(Vlastní) Tvrz Ostromeč

Založil linhi, 22.02.2007, 10:44:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rozebrat Ostromeč a postavit hrad?

Ano
Ne
Pouze přestavba
Klidně to vyhoď
Neotravuj

Aki

Citace od: Peetrs kdy 01.03.2007, 11:12:41
Citace od: sejmus kdy 27.02.2007, 10:40:37
Jinak celá stavba vypadá velmi dobře, a jak už tady Jožka napsal, musíš se zamyslet co chceš stavět, pokud to má být tvrz, tak ji nech jen tak, pokud něco většího a více využívaného tak bych dal doprostřed nějakou kapličku, skladiště nebo něco...

Také se mi ta stavba zamlouvá, ale myslím, že to chce oživit. Přidal bych tavernu, kovárnu, prostě něco, aby bylo poznat, že to tam žije.   ;)
Nechco vám do teho pánové příliš skákat, ale domnívám se, že lihhi v tuto chvíli řeší spíše samotný tvar té tvrze (tak aby byl logický a z něčeho vycházel), než vlastní oživení a vnitřní zástavbu.  ;) 8) To přijde na řadu až v druhém sledu.  >:D

linhi

Ano přesně tak Aki udeřil hřebíček na hlavičku! Zatím je to vlastně , jak už jsem jednou říkal pouze hrubá stavba.Velká věž přijde přesunout do čela Ostromeče někam vedle brány a jakmile to daladím budou fotky.

linhi

#32
Tak snad už teď Ostromeč ve skoro finální verzi. I když je na ní ještě práce jako na kostele.... Tak pište jak se vám líbí - nelíbí teď. Vzadu vyrostla nová věž na obranu boční hradby.

Marťan

Vidím, že Linhi nakonec přece jenom posunul tu věž někam jinam, mě se to osobně líbí více, než ta minulá verze. Nahoře, na te baseplate by mohla ještě pak být nějaká budova, nebo palác a bude to dost good.

Obrázek č:3 je super, ten domeček a ten padací most nemají chybu  ;)

Aki

Citace od: Marťan kdy 01.03.2007, 23:01:03
Nahoře, na te baseplate by mohla ještě pak být nějaká budova, nebo palác a bude to dost good.
Tam bude 100% ten patrový palác. Mně se to taky hodně líbí. Jsem zvědav jak vyřešíš přistup k tomu zvoditému mostku. A taky jsem zvědav na Jožkovu reakci.

Jediné co mi stále ještě dělá problém je ta modrá baseplate. Dej tam radši zelenou, však ten "příkop" nemusí být vodní.  8)

Raistlin M

Modrá baseplate nevadí, pokud ji tam nenechá jen tak. Ideální by bylo od ní zvednout pár kostek ke zdi jako kamení. A také ji nějak sjednotit s tou zelenou.

Jožka7

Bravo, Linhi, je to výrazné zlepšení.
Hlavní obytnou věž jsi vysunul do čela, takže kryje bránu a flankuje dvě strany areálu, skvěle. Ten naznačený přístup z paláce via padací mostek nemá chybu.
Nárožní bašta se nám rozrostla na nárožní flankovací věž, také velmi dobře.
Zapřemýšlej nad patrem brány, aby z ní byla menší branská věž. Pak se dá říci, že máš dobře opevněné kamenné sídlo s některými velice progresivními fortifikačními prvky, v podstatě již s paramatry menšího hradu. Fakt super.

Co se týče modré baseplate, vodní příkopy se u tvrzí obvykle dělaly kolem celé stavby. Takže varianty:
a) máš-li dost modrých, udělej vodní příkop kolem celé stavby
b) máš-li ještě zelené, vyhoď tu modrou a udělej suchý příkop
c) chceš-li mět vodní příkop v čele stůj co stůj, protáhni jej tedy na celou délku čela (pod hlavní věž); bude to poměrně netypické, ale stále možné.

Těším se na ten palác. :)
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da Gloriam.

linhi

Tak pánové moc jste mě potěšili a ta modrá baseplate je tam jen než dojde misb nová zelená! Rád bych sice vodní příkop,ale moje zásoby...... modré baseplate  1x  :'( a tak to skončí trávníkem!!!!!  ;)

linhi

Opět pokračuji ve focení, nyní spodního patra paláce ve kterém se nachází zbrojnice a pod ní je kobka a studna se zdrojem vody pro tvrz.

Aki

Citace od: linhi kdy 22.02.2007, 10:44:36
A i když zde v republice Ostromeč byl nehledejte žádnou podobnost  ;)
Citace od: Raistlin M kdy 22.02.2007, 12:30:36
Nemá Ostromeč něco společného s Ocel Uth-Matar? (překladů je spousta mě se zažil tento (pro fantasy hnidopichy))

Pro úplnost ještě přidám odkaz na zříceninu skutečného hradu Ostromeče. Přepokládám, že krom kolegy z práce byl důvodem k volbě jména i fakt, že skutečný hrad jako asi jedinný dokázal odolat náporu královských vojsk za vlády Jiřího z Poděbrad a Kunštátu.  ;)
Tak tedy ať je i tato tvrz minimálně stejně pevná.  8)

linhi

Znovu jsem se po nákupu na BL pustil do stavby paláce.Pokud vám vadí kýčovitě žluté a modré okeničky tak se nebojte budou tam jen do té doby než mi dorazí od přítele Cavelona hnědé.Tak dejte vědět jak a co je ,, špatně´´.Hlavně co s branou? Mám jí postavit tak jak jsem začal? Jako že je vršek ze dřeva???

Raistlin M

Ze dřeva to nemusí vypadat zle, jen bych tu zeď z kůlů přesadil ven, přez kamennou. V zákrytu to nevypadá tak dobře.

Jinak se mi to líbí. Na to, že je to prvotina je to paráda.

Marťan

Vypadá to moc pěkně. Ten palác se mi líbí, má to i nějaký interiér? Vidím, že tam máš na jedné fotce nějkou pohyblivou zeď (u toho paláce) tak by mě zajímalo, zda je něco i uvnitř.
Ta střecha paláce je asi taky nedostavěná že?
Jinak co bych vytkl je asi ta směsice zeleně, co je před tvrzí, nějak bych to sladil a vypustil třeba tu "palmu" či co to je..  :)
A to hnědé opevnění bych dal ještě před vchod, jako takové prvotní opevnění a bránu bych nechal celou ze šedých bricků..

linhi

Ano máte pravdu - kůly opravdu přijdou přesadit ven a střecha na paláci není hotová. A pokud to chápu tak navrhujete malou palisádu ještě před bránu???? Já to do budoucna plánoval tak že by kolem Ostromeče byla malá osada obehnaná palisádou to by šlo ne??

Raistlin M

Citace od: linhi kdy 12.03.2007, 18:22:58
Ano máte pravdu - kůly opravdu přijdou přesadit ven a střecha na paláci není hotová. A pokud to chápu tak navrhujete malou palisádu ještě před bránu???? Já to do budoucna plánoval tak že by kolem Ostromeče byla malá osada obehnaná palisádou to by šlo ne??

Osada je dobrý nápad.
Já jsem si to tak kdysi plánoval a doufám, že jednou se k tomu i dostanu to tak postavit. Zatím mám základní skálu pro tvrz. :)

linhi

#45
Jo jo taky jsem chtěl tvrz na skále.Ale nakonec z toho sešlo.Ale nyní již mám i burpů dost na pěknou skálu,ale zase je v tomto stádiu Ostromeč škoda bourat ne?

Raistlin M

Citace od: linhi kdy 12.03.2007, 18:54:12
Jo jo taky jsem chtěl tvrz na skále.Ale nakonec z toho sešlo.Ale nyní již mám i burpů dost na pěknou skálu,ale zase je v tomto stádiu Ostromeč škoda bourat ne?
Třeba příště.  ;)
Já tu skálu mám postavenou už rok a jen ji přemisťuju. ;D

linhi

Pokračoval jsem na vstupní bráně a asi jí nechám tak jak je na fotkách.Padací most zatím u své tvrze dělat nebudu a nájezd je řešen formou nasypaného materiálu.Jinak už je vidět že se mi do tvrze pomalu stěhuje vojsko  ;)

Peetrs

Nejvíce se mi zamlouvá nápad s dřevěnou nástavbu nad vstupní bránou. Myslím, že to vypadá fakt dobře!  :D

Aki

Citace od: linhi kdy 12.03.2007, 22:15:16
Pokračoval jsem na vstupní bráně a asi jí nechám tak jak je na fotkách.Padací most zatím u své tvrze dělat nebudu a nájezd je řešen formou nasypaného materiálu.
To je docela škoda.
V tom přípaě totiž nechápu smysl existence takového náspu. Je tam totiž z obou stran, přes hodně vysoký práh?  ::)

Pokud by jsi tam udělal ten zvoditý most před mělký suchý příkop (stači jenom udělat ten násep poněkud dál od brány), tak bych existenci vnitřního náspu pochopil, takhle mi to uniká.
Jestli nechceš dělat ten mostek, tak doporučuju ten násep zrušit.  ;) 8)

Ale jinak je to super.  ;)

linhi

Aki ještě to nechám prolézt hlavou,zdá se mi že čím víc se blížím ke konci tím mám víc problémů.Např. sem si teď objednal light gray bricky a dneska došli slope.... No jo musím se s tím nějak poprat.Ach ty výdaje...... :-\

J0hny54

#51
Ten hrad je pěknej, ta dřevěná bašta je taky dobrej nápad...
Akorát brána se mi zdá trochu nízká - ani by tam neprojel ten jezdec s tim praporem ???

linhi

Tak moje tvrz dostala novou bránu s padacím mostem a mříží ale jsem stále nějak nespokojen - poraďte co změnit. Jinak se bratr pana Jakuba právě vrací ze svaté země z křížové výpravy.

J0hny54

Vypadá to líp než ta brána před tím ( tím neříkám, že byla špatná, ale tohle je hezčí )
Máš tam pěkný figy, jen by mě zajímalo z čeho máš tu vlajku ? Vytištěnou na papír  ? Chtěl bych si nechat udělat pár vlajek z brickshelfu, ale na papíru to není ono, chtělo by to pevnější látku

Marťan

Zajímavě si vyřešil tu hlavní bránu...to skosení hradby nahoře, to máš kvůli tomu, aby se ti dala zvedat ta mříž??
Kormidlo se mi tam nějak nehodí, ale pokud to dobře plní účel natáčení tak budiž..

J0hny54

Citace od: Marťan kdy 26.04.2007, 20:14:21
Zajímavě si vyřešil tu hlavní bránu...to skosení hradby nahoře, to máš kvůli tomu, aby se ti dala zvedat ta mříž??
Kormidlo se mi tam nějak nehodí, ale pokud to dobře plní účel natáčení tak budiž..

To kormidlo náhodou vypadá dobře !! To jsem zapomněl napsat... Vypadá to víc realisticky, ikdyby tu funkci neplnilo  ;)

linhi

Ano hradba je šikmo z důvodu vytahování mříže.Ale nějak se mi to nelíbí a asi to ještě předělám.Aki co myslíš ty??

linhi

Tak jsem při čekání na BL dodávku upravil přírodu před tvrzí - jak se vám líbí strom?

Marťan

Hned to má lepší šťávu, když je tam ta krajinka.... přiznám se, nevím z čeho je ten kmen toho stromu??

To jsou hnědé technic kola??

Samík

#59
Citace od: Marťan kdy 07.05.2007, 22:30:03
přiznám se, nevím z čeho je ten kmen toho stromu??
To jsou hnědé technic kola??

jj, já bych řekl, že jsou to tato hnědá kola..

Jinak co se stavby týká, tak musím lihniho samozřejmě pochválit..dokonalé jako vždy  ;)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--