CZ Kaufland, 10.1.-16.1.2010, Minifigurky -50%

Založil uzivatel513, 09.01.2013, 22:45:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kilhor

Citace od: MildaPajda kdy 14.01.2013, 10:36:31
Citace od: blindmelon kdy 14.01.2013, 02:22:16
BTW. dnes jsem prohmatal asi 50 ks 5. série v Kaufalndu Libeň - mohu garantovat, že trpaslíci, gladiátoři ani vojáci tam nezbyli.  :P

Na Vypichu taky ne... :)

Proc to hmatate, jestli se smim zeptat?

Bump codes z http://blog.betterthantomorrow.com/2011/08/15/a-lego-minifigures-series-5-feel-guide/ nefunguji?

Ptam se, protoze bych se koncem tydne take rad podival do obchodaku :-)


MildaPajda

Citace od: kilhor kdy 14.01.2013, 12:14:46
Proc to hmatate, jestli se smim zeptat?
Bump codes z http://blog.betterthantomorrow.com/2011/08/15/a-lego-minifigures-series-5-feel-guide/ nefunguji?
Ptam se, protoze bych se koncem tydne take rad podival do obchodaku :-)

Musim rict, ze jsem radsi veril prstum, nez ocim. Ty bump kody jsou pro me dost zmatene a necitelne.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

blindmelon

Protože z hlavy si je nepamatuji, každá série může mít jiný, všechny na netu asi nebudou, půlka je špatně vyražená a ve finále se stejně raději ujistím, že beru to co chci. Ale hmatám jen v marketech, kde je klid, v hračkářstvích mi to není příjemné.
Hezký den, Blindmelon

Aki

Teplice - 1/2 krabice 5 série
Litoměřice - 0

blindmelon

Praha Michle - včera - prázdné 4 krabice
Praha Podbaba - předevčírem - vůbec nic. BTW asi nejkrásnější Kaufland - parkoviště je kryté, hala po staré asi továrně (první pol. 20. stol.), kéž by všude byly tyto stavby využívány a ne bourány.
Hezký den, Blindmelon

MiHo

#35
Citace od: blindmelon kdy 16.01.2013, 13:55:34
Praha Podbaba - předevčírem - vůbec nic. BTW asi nejkrásnější Kaufland - parkoviště je kryté, hala po staré asi továrně (první pol. 20. stol.), kéž by všude byly tyto stavby využívány a ne bourány.

Nejedná se o starou továrnu, ale o bývalé autobusové garáže Dejvice pražského Dopravního podniku z roku 1932.

blindmelon

Aha. Tak aspoň že to období jsem odhadl. I tak, dobře, že to zůstalo stát. Až bude zas nějaká akce, nebo jen tak, zastavte se tam. Sorry za OT.
Hezký den, Blindmelon

vdave

Citace od: kilhor kdy 14.01.2013, 12:14:46
Citace od: MildaPajda kdy 14.01.2013, 10:36:31
Citace od: blindmelon kdy 14.01.2013, 02:22:16
BTW. dnes jsem prohmatal asi 50 ks 5. série v Kaufalndu Libeň - mohu garantovat, že trpaslíci, gladiátoři ani vojáci tam nezbyli.  :P

Na Vypichu taky ne... :)

Proc to hmatate, jestli se smim zeptat?

Bump codes z http://blog.betterthantomorrow.com/2011/08/15/a-lego-minifigures-series-5-feel-guide/ nefunguji?

Ptam se, protoze bych se koncem tydne take rad podival do obchodaku :-)



me ty bump codes nejsou naprosto jasny, z toho co  jsem namatkove koupil neodpovidaji po rozbaleni kody vubec tem  v odkazu. Oni se ty kody casem nejak meni ? nebo je jich vice nez ty 4 u kazdeho typu ? jsem z toho jelen  :-\

Systematik

Citace od: vdave kdy 16.01.2013, 15:17:24
me ty bump codes nejsou naprosto jasny, z toho co  jsem namatkove koupil neodpovidaji po rozbaleni kody vubec tem  v odkazu. Oni se ty kody casem nejak meni ? nebo je jich vice nez ty 4 u kazdeho typu ? jsem z toho jelen  :-\
Mění se ne časem ale dle krabice, každá šarže (číslo vpravo dole vyražené do svařeného okraje) nebo série šarží má trošku jiné rozmístění. Třeba u Daredevila ze 7. série je to tak jak je to tady:

ovšem viditelnost na sáčku je slabá... takže asi nejlíp vytisknout všechny možné varianty takovýchto tabulek a pak hmatem prověřit.

Thrawn

Mě se osvědčila metoda prohmatu. Naposledy jsem takto hledal určitého minifiga, našel jsem jej 14x a ani jednou jsem se nespletl. Takže bych řekl, že je to nejspolehlivější metoda.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

standa26

Citace od: Systematik kdy 16.01.2013, 16:18:11
Citace od: vdave kdy 16.01.2013, 15:17:24
me ty bump codes nejsou naprosto jasny, z toho co  jsem namatkove koupil neodpovidaji po rozbaleni kody vubec tem  v odkazu. Oni se ty kody casem nejak meni ? nebo je jich vice nez ty 4 u kazdeho typu ? jsem z toho jelen  :-\
Mění se ne časem ale dle krabice, každá šarže (číslo vpravo dole vyražené do svařeného okraje) nebo série šarží má trošku jiné rozmístění. Třeba u Daredevila ze 7. série je to tak jak je to tady:

ovšem viditelnost na sáčku je slabá... takže asi nejlíp vytisknout všechny možné varianty takovýchto tabulek a pak hmatem prověřit.

Nemel by jsi tuhle pomucku na 9. serii? :)

Systematik

Citace od: Thrawn kdy 16.01.2013, 16:30:04
Mě se osvědčila metoda prohmatu. Naposledy jsem takto hledal určitého minifiga, našel jsem jej 14x a ani jednou jsem se nespletl. Takže bych řekl, že je to nejspolehlivější metoda.
Přesně tak.

Citace od: standa26 kdy 16.01.2013, 16:31:19
Nemel by jsi tuhle pomucku na 9. serii? :)
Série se teprve začala prodávat, takže IMHO ho nikdo ještě nezpracoval.
A navíc tyhle dekódovače nepoužívám, když něco hledám, hledám po hmatu
a podle fotek ,,parts assortment" (přehled obsahu sáčku) od WhiteFanga z Eurobricks

standa26

Děkuji, tedy za info. Pujdu to tedy prohmatat o vykendu,  ;D

blindmelon

Systematik: Nějak nechápu, na co potřebuješ parts assortment, je snad jasný, z čeho se ten který fig skládá. :D
Hezký den, Blindmelon

Systematik

Citace od: blindmelon kdy 16.01.2013, 18:56:21
Systematik: Nějak nechápu, na co potřebuješ parts assortment, je snad jasný, z čeho se ten který fig skládá. :D
Třeba... je ten kufřík/notebook/... otevřenej nebo zavřenej?  ;)

blindmelon

Citace od: Systematik kdy 16.01.2013, 22:47:33
Citace od: blindmelon kdy 16.01.2013, 18:56:21
Systematik: Nějak nechápu, na co potřebuješ parts assortment, je snad jasný, z čeho se ten který fig skládá. :D
Třeba... je ten kufřík/notebook/... otevřenej nebo zavřenej?  ;)
A stejně nerozumím.  ;D Resp. otevřenej / zavřenej kufřík snad žádný CMF nemá (možná se pletu). Ale myslel jsem to tak, že přeci stačí obrázek složenýho figa s výbavou. Každý fig má vrchní část těla a ten zbytek se liší. Zejména je dobré hledat podle vybavení, třeba trpaslík byl jediný v 5. sérii s tyčkou (bar). Naopak tyčka, či lightsabre blade nepomohla v 6. sérii. Já to dělávám tak, že si v mobilu otevřu obrázek všech těch 16 figů v dané sérii a pohledem na něj si lépe uvědomuji co vlastně hmatám. U figů s koltem ho stačí dostat do rohu sáčku, nahmatat třeba mušku a je to. Tvarově to lze splést s banánem, ale ten je hladký a oblejší. Atd. Ale uznávám, že jsou figy, se kterými jsem měl problém. Třeba boxer. Obecně figy bez vybavení, a většího headgearu.
Hezký den, Blindmelon