(Vlastní) Necropolis Sursa de eșec

Založil Ryxe, 16.10.2018, 21:21:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Izabella08


milanv

Pecka! A nejlepší na tom je, že nic z těch detailů nebo stylu práce není samoúčelné, všechno sedí k sobě, jako celek to má moc pěknou koncepci i kompozici a ten zvláštní styl stavění v tom vypadá naopak úplně přirozeně - takže neruší, ale naopak sjednocuje a spoluvytváří dojem. Celé to působí ne stavitelsky, ale výtvarně. Jako když někdo začne nad modelem přemýšlet s tužkou a papírem... Prostě nádhera!

...Jen mě trošku zamrazilo, když jsem si uvědomil, že ve strašidelném projektu je na mě abych postavil k hlavnímu hradu spodní nádvoří - a zapadl se stylem. To bude výzva!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Z detailů mě hodně zaujala tahle hlava na tyči - kromě hlavy samotné (krásné využití dílů k úplně jinému účelu/dojmu) i ten zvláštní červený provázkovitý díl. co to je? Je to originál LEGO nebo tvoje vlastní tvorba?



Mimochodem, tvoje vlastní tvorba, předpokládám, jsou pláště apod. - a všechny nádherné!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky za pěkné komentáře ;).

Citace od: milanv kdy 03.04.2019, 11:12:25
Z detailů mě hodně zaujala tahle hlava na tyči - kromě hlavy samotné (krásné využití dílů k úplně jinému účelu/dojmu) i ten zvláštní červený provázkovitý díl. co to je? Je to originál LEGO nebo tvoje vlastní tvorba?



Mimochodem, tvoje vlastní tvorba, předpokládám, jsou pláště apod. - a všechny nádherné!

Ten červený provázkovitý díl je origo červená gumička ;). Většina těch obleků a samolepky jsou vlastní tvorba. Rád si s těmito doplňky pro figy hraju. Mám jich pár i pro krajinu strašidel.

Citace od: milanv kdy 03.04.2019, 11:09:02


Pecka! A nejlepší na tom je, že nic z těch detailů nebo stylu práce není samoúčelné, všechno sedí k sobě, jako celek to má moc pěknou koncepci i kompozici a ten zvláštní styl stavění v tom vypadá naopak úplně přirozeně - takže neruší, ale naopak sjednocuje a spoluvytváří dojem. Celé to působí ne stavitelsky, ale výtvarně. Jako když někdo začne nad modelem přemýšlet s tužkou a papírem... Prostě nádhera!

...Jen mě trošku zamrazilo, když jsem si uvědomil, že ve strašidelném projektu je na mě abych postavil k hlavnímu hradu spodní nádvoří - a zapadl se stylem. To bude výzva!

Milane, díky moc, mrazit tě vůbec nemusí, pro strašidelný projekt bude jen taková "soft" variace ;D

Chairudo

Jako vystřižené z hororového filmu a asi největší level propracovanosti, jaký jsem kdy u větší stavby viděl.
Plánuješ v takovém stylu i něco veselejšího?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Děsivost největší. Navrhuji prezentovat samostatně v temné místnosti/krabici, s patřičným nasvícením.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

...a jedna p6h6d6vá navíc...
Pán na Žlutém hradě

HD

Koukám, zírám, a občas se přistihnu, že nechápu.


Smekám před Tvým stavitelským umem.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

matka

Vážně je to super stavba. Nevím, co na to říct - tiše závidím, taky to chci umět...
A i když je to už otřepaná věta - fakt se těším, až si to prohlédnu a vychutnám naživo.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Musím se připojit k obdivným a uznalým názorům. Tohle je prostě něco neuvěřitelného. Samotná stavba je nepochopitelná, nad rámec je pak ještě příběh, myšlenka.

Nezdráhám se toto nazvat uměleckým dílem!


Ryxe

Všem moc díky, jsem rád, že se stavba líbí ;).
Citace od: Chairudo kdy 03.04.2019, 17:03:37
Jako vystřižené z hororového filmu a asi největší level propracovanosti, jaký jsem kdy u větší stavby viděl.
Plánuješ v takovém stylu i něco veselejšího?
Nic veselejšího zatím neplánuji, spíš do budoucna přemýšlím o postupném rozšiřování. Zatím jsem ve fázi plánování, (mám v hlavě ještě nějaké budovy, které by do nekropole zapadly)  a doplňování zásoby některých dílků. Chtěl bych rozšíření stihnout do nějaké podzimní výstavy.

Citace od: milanv kdy 03.04.2019, 21:44:34
...a jedna p6h6d6vá navíc...
No, to k tomu sedí >:D.

Citace od: Igorus kdy 04.04.2019, 09:52:36
Musím se připojit k obdivným a uznalým názorům. Tohle je prostě něco neuvěřitelného. Samotná stavba je nepochopitelná, nad rámec je pak ještě příběh, myšlenka.

Nezdráhám se toto nazvat uměleckým dílem!


Přiznám se, že na ten příběh jsem neměl tolik času, kolik bych si představoval, ale snad s ním teď trochu pohnu, v hlavě to je, ale naklepat to do klávesnice a nafotit... ;D.

Citace od: Foton kdy 03.04.2019, 17:43:08
Děsivost největší. Navrhuji prezentovat samostatně v temné místnosti/krabici, s patřičným nasvícením.
Mě by se nějaká taková temná vitrína líbila, ale to už bych si musel pořídit dodávku. Už teď mám trochu obavy, jestli se nám ty modely do Olomouce do toho auta vejdou.


peki

Jak jsem psal dříve parádní. Neuvažuješ o nějakém hudebním doprovodu, kvílení, chrastění řetězů, vrzání starých dveří. Nemuselo by to jet pořád dokola, jen volitelně po stisknutí tlačítka. 

Mr. Cube

...tam bych se po půlnoci bál jít. Kecám, i ve dne! Jak už zaznělo, umělecké dílo.  >:D

richchie

skvelé dielo, nebojím sa povedať že svetovej kvality  :) Vdaka tomuto dielo som zmenil svoj nazor na podobny styl stavania. V tvojom prevedeni je to naozaj skvost a budem sa opakovat ,jednoducho umelecke dielo
Gratulujem k dokonceniu a drzim palce v sutazi

šipka

Nějakou dobu jsem nebyl dostupný a hle jaký skvost se tu zjevil. Finální verze je libová, ale to již opakuji zde řečené. Paráda, těším se až to budu moci prozkoumat na vlastní oči. Příběh k tomu je také moc fajn. Uvažuješ o tom vystavit to třeba ve Skaerbeaku?

Ryxe

Teda kluci, vy mi nasazujete brouky do hlavy ;D. Nejprve Foton temnou místnost s nasvícením, teď peki ozvučení. Ozvučení by vůbec nebylo špatné, ale já ničemu, co obnáší nějaký zapínací čudlík vůbec nerozumím ;D. Kdyby někdo věděl o nějaké variantě, byl bych rád.

Šipko, zatím jsem o vystavování v zahraničí moc nepřemýšlel, třeba k tomu taky někdy seberu odvahu ;)

Jinak všem ještě jednou díky ;)

milanv

Čudlíky rozchodit není problém, ale nezvládám to před aktuálním výstavním dvojbojem (Olomouc, Plzeň) :(
Jedině až pak, na další kola výstav. Tvůj hrad je totiž tak skvělý, že by zasloužil i malované pozadí. (Stejně jako si to myslím třeba i o M-tron a Blacktronových základnách, mohly by být ve společném koutě se společným vesmírným pozadím.) Zase by to pozvedlo výstavy na další úroveň!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Už během stavby Necropole jsem přemýšlel, že bych se v budoucnu pustil do její přestavby. Moje první vize byla přistavit ke stávající části nějaký hrad či citadelu. Nakonec jsem se však rozhodl pokračovat v pobořených civilních budovách a tak vznikla první: Starý větrný mlýn. Budova je téměř kompletní, avšak zatím nezasazena do terénu. Lopatky mlýna jsem se snažil zpřevodovat a připravit pro instalaci motorku (který zatím nemám). Tak uvidíme, jestli se mi to podaří rozhýbat  >:D

Robkteryten

Super práce, jako vžy! Ano rozhýbat a více světélek :D Dobrá práce

HD

Mlýn vypadá perfektně. :)
Jak je řešen převod ze zamýšleného motorku k hřídeli, který pohání lopatky? jaký je převodový poměr vstupu k výstupu? (... aby mlýn nebyl větrákem :D)
Jak je hřídel s lopatkami uložen v budově mlýnu? Vidím, že od "rotoru" s lopatkami vede hřídel tvořený díly round brick 2*2, předpokládám že uvnitř je Technic osa. Zmiňovanou část tvořenou kostkami "roundbrick" bych osobně co nejblíže lopatkám uložil do nějakého ložiska, které ponese váhu lopatkového kola a bude zmenšovat ohybový moment na hřídeli a v technické části a celkově namáhání celého mechanismu.  (nejlépe nechat hřídel volně položený na kolečkách (viz. obrázek), nebo kluznou variantu s převrácenou obloukovou kostkou. ;)

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Matthes_CS

Citace od: Robkteryten kdy 08.08.2019, 19:24:41
Super práce, jako vžy! Ano rozhýbat a více světélek :D Dobrá práce

Ještě by měl pořádně vrzat a skřípat  >:D

milanv

Pěkná stavba a výborný nápad, co za stavbu do strašidelného komplexu přidat!

Citace od: Matthes_CS kdy 08.08.2019, 21:12:13
Ještě by měl pořádně vrzat a skřípat  >:D
Naprosto souhlasím. A když ne to, tak alespoň klapat - to by totiž šlo pěkně udělat čistě z lega, žádné další inštrumenty. Což by bylo elegantní, ne?
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Stavba naprosto parádní. Jako ostatně u tebe jest zvykem. A souhlas dát tomu další rozměry - světla, pohyb, zvuky, čmoud  >:D

peki

Supr, zachvilku to bude skoro rozšíření osadníků o tu pověstnou temnou stranu :)

Ryxe

Díky kluci.
Citace od: HD kdy 08.08.2019, 20:38:27
Mlýn vypadá perfektně. :)
Jak je řešen převod ze zamýšleného motorku k hřídeli, který pohání lopatky? jaký je převodový poměr vstupu k výstupu? (... aby mlýn nebyl větrákem :D)
Jak je hřídel s lopatkami uložen v budově mlýnu? Vidím, že od "rotoru" s lopatkami vede hřídel tvořený díly round brick 2*2, předpokládám že uvnitř je Technic osa. Zmiňovanou část tvořenou kostkami "roundbrick" bych osobně co nejblíže lopatkám uložil do nějakého ložiska, které ponese váhu lopatkového kola a bude zmenšovat ohybový moment na hřídeli a v technické části a celkově namáhání celého mechanismu.  (nejlépe nechat hřídel volně položený na kolečkách (viz. obrázek), nebo kluznou variantu s převrácenou obloukovou kostkou. ;)


S tou hřídelí máš pravdu. je řešena přesně jak píšeš. Zbytek je řešen mnohem primitivněji (Technic mi prostě nejde) Uvidím až seženu motor, jak to bude vypadat, kdyžtak strojek budu muset předělat. Místa je ve věži docela dost. Kdyžtak až bude čas mohu vyfotit zezadu  ;)

Jinak skřípání a jiné podobné efekty by byly fajn, ale zatím fakt nevím, jak na to ;D

milanv

S efekty ti poradím klidně já, s hřídelí a Technicem můžu taky, ale mnohem lepší budeš mít od HD, já sám se od Martina učím :)
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Poslední dobou jsem se tak nějak rozmýšlel, jak s nekropolí dál. Jak už to tak bývá, starší stavby se časem tak nějak okoukají, tak jsem si tak říkal, jestli jí nechat tak, jak je ještě na červnovou výstavu a pak jí strhnout. Když jsem ale vzal v potaz energii a čas na stavbě strávené, rozhodl jsem se nakonec nekropoli rozšířit o další kus a tak jsem po x měsících sundal starý mlýn z parapetu a pustil se do toho.
Přeci jen jsem ale chtěl trochu změnu oproti původnímu konceptu a tak tato část už nebude městská, ale spíše to bude taková periferie s vesnickým rázem, abych se mohl tak trochu vyřádit i s přírodou (samozřejmě odumřelou >:D).
Zatím je stavba v hrubých obrysech bez detailů. Jedná se o malé návrší zpevněné již rozvalenou zdí, kde je patrný vchod do sklepení. Na pahorku stojí starý mlýn a vstupní branka do dvorce (Trochu šmrnclá balkánským stylem). Na dvorci plánuji ještě nějaké ruiny kůlny, nebo něčeho podobného.

Clermont

A stále bez lepidla... Hustý jak to drží   :)

poMOCník

Rozhodně nebourat - takový unikát!

Ta zadní část s jeskyní a před ní nějaký vchod do sklepa se mi moc líbí. Nějak nechápu tu přední stěnu/skálu. Na Necropolis jsem oceňoval zřetelné rozlišení mezi stavbou a skálou. Stavba vypadala pobořeně a nestabilně a skála proti tomu pěkně uhlazeně a bytelně. Když se to promíchá a ztratí se ten kontrast, mohlo by to podle mě celkovému dojmu ubrat.

Jo a taky nechápu jak to drží a koukám na to tady už hezkou chvilku!

Ryxe

Díky😉,
co se týče přechodu skála/stěna, tak to budu řešit podobně jako u zbytku nekropole, jen s nějakými menšími detaily (mám v plánu skálu trochu více "rozhýbat"). Zmíněná přední stěna je pouze kamenné zdivo, které by mělo bránit sesuvu půdy, ale je již staré a pod tlakem terénu se deformuje 😉