SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

Na začátek do prvního příspěvku dávám seznam hotových přihlášek, info k výstavě  - ubytko, program.... a postupně budu doplňovat.

Většina spodních prostor haly kolem 1600m může být věnovaná zábavě, herní koutky.... , kdyby vás cokoli napadlo pište ať si to uděláme pěkné  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Taky přihlášen :)
Kolejiště vezmu :)

Lodičky - zajímavý nápad - udělat možnost pro lidi aby si postavili vlastní ? (můžu vzít originál plavající různé torza přímo od lega) a možná i nějaký motorek bych našel. případně mě napadá jak by to šlo motorizovat na soutěže aby měl každý stejné podmínky :)

Chairudo

#62
Citace od: samy405 kdy 02.09.2021, 20:31:29
Taky přihlášen :)
Kolejiště vezmu :)

Lodičky - zajímavý nápad - udělat možnost pro lidi aby si postavili vlastní ? (můžu vzít originál plavající různé torza přímo od lega) a možná i nějaký motorek bych našel. případně mě napadá jak by to šlo motorizovat na soutěže aby měl každý stejné podmínky :)

Paráda :)

Lodičky pro návštěvníky a ovládané, si myslím by bylo přílíš složité, ale jestli se najde dobrovolník co by to korigoval šlo by to zařídit.
S Fotonem už jsme nějaké závodění s lodičkami probírali, ale asi jen mezi AFOLY.

Co mám v plánu na nové hraní jednou z věcí jsou takové překážkové/ závodní dráhy jako jsme si hráli v Lego House.
děti si postaví vlastní auto a můžou závodit na rampě jak jim to jede, to bude zábavné a samoobsluha  :D


Rozhodil jsem pozvánku...sítě po evropě, hlavně Rakouský, polský a Maďarský LUG a uvidíme kdo za námi bude moct přijet :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Co se doprovodného programu týká, tak mě ještě napadá cyklus kratších přednášek na různá LEGO témata. Měla to, myslím, na výstavě loni v zimě Izabella08 a celkem se to povedlo. Stačí k tomu nějaká místnost s projektem a počítač a pár nadšenců, kteří si připraví cca půlhodinovou prezentaci. Ty bychom mohli třeba jednou nebo dvakrát za den protočit (záleželo by na množství prezentujících). Já bych si mohl vzít téma stavění alternativních modelů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 05.09.2021, 08:29:33
Co se doprovodného programu týká, tak mě ještě napadá cyklus kratších přednášek na různá LEGO témata. Měla to, myslím, na výstavě loni v zimě Izabella08 a celkem se to povedlo. Stačí k tomu nějaká místnost s projektem a počítač a pár nadšenců, kteří si připraví cca půlhodinovou prezentaci. Ty bychom mohli třeba jednou nebo dvakrát za den protočit (záleželo by na množství prezentujících). Já bych si mohl vzít téma stavění alternativních modelů.

Prostor pro to určitě je, vedle hlavního sálu je na obou patrech další velký prostor co se dá rozdělit na různě velké sekce podle potřeby.
To plánuji část udělat kinosál a část může být klidně přednáškový sál a cokoli dalšího.

Kolik se najde nadšenců? Měl bys tomíku chuť se toho ujmout a vymyslet nějaké základní schéma?
Můžeme se pobavit na bourání  :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 06.09.2021, 14:13:04
...
Kolik se najde nadšenců? Měl bys tomíku chuť se toho ujmout a vymyslet nějaké základní schéma?
Můžeme se pobavit na bourání  :)
Nevím, jaké bourání máš na mysli, ale nějaký koncept vymyslet můžu. Celé se to bude odvíjet od toho, kolik lidí bude chtít něco prezentovat a kolikrát to budou ochotní zopakovat. Já případně kromě alternativních modelů můžu připravit krátkou prezentaci i na téma programovatelné stavebnice LEGO (WeDo, Mindstors, Spike, Control+) a pokročilé stavební techniky (SNOT apod.). Pokud by si některé z těchto témat chtěl vzít na starosti někdo zkušenější, tak mu je rád přenechám (s výjimkou alternativních modelů, tak si myslím, že povolanějšího člověka nenajdeme, pokud nepřijede grohl nebo Nathanael Kuipers). ;) Další věcí, kterou bude potřeba zajistit, je nějaký notebook nebo stolní počítač. Já s sebou stolní počítač tahat nebudu a svůj stařičký notebook beru jen jako nouzovku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 06.09.2021, 15:00:58
Citace od: Chairudo kdy 06.09.2021, 14:13:04
...
Kolik se najde nadšenců? Měl bys tomíku chuť se toho ujmout a vymyslet nějaké základní schéma?
Můžeme se pobavit na bourání  :)
Nevím, jaké bourání máš na mysli, ale nějaký koncept vymyslet můžu. Celé se to bude odvíjet od toho, kolik lidí bude chtít něco prezentovat a kolikrát to budou ochotní zopakovat. Já případně kromě alternativních modelů můžu připravit krátkou prezentaci i na téma programovatelné stavebnice LEGO (WeDo, Mindstors, Spike, Control+) a pokročilé stavební techniky (SNOT apod.). Pokud by si některé z těchto témat chtěl vzít na starosti někdo zkušenější, tak mu je rád přenechám (s výjimkou alternativních modelů, tak si myslím, že povolanějšího člověka nenajdeme, pokud nepřijede grohl nebo Nathanael Kuipers). ;) Další věcí, kterou bude potřeba zajistit, je nějaký notebook nebo stolní počítač. Já s sebou stolní počítač tahat nebudu a svůj stařičký notebook beru jen jako nouzovku.

Já myslel třízení lugbulku, už stárnu  ;D Pobavíme se v Praze a vymysalíme to, noťas mám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 06.09.2021, 15:10:03
Já myslel třízení lugbulku, už stárnu  ;D Pobavíme se v Praze a vymysalíme to, noťas mám.
Tak toho se bohužel nezúčastním - jedu raději do Mělníka na vinobraní. ::) Můžeme si potom ohledně toho třeba zavolat, čísla na sebe máme.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 06.09.2021, 15:15:49
Můžeme si potom ohledně toho třeba zavolat, čísla na sebe máme.
Určitě  :)


Dále bude potřeba na místě pomoci s instalací společných projektů, vypadá to že letos vystavíme Zoo, Osadníky a Zimní město.
Igorus je superman a sám by to určitě zvládl, ale potřebujeme aby přežil i do příštích výstav  ;D
Kdo může pomoci hlaste se   ;) https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51060.msg290716;topicseen#msg290716


Na výstavě se kromně instalace bude hodit pomoc s dozorem nad některými herními koutky.
Ve Francii to mají krásně vymyšlené že se i NEvystavovatelé můžou akce zúčastnit - s AFOL večeří a dalšími bonusy výměnou za 2-3 hodinky denně pomoci s nějakou činností na akci jako jsou např. herní koutky.
Kdo by měl zájem se takto zúčastnit, pomoci s instalací, úklidem a prostřídat se v herním koutku můžete se taky přihlásit,  domluvím s Florou podmínky, mohli by zajistit ubytko, stravu a možná i cestovné.

Je to lepší když si to zajistíme jako komunita, se zápalem k věci, než shánět nudící se brigádníky  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Určitě rádi s tátou dorazíme, do hracího koutku by vzal táta balanční bludiště, já mám stále posunovací kolejiště, zatím nové nemám, tak bych ho mohl vzít, nebo ho vzít jen jako statický model a místo toho být někde nápomocen.
Nějakou přednášku bych klidně zase taky zvládnul.

peki


mirek

Rád bych se také přihlásil s interaktivním mini kolejištěm 2,5 x 1,5 m se zásuvkou 220V.
Pokud bude potřeba do vitrín jednotlivé lokomotivy, rád vezmu s sebou.
Mám dotaz na ubytování pro mne a manželku od 26. - 29.11.2021 tj. 3 noci.
Děkuji.

Chairudo

Samé dobré zprávy :)

Matthes_CS bludiště i kolejiště super, udělejte prosím každý registraci za sebe.

Citace od: peki kdy 08.09.2021, 11:29:38
Je to na AM síti
link

Díky :)

Obepsal jsem dnes asi 25 lugů po evropě, tak uvidíme jaký bude výsledek  ;D


mirku výborná zpráva, píšu sz  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Zúčastním se. Při neake chvilce vyplním i registraci  ;)

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 09.09.2021, 22:33:48
Zúčastním se. Při neake chvilce vyplním i registraci  ;)

Super  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Protože to tu čte hodně vystavovatelů ještě upozorním na Plánovanou Ostravu na jaře.
Na Lipně jsem říkal že kvůli hygienickým opatřením ve školách asi nebude, ale špatně jsme se s Dankem pchopili tak tu dezinformaci uvádím na pravou míru  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

THorinex

Registrační formulář vyplněn a poslán. Co teď? 😁

Mateo

Zdravím ,chtěl jsem se zeptat měl bych zájem být s Vámi na výstavě se svými modely. Je možnost ještě vzít sebou i otce ? Popřípadě, kde to můžu zmínit že by jel se mnou. Znám se s Vaškem (skywalker007).

Děkuji za odpověď

Chairudo

Citace od: THorinex kdy 11.09.2021, 13:20:39
Registrační formulář vyplněn a poslán. Co teď? 😁

Tím jsi svůj úkol na příští dva měsíce splnil  ;) Dál už jen stavět nové věci a držet palce ať je v listopadu dobrá situace  :D

Já během září zpracuji registrace a budu doplňovat další info jak připravuji výstavu.


Citace od: Mateo kdy 11.09.2021, 16:02:52
Zdravím ,chtěl jsem se zeptat měl bych zájem být s Vámi na výstavě se svými modely. Je možnost ještě vzít sebou i otce ? Popřípadě, kde to můžu zmínit že by jel se mnou. Znám se s Vaškem (skywalker007).

Děkuji za odpověď


Ahoj,

teď ti nedokážu odpovědět protože ještě není rezervované kde a zakolik ubytování. Vyplň prosím registraci, v sekci ubytování popiš komplet svoji situaci a po ukončení registrací se domluvíme.

Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Prosím všechny opozdilce kdo ještě mají chuť přijet o vyplnění registrace, potřebujeme začít plánovat výstavu  ;)

Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

Omlouvám se, je mi to líto, ale ze zdravotních důvodů se nezúčastním. Operace levého oka.
Těšil jsem se.

Chairudo

Citace od: mirek kdy 19.09.2021, 09:36:37
Omlouvám se, je mi to líto, ale ze zdravotních důvodů se nezúčastním. Operace levého oka.
Těšil jsem se.

To je škoda Mirku, tak hlavně ať ti obě dál dobře slouží a sejdeme se příští rok  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :
Jedná se o verzi MILS (bp,brick,plate)
Vše co je béžové je k dispozici
Cesty co už jsou nakreslené tak budou a lze i rozšířit (nemám jich zase 200 :) )
kolejiště dodám celé já (vím proč), Obsahuje i most (sv.modrá je opravdu díra mezi stoly a až na zem)

Pište kdo máte zájem a nejlépe i označte místo které chcete
BP co je vidět je 32x32
Barva podkladu kolejí není striktně zelená ale mění se. (po domluvě můžu upravit aby seděl k vašemu modelu)

Chairudo

Citace od: samy405 kdy 26.09.2021, 15:36:53
Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :

Na plochu 2x2 nabízím rozhlednu Eliška a na 1 baseplate Vodárenskou věž, možná k ní stihnu i kousek většího terénu. Umístění doladíme podle dalších modulů.

Plánuješ kolejiště pohledově z vnitřní strany, vnější, nebo ideálně ze všech?
Podle toho vymyslíme kam ho dáme, jednou z možností je doprostřed hlavního sálu s ruským kolem třeba takto: 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Citace od: samy405 kdy 26.09.2021, 15:36:53
Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :
Jedná se o verzi MILS (bp,brick,plate)
Vše co je béžové je k dispozici
Cesty co už jsou nakreslené tak budou a lze i rozšířit (nemám jich zase 200 :) )
kolejiště dodám celé já (vím proč), Obsahuje i most (sv.modrá je opravdu díra mezi stoly a až na zem)

Pište kdo máte zájem a nejlépe i označte místo které chcete
BP co je vidět je 32x32
Barva podkladu kolejí není striktně zelená ale mění se. (po domluvě můžu upravit aby seděl k vašemu modelu)

vezmu si těch 18 baseplates, které jsou dole za "mostem" - bude tam tunel, rybníček, pole, pastvina + pokud bude někde chybět 2x2. tak tam strčím filmaře :-D (ti jsou takoví docela plonkovní)

Lust och fägring stor

MiHo

#85
Citace od: samy405 kdy 26.09.2021, 15:36:53
Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :
Jedná se o verzi MILS (bp,brick,plate)
Vše co je béžové je k dispozici
Cesty co už jsou nakreslené tak budou a lze i rozšířit (nemám jich zase 200 :) )
kolejiště dodám celé já (vím proč), Obsahuje i most (sv.modrá je opravdu díra mezi stoly a až na zem)

Pište kdo máte zájem a nejlépe i označte místo které chcete
BP co je vidět je 32x32
Barva podkladu kolejí není striktně zelená ale mění se. (po domluvě můžu upravit aby seděl k vašemu modelu)

Nabízí MILS výtopnu 64x48 st. a MILS záhlaví k ní 112x32 nebo to můžu doplnit MILS zelení, aby to byl celek na mřížku 32x32 viz náčrt.


Dále nabízím MILS stanici s nástupišti.

Měch

Ahoj, byl by někdo tak moc hodný, ochotný a schopný převézt jeden můj model z Brna do Olomouce a zpět po skončení výstavy? Jde o technic autíčko do peterova dioramatu, asi 40x20 cm.
Jestli někdo pojedete přes Brno, můžu to kamkoliv dovézt, ale až do Olomouce ten víkend nemůžu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MiHo

#87
Citace od: samy405 kdy 26.09.2021, 15:36:53
Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :

Citace od: miho kdy 27.09.2021, 11:22:07
Nabízím MILS výtopnu 64x48 st. a MILS záhlaví k ní 112x32 nebo to můžu doplnit MILS zelení, aby to byl celek na mřížku 32x32 viz náčrt.
Dále nabízím MILS stanici s nástupišti.

A nebo var. B komplexněji a kompaktněji. (Silnice mám ale jen ve staré světle šedé.)
Výtopna může být buď pasivní s odstavenými dvěma lokomotivami nebo aktivní s provozem včetně výhybek.
Stanice může být buď pasivní s odstavenými dvěma vlaky nebo aktivní s provozem včetně výhybek.


samy405

Citace od: miho kdy 03.10.2021, 16:50:23
Citace od: samy405 kdy 26.09.2021, 15:36:53
Nabízím možnost připojit se do společného kolejiště :

Citace od: miho kdy 27.09.2021, 11:22:07
Nabízím MILS výtopnu 64x48 st. a MILS záhlaví k ní 112x32 nebo to můžu doplnit MILS zelení, aby to byl celek na mřížku 32x32 viz náčrt.
Dále nabízím MILS stanici s nástupišti.

A nebo var. B komplexněji a kompaktněji. (Silnice mám ale jen ve staré světle šedé.)
Výtopna může být buď pasivní s odstavenými dvěma lokomotivami nebo aktivní s provozem včetně výhybek.
Stanice může být buď pasivní s odstavenými dvěma vlaky nebo aktivní s provozem včetně výhybek.

Pokud muzu tak varianta B s tim, ze vytopna bude pasivni a stanice muze byt aktivni. Domluvime se posleze jak si predavat vlaky.
Cesty nejake mam pripadne muzem jet celou cast ve straych cestach.
Jakou barvu chces kolem koleji ? Tan nebo green ?

samy405

Pokud bude vetsi zajem tak kolejiste lze rozsirit pro dalsi ucastniky :-) staci jen rict.
Slo by se do tvaru pismene "Z" mosty se daji jeste taky postavit , takze i ostrov by byl taky mozny