(Vlastní) Mozaiky

Založil danyboy, 04.02.2020, 07:42:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

danyboy

Skywalkerova mozaika zpěvačky Billie Eilish (nevím zda prezentoval tady na kostkách), mě inspirovala k tvorbě vlastní mozaiky tentokrát mého oblíbeného hudebního interpreta Lany Del Rey. Velikost 192 * 192 studů.
Mozaiky mě po stavbě nadchly a tak jsem se pustil také do Karla Gotta v podobném formátu. Po kompletním dokončení stavby přidám fotky. :)

yoshimaka

Nádhera! Myslím, že je čas otevřít výstavu pro dospělé návštěvníky a významnou část věnovat mozaikové galerii  >:D
Lust och fägring stor

danyboy

Citace od: yoshimaka kdy 04.02.2020, 07:45:03
Nádhera! Myslím, že je čas otevřít výstavu pro dospělé návštěvníky a významnou část věnovat mozaikové galerii  >:D

Nemusí to být zaměřeno jak pro dospělé.  >:D Takových pohádkových postav, co by šlo.  ;D

Igorus

Takový výkřik do tmy. Nestálo by za to z toho udělat společný projekt a využít k tomu projektový Lugbulk?  >:D

Jinak Danku moc pěkná práce. Lanu mám taky rád :D

poMOCník

Nikdy jsem na mozaiky tohoto typu nebyl, ale nějak mě to teď inspirovalo, že bych klidně taky nějakou zkusil.

Jakou máš tloušťku obrazu aby to drželo pohromadě a moc se to nerolovalo?

Chairudo

Citace od: danyboy kdy 04.02.2020, 07:52:52
Citace od: yoshimaka kdy 04.02.2020, 07:45:03
Nádhera! Myslím, že je čas otevřít výstavu pro dospělé návštěvníky a významnou část věnovat mozaikové galerii  >:D

Nemusí to být zaměřeno jak pro dospělé.  >:D Takových pohádkových postav, co by šlo.  ;D

Pohádkové postavy budou, na těch pomalu pracuji já  ;D

Jinak krásný kousek.
Předpokládám, že to není všechno z 1x1?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Igorus: o projektu přemýšlím 3:)
poMOCník: každá baseplate je postavená samostatně. Finální instalaci budu řešit platy 2x2, které se budu snažit zakomponovat na okraje baseplatu.
jinak se to trošičku roluje, ale ty platy na zpevnění budou stačit.  (y)
Chairudo: na pohádky jsem zvědav :) Samozřejmě, kde jsem mohl, tak jsem nasazoval větší varianty platů. Byla by to finanční i časová sebevražda a ve výsledku je to relativně jedno. Koukatelná vzdálenost je cca 2,5m a z takové dálky tvary jednotlivých dílků zapadnou.



MLT

Citace od: danyboy kdy 04.02.2020, 07:42:48
Skywalkerova mozaika zpěvačky Billie Eilish (nevím zda prezentoval tady na kostkách), mě inspirovala k tvorbě vlastní mozaiky tentokrát mého oblíbeného hudebního interpreta Lany Del Rey. Velikost 192 * 192 studů.
Mozaiky mě po stavbě nadchly a tak jsem se pustil také do Karla Gotta v podobném formátu. Po kompletním dokončení stavby přidám fotky. :)

opravdu nádhera

Kdysi jsem dělal také mozaiku o hooodně velkém rozměru, si teď nevzpomenu, musel bych ji změřit.
Jsem si myslel původně, že vše bude tile 1x1 no a pak po pár dnech či týdnech jsem z toho slevil a také začal používat 1x2 a 2x2 když to bylo možné.

Jaký jsi na to použil program na vygenerování ??? Je to skutečně krásně vystižené, moc se mi to líbí.

danyboy

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš  ;D
Ještě je třeba dodělat pruh o výšce 8 bricku ať nemá chudák useklou hlavu. Akorát mi už doma nezbyla ani jedna černá.

Borun

Paráda,skvělé.Jestli půjdou tvé obrazy nêkdy do dražby,budu mít zájem,ale máš to od Ivanky povolené😂.

Chairudo

Jestli to nechce prodávat tak je to 100% ok :)

Další super kousek, jen škoda že pro pěkný detail se to musí dělat tak velké a sežere to tunu materiálu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr