#12 CBC (Vlastní) Legenda o Golemovi

Založil FilipS, 28.08.2011, 11:40:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FilipS

Rád bych vám představil svůj soutěžní příspěvek. Je to ztvárnění známé legendy o Golemovi. Ve vinětě můžete vidět: Alchymistickou dílnu, spoutaného Golema, Rabbi Löwa s šémem a různé drobnosti.

Krátký příběh:
Je deštivý podvečer a ve Starém městě se schyluje k něčemu mimořádnému. Rabbi Löw se zrovna chystá do Golema vložit zázračný šém a přivést tak své životní dílo k životu. Nemá ani tušení, jak se jeho šlechetný plán pomoci lidem nakonec zvrtne.



Pro větší obrázky navštivte můj Flickr :http://www.flickr.com/photos/51626571@N06/sets/72157627407101217/
Uvítám jakékoliv návrhy a připomínky a doufám, že se vám bude líbit.

Filipkod

Veľmi sa mi to páči,  hlavne ten spútaný  golem je super  :o  :)
Nech vás lego sprevádza !

P4tr1cius

Už som ti písal, že sa mi tvoje maličké diela veľmi páčia. Myslel som ale, že si si sám nastavil laťku kvality svojich diel až príliš vysoko, no zakaždým prídeš s niečím novým čo je ešte lepšie. Táto vyneta patrí podľa môjho názoru medzi najlepšie čo som tu videl. Ak nie vôbec najlepšia.

Hardegon

Skvělá práce. Je úžasné, že s každým dílem vymyslíš tolik nových detailů.

AdamKo

Golem mě taky dostal, k tomu obvyklá spousta vymakaných drobností.   Nádherně provedené, k tomu všemu to má i příběh :D

*Když jsem si poprvé přečetl o Golemovi, bleskla mi hlavou postava Hagrida z HP, ale takto je to taky pěkné.

Ivansliz

Opět skvělá vignetta. Takže, který BL kredit si vybereš, ať víme, co zbude pro druhé, třetí... místo... ;D   >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

FilipS

#6
Díky za reakce, sem rád, že se vám viněta líbí.
AdamKo: Hagrid mě taky napadl jako řešení, ale nakonec sem se rozhodl ho udělat "pořádně" z kostek. Golem, který je ve vinětě je asi 12. verze. :D
Ivansliz: Dík, ale jak tak koukám rýsují se tu celý pěkný vesničky netroufám si dělat nějaké závěry. ;)

Měch

#7
Vidím že se zde poctivě vyrábí zlato ze švestek  ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mr. Cube


quillin

Golem - technický vynikajúci, no esteticky z môjho pohľadu nie príliš úspešné stvárnenie. Zbytok však vyvažuje - fantastické!

Colonel32

Přiznám se, že golem mě taky moc neoslovil. Kdybych neviděl název vlánka dřív než obrázky, asi bych musel hodně přemýšlet o co že se jedná. Spíše v tom vidím takového divného robota - trochu mi to připomělo ty potvory ze Skycaptain and the World of Tomorrow.

gearcs

Pokud na to kouknu zblízka, je tam spousta nápadů - detailů. Jako celek to ale působí dost nesourodě.

FilipS

Díky za komentáře. Pokud jde o golema, chápu, že se nemusí líbit každému, ale vzhledem k měřítku, si troufám říct, že o moc líp udělat nejde.
Gearcs: S tou různorodostí máš asi pravdu, je to vedlejší účinek snahy vměstnat co nejvíc, na malou plochu.

FilipS

Edit: Přidán kratičký příběh pro navození atmosféry.

Colonel32


Ivansliz

Zdá se, že Diidyho "Achylovou patou" je Golem. ;D Bohužel musím i já uznat, že pokud by nebylo slovo Golem v názvu nebo popisu díla, tak bych také asi nepřišel na to, že je to Golem. Ale jak lépe udělat z kostek Golema o podobné velikosti, to už stejně nikdo lépe nenavrhnul. Ovšem trochu rozporuplné ztvárnění Golema určitě neubírá na kvalitě této vignetty. Diidy opět dokázal, jaký potenciál v něm je a to, že on dokáže vytvořit detaily z malých kostek, které nikoho jiného na kostkách.org nenapadnou.  ;D Ostatně umístění na 5. místě v CBC mluví za vše.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz