Uděláme radost LEGEM 2021

Založil Ryxe, 19.09.2021, 17:39:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Kamarádi,
začátek školního roku je za námi, Vánoce jsou opět za dveřmi a jako každý rok bychom se opět mohli pokusit ten předvánoční čas zpříjemnit dětem, které zrovna neprožívají nejšťastnější období. S pekim jsme se na Lipně bavili, že i letos bychom mohli tento náš, troufnu si říci, již tradiční předvánoční projekt rozjet.
Jako každý rok bychom opět sháněli dárečky pro děti z dětského hemato-onkologického oddělení v Olomouci. Myslím, že můžu mluvit nejen za sebe, ale i za ostatní, kteří se podíleli na minulých ročnících, že toto oddělení je taková naše srdcová záležitost. Paní Medkové jsem již psal a byli by moc rádi.
Pokud by byl zájem dárců takový, jako v předešlých letech, obrátil bych se i na další instituci/ce. Rád bych se obrátil na azylový dům SKP HOPO v Horních Počernicích. Kam jsme loni také vezli balíčky s dárečky. Hrozně mě překvapilo, jak moc hezky to tam funguje, jaké aktivity pro děti vymýšlí atd...

Systém by byl stejný jako v předešlých ročnících, myslím, že to vždy fungovalo velice dobře, takže asi není potřeba nic zásadního měnit. ;)

A teď ta nejdůležitější otázka: Půjdete do toho zase s námi?

Všem moc děkujeme, M.a Z.

Ps.: Paní Medková na nás měla velikou prosbu. Cituji "...Mám velkou prosbu, máme nového chlapce a ráda bych mu udělala radost za jeho statečnost. Přál by si LEGO Minecraft 21128 vesnice. Nemáte tip, kde to můžu sehnat? Zatím se mi moc nedaří. Díky Pavla".

Já v Minecraftu moc nejedu, tak nemám takový přehled, ale pravděpodobně je to asi nějaký starší set, nevěděl by někdo, kde to za nějakou rozumnou cenu jde koupit?
Díky všem ;)

Chairudo

21128 je z roku 2016 a teď stojí kolem 12.000, za rozumnou cenu leda že by jsme se složili.

Podívám se co mám volného a zase přispěju nějakým setíkem kolem 500,-
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Citace od: Chairudo kdy 19.09.2021, 18:26:04
21128 je z roku 2016 a teď stojí kolem 12.000, za rozumnou cenu leda že by jsme se složili.
Paní Medková by to prý koupila, jen to nemůže sehnat. Také jsem teď na to koukal. Ty ceny jsou tedy zajímavé...

Kanak

Pokud se bude set kupovat, něco přispěju. Mám doma pár malých setů, co bych mohl na akci věnovat.

ditetemnaporad

Za cenu kolem 10 tisíc by bylo poměrně velké množství Minecraft kostiček. A pokud by just musel být tento set, to už dle Bricklinku má skoro cenu koupit krabici z Jižní Koreje, návod z ČR a kostičky se dají dohromady tady :)

Chairudo

Citace od: ditetemnaporad kdy 19.09.2021, 21:37:33
Za cenu kolem 10 tisíc by bylo poměrně velké množství Minecraft kostiček. A pokud by just musel být tento set, to už dle Bricklinku má skoro cenu koupit krabici z Jižní Koreje, návod z ČR a kostičky se dají dohromady tady :)

Nebo bych vyjímečně v tomto případě uvažoval o napodobenině za desetinu ceny... 1400,-
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Nebo raději navrhnout něco z aktuálních věcí, ty taky potěší.
U Legenia jsem našel pěkné slevy oproti legu.
https://www.legenio.cz/minecraft/

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

#7
Jak jsem psal, dotaz paní Medkové nebyl, zdali by jsme set pro chlapečka koupili, ale jestli bychom jí ho nepomohli sehnat, dát tip, kde objednat. Vím, že cena je dost vysoká, k setu mi přijde až neadekvátní, proto jsem se ptal, zdali by někdo nevěděl, kde by se dal případně koupit levněji.
Na cenu jí samozřejmě upozorním, nevím, zdali má o ni představu.

peki

Nějakým setem přispějeme.

milanv

Také přispějeme setíkem.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Taky můžu přispět, setů mám dost, teď jsem jich spoustu vydražil na třídění :)

No.. vlastně asi dlouho nevydrží vcelku, jak znám svoje děti. Tak budu spíš kupovat.

Ryxe

Díky moc všem, v říjnu bych měl dostat seznam dětí, tak se pak do toho zase budeme moci společně pustit 😉

Hana129


Jaroslav Procházka

Zdravím Ahoj,

určitě se také přidávám a rád přispěju nebo nějaký set pošlu a seženu.

Hezký den
Jarda

Borekity

Ahoj, taky se rád opět přidám  :)

Izabella08


peki

Citace od: Chairudo kdy 19.09.2021, 18:26:04
21128 je z roku 2016 a teď stojí kolem 12.000, za rozumnou cenu leda že by jsme se složili.

Podívám se co mám volného a zase přispěju nějakým setíkem kolem 500,-
Tak přání se mají plnit o vánocích  ;) Ryxe domluv se s p. Medkovou, jestli to musí být opravdu z Minecraftu opravdu stavebice z roku 2016 která bez dopravy je na Bricklinku takto

Nebo jestli není lepší udělat sbírku minecraft setů a on si z toho postaví vesnici vlastni a podstatně větší.

Stimpi

Ono by možná vyšlo i levněji nakoupit nebo složit  po kostkách, ale jako vánoční dárek to takto složené asi není úplně ok. Jak jsem psal na FB klidně přihodím na nákup.
Složit to ze setů, tak aby šel postavit ve výsledku i požadovaný set je zajímavá myšlenka.

E-legie

Taky se přidám. Buď můžu věnovat nějaký DUPLO set, nebo bych finančně přispěla.

Citace od: Ryxe kdy 19.09.2021, 17:39:15
Pokud by byl zájem dárců takový, jako v předešlých letech, obrátil bych se i na další instituci/ce.
Zvažuje se zase azylový dům v Uherském Brodě, prosím?

Ryxe

Citace od: peki kdy 22.09.2021, 08:32:32
Citace od: Chairudo kdy 19.09.2021, 18:26:04
21128 je z roku 2016 a teď stojí kolem 12.000, za rozumnou cenu leda že by jsme se složili.

Podívám se co mám volného a zase přispěju nějakým setíkem kolem 500,-
Tak přání se mají plnit o vánocích  ;) Ryxe domluv se s p. Medkovou, jestli to musí být opravdu z Minecraftu opravdu stavebice z roku 2016 která bez dopravy je na Bricklinku takto

Nebo jestli není lepší udělat sbírku minecraft setů a on si z toho postaví vesnici vlastni a podstatně větší.
Paní Medkové jsem psal, kolik set stojí už minulý týden, zatím mi neodpověděla, což ale kvůli její vytíženosti chápu. Každopádně se připomenu a zeptám se na toto alternativní řešení 😉.

Citace od: E-legie kdy 25.09.2021, 16:02:32
Taky se přidám. Buď můžu věnovat nějaký DUPLO set, nebo bych finančně přispěla.

Citace od: Ryxe kdy 19.09.2021, 17:39:15
Pokud by byl zájem dárců takový, jako v předešlých letech, obrátil bych se i na další instituci/ce.
Zvažuje se zase azylový dům v Uherském Brodě, prosím?

Díky 😉. V tuto chvíli čekám na seznam dětí z Olomouce. Pak zjistíme, kolik dětí aktuálně na oddělení mají a uvidíme, jak to dokážeme pokrýt. Pokud budeme mít kapacitu na pokrytí další instituce/í, pak bych letos preferoval azylový dům v Počernicích, ten jsme loni řešili jen okrajově. A pokud by byla možnost, tak pak případně i Brod, ale zatím je brzy něco slibovat. Prozatím je důležitá Olomouc 😉

Jinak všem velký dík 😉

Sihaja

Take bych mohla neco venovat.

Vočko

Také přispějeme, jen prosím info kam poslat.

MiHo


Ryxe

#23
Kamarádi, na seznam z olomoucké hematoonkologie zatím čekám, tak aby jsme to v klidu stihli, napsal jsem paní Selinger do azylového domu SKP HOPO (v Horních Počernicích), jestli by nám neposlala seznam jejich dětí.

Organizačně to uděláme stejně jako jsme to pro azylové domy udělali loni. Můžete si vybrat ze seznamu dětí, které by jste rádi obdarovali. Já Vás do seznamu připíšu. Aby to bylo tak nějak spravedlivé, zvolil bych jako loni set do hodnoty 500,-. Souhlasíte? Stavebnice by měla být úměrná k věku a pohlaví dítka, které si vyberete. Od loňska zbylo i spousta polybagů a nějaké CMF a Skywalker přislíbil, že i letos pošle další. Těmi doplníme dárky od Vás a tak dostane každé dítě balíček se stavebnicí a nějakými drobnostmi.
Datum předání ještě s paní Selinger domluvíme a samozřejmě opět, kdo z Vás se bude chtít osobně zúčastnit, budeme rádi.
Rád bych poděkoval všem, kteří i letos jdete do toho s námi ;)


Seznam dětí:

1. Matouš 5let..........Lenka Kutílková (CIKO)
2. Michal 6let........Gearcs
3. Šarlota 6let..........Ryxe a Sanna
4. Alexandr 7let......miho
5. Martin 7let...........Šipka
6. Dana 8let.............Izabella a Werny
7. Petr 9let..............Vaňkovi (Polabské kostky)
8. Mirela 10let.........Igorus
9. Jana 10let.............Vočko
10. Tereza 11let........Stimpi
11. Nela 11let..........Yoshimaka
12. Eliška 12let.......peki
13. Denis 15let........Bruno
14. Petr 16 let........martindavid
15. Lukáš 17let...... Daniel

Dárky, které se rozdělí všem : Hana, Skywalker, Kanak, Hardegon

Izabella08

Rádi bychom obdarovali 8letou Danušku.

Izabella + Werny

Kanak

Mám tu 3 malé sety a nějaké polybagy (City).

Ryxe

Citace od: Kanak kdy 02.11.2021, 21:43:12
Mám tu 3 malé sety a nějaké polybagy (City).

Ahoj, super, ty bychom mohli požít do balíčků, případně pak i část dát do Olomouce ;)

martindavid

Já se letos přidám obdaruji petr 16let nějakým speed champion setem

Igorus

Napiš si mne k Mirele.
Díky za organizaci!

MiHo

Napiš si mne k Alexandrovi