme mohli udělat perfektní komiks (útok na hrad, prolomení hradeb, unesení princezny, výkupné...)   ;D >:D

Marťan

Jak se tak jukám na ten svůj hrad, tak jsem zjistil, že jsem zapoměl udělat žebrování (teda bosáž - jak by řekl Aki) na jedné straně paláce ....  ::)

Marťan

Že by Lordaeron už dospěl do finální podoby?  :) Zase jsem udělal pár drobných změn
a) upravil jsem hlavní palác
b) přidal jsem zbrojírnu
c) přidal jsem okolí

Už to pomalu chytá ten správný šmak, co jsem od toho očekával...  :D

Marťan

#49
Zbrojírna plus interiér

linhi

Hrad je super!! Moc se ti to povedlo - a teď nějakej útok!!!

Marťan

Interiéry prvního patra paláce

Marťan

#52
Druhé patro paláce

Rewolt

Citace od: Marťan kdy 04.06.2007, 15:42:51
Druhé patro paláce
Pěkný, tam by se dobře hrály šachy !! ;)    šach mat
It's a trap!

Marťan

#54
Citace od: H0636 kdy 02.06.2007, 09:14:55
Moc pěkné. Opravdu se my líbí. Ale chtěl jsem se zeptat proč všichni stavíte čtvercové hrady po vzoru klasických LEGO setů. Budovy zasazujete do hradeb. Přitom většina hradů má opevnění, kterým je obehnaná obytná i užitková část část hradu. Nic proti ničemu. Jenom dotaz. Ale fakt pěkný.  ;) ;D

Jak jsem říkal o tom, aby se mi to vlezlo do skříně, tak tady je důkaz:  8)
Sice jsem část přední krajinky musel oddělat, ale hrad se tam pěkně vlezl.

LiBorec

Tak takovejhle hrad bych ani do skríne nedával ;D

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 04.06.2007, 19:05:25
Tak takovejhle hrad bych ani do skríne nedával ;D

A kde bys ho teda dal?    ???

Marťan

#57
Finální verzi hradu najdete:

Brickshelf

Royal castle


Mtron

No musím se přidat k pochvalným chorálům, pěkný hrad opravdu vymakaný, rozhodně tahle tvoje chlouba nepatří do skříně ale na výstavu a minimálně do nějaké vitrínky, aby se na ní neprášilo. Rozhodně by byla škoda, aby si nepokračoval s rozšiřováním svého paláce. těším se na další pokračování , doufám, že to bude stejně nebo alespoň podobné velikosti Chadziho hradu :-)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Marťan

#59
Citace od: Mtron kdy 05.06.2007, 14:27:41
No musím se přidat k pochvalným chorálům, pěkný hrad opravdu vymakaný, rozhodně tahle tvoje chlouba nepatří do skříně ale na výstavu a minimálně do nějaké vitrínky, aby se na ní neprášilo. Rozhodně by byla škoda, aby si nepokračoval s rozšiřováním svého paláce. těším se na další pokračování , doufám, že to bude stejně nebo alespoň podobné velikosti Chadziho hradu :-)

Děkuji náčelníkovi M-tronů za pochvalu  :D. Že ty si brousíš zuby na ten můj poklad, který mám ukrytý v paláci. Jo, jo, to známe, dát to na výstavu a pak mě napadnou M-troni, nebo blacktroni >:D ;D