*TOP* (vlastní) Kostenstein

Založil Daniel, 09.12.2020, 22:24:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

Jsem si odskočil zpět k hradům a vznikl tento hrádek ;) .
https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/albums/72157717224675083

...původně to mělo být jako pokračování severské vesnice https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/albums/72157664055680157 , ale zatím je to pouze takto / nevím jestli dojde někdy k propojení?

richchie

Nadherny hrad, toto je presne moj styl ktory sa mi paci najviac. neviem co skorej pochvalit, ale nebudem klamat ked poviem ze to je jeden z top hradov ktore som doteraz videl. jednoznacne mu patri cestne miesto v mojej zbierke fotiek lego hradov, uz len skumat ako si sa kde s cim vyhral a skusat to tiez postavit.
plus wolfpack hrad  je nieco nad cim uz dlhsie uvazujem, proste krasne dielo

Chairudo

Krásná stavba, je super že je i vidět co se děje uvnitř  :D

Drží tam ty šikmé hnědé tile 1x2 dost na to, aby se po cestě nevytřepaly?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Pěkné, moc pěkné. A dokonce mě ani neštvou ty "různorodé" stěny, jako jinde. Fakt paráda.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Daniel

Díky za slova chvály  :)

Citace od: Chairudo kdy 09.12.2020, 23:52:30
Drží tam ty šikmé hnědé tile 1x2 dost na to, aby se po cestě nevytřepaly?
Jsou to ve skutečnosti tile 2x2 a drží naprosto pevně! I když to vzalo hodně času vymyslet  ;)

poMOCník

Tohle je fakt krásný hrad. Těch detailů kam se člověk podívá! Je super, že sis vyhrál se všemi těmi plochami tak, že nejsou nikde nudné rovné zdi. I okolí je nádherně propracované. Ten most třeba a krajina je členitá a realisticky přechází z jednoho typu povrchu do druhého. Samotný hrad nestíhám komentovat, to by bylo na několik stran textu - prostě nádhera!

mirek

Pěkné dílo, za mně jednička...je tam několik prevétů, což by nemělo chybět na žádném hradě.

milanv

Parádní. Krásně barevně sladěné, celkově takové "dotažené", elegantní. Už jenom abychom měli kde to vidět naživo...
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Moc pěkný... na těch zdech vlastně "jen" stačilo nějaké Plate otočit na stojato a hned to vypadá zajímavě.

Ryxe dostavěl nový hrad. Dan dostavěl nový hrad. Kdo dál?
Vidim to jako hozenou rukavici. >:D
Nemá Linhi taky na půdě něco nového?

Jonas

#9
Úžasný a hodně realistický hrad. Myslím, že bude ozdobou každé výstavy. Ty průzory do vnitřních prostor jsou dobře vymyšlené právě z pohledu budoucího vystavování. A provedení hrázdění je asi nejlepší, co jsem kdy viděl.
Jonas - Můj Brickshelf

miroslav

Ty stěny jsou parádní! Ne moc, ne málo různých dílků. Fakt se mi líbí. Uděláš prosím i fotku shora, ať vidíme i dvůr?
punk'n'bricks !!!

Borun

Moc pěkné.Takové v uvozovkách jednoduché,čisté bez zbytečných kudrlinek.Osobně mi tyhle gotické hrady k Legu sedí nejvíc.

Chikos

Netřeba komentovat, všechno už bylo stejně řečeno přede mnou. Na takové výtvory se dívám vždycky hodně dlouho a moc rád  :) Poslední dobou se tu vyrojilo celkem dost nových nádherných hradů a tak mě napadá, jestli by nestálo za úvahu všechny tyto hrady spojit v jeden "obrovský" model jako společný projekt a jen k nim dodělat krajinu. jako je to třeba v tom to videu.

https://www.youtube.com/watch?v=jWNXEtYLiTM&list=PLtO3vMSdICRVQJncEmA1i1ewLB3OBIlpm&index=2

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 10.12.2020, 14:01:45
...
Poslední dobou se tu vyrojilo celkem dost nových nádherných hradů a tak mě napadá, jestli by nestálo za úvahu všechny tyto hrady spojit v jeden "obrovský" model jako společný projekt a jen k nim dodělat krajinu. jako je to třeba v tom to videu.

https://www.youtube.com/watch?v=jWNXEtYLiTM&list=PLtO3vMSdICRVQJncEmA1i1ewLB3OBIlpm&index=2

Ty mají docela šalamounsky vyřešenou společnou krajinu. Má velkou rozlohu, ale přitom je dost děravá a tím pádem ne tak náročná na stavbu. Celkově to působí fakt pěkně.

Chairudo

Tady je alternativa celé plochy https://www.youtube.com/watch?v=wa9NRhUEsWA
Bylo by super vytvořit takový svět :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

V tomhle videu mi přijde, že je mají seřazený vedle sebe. Líbí se mi více, když je to rozházené, to pak působí více realističtěji  ;D


Citace od: Chairudo kdy 10.12.2020, 14:24:17
Tady je alternativa celé plochy https://www.youtube.com/watch?v=wa9NRhUEsWA
Bylo by super vytvořit takový svět :)

Ryxe

Parádní hrad, ostatně, to u tebe není nic překvapivého 😉.moc se mi líbí ta barevná kombinace. Ty průzory do interiéru jsou parádní. ;)
Tak a teď kdo další ze staré gardy vytasí nějaký nový hrad? Co pánové?

Daniel

#17
Díky všem :)

Citace od: milanv kdy 10.12.2020, 11:28:33
...Už jenom abychom měli kde to vidět naživo...
Bude teď v lednu v Olympia Olomouc. Nebo ještě určitě jinde bude možnost. Je to takový kapesní hrádek, co zabere minimum přepravního prostoru, takže určitě ho někam vyvezu :)
Citace od: miroslav kdy 10.12.2020, 13:13:06
Uděláš prosím i fotku shora, ať vidíme i dvůr?
Tam to není úplně zajímavé, ale jo, fotku dodám :)
Citace od: Hardegon kdy 10.12.2020, 11:43:00...
Nemá Linhi taky na půdě něco nového?
Linhi teď furt jen cukruje, ten nemá čas na LEGO  8)
Citace od: Jonas kdy 10.12.2020, 12:59:14
A provedení hrázdění je asi nejlepší, co jsem kdy viděl.
Díky ;) . S výsledkem hrázdění jsem taky hodně spokojen - hlavně sem nechtěl mít jen našikmo nacvakaný tile, jak je často vidět. A taky sem chtěl něco, co nebude držet jen silou vůle :D
Citace od: Chikos kdy 10.12.2020, 14:01:45
... tak mě napadá, jestli by nestálo za úvahu všechny tyto hrady spojit v jeden "obrovský" model...
"Castle" spojování už bylo v společném projektu osadníci - který byl teda vydařený, takže když někdo něco podobného vymyslí, rád se zase přidám :) . Ale spojování hradů, jak zmiňuješ, je problematické v tom, že je opravdu každý úplně jiný. A když bys dal vedle sebe třeba Linhiho a Ryxeho, tak by to asi jako celek nevypadalo moc dobře...

šipka

Už zde bylo vše řečeno, tak se jen přidám k zástupu obdivovatelů.  :o Parádní práce, těším se na vlastní oči.

linhi

Já mohu jen napsat... lahůdka pro oko!

gearcs

Moje srdce plesá. Přesně takovéhle stavby mi v posledních 7? letech scházely. Tak trochu to vypadalo/ještě pořád vypadá, že zlatá éra hradů minula, ale pak přijde velmi zřídka někdo s mistrovskou stavbou tohoto ražení. Moc se mi líbí most a hrázdění. Bezvadné...

Kuba

Asi už tu vše padlo, tak jen dodám super stavba.
A jak je uvedeno výše, škoda, že těch hradních staveb je v poslední době tak málo. O to víc potěší, když se tu ukáže takový krásný hrad.

Bard

Původně jsem nechtěl reagovat, protože bych byl jen další opakující se obdivovatel, ale nakonec mi to nedalo. Vynechám ódy, které už přede mnou zapěli jiní a přidám jen jeden osobní postřeh. Už jsem hradů z LEGA viděl hodně, je to můj nejoblíbenější typ stavby. Řada hradů mě ohromila svou velikostí. Tvůj hrad mě ohromil kompaktností - už když jsem ho viděl poprvé, tak ve mě vzbuzoval pocit, jak všechno do sebe skvěle zapadá. A to přesto, že nejde o skloubení jednoduchých prvků. Výborná estetická úroveň.

Villa Legina

Tak aj ja pripojím koment. Predrečníci už pochválili. Ja idem do trápnych detailov. Lebo s tým je spojená taká moja vlastnosť, vyfantazírovať si vždy nejaký príbeh alebo vidieť v scénke skutočne nejakú ideu.

Z dostupných obrázkov: atmosféra v kuchyni perfektná, aj popíjajúci zbrojnoš s knechtom sú výborní.

Nepáči sa mi však mučiareň - všetky tri výjavy. Neviem si vykonštruovať k tomu dôveryhodný príbeh. A škoda, že nevidno Majstra. Ja na škripec by som natiahla ženu a dole do jamy by som dala do okov toho bruchatého chlapa. A povyše namiesto neho by som vyviazala radšej ďalšiu (polo)nahú ženu. Trebárs aj dolu hlavou, obďaleč nachystaná pílka...au...a potom by to chcelo viacej krvi, vykĺbených údov, viac nástrojov. To solídne prevedenie hradu si podľa mňa pýta vylepšenie aj v podobe kvalitnej, uveriteľnej tortúry..

Igorus

Já jsem za ten tvůj návrat "ke kořenům" rád. Z té stavby je vidět ta správná radost, vášeň. Scénky prima, ale chybí želvy ninja!

Hardegon