(Vlastní) Hrady a zámky

Založil peter, 29.01.2005, 17:42:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Tak jsem se také pustil do menšího modelu. Snažil jsem se v rámci svých možností postavit model českého zámku Červená Lhota z konce 15. stol. Skutečný zámek se nachází v jižních Čechách.

Z důvodu nedostatku malých oken 1x2x2 #7026 jsem musel stavbu trošku zmenšit. Jinak doufám, že jsem se trefil ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KLF

Perfektne ! Mam ju akom papierovy model doma, spolu s dalsimi ceskymi hradmi. Tiez som uz nad tym rozmyslal spravit nejaky cesky hrad z LEGA, ale... chce to velmi vela dielov v urcitej farbe. Konkretne som sa dost zamyslal nad Orlikom, ale tam bol aj dalsi problem - a to zaoblenia. ;( Ale... bolo by to krasne. A cim vacsi model, tym blizsi realite.
Terminated.

Martina

Opravdu pěkný :-) Tolik červených dílků nemám, abych to mohla postavit. Jen té bílé mi příjde, že je tam moc  ;) Ale jinak opravdu dobré. Podoba tam je, takže super.

Jinak co se týče toho Orlíku, koukala jsem teď na obrázky, a dalo by to asi dost velkou fušku, ale výsledek pak bude určitě stát za to. Rozhodně by to nebylo špatné. :)


KLF

Tak dalo by sa... Len vravim - trebalo by sa pohrat s tymi zaoblenymi stenami a vezami. Ale dalo by sa...
Terminated.

Maci

Úplně ho vidím, přesně jak ve filmu Svatby pana Voka. Chybí tam jen Waldemar Matuška s loutnou coby minesengr. 
Citacespravit nejaky cesky hrad z LEGA
To je fajn, že se Ti líbí české hrady, super by byl třeba Pernštejn. Ze Slovenska třeba  takový Spišský hrad, to by bylo něco. Ale asi bysme všichni dohromady, jak jsme tady, na něj neměli dost šedých kostek. (Někde jsem četla, že to byl snad největší hrad ve střední Evropě?!).

KLF

Spissky hrad je najrozsiahlejsia zrucanina hradu v Europe, ale najvacsi hrad v strednej Europe je Prazsky hrad.
Jo... zo slovenskych hradov by som si vedel celkom predstavit z LEGA Trenciansky hrad.
Rozhodne by to stalo za to skusit nieco...
Ja som chcel robit aj Bratislavsky hrad, ale tie vezicky by neboli jednoduche...
Terminated.

Martina

Citace od: Maci kdy 29.01.2005, 19:51:51
Ze Slovenska třeba  takový Spišský hrad, to by bylo něco. Ale asi bysme všichni dohromady, jak jsme tady, na něj neměli dost šedých kostek. (Někde jsem četla, že to byl snad největší hrad ve střední Evropě?!).

Tak to máš pravdu, spolklo by to dost šedých kostek, ale Pernštejn mi taky nepříjde zrovna jednoduchý na provedení. To spíš bych si troufla na Kokořín ;)

Maci

Někdy se pokouším postavit nějakou konkrétní stavbu, ale vždy se nakonec "odchýlím od tématu" a vyjde z toho kombinace všech slohů co kdy existovaly. Takže schopnost postavit konkrétní hrad dost obdivuji a popravdě se do podobných náročných projektů ani nepouštím. Taky mám problém s tím, že kvůli dceři musí být všechny stavby otevírací a místnosti přístupné, protože "jak tam budou chodit ty rytíři mami?!"

Police collector

Tu bych si postavil hned. Jenže kostky na ni nejsou. Nebudou - protože se nedaj normálně sehnat :( Ta Červená lhota je moc pěkná !
Terminated.

Police collector

Jinak Hradčana jsou také nejrozsáhlejší obydlený hradní komplex na světě...
Terminated.

Maci

Tak na ty bych si netroufla už vůbec.

Aki

#11
Tož dobré to je.
Škoda, že máš málo kostek. Kdyby to bylo tak o 35% víc, bylo by to úžasné. Takhle je škoda, že to jižní křídlo je citelně zkrouhnuté. Kdyby se ti povedlo protáhnout ten štít západního křídla až nad vodu, jako je to na originálu bylo by to o poznání lepší, ale chápu nedostatek kostek, potýkám se s tím, asi jako většina zde přítomných.
U těch rožků bych souhlasil s Martinou, té bílé je tam moc. Co je udělat jenom z bílých ploten 1 x 2 nebo 3?, vždy jedna bílá na dvě červené?
Taky ten barokní portál na té předsunuté věži (brána) by byl lepší z klenby (oblouk) než z dvou šíkmých proti sobě. Velmi dobře si dovedu představit jak by tento portál vypadal, kdyby jsi zvětšil měřítko a ta jeho základna by byla namísto dvou čudlů na tři. To by se tam vešly i ty štuky.
Malinko v rozpacích jsem nad tou palmou? možná by tam byl lepší ten stromeček co je v Bonanze, pak by zbyl i prostor na tu malou francouzskou zahradu.
Doufám, že nevadí když jsem to trochu víc rozebral. Rozhodně musím říci, že se mi to moc líbí. Dělat reálné věci je vždy mnohem těžší a já bych neměl kostky ani na toto.

A ještě jednu věc, nenašel jsem u toho modelu odkaz na více informací o tomto zámku, což je vždy škoda. Ten odkaz je na servr s asi nejvýstižnějšími i když ne nejobsáhlejšími informacemi.

A na závěr si dovolím ještě skutečnou fotografii jižní strany zámku.

Maci

Dík Aki za typ na dobré stránky. Odtamtud také moje srdeční záležitost Červený hrádek alias Hrádek u Nechanic.
http://www.pamatky.com/foto_v.php?Obrazek_v=e_3&Pamatka=hradekunechanic
Mění barvy jako lego kostky. Taď už je skoro celý v té původní červené. Ty lomený části mi nejdou. Jak je děláte?

Aki

#13
Prozměnu moje srdeční záležitost je tady. Tentokrát je to na jiném servru  8)
Také by se mi to líbilo postavit z lega, nejlépe v ideální rekonstruované podobě, ale na to nebudu mít díly asi nikdy. Jen těch "skalních" dílů kolik by na to byla potřeba.

Na Hrádku u Nechanic jsem ještě nebyl a tak ho moc neznám. Jde o anglickou neogotiku? Je to hezké, ale osbně dávám radši přednost hradům a tvrzím.  ;)


Maci

Jééé, na "Kuňce" jsem byla už mockrát, mám kousek odtamtuď příbuzenstvo. A  jak ses tam octnul Ty coby  mosťák? Viděl jsi tu studnu co tam renovují? To je hloubka co?
S tím Hrádkem tos trefil přesně. Nechal si ho postavit hrabě Harach podle nějakého anglického zámku.
Pokud dáváš přednost hradům, už si byl na Rýzymburku ( hrad Osek)?

peter

#15
Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28
Kdyby se ti povedlo protáhnout ten štít západního křídla až nad vodu, jako je to na originálu bylo by to o poznání lepší ...

Hmm omlouvám se, ale jaksi přesně nevím oč jde :'(

Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28
U těch rožků bych souhlasil s Martinou, té bílé je tam moc. Co je udělat jenom z bílých ploten 1 x 2 nebo 3?, vždy jedna bílá na dvě červené?

Souhlasím, ale bohužel z bílých ploten 1x2 i 3 jsem už skoro na nule :( Jinak by to asi vypadalo podobně tak jako jsem to udělal na té šikmé zdi.

Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28
... (brána) by byl lepší z klenby (oblouk) než z dvou šíkmých proti sobě ...

Bohužel, toto řešení jsem zvolil jako nejpřijatelnější kompromis ;) Bohužel vé své sbírce dílků, klenbu č. 3455 ani klenbu č. 3307 v bílé barvě nemám :'( Červená, žlutá ani černá se mi tam nelíbila už vůbec. tak jsem to vyřešil těma šikmejma.

Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28Malinko v rozpacích jsem nad tou palmou?

Hmm, no to měl být pokus o vysoký jehličnan :-[ Ještě s tím něco zkusím udělat.

Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28
Doufám, že nevadí když jsem to trochu víc rozebral. Rozhodně musím říci, že se mi to moc líbí. Dělat reálné věci je vždy mnohem těžší a já bych neměl kostky ani na toto.

A ještě jednu věc, nenašel jsem u toho modelu odkaz na více informací o tomto zámku, což je vždy škoda. Asi nejvýstižnější, ale ne nejdelší informace jsou k nalezení zde:
http://www.pamatky.com/index.php?Pamatka=cervenalhota

Ne ne je dobře, že jsi se takhle rozepsal a já jsem moc rád :D Jinak když jsem viděl ten tvůj obrázek skutečné stavby, tak jsem teprve objevil, že jsem se dopustil velké chyby. Zjistil jsem, že jeden barokní portál mám na jiné straně :-[
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martina

Aki nám to tu hezky rozebral ;)
Je pravda, že něco by šlo vylepšit, ale to většinou člověk pozná, až za delší dobu. A pokud nemá víc kostiček, musí si holt umět poradit, což myslím že Peter zvládnul. A o tom to je, ne? Poradit si s tím,co máme k dispozici :D
Docela bych ráda viděla další modely, jak se to bude vyvíjet. Hrady a zámky jsou myslím vděčné téma.

peter

Citace od: Maci kdy 30.01.2005, 00:12:34
Tak na ty bych si netroufla už vůbec.

No já to zkusil jen tak trošičku v MLCAD-u, viz zde ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

#18
Citace od: Maci kdy 30.01.2005, 02:03:17
A  jak ses tam octnul Ty coby  mosťák?
Viděl jsi tu studnu co tam renovují? To je hloubka co?
Pokud dáváš přednost hradům, už si byl na Rýzymburku ( hrad Osek)?

Nejprve musím poznamenat, že se tyto subtémata již v podstatě nemají mnoho společného s legem a že by bylo vhodnější si je propříště nechat do soukromé pošty. Snad mi ale ještě správci odpustí, když odpovím.

Já totiž nejsem Mosťák, nybrž Pardubák co se do Mostu přiženil.

Studnu jsem viděl. Mám ale dojem, že takhle (nebo podobně) hluboká byla i dřív, jen se do ní nedalo nahlížet. Pro ostatní - je nyní v rekonstrukci (ta studna). Ehm zdá se že byla (pozdější vsuvka)
Jako téma na stavbu z lega by ale tento hrad byl skvělý. Fotografie "Kuňky" v ideálním stavu a najde tam i tu studnu.

Na Rýzmburku jsem zatím také ještě nebyl. Hodlám to ale asi z jara napravit. Zaujala mně kniha Hrabišici a tak bych rád viděl fyzicky místa o kterých se tam píše.
Z místních hradů jsem navštívil pouze Hněvín (a je otázka zda je ho možné za hrad ještě považovat) a Hasištejn


Aki

Citace od: peter kdy 30.01.2005, 11:07:08
Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 01:03:28
Kdyby se ti povedlo protáhnout ten štít západního křídla až nad vodu, jako je to na originálu bylo by to o poznání lepší ...
Hmm omlouvám se, ale jaksi přesně nevím oč jde :'(

No určitě jde o důsledek zmenšní modelu (jak jsi psal, že máš málo kostek a okének). Západní křídlo (na mé fotografii v levo) dosahuje svým štítem (kratší stana půdorysného obdélníku) až nad vodu. Na tvém modelu je schován za budovou jižního křídla. Ovšem neber to jako kritiku, ale jen jako věcné konstatování. Chápu nedostatek dílů.

Citace od: peter kdy 30.01.2005, 11:07:08
....objevil, že jsem se dopustil velké chyby. Zjistil jsem, že jeden barokní portál mám na jiné straně :-[
Teď jsem zase trochu mimo já. Který?

peter

Citace od: Aki kdy 30.01.2005, 13:15:09
Citace od: peter kdy 30.01.2005, 11:07:08
... objevil, že jsem se dopustil velké chyby. Zjistil jsem, že jeden barokní portál mám na jiné straně :-[
Teď jsem zase trochu mimo já. Který?

Takže na tvém obrázku skutečné stavby je ten portál vedle to šíkmé stěny, která má také portál. Bohužel na mé stavbě mám sice portál na šikmé stěně, ale ten druhý, co má být vedle jsem umístil na druhou stranu - viz obrázky. Už jsem to ale přestavěl.

Bohužel mi zase došly baterky do foťáku, takže nové fotky opravené stavby dodám později.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

#21
Tak teď je mi to jasné. Oba mluvíme celu dobu o tom samém.  ;D ;D ;D

Slovo portál znamená hlavní vstup do zámku, nebo též může jít i o vstup obecně. Pokud si vzpomínám, tak je to z latinského porta = brána. Protože tam žádná brána na této straně nebyla, myslel jsem si, že mluvíš o některém z okeních ostění, které mohou mít barokní úpravu. To co myslíš ty je domovní štít a je upraven na počátku 20. století renezančně (nejsem si jist zda zde mohu říci neorenazančně), předtím tam bylo neogotické cimbuří. Já jsem předtím použil jenom štít a předpokládal jsem, že jsi tu západní stranu prostě zkrátil.  ;D
Není nad to se domluvit.  ;)

Aki

#22
Ještě jsem se raději podíval do chytré literatury a jde o: "Obloučkové pseudorenesanční štíty z let 1903 - 1912, které určují charakteristický ráz objektu."  8)

otaznik

Citace od: peter kdy 29.01.2005, 17:42:52
Tak jsem se také pustil do menšího modelu. Snažil jsem se v rámci svých možností postavit model českého zámku Červená Lhota z konce 15. stol. Skutečný zámek se nachází v jižních Čechách.

Z důvodu nedostatku malých oken 1x2x2 #7026 jsem musel stavbu trošku zmenšit. Jinak doufám, že jsem se trefil ;)


Je to naprosto úžasný, moc se mi to líbí. Dost dobrá práce 8)

peter

#24
Tak jsem opravil pár věcí, doladil střechu a hlavně přestavěl na správné místo ten štít ;D Také jsem si už koupil nové baterky do foťáku, takže zde jsou nové fotky. Abych ale nezatěžoval a zbytečně nespomaloval načítání fóra, tak jsem zde umístil jen dvě. Na zbylé fotky se můžete podívat v mé galerii na BS ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

O mnóho lepší  :), fakt super, budu muset taky něco postavit, abych dal prostor na kritiku zase tobě.  ;D

Martina

 :o No teda, to koukám :-) nepatrná změna, a co to udělá :-) i fotky se mi zdají být lepší :-)
Peter, nechtěla bych být na tvém místě, až to budeš bourat  :-\

peter

Nikdy jsem nečekal, že se tahle má stavbička stane tak známou, ale stalo se! Jukněte na stránky Classic Castle.com.

Na závěr snad jen mohu říct. Všem stavitelům jak začínajícím, tak pokročilým - stavte, stavte a stavte a nebojte se prezentovat - jednou si Vás určitě někdo všimne >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

bejver

Dovolím si mimochodnou poznámku. Myslí, že je moc pěkný to umístění modelu na "vodní" desky a, že by možná stálo za to přibarvit lehce na tich deskách okolí tý modrý lego desky aby splynula s tou světlkejší modrou okolo.