Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

354.1 VŠUDYBYLKA

peki

Aby nedošlo místo na serveru :)

Supr.

Jsi se tedy rozjel. Asi budu muset taky postavit nějakou mašinku. Nemohl by jsi se domluvit a zajet někdy k Fandovi a nafotit mu jeho kolekci (případně ho naučit fotit) :)

Vočko

Citace od: peki kdy 02.03.2021, 14:26:25
Přidávám se k chvále. Je to parádní. Co jízdní vlastnosti?
Děkuji moc. Jízdní vlastnosti jsou u SEDMY a HELIGÓNU super. 9V motůrek má sílu a utáhne i např. 2 vagóny "Rybáky".
MIKÁDO - to jsem zkusil jen "ručním pohonem" projet v obloukách a... podle mě to utáhne 9V motor v tendru. Překvapilo mě, že i tyto 3 kola v řadě (jak píše hobby, osoustružená kola z 80.let) projeli 2x celý ovál mého kolejiště bez vykolejení. Až se dostanu k tátovi, tak si nechám udělat kola bez nákolku na obou stranách, ala origo train kola.

Chairudo

Je to nádhera a ty potisky na posledních mašinkách tomu taky hodně přidávají na realitě.
Ještě jednu společnou fotku ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hawran

Teda já zírám!!!! Nepřeberná škála povedených modelů a zejména to nafocení mmmmh :) mňam!!!
Ohledně těch barev - Mikádo bylo původně tmavě zelené, ale v určitém období, kdy soudruzi "unifikovali", tak byly všechny parní lokomotivy černé... Mikádo nevyjímaje :)
Světle zelená byla jiná předválečná lokomotiva - Zelený Anton neboli 486.0 - předchůdce "modrého" Albatrosa
Zelené ale byly i jiné československé parní lokomotivy, třeba Rosnička 464.202 nebo Šlechtična 475.1142
Nějaké další dotazy ohledně parní trakce? :)
Bricks Forever!

fanda

Krásné, krásné :-)

Možná bys mohl udělat u Malýho bejčka jednu nápravu posuvnou příčně, zmizela by pak ta mezera mezi 2. a 3. nápravou.

Jako správný šťoural bych našel víc možností, jak něco zlepšit, ale raději budu mlčet - vždyť ty dobře víš, kde by to šlo :-)

Obdivuju tvou vůli, se s tím takto poprat!

Držím palce, jen tak dál a Covid 19 ti pomáhej ;-)

Pochybuju, že ve válce natírali po opravě Mikádo na zeleno (viz připomínka hobby)
Ta Líza, na které jezdil Marvan v Železném dědkovi, byla Mikádo, jen ta barva není poznat ;-)

hawran

Ano ano, ta Líza na které jezdil Marvan byla skutečně Mikádo a v době natáčení filmu nemohl nikdo vědět že se po válce bude dělat Šlechtična, která bude mít mimo jiné i přezdívku Líza (kromě toho se jí říká Šlechtična nebo pětasedma :) )
Bricks Forever!

hobby

Citace od: hawran kdy 02.03.2021, 15:29:57
Nějaké další dotazy ohledně parní trakce? :)
Jo, mám dotaz: Jak to bylo s barvou třistadesítky? Byla opravdu jen černá, nebo i zelená, případně modrá (vynechávám kola). Pátral jsem, ale zdá se, že to nikdo pořádně neví. Např. ETS ji vyrábí i zelenou, ale zda taková opravdu byla, neřekli mi jednoznačně.
Nuže?  ;)

hawran

hledal bych na wikipedii, třeba
zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotiva_310.0
nebo zde: https://en.wikipedia.org/wiki/KkStB_97

O barvách tam sice není ani slovo ale jsou tam lokomotivní čísla která nepochybně na Google dohledáš a pokud se ti podaří najít byť i jediný obrázek s jinou barvou než je černá máš vyhráno :)
Bricks Forever!

hobby

#189
Ten první odkaz jsem už kdysi dávno navštívil, ale ten druhý nikoliv a ejhle - na první rozkliknutí je tam světlezelená třistadesítka (respektiv rakouská 97) s červenými koly! Takže nebyla jen černá, ale i jiná. Je i možné, že je to soukromý stroj nějaké firmy, ale to nevadí. Znamená to, že ETS dělá modely reálné a nemystifikují.
Takže přeci si poradil a máš můj dík  :)

Vočko

Citace od: Chairudo kdy 02.03.2021, 15:29:42
Je to nádhera a ty potisky na posledních mašinkách tomu taky hodně přidávají na realitě.
Ještě jednu společnou fotku ;D
Tome děkuji ;) Jsem se do toho opřel neb jsem chtěl něco pěkného na výstavu do Olmiku... Nálepky budou i na ostatních mašinách.
Společnou fotku myslíš jako všech mašin?

Vočko

Citace od: hawran kdy 02.03.2021, 15:29:57
Teda já zírám!!!! Nepřeberná škála povedených modelů a zejména to nafocení mmmmh :) mňam!!!
Ohledně těch barev - Mikádo bylo původně tmavě zelené, ale v určitém období, kdy soudruzi "unifikovali", tak byly všechny parní lokomotivy černé... Mikádo nevyjímaje :)
Světle zelená byla jiná předválečná lokomotiva - Zelený Anton neboli 486.0 - předchůdce "modrého" Albatrosa
Zelené ale byly i jiné československé parní lokomotivy, třeba Rosnička 464.202 nebo Šlechtična 475.1142
Nějaké další dotazy ohledně parní trakce? :)
Oooo děkuji, tak za chvíli přidám další fotky ;)

Vočko

Citace od: fanda kdy 02.03.2021, 15:32:22
Krásné, krásné :-)

Možná bys mohl udělat u Malýho bejčka jednu nápravu posuvnou příčně, zmizela by pak ta mezera mezi 2. a 3. nápravou.

Jako správný šťoural bych našel víc možností, jak něco zlepšit, ale raději budu mlčet - vždyť ty dobře víš, kde by to šlo :-)

Obdivuju tvou vůli, se s tím takto poprat!

Držím palce, jen tak dál a Covid 19 ti pomáhej ;-)

Pochybuju, že ve válce natírali po opravě Mikádo na zeleno (viz připomínka hobby)
Ta Líza, na které jezdil Marvan v Železném dědkovi, byla Mikádo, jen ta barva není poznat ;-)
Díky, díky. Určitě to není poslední verze pojezdu. Taky bych tu mezeru dal rád pryč.. :D

Vočko

Tak od páry přejdeme k elektrice  ;) ;D Dvě rychlovky. Taurus a Emil Zátopek.

Vočko

A ještě jednu z nejoblíbenějších. PLECHOVKA. Je to už asi 10 verze  ;) :D

milanv

Nestíhám tvou smršť, musím si to nechat na delší dobu, pořádně se podívat. Ale máš ty modely čím dál propracovanější. A ta Plechovka s krásnými čelními okny!! Parádní SNOT! Gratuluju a těším se až si pořádněji prohlídnu i ty páry.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Velmi povedené elektriky, všechny tři.
Ještě kdybys tak dal ke každému stroji odkaz na předlohu, nebo ji k tomu přímo připojil. Aspoň já vždy hledám originál a porovnávám věrnost provedení. V rámci lego-možností se ti to velmi podařilo. Chválím 8).

Vočko

Citace od: hobby kdy 03.03.2021, 18:27:15
Velmi povedené elektriky, všechny tři.
Ještě kdybys tak dal ke každému stroji odkaz na předlohu, nebo ji k tomu přímo připojil. Aspoň já vždy hledám originál a porovnávám věrnost provedení. V rámci lego-možností se ti to velmi podařilo. Chválím 8).
hobby děkuji. Myslíš třeba takto?

hobby

Ano, například. To je dobrý způsob - na jedno kliknutí obojí (pokud druhé okno nepřekáží něčemu zajímavému).  :)

peter

Citace od: Vočko kdy 03.03.2021, 16:54:35
A ještě jednu z nejoblíbenějších. PLECHOVKA. Je to už asi 10 verze  ;) :D

Tak to se Ti ani nedivím, že je nejoblíbenější. Parádní práce a vyřešení čelního okna je naprosto neuvěřitelný! :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hawran

Mládenci doufám že se z vás nikdo neurazí (z těch kdo už plecháče stavěli) ale tohle je asi ten nejlepší plecháč co je tu k vidění...
Zírám a nevycházím z údivu...
Bricks Forever!

fanda

Paradní, já jsem toho složitého Plecháče vyřešil tak, že jsem si na něj raději netroufl ;-)

Klobouk dolů  :)

Vočko

Kluci, jsem moc rád, že se vám líbí ;)
Na dobrou noc pár rychlovek motoráků ;)

fanda

Nádhera, teda ty ses rozjel  :)

peki

Citace od: Vočko kdy 04.03.2021, 21:50:28
Na dobrou noc pár rychlovek motoráků ;)

I další výtvory jsou pěkné.
Modernizace plecháči prospěla. Také se výhledově pustím do nové verze.
Ukaž tu samolepku na okně, Na první pohled to vypadá jako dílek ze starých vagonků. Určitě by stálo za pokus to modifikovat na nová okna 3x3.

Vočko

Citace od: peki kdy 05.03.2021, 10:28:21

Ukaž tu samolepku na okně, Na první pohled to vypadá jako dílek ze starých vagonků. Určitě by stálo za pokus to modifikovat na nová okna 3x3.
Jakou samolepku myslíš? Tu na bocích - náhrada za train okna? Myslím, že to nebude pěkné 3x3 okna. Způsobem trans panel 2x2 + nálepka jsem udělal všechny vagony a motoráky.

Jonas

Opravdu skvěle propracované modely!
Kolik těch lokomotiv nebo hnacích vozidel vlastně máš?
Jonas - Můj Brickshelf

Vočko

Citace od: Jonas kdy 05.03.2021, 16:12:33
Kolik těch lokomotiv nebo hnacích vozidel vlastně máš?
Děkuji, děkuji. Lokomotiv ještě asi 20 ks co sem chci dát a to nepočítám motoráky a os. a náklad. vagony ;)

Vočko

Něco z historie ;) Slovenská strela a Stříbrný šíp. Motoráky jsou prozatím jen "vitrínovky". V hlavě nosím nápad, jak je zprovoznit, ale je to ve stádiu vývoje.