(Vlastní) Komiks

Založil Marťan, 08.02.2007, 18:50:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Citace od: Ned23 kdy 01.09.2007, 19:38:19
Ahoj, komiksy se mi moc líbily, to už víš. Určitě by nebylo špatný udělat nějakej novej. Popravdě řečeno, já bych rád na něčem takovém spolupracoval, ovšem otázka je jak. Jedna z věcí, která mě napadla, že bych mohl fotky zpracovat v nějakým prográmku a postavičkám dát přímo bubliny, jak v klasickým komiksu. Byl by podle mě to poměrně velkej posun vpřed.

Tak tohle přesně jsem potřeboval. Pořád jsem koumal nad tím, jak tam udělat ty bubliny a pokud na to máš nějakej prográmek, byl bych ti moc vděčný za spolupráci na dalším komiksu. Určitě se do něčeho brzy pustím, ale prvně chci dokončit moje Royal město (kovárna, farma, tržiště, cvičiště..) a pak se vrhnu na ten komiks. Tak ti pak písnu ještě co a jak dobře?

Nede23

OK, domluveno  ;)

Marťan

#92
Ti kdo si přáli shlédnout nějaký nový komiks se brzy dočkají. Mám už vymyšlený děj, teď už mi to zbývá jen nafotit. Komiks o králi Sulimánovi byl rozdělen na tři pokračování, kdežto tento komiks bude vcelku. Nevím jestli přesně splním očekávání těch, kteří chtěli něco lepšího než byl Sulimán, ale snad se to taky bude líbit...


Výsledky hlasování:

Mám se pustit do nějakého nového komiksu?

Ano                                                               - 22 (62.9%)
Ne                                                                - 1 (2.9%)
Jo, ale musí být lepší, než komiks o Sulimánovi       - 10 (28.6%)
Ne, dej si pauzu a nech to udělat někoho jinýho    - 2 (5.7%)

Marťan

#93
Zdravím všechny, kteří netrpělivě čekali na vydání dalšího komiksu. Dnes vám představuji komiks, který je v něčem jiný, než ten poslední. A to v tom:

- Komiks má jen jedno dějství (respektive sérii)
- Příběh není založen na fikci, ale na skutečné pohádce.
- Hlavní děj z pohádky zůstal nezměněn, zbytek jsem dle možností trošku upravil.
- Na tomto komiksu jsem pracoval spolu s Nede23, tímto bych mu chtěl moc poděkovat za skvělou spolupráci !




Autoři: Marťan + Nede23

Fotky: Marťan
Text: Marťan
Grafická úprava (dialogy s textem): Nede23

Marťan

#94


Honza málem králem


Marťan

fotky

Marťan

#96
fotky

tomasus

#97
Našel jsem jednu chybku (sputejte)


Ale jinak pěkné a leč jsem tento film (pohádku) dlouho neviděl hned jsem se na některé scény rozpomněl  ;)

EDIT : vymazán hloupý dotaz.
V životě mi chybí jen jedna věc - IGNORE LIST !
SW sety/figy  3/7 :) (doufám že na to neni licence)

Marťan

Díky za upozornění, samozřejmě to Nede23 rychle opraví...   8)
Ano, máš pravdu, je svázán provázkem, Neboj se, pokreslit bych si ho nedovolil...

linhi

Hlavně scéna s Honzou kdy jede na žebřiňáku a zpívá tu písničku a sype se mu zlato - to se ti povedlo!!

Marťan

Citace od: linhi kdy 18.01.2008, 22:43:28
Hlavně scéna s Honzou kdy jede na žebřiňáku a zpívá tu písničku a sype se mu zlato - to se ti povedlo!!

Taky se mi ta fotka nejvíce líbí, prostě taková typická fotka z celého toho děje. Přemýšlel jsem, že bych vás trošku napínal a ukázal vám jen jednu fotku, podle které byste hádali, co to je pohádka. Ale nakonec jsem si to rozmyslel, protože by to stejně všichni uhádli...viď Linhi  ;)

linhi

No tohle je klasika,ale možná bych to třeba v tom lese nepoznal - je hodně pohádek kde se kácí stromy,třeba ta o tom kováři.

otaznik

Podle mého názoru šla kvalita dolů, většina scén mi přijde strašně chudá. Vystouplé hnědé plates symbolizující cestu jsou dost divné (měly by být spíše níže, ne?). Celé to na mě působí jako šité horkou jehlou, nedotažené a stěží průměrné.

Samozřejmě je mi jasné, že zpracovat komiks pomocí LEGA je velmi těžké, pokud tedy chceme, aby výsledek stál za to.

Nede23

Citace od: tomasus kdy 18.01.2008, 22:31:48
Našel jsem jednu chybku (sputejte)


Ale jinak pěkné a leč jsem tento film (pohádku) dlouho neviděl hned jsem se na některé scény rozpomněl  ;)

EDIT : vymazán hloupý dotaz.

Eh, možná mě už hrabe z toho, jak jsem na to furt koukal :D, ale kde je ta chybka??

Marťan

Citace od: otaznik kdy 18.01.2008, 23:37:44
Podle mého názoru šla kvalita dolů, většina scén mi přijde strašně chudá. Vystouplé hnědé plates symbolizující cestu jsou dost divné (měly by být spíše níže, ne?). Celé to na mě působí jako šité horkou jehlou, nedotažené a stěží průměrné.

Samozřejmě je mi jasné, že zpracovat komiks pomocí LEGA je velmi těžké, pokud tedy chceme, aby výsledek stál za to.

Díky za tvůj názor. Nějak jsem ale nepochopil co jsi myslel tím "kvalita šla dolů?. Pokud jsi se díval na minulý komiks, tak tam je taky cesta dělaná s vystouplých plate, takže tady není žádný rozdíl. A scény mi příjdou taky skoro stejné, tedy kromě toho, že se tam neodehrává žádná bitva.
Nedotažené? No, zpracoval jsem pouze hlavní dějství z celého příběhu a to podle toho, jaká byla možnost kostek a prostředí. Jak už jsem tisíckát říkal. Kdybych měl neomezený přísun kostek, tak by šlo postavit cokoli, ale s omezenými díly už musíš trochu přemýšlet co do děje zakomponuješ a co ne. Ono dobře se radí, když člověk ještě nic nepostavil co?   ;)

Inu výsledek možná za to stojí, či nestojí. Ale minimálně dvěma lidem to udělalo radost. A to jsem já a Nede23. Takže výsledek hodnotím jako 1.

Marťan

Citace od: Nede23 kdy 18.01.2008, 23:51:44
Citace od: tomasus kdy 18.01.2008, 22:31:48
Našel jsem jednu chybku (sputejte)


Ale jinak pěkné a leč jsem tento film (pohádku) dlouho neviděl hned jsem se na některé scény rozpomněl  ;)

EDIT : vymazán hloupý dotaz.

Eh, možná mě už hrabe z toho, jak jsem na to furt koukal :D, ale kde je ta chybka??

...máš to v závorce :-)   (sputejte)   spoutejte

Nede23

#106
Citace od: Marťan kdy 19.01.2008, 12:13:36
Citace od: Nede23 kdy 18.01.2008, 23:51:44
Citace od: tomasus kdy 18.01.2008, 22:31:48
Našel jsem jednu chybku (sputejte)


Ale jinak pěkné a leč jsem tento film (pohádku) dlouho neviděl hned jsem se na některé scény rozpomněl  ;)

EDIT : vymazán hloupý dotaz.

Eh, možná mě už hrabe z toho, jak jsem na to furt koukal :D, ale kde je ta chybka??

...máš to v závorce :-)   (sputejte)   spoutejte

Ahá! Opravím..

EDIT: chyba opravena 8)

otaznik

Citace od: Marťan kdy 19.01.2008, 12:12:27

Díky za tvůj názor. Nějak jsem ale nepochopil co jsi myslel tím "kvalita šla dolů?. Pokud jsi se díval na minulý komiks, tak tam je taky cesta dělaná s vystouplých plate, takže tady není žádný rozdíl. A scény mi příjdou taky skoro stejné, tedy kromě toho, že se tam neodehrává žádná bitva.
Nedotažené? No, zpracoval jsem pouze hlavní dějství z celého příběhu a to podle toho, jaká byla možnost kostek a prostředí. Jak už jsem tisíckát říkal. Kdybych měl neomezený přísun kostek, tak by šlo postavit cokoli, ale s omezenými díly už musíš trochu přemýšlet co do děje zakomponuješ a co ne. Ono dobře se radí, když člověk ještě nic nepostavil co?   ;)

Inu výsledek možná za to stojí, či nestojí. Ale minimálně dvěma lidem to udělalo radost. A to jsem já a Nede23. Takže výsledek hodnotím jako 1.

Kvalitou jsem myslel celkový pocit z celého díla - první komiksy mě oslovily více.
Od doby posledního komiksu už uběhlo hodně vody a cesta se tu několikrát probírala, proto to teď vidím jako krok zpět - opakování stejné chyby.
IMHO to šlo udělat lépe i s kostkami, které máš.
A že jsem neprezentoval nic na foru (mimo KTT auta)? No a co? To mi neumožňuje říci svůj názor nebo kritiku? Nebo je díky tomu můj názor automaticky špatný?

Ono je občas potřeba se na to, co člověk dělá, podívat z odstupu a pokud možno objektivně.

Tímto se rozhodně nenech odradit, jen to zkus příště posunout nahoru, udělat nějaké vylepšení.

Marťan

#108
Ale já ti snad neříkám, že  k tomu nemůžeš nic říct. Jen jsem reagoval na to, co jsi napsal.
Ta cesta by mohla být více promakaná, ale téměř všechy potřebné zelené díly jsem vypotřeboval na pevnost. Tedy není z čeho to promakat..  :-\
No to já zkouším, třeba teďkom jsme se posunuli dopředu v tom, že jsme zakomponovali přímou řeč do bublin  :)

otaznik

Citace od: Marťan kdy 19.01.2008, 12:38:38

No to já zkouším, třeba teďkom jsme se posunuli dopředu v tom, že jsme zakomponovali přímou řeč do bublin :-)

To je fakt, to bylo správné rozhodnutí.  :)

Marťan

Citace od: otaznik kdy 19.01.2008, 12:45:49
Citace od: Marťan kdy 19.01.2008, 12:38:38

No to já zkouším, třeba teďkom jsme se posunuli dopředu v tom, že jsme zakomponovali přímou řeč do bublin :-)

To je fakt, to bylo správné rozhodnutí.  :)

No vidíš, a příště už bude správně i ta cesta  ;D

descale

Pohádku jsem si přečetl včera večer a jsem nadšenej, jak jste s pomocí Lega dokázali vytvořit takhle čtivý příběh. Skvělá práce, pánové. :)

Nede23

Citace od: otaznik kdy 19.01.2008, 12:34:04
Kvalitou jsem myslel celkový pocit z celého díla - první komiksy mě oslovily více.
Od doby posledního komiksu už uběhlo hodně vody a cesta se tu několikrát probírala, proto to teď vidím jako krok zpět - opakování stejné chyby.
IMHO to šlo udělat lépe i s kostkami, které máš.
A že jsem neprezentoval nic na foru (mimo KTT auta)? No a co? To mi neumožňuje říci svůj názor nebo kritiku? Nebo je díky tomu můj názor automaticky špatný?

Ono je občas potřeba se na to, co člověk dělá, podívat z odstupu a pokud možno objektivně.

Tímto se rozhodně nenech odradit, jen to zkus příště posunout nahoru, udělat nějaké vylepšení.

Teď nevím jestli cestou myslíš ty plates nebo způsob, jak je komiks udělanej, ale když jsem se koukal na diskusi zpátky, tak jsi mluvil o propracovanějším příběhu. Z vlastní zkušenosti vím, že vymyslet opravdu dobrou zápletku je mnohem větší problém než třeba nedostatek kostek. Já příběh vymýšlím už dva roky a nic ;D ;D. Pohádka je jednoduchá a vděčná, málokoho urazí :).

Šejmus

Skvělá práce! Podle mne nejlepší scéna je ta v hradě (místnost s trůnem), ta se povedla. Je tam sice pár malých chybiček (třeba ta cesta) ale jinak fakt dobrý. Jenom mi to připadá trochu přesvětlené (asi jsi fotil s bleskem), chybí tomu stíny. Zkusil bych nějaké jiné osvětlení (lampička atd.) a pak porovnal.
Fool of a Took!

Marťan

Citace od: Šejmus kdy 19.01.2008, 17:57:53
Skvělá práce! Podle mne nejlepší scéna je ta v hradě (místnost s trůnem), ta se povedla. Je tam sice pár malých chybiček (třeba ta cesta) ale jinak fakt dobrý. Jenom mi to připadá trochu přesvětlené (asi jsi fotil s bleskem), chybí tomu stíny. Zkusil bych nějaké jiné osvětlení (lampička atd.) a pak porovnal.

Je to foceno bleskem. Problém je, že mám pokoj udělaný tak blbě, že se tu dostává jen hodně málo světla k tomu, abych mohl fotit za denního světla. A lampičky, kterýma bych to nasvítil nemám. Jinak díky všem za pochvalu  :D

Marťan

Zdravím po dlouhé době jsem se konečně dokopal k tomu, abych dodělal bubliny i u zbývajících komiksů. Konečně je hotovo! Vše shlédnete na www.royal-castle.ic.cz

linhi

Ahoj,to jsem rád že se ukážeš,nechceš to dát i sem?  ;)

Marťan

Citace od: linhi kdy 10.02.2009, 12:59:08
Ahoj,to jsem rád že se ukážeš,nechceš to dát i sem?  ;)
Zbytečné zaplácání místa. Stačí kliknout na odkaz a je to tam vše pohromadě.    ;)

Marťan

Zdravím všechny příznivce komiksů. Kdo sleduje diskuzi na mých stránkách, tak ví, že se plánoval nový komiks (volné pokračování triologie o Sulimánovi). A komiks už je na světě. Proto ti, kdo ho chtějí shlédnout se mohou podívat na:  http://www.royal-castle.ic.cz 

PS: budou tam jistě chyby, tak pokud na něco narazíte, napište, ať to můžu opravit.