4. ročník akce Albert - prezentace modelů - uzávěrka 5.8.2021

Založil peki, 23.06.2021, 14:04:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Toto jsou základní informace a pravidla pro

4. ročník soutěže ve stavbě kombinovaných alternativních modelů pro Albert

O co jde?
Každý účastník soutěže dostane 6 malých sáčků se stavebnicí LEGO, tzv. "polybagů", a navíc několik "vyvolených" dostane i větší sety LEGO Classic 11016 a LEGO Duplo 10909. Vaším úkolem je postavit model, k jehož stavbě využijete dílky ze 2 nebo 3 stavebnic. Cílem je tedy kombinovat dílky různých stavebnic a vytvářet z nich něco jiného. Co se týká velkých setů 10909 a 11016, tak ty není nutné kombinovat s dalším setem, nicméně očekávám, že z nich postavíte model odpovídající velikosti.

O co hrajeme?
Každý, jehož model bude vybrán do finálního výběru, získá stavebnici LEGO v hodnotě cca 2500,- Kč (o kterou půjde, bude upřesněno později). Pokud bude do finálního výběru vybráno více vašich modelů, potom získáváte pouze jednu stavebnici. Zaslané sety vám už zůstávají bez ohledu na to, zda váš model vyhraje nebo ne.

Z čeho budeme stavět?
Zde je seznam stavebnic, které můžete použít ke stavbě soutěžních modelů - letos nemáme žádné licencované, takže lze kombinovat všechno se vším.

Do kdy na to mám čas?
Uzávěrka soutěže je stanovena na čtvrtek 5. srpna 2021, takže na nic nečekejte a stavte! ;)

Kam mám vkládat fotky svého modelu?
Pro prezentaci svých modelů používejte PŘÍMO TOTO VLÁKNO - slouží POUZE k prezentaci modelů, diskuze probíhá ZDE - je to kvůli přehlednosti.

Jak má vypadat prezentace modelu v tomto vlákně?
Prezentace by měla obsahovat následující:

  • Název modelu
  • Soupis setů, ze kterých je postavený
  • Minimálně dvě fotky / rendery modelu z různých stran
  • Volitelně můžete doplnit popis funkcí modelu (pokud nějaké má) a přidat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (opět nepovinné)

A na závěr ještě pár technických detailů k modelům a cíli celé soutěže:

  • Cílem je postavit modely, které si potom budou doma stavět děti a hrát si s nimi. Z toho plynou dvě zásadní věci - modely musí být dostatečně pevné a postavitelné dětmi, tj. žádné "ilegální" stavební techniky (viz níže).
  • Návody budu vytvářet já, nicméně od soutěžících budu potřebovat soubor z LDD nebo Studia s postaveným modelem (eliminuje se tím použití ilegálních stavebních technik), případně sérii fotek, podle kterých zvládnu model postavit.
  • Ohledně kombinace setů jsou minimum 2, maximum 3. Pokud postavíte něco opravdu úžasného z více setů, tak vás nediskvalifikuju, ale pravděpodobnost, že si takovýto model někdo postaví doma (koupí si k tomu všechny potřebné stavebnice), je velmi malá.
  • Je zakázané kombinovat vícekrát stejný set.
  • Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné množství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.
  • Od soutěžících očekávám, že postaví více než jen jeden soutěžní model (rozuměj 3 a více).

O vítězích soutěže budou rozhodovat zástupci z Lega a stejně tak ze soutěžních modelů vyberou ty, které půjdou "mezi lidi". S ohledem na výše uvedené technické detaily si vyhrazuju právo upravit nebo vyřadit modely, které nebudou dostatečně pevné a budou obsahovat ilegální stavební techniky.

Co mám na mysli ilegálními stavebními technikami? Je to především rozebírání torz a nohou minifigů, páček apod. a používání jen jejich částí (např. ručičky), vkládání plate kolmo mezi study, spojování kostek vkládáním 2 a více studů do děr v Technic kostkách a vkládání plate do clipů.

Nakonec bych ještě chtěl dodat, že automaticky budou diskvalifikovány modely odporující politice Lega: především zbraně (např. pistole), válečná technika (např. tanky, ozbrojená vozidla, ozbrojená letadla apod.), věci s náboženským, politickým nebo sexuálním podtextem apod. (např. kostel). Proto, prosím, nic takového nestavte.


Pokud vám není něco jasné, nebo se chcete na něco zeptat, tak neváhejte a ptejte se v diskuzním vlákně.

grohl

30414+30570 Letecká zvířecí záchranná služba
Emma se svým věrným králíčkem pilotuje letadlo se zatahovacím podvozkem a snaží se vystopovat zvířátka v nouzi. Zbytek scény dotváří letištní navigátor, strom s opičkou a koš na jídlo pro zvířata.

grohl

30578 + 30591 Pegas
Plně pohyblivý pegas včetně pohyblivých křídel a volitelného podstavce pro akčnější pózy. Tvarově ani barevně sice dokonalý není, ale na to, z čeho byl utvořen, jsem s ním spokojen.

HD

Brouk polétavý

30591
30578

Jestli je podobný jakémukoli skutečnému brouku, nevím, nezjišťoval jsem. Ale umí roztáhnout křídla a s trochou pomoci odletět škodit někam jinam.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Brick Kong brání jablko

30591
30570

Když nedáte opici jídlo, ale naučíte ji ovládat počítač, musíte počítat s následky. Pak jsou i ochranáři a strážci zvířecích práv a povinností krátcí.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

#5
Huffan
Kamarád pro německého ovčáka. Pohyblivé nohy a zadek. Hlava bohužel ne.
Takže umí čurat a panáčkovat.

30570 - CITY: Záchranárské vznášedlo do divociny
30591 - Ninjago: Titanový minirobot

Edit: Při rozebírání jsem zjistil, že se mi do Huffana zatoulal dílek z Policejní lodi, tak jsem ho  refactoroval. Už je bez něj.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

HD

Trhovkyně Emma

30414
30578

Roztomilé čarodějné tržišťátko uprostřed ničeho, na rozcestí stezky a pěšiny. Jedovaté bejlí máte - ptal jsem se přátelsky vypadající osoby za pultem. Ne, jen mastičku proti mouchám dé-dé, odpověděl stánek s králíkem na střeše. Co že to bylo za houby v tom čaji?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

yoshimaka

30414+30567+30570

Zvířátka jsou hladová, proto byl vypraven speciální letoun se sklopnými křídly a zásobou krmení v boxu za pilotem. Pozemní navigátor za pomoci navigačních tyčí a anemometru směruje letadlo k přistání. Hurá! Mise se podařila a zvířátka mají opět plné bříško.
Lust och fägring stor

yoshimaka

#8
Sportovkyně s kuší
30414 + 30578 + 30591
..ani nevím, ale původně jsem jen postavil terč a pak jsem potřeboval někoho, kdo ho bude používat... A tak po různých peripetiích vznikla takhle téměřbrickheads dáma v šatech a pantoflích se sportovní kuší.
Lust och fägring stor

Izabella08

HOLČIČKA VÍLOU

sety: 30591 + 30578

Izabella08

#10
MOTOROVÝ ČLUN

sety: 30570 + 30567

werny

Králíčkovo letadlo

použité sety: 30414 a 30591

werny

Opice

použité sety: 30570 a 30578

Izabella08

#13
POLICEJNÍ LOĎ i se strážním můstkem

sety: 30567 + 30591

Izabella08

#14
STÁNEK PRO MAZLÍČKY

sety: 30414 a 30570

HD

#15
Tajná zbraň říční policie

30567a30591

Je to ptákovina (při použití krycího názvu 'Racek' doslova), ale když se po vzoru přiloženého 3D modelu nepřidělají nohy, je z toho celkem slušné letadlo.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Mi z toho nějak furt lezou zvířata:

Policejní RoboŽralok

Vodní obdoba RoboCopa. 78,3% stroj + 21,7% živý žralok (po nehodě samozřejmě, žádné drsné experimenty!!).
Občas převládne zvíře na strojem. Ale jinak je to Váš milý sousedský Žráča.

Velmi pohyblivý, obzvláště tlama.

30567 - CITY: Policejní vodní skútr
30591 - Ninjago: Titanový minirobot
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hroch

Emma v koupelně

30414
30570

Emma má pěknou koupelnu s velkou vanou. Nechybí zde kohoutek s teplou a studenou vodou a věšák na ručníky. V případě, že Emma nechce napouštět vanu, tak může použít sprchu.

Izabella08

EMMIN POKOJ

sety: 30414 a 30578

werny

Vrtulník

použité sety: 30570 a 30591

yoshimaka

#20
sety: 30567 + 30591

Houstone, družice zachycena, zahajujeme údržbu..
Lust och fägring stor

Chairudo

Ptákovina  :)
30591 + 30414

- s pohyblivým ocasem, křídly, chocholkou a krkem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

werny

Pobřežní policie v akci

použité sety: 30567, 30570 a 30591

werny

Emmina chovná klec pro králíčka

použité sety: 30578 a 30414

Tomik

#24
Název modelu: Raketoplán
Použité sety: 30567, 30570, 30951

Můj první model není žádný zázrak nicméně snažil jsem se o co nejčistší sladění barev a co nejvěrnější tvar křídel.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#25
Název modelu: Vrtulové letadlo
Použité sety: 30567, 30570, 30951

Stejné sety jako u raketoplánu, ale trochu jiný výsledek - letadélko má volně otáčející se vrtuli a do kokpitu se vejde figurka. Vzhledem k poměru velikosti letadla k velikosti figa by to mohlo být letadlo z pouťového kolotoče. :)



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#26
Název modelu: Myš
Použité sety: 30578, 30951

Moje první zvíře má roztomilý kukuč a je celkem i dobře polohovatelná (hlava, uši, nohy, ocas). Stojí jak na všech čtyřech, tak jen na zadních. Chybí jí už jen kousek sýra...



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Vrtulník
Použité sety: 30414, 30570, 30578

Abych dosáhl volného otáčení obou vrtulí, musel jsem sáhnout po poněkud netradičním stavebním stylu - jádro vrtulníku tvoří Technic rám 6x4 studů "nastojáka" a od něj jsem potom stavěl do ostatních stran a dolů. Jediné study čistě směrem vzhůru jsou na vrtuli. Do kokpitu se vejde figurka.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Kobylka
Použité sety: 30578, 30951

Normálně tomuto druhu hmyzu neřeknu jinak než ŮŇ nebo srozumitelněji kůň. Pohyblivé jsou pouze nohy a po stavební stránce se mi líbí použití mečů jako tykadel.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Název modelu: Pirátská loď
Použité sety: 30567, 30570, 30951

Začal jsem stavět motorový člun a nakonec z toho vypadla pirátská loď. Model je celkem pevný včetně uchycení stěžňů, pouze ty barvy trhají oči... :o



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr