Padělky LEGO vlaků (Cizí) 6studové vlaky, ze kterých vám bude zrak přecházet…

Založil AdamKo, 27.07.2010, 14:06:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

P4tr1cius

Citace od: MiP kdy 02.02.2012, 15:28:32
>:D >:D A nedejbože, až se výroba přesune do Afriky..To už bude poslední štace.

S tou Afrikou, tak to si trafil.  ;D

mesje

No práveže o drobné kopírovanie nejde, ide o masívne kopírovanie a následná nekalá súťaž z toho plynúca. A nevidím iný spôsob ako na čínu ako zasiahnuť to, z čoho najviac profituje - export a clo na to sa uplatňujúce. Odvetné opatrenia môžu prísť, ale keďže Čína viac exportuje ako importuje, pocíti to skôr ona. Rozhodne kvôli tomu nestopne vývoz tovarov, akurát sa zdražia čínske výrobky - ale straty spojené s tým, že číňania všetko kradnú zo západu a následne na tom profitujú a vyraďujú západnú konkurenciu, sú oveľa vyššie.

P4tr1cius

Trošku je to skreslené.
Čína sa nemá čoho báť, ani clá, ani dovozných prirážok, proste ničoho. Čína veľmi dobre vie, že, vzhľadom na jej neobmedzený potenciál, si nikto, ani Európa ani USA (tie sú už teraz žebrákmi), nemožu dovoliť urobiť nejaké "činskopoškodzujúce" kroky. USA prosí Čínu aby konečne uvoľnila svoj menový kurz, chodia tam prosiť ako na hodiny klavíra. Európa prosí (hlavne tie "naše" veľmoci - Nemecko a Francúzsko), aby dovolila európskym spoločnostiam otvárať závody (jedna z najlacnejších a nevyčerpateľných pracovných síl, o 2/3 lacnejšie suroviny, aj energie) a aby mohli zaplaviť trh svojimi tovarmi (cez 1 miliardu "kúpischopných" obyvateľov).
Tak kto si dovolí urobiť nejaké odvetné kroky proti Číne.

mesje

Smutné je to, že sa to dostalo do fázy "kto si dovolí robiť niečo proti Číne"... časom si budeme búchať hlavu o stenu, že sme to nestopli keď sa to ešte dalo...

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kačer

Ahoj,
nerad diskutuji, ale...
Právě jsem rozbalil novou zásilku Lega a zvědavost mi nedala. Kdo že to vlastně vyrábí?
A hle, komponenty vyrábí: 
Ninjago 9446 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,Švédsko a ČR
Kingdoms 6918 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,ČR
Princ of Persia 7569 - Dánsko,Maďarsko,Čína,ČR
Takže asi zbytečné rozčilování a hanění, ona to Čína vyrábí z originál materiálů v originál
formách, hold si jen něco dovymyslí a prodá jako vlastní nápad. A s tichým požehnáním
majitele patentu.
A originál Čínské stavebnice - Brick,Ligao,Wange atd.?
Nechceš? Nekupuj. Ale obávám se, že je vyrábí stejná firma, jen jaksi nad plán...
Kačer
Kačer

otaznik

Citace od: Kačer kdy 03.02.2012, 16:13:11
Ahoj,
nerad diskutuji, ale...
Právě jsem rozbalil novou zásilku Lega a zvědavost mi nedala. Kdo že to vlastně vyrábí?
A hle, komponenty vyrábí: 
Ninjago 9446 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,Švédsko a ČR
Kingdoms 6918 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,ČR
Princ of Persia 7569 - Dánsko,Maďarsko,Čína,ČR
Takže asi zbytečné rozčilování a hanění, ona to Čína vyrábí z originál materiálů v originál
formách, hold si jen něco dovymyslí a prodá jako vlastní nápad. A s tichým požehnáním
majitele patentu.
A originál Čínské stavebnice - Brick,Ligao,Wange atd.?
Nechceš? Nekupuj. Ale obávám se, že je vyrábí stejná firma, jen jaksi nad plán...
Kačer
Ale to je známá věc, že se některé LEGO díly už pár let v Číně vyrábějí.

Tvoje ostatní dohady jsou směšné.

P4tr1cius

Citace od: Kačer kdy 03.02.2012, 16:13:11
Ahoj,
nerad diskutuji, ale...
Právě jsem rozbalil novou zásilku Lega a zvědavost mi nedala. Kdo že to vlastně vyrábí?
A hle, komponenty vyrábí: 
Ninjago 9446 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,Švédsko a ČR
Kingdoms 6918 - Dánsko,Maďarsko,Čína,Mexiko,ČR
Princ of Persia 7569 - Dánsko,Maďarsko,Čína,ČR
Takže asi zbytečné rozčilování a hanění, ona to Čína vyrábí z originál materiálů v originál
formách, hold si jen něco dovymyslí a prodá jako vlastní nápad. A s tichým požehnáním
majitele patentu.
A originál Čínské stavebnice - Brick,Ligao,Wange atd.?
Nechceš? Nekupuj. Ale obávám se, že je vyrábí stejná firma, jen jaksi nad plán...
Kačer

Už som to čítal 3x, ale stále neviem čo si tým chcel vlastne povedať.  ???

AdamKo

Citace od: AdamKo kdy 31.01.2012, 12:46:19...Konkurence nikdy nespí...
Posledně jsem posílal obrázky BanBao electric RC controlled trains.
Při brouzdáni po BS jsem narazil na dopněnou recenzi o fotky v reálu, včetně návodů a kolejiště. Prohlédněte si zde!

PatrikChrudim

Jdu blít! Chápu, že LEGO vlaky nejsou zrovna nejlevnější a tyhle nepovedené padělky stojí určitě max. 30%, ale kdo to může koupit...???

James888

Ahoj,

přispěji také pár slov,
jedna věc je jasná, všechno tohle je v pozadí byznys o to jediné jde a jestli je to Lego, Ban Bao, Cogo, Sluban, Ausini, Enlighten apod. je jedno všichni chtějí vydělat ! Souhlas stavebnice by měla mít fajn vzhled, barvy, kvalitu atd. ale dnes už spoustu lidí upravuje originály a pak je to stejně vlastní origiál.
Čína je velmoc ve všem, pokud jde o výrobu a vyrábí tam spoustu, spoustu značek na světě včetně Lega a vždy neplatí čínský výrobek = šmejd.
Spoustu lidí v Číně nebo i ve světě si Lego nemůže jednoduše dovolit kvůli vysokým cenám (což souhlasím) a tak vznikají kopie, které jsou vlastně "originály" za lepší cenu ;D

Vím, že je tu spoustu zapřísáhlých Lego nadšenců, ale jsou to jen kostky, kostky a zase kostky a ne vždy se může koupená "kopie" využít v daném stavu. Už jsem slyšel dostkrát že se např. koupí sada mašiny pak se rozebere a staví se dle svého... což ve finále se vším vyjde levněji a v podstatě výsledek je stejný, radost!
Jiné téma jsou motory, které nemusí vydržet.. já osobně mám taky radši Lego ale doba je jiná! Stejně chtějí všichni jen vydělat  ;)
Možná se to někomu nebude líbit jen jsem chtěl přispět svůj názor. Pro mě osobně je důležitá kvalita produktu jako takového... a ne jestli je to vyrobené v Číně, Dánsku, Egyptě atd. i když na druhou stranu musím souhlasit že forma kostek ve výrobě je důležitá kvůli životnosti.
(Lego stejně směřuje k tomu že bude muset vyrábět levněji aby mělo větší rabatt tak tomu je u všeho)

Ondrej

Podnikání bývá za účelem zisku o tom žádná. Jde o to jak kdo podniká, třeba Lego utratí peníze za vývoj ekologických materiálů, které nejsou zdraví škodlivé, krabice z udržitelných lesů, zaplacení licencí, zákaznický servis. Díky tomu je cena vyšší, ale za to vytváří výrobek, který je kvalitní a v případě poruchy nebo kdyby něco chybělo je zde servis a podobně. Napodobeninu bych sobě ani v budoucnu svým dětem nikdy nekoupil, padělek je padělek a podporuji tím v podstatě parazity na úspěchu někoho jiného.

Tyhle čínský zmetky mi nabízej co:
Jsou garantovaně z nezávadných materiálů a bezpečné?
Čínská firma bere v potaz ekologii, třídění, recyklaci a výrobu krabic z udržitelných lesů?
Platí licence za užití všech dílů, evidentních kopií viz. třeba komiksové postavy DC/Marvel/Simpsons co letěly na aukru nedávno?
Nabízí někde tyhle kopie servis a podobně?

Tyhle čínský věci nejsou zas o tolik levnější a rozhodně za ně člověk nedostane něco co by za ty investované peníze stálo. Cena je nižší protože zrovna tyhle padělky jdou čistě na zisk a nestarej se o to jak je jejich značka jako celek, založí se nová a jede se dál s výrobou.

Klidně si to kupujte, je to vaše rozhodnutí. Osobně si radši pár korun připlatím za kvalitu a hlavně značku, která má svou historii a už od dětství mě vždycky potěšila i když jsme ji nekupovali tak často jako dnes. Lego je Lego a kopie je prostě kopie, už jen koupě těhle kopií kvůli prezentaci je dle mého hloupost, ale kdo chce mít doma tenhle humus je to jen a jen jeho volba. A to že se tady pořád řeší, že je Lego drahý, co dneska není? Když chci něco dělat pořádně tak to hold něco stojí od vývoje po ekologii, ale když se kopíruje a na přírodu kašle tak je výsledek samozřejmě levnější.

Kuba

Citace od: James888 kdy 25.10.2015, 20:15:30
přispěji také pár slov,
jedna věc...........

To jsi se tady tedy vyznamenal hned prvním příspěvkem. Nezapomeň, že jsi se registroval na LEGo fóru. Takže obhajovat tady produkty, které se přiživují a parazitují na úspěchu této značky není zrovna košér.  ;)
Pro tu chudší část číňánů a jejich děti jsou asi jejich napodobeniny spása, jenže výrobci to cpou následně do celého světa... O těch licencích, na které oni z velké části z vysoka kašlou, ani nemluvě. Tady si poté člověk koupí výrobek za dobrý peníz, a při tom nepřemýšlí jestli výrobce má zaplacenou licenci, za jakých podmínek výrobek vznikl, že kvalita je mnohdy na hraně a pod. no a tím vlastně podpoří tuto křivárnu...

James888

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 26.10.2015, 07:17:42
Citace od: James888 kdy 25.10.2015, 20:15:30
přispěji také pár slov,
jedna věc...........

To jsi se tady tedy vyznamenal hned prvním příspěvkem. Nezapomeň, že jsi se registroval na Lego fóru. Takže obhajovat tady produkty, které se přiživují a parazitují na úspěchu této značky není zrovna košér.  ;)
Pro tu chudší část číňánů a jejich děti jsou asi jejich napodobeniny spása, jenže výrobci to cpou následně do celého světa... O těch licencích, na které oni z velké části z vysoka kašlou, ani nemluvě. Tady si poté člověk koupí výrobek za dobrý peníz, a při tom nepřemýšlí jestli výrobce má zaplacenou licenci, za jakých podmínek výrobek vznikl, že kvalita je mnohdy na hraně a pod. no a tím vlastně podpoří tuto křivárnu...

Ahoj,

čím jsem se vyznamenal? pravdou? já osobně jsem taky pro Lego a to že jsem se tu zaregistroval nově atd. je vedlejší, chtěl jsem přispět pár slovy k tomu to tématu. Je jasné že reakce jsou negativní ale tohle je přeci legrační... Osobně dělám už skoro deset let v obchodě a "všichni jsou jak slepice, která jde po flusu" prachy to všechny obchodníky zajímá, kvalita? to je otázka na jakém místě jí chce každý mít, já se vůbec nezastávám těch Čínských výrobků, ale na druhou stranu je fakt to co píši.  :-\

Nikdy bych za Lego mašinu nedal např. 10.000,- Kč proč? jednoduchý nemám na to a tohle není o kvalitě atd. ale opět se dá někomu vydělat pěkný balík. V čem je jiná mašina "A" která se vyrábí normálně oproti mašině "B" která je známá z filmu a stojí o 500% více  ::)  v ničem jen je originální dle filmu.
Nikoho se nezastávám ale sleduji to všude jak se všichni za prodávají, zmenšují kvalitu, zvyšují zisky které ale mají za "šmejdy" a vždy jde o zisk, dříve to nebylo tak "veřejné" a v takovém měřítku jako teď  :(
Souhlasím o zdravotně, ekologicky atd. udělaných věcech ohledně originálu Lego ale nesouhlasím s vysokými cenami to je vše a omlouvám se všem komu se to nelíbí, šlo o příspěvek k Čínským kopiím ne o válku s lidmi co mají rádi Lego ať už jako stavitel, sběratel nebo cokoliv jiného  ;) Taky jsem pro Lego jasná věc  ;)

James888

Citace od: Ondrej kdy 25.10.2015, 22:30:53
Podnikání bývá za účelem zisku o tom žádná. Jde o to jak kdo podniká, třeba Lego utratí peníze za vývoj ekologických materiálů, které nejsou zdraví škodlivé, krabice z udržitelných lesů, zaplacení licencí, zákaznický servis. Díky tomu je cena vyšší, ale za to vytváří výrobek, který je kvalitní a v případě poruchy nebo kdyby něco chybělo je zde servis a podobně. Napodobeninu bych sobě ani v budoucnu svým dětem nikdy nekoupil, padělek je padělek a podporuji tím v podstatě parazity na úspěchu někoho jiného.

Tyhle čínský zmetky mi nabízej co:
Jsou garantovaně z nezávadných materiálů a bezpečné?
Čínská firma bere v potaz ekologii, třídění, recyklaci a výrobu krabic z udržitelných lesů?
Platí licence za užití všech dílů, evidentních kopií viz. třeba komiksové postavy DC/Marvel/Simpsons co letěly na aukru nedávno?
Nabízí někde tyhle kopie servis a podobně?

Tyhle čínský věci nejsou zas o tolik levnější a rozhodně za ně člověk nedostane něco co by za ty investované peníze stálo. Cena je nižší protože zrovna tyhle padělky jdou čistě na zisk a nestarej se o to jak je jejich značka jako celek, založí se nová a jede se dál s výrobou.

Klidně si to kupujte, je to vaše rozhodnutí. Osobně si radši pár korun připlatím za kvalitu a hlavně značku, která má svou historii a už od dětství mě vždycky potěšila i když jsme ji nekupovali tak často jako dnes. Lego je Lego a kopie je prostě kopie, už jen koupě těhle kopií kvůli prezentaci je dle mého hloupost, ale kdo chce mít doma tenhle humus je to jen a jen jeho volba. A to že se tady pořád řeší, že je Lego drahý, co dneska není? Když chci něco dělat pořádně tak to hold něco stojí od vývoje po ekologii, ale když se kopíruje a na přírodu kašle tak je výsledek samozřejmě levnější.

Ahoj,

v tomhle souhlasím  ;)

Kubos.cz

Na aukru se pod "lego vlak" taky najde kde co. Tyhle vlaky z prvniho prispevku jsou tam minimalne rok

http://aukro.cz/dromader-25808-zeleznice-elektricky-vlak-i5749057024.html

milanv

Já bych k tomu dodal pár zkušeností, i když Ondrej už shrnul skoro vše podstatné.

1. čelovka
Kdysi jsem dostal nabídku na neuvěřitelnou cenu za závodní čelovku - samozřejmě čínská kopie. Odolal jsem a měli mě za blázna ze stejného důvodu, co tu už někdo psal: "stejně všichni vyrábí v Číně, tak proč připlácet 100% za jakýsi pseudoriginál?".
O pár měsíců později všichni ti šetřílkové měli v šuplíku nefunkční krámy a přáli si k Vánocům originál.

2. nářadí - téměř libovoné ruční
Na první pohled vypadá pilka jako pilka nebo šroubovák jako šroubovák. "Tak proč 'utrácet' dvoj- až trojnásobek za stejně vypadající kus, když s tím budu dělat jen občas, nejsem profík"? A pak u utahování hned prvního vrutu je z hrotu šroubováku hladká ohoblovaná špejle. na rukou mozoly od mizerné rukojeti a pilka ne a ne uříznout ani měkký smrk. Že by bylo potřeba snídat víc špenátu pro větší sílu?

No a se stavebnicemi je to podobné: ony pak ty dílky tak úplně nesedí, že... O zákaznickém servisu ani nemluvě...

Pak na upřímné varování - viz výše - někdo odpoví, jak jednou někde někdy koupil něco za dvacku a už mu to několik let slouží (většinou ale "až na pár drobností") - a varování se mine účinkem.
Pán na Žlutém hradě

milanv

K tomu už jen dodám, že si taky pamatuju dobu, kdy člověk, co v podniku nakrade materiál a ostatním poradí, jak ho pronést vrátnicí, byl za hrdinu. A pak si kamarádi mezi sebou ty nakradené věci vyměňovali, aby měli dohromady všichni na stavbu chalupy atp. Ano, pamatuju si to. Dělalo se to naprosto běžně. Ale to neznamená že se to má dělat běžně i dneska nebo nota bene že bych s tím souhlasil a podporoval to. A je mi jedno jestli v ČR nebo v Číně. A nemám dostatečně růžové brýle, abych se mohl domnívat, že ty levné čínské kopie vznikají jakkoli jinak - nejdřív se krade materiál, dokud je to v malém. A pak už "jen" know-how, stroje a licence, když se to rozjede ve velkém.
Pán na Žlutém hradě

tomako

Ja kdyz na Lego set nemam tak si holt par mesicu pockam a nasetrim nebo ozelim par mensich setu a misto toho koupim jeden velkej set. Nikdy by me nenapadlo koupit si kopii......to radsi nic

Navic kopie nebude nikdy "original" za lepsi cenu, bude to vzdy jen a jen kopie. Nehlede k tomu ze velke sety v podstate nejsou urceny pro bezne lidi ,ale spis pro sberatele. 



Citace od: James888 kdy 26.10.2015, 10:43:03

Nikdy bych za Lego mašinu nedal např. 10.000,- Kč proč? jednoduchý nemám na to a tohle není o kvalitě atd. ale opět se dá někomu vydělat pěkný balík. V čem je jiná mašina "A" která se vyrábí normálně oproti mašině "B" která je známá z filmu a stojí o 500% více  ::)  v ničem jen je originální dle filmu.
Nikoho se nezastávám ale sleduji to všude jak se všichni za prodávají, zmenšují kvalitu, zvyšují zisky které ale mají za "šmejdy" a vždy jde o zisk, dříve to nebylo tak "veřejné" a v takovém měřítku jako teď  :(
Souhlasím o zdravotně, ekologicky atd. udělaných věcech ohledně originálu Lego ale nesouhlasím s vysokými cenami to je vše a omlouvám se všem komu se to nelíbí, šlo o příspěvek k Čínským kopiím ne o válku s lidmi co mají rádi Lego ať už jako stavitel, sběratel nebo cokoliv jiného  ;) Taky jsem pro Lego jasná věc  ;)

otaznik

Citace od: James888 kdy 26.10.2015, 10:43:03
Ahoj,

čím jsem se vyznamenal? pravdou? já osobně jsem taky pro Lego a to že jsem se tu zaregistroval nově atd. je vedlejší, chtěl jsem přispět pár slovy k tomu to tématu. Je jasné že reakce jsou negativní ale tohle je přeci legrační... Osobně dělám už skoro deset let v obchodě a "všichni jsou jak slepice, která jde po flusu" prachy to všechny obchodníky zajímá, kvalita? to je otázka na jakém místě jí chce každý mít, já se vůbec nezastávám těch Čínských výrobků, ale na druhou stranu je fakt to co píši.  :-\

Nikdy bych za Lego mašinu nedal např. 10.000,- Kč proč? jednoduchý nemám na to a tohle není o kvalitě atd. ale opět se dá někomu vydělat pěkný balík. V čem je jiná mašina "A" která se vyrábí normálně oproti mašině "B" která je známá z filmu a stojí o 500% více  ::)  v ničem jen je originální dle filmu.
Nikoho se nezastávám ale sleduji to všude jak se všichni za prodávají, zmenšují kvalitu, zvyšují zisky které ale mají za "šmejdy" a vždy jde o zisk, dříve to nebylo tak "veřejné" a v takovém měřítku jako teď  :(
Souhlasím o zdravotně, ekologicky atd. udělaných věcech ohledně originálu Lego ale nesouhlasím s vysokými cenami to je vše a omlouvám se všem komu se to nelíbí, šlo o příspěvek k Čínským kopiím ne o válku s lidmi co mají rádi Lego ať už jako stavitel, sběratel nebo cokoliv jiného  ;) Taky jsem pro Lego jasná věc  ;)
Sorry, ale to jsou kecy člověka, který absolutně neví, o co jde.
1) čínský šmejdy kopírují (někdy 1:1) originální LEGO sety. LEGO investovalo do vývoje těch setů, platí designery, grafiky, testery atd. Tedy někdo parazituje na ukradených nápadech.
2) čínský šmejdy neplatí za použité licence, ale LEGO (samozřejmě) platí (StarWars, Harry Potter atd.). Tedy zneužití cizího loga, copyrightu atd. Další krádež.
3) kvalita (byť s ní LEGO šlo dolů) čínských šmejdů je nesrovnatelně horší! A to nejen ve smyslu přesnosti dílů, tak i kvality použitého materiálu a barev.

Kdo kupuje takové zboží (s tím, že ví minimálně to, co jsem napsal výše) podporuje zloděje a tím se stává sám zlodějem.

A promiň, obhajovat to tím, že na to nemám, je opět zcestné.

milanv

Tak. Ale na druhou stranu existuje jiný typ výrobců: berou jen základní myšlenku LEGO kostek a dělají vlastní sady a i vlastní nové druhy kostek. Většinou jsou nějak tematicky zaměření na něco, co TLG nedělá. Např. druhou světovou válku.

Pro sběratele lega to samozřejmě cenu nemá, ale ani s tím nejdou podvody - jsou to prostě jiné stavebnice, nezaměnitelné.
Pro stavitele to naopak občas cenu má: kouknout pro nápady i jinam, zkusit si fígle od jiných designerů včetně těch jiných kostek, načerpat inspiraci.

Nedávno tu např. Tomik prezentoval takový test cizí stavebnice a byly tam zajímavé triky.
Ale většinou i ty nejkvalitnější nejsou dobré pro dlouhodobé stavění AFOLským způsobem - ať už z důvodu přeci jen horší kvality nebo menšího výběru kostek. A míchat s legem se to rozumně nedá. Zaprvé protože na výstavách chceme prezentovat jen LEGO a zadruhé protože ta kompatibilita není 100%. Je to opravdu jen na krátkodobé testy a načerpání dalších nápadů.
Pán na Žlutém hradě

James888

Citace od: otaznik kdy 27.10.2015, 22:28:12
Citace od: James888 kdy 26.10.2015, 10:43:03
Ahoj,

čím jsem se vyznamenal? pravdou? já osobně jsem taky pro Lego a to že jsem se tu zaregistroval nově atd. je vedlejší, chtěl jsem přispět pár slovy k tomu to tématu. Je jasné že reakce jsou negativní ale tohle je přeci legrační... Osobně dělám už skoro deset let v obchodě a "všichni jsou jak slepice, která jde po flusu" prachy to všechny obchodníky zajímá, kvalita? to je otázka na jakém místě jí chce každý mít, já se vůbec nezastávám těch Čínských výrobků, ale na druhou stranu je fakt to co píši.  :-\

Nikdy bych za Lego mašinu nedal např. 10.000,- Kč proč? jednoduchý nemám na to a tohle není o kvalitě atd. ale opět se dá někomu vydělat pěkný balík. V čem je jiná mašina "A" která se vyrábí normálně oproti mašině "B" která je známá z filmu a stojí o 500% více  ::)  v ničem jen je originální dle filmu.
Nikoho se nezastávám ale sleduji to všude jak se všichni za prodávají, zmenšují kvalitu, zvyšují zisky které ale mají za "šmejdy" a vždy jde o zisk, dříve to nebylo tak "veřejné" a v takovém měřítku jako teď  :(
Souhlasím o zdravotně, ekologicky atd. udělaných věcech ohledně originálu Lego ale nesouhlasím s vysokými cenami to je vše a omlouvám se všem komu se to nelíbí, šlo o příspěvek k Čínským kopiím ne o válku s lidmi co mají rádi Lego ať už jako stavitel, sběratel nebo cokoliv jiného  ;) Taky jsem pro Lego jasná věc  ;)
Sorry, ale to jsou kecy člověka, který absolutně neví, o co jde.
1) čínský šmejdy kopírují (někdy 1:1) originální LEGO sety. LEGO investovalo do vývoje těch setů, platí designery, grafiky, testery atd. Tedy někdo parazituje na ukradených nápadech.
2) čínský šmejdy neplatí za použité licence, ale LEGO (samozřejmě) platí (StarWars, Harry Potter atd.). Tedy zneužití cizího loga, copyrightu atd. Další krádež.
3) kvalita (byť s ní LEGO šlo dolů) čínských šmejdů je nesrovnatelně horší! A to nejen ve smyslu přesnosti dílů, tak i kvality použitého materiálu a barev.

Kdo kupuje takové zboží (s tím, že ví minimálně to, co jsem napsal výše) podporuje zloděje a tím se stává sám zlodějem.

A promiň, obhajovat to tím, že na to nemám, je opět zcestné.

Ahoj,

neberu nikomu nic! Jen jsem napsal pár slov a tvůj argument: "Sorry, ale to jsou kecy člověka, který absolutně neví, o co jde." je absolutně mimo jak tohle můžeš napsat, to je jedno. Nejsem tu od toho abych se dohadoval o ptákovinách a také jsem na to dost starý.  ;) navíc tyto stránky jsou super a proto tu jsem ;)

Kopírují všichni ve všem, konkurence je velká a každý svého štěstí strůjce  ;) a každý si může dělat co chce. (jak je vidět  v podobě napodobenin)
To že si to někdo koupí, není zlodějna ale svobodné rozhodnutí a kupující není zloděj  :-X příklad: koupíš si americké boty s americkou výrobou v devadesátých letech - eh a např. v letech 2000 a výš si koupíš stejné které vyrábí stejná firma pod stejnou značkou ale made in china, takže jsou to zloději a ty taky, protože to kupuješ  ::) to je přeci hloupost. (bohužel tohle je byznys  :-\)
Končím svůj příspěvek k hloupostem o "napodobeninách" a nic jsem nemyslel zle, šlo jen o přispění pár slovy ať žije kvalitní výrobek!

Ondrej

Citace od: James888 kdy 28.10.2015, 14:58:20
příklad: koupíš si americké boty s americkou výrobou v devadesátých letech - eh a např. v letech 2000 a výš si koupíš stejné které vyrábí stejná firma pod stejnou značkou ale made in china, takže jsou to zloději a ty taky, protože to kupuješ 

Tohle je zase úplně jiný případ, tohle je klasický přesun výroby do levnější země s tím, že by někdo z tý mateřský firmy měl dozorovat výrobu jinde aby kvalita zůstala stejná. To že může spadnout kvalita je věc druhá.

Když zůstaneme u těch padělků, tak si myslím, že je chyba především na EU a jednotlivých státech, že nedokáží chránit svůj trh proti dovozu zmetků a padělků, a také chránit svoje firmy proti prodeji jejich padělků.

Shodneme se, že padělky jsou špatné, ale pokud nebude snaha vlád chránit svoje občany a svoje podniky tak bohužel budeme mít výrobky pouze z levných zemí s tím, že to bude levné, ale spoustu lidí u nás nebude mít práci a budeme mít vše pochybné kvality.

James888

Citace od: Ondrej kdy 28.10.2015, 15:17:41
Citace od: James888 kdy 28.10.2015, 14:58:20
příklad: koupíš si americké boty s americkou výrobou v devadesátých letech - EHK a např. v letech 2000 a výš si koupíš stejné které vyrábí stejná firma pod stejnou značkou ale Mader in chána, takže jsou to zloději a ty taky, protože to kupuješ 

Tohle je zase úplně jiný případ, tohle je klasický přesun výroby do levnější země s tím, že by někdo z ty mateřský firmy měl dozorovat výrobu jinde aby kvalita zůstala stejná. To že může spadnout kvalita je věc druhá.

Když zůstaneme u těch padělků, tak si myslím, že je chyba především na EU a jednotlivých státech, že nedokáží chránit svůj trh proti dovozu zmetků a padělků, a také chránit svoje firmy proti prodeji jejich padělků.

Shodneme se, že padělky jsou špatné, ale pokud nebude snaha vlád chránit svoje občany a svoje podniky tak bohužel budeme mít výrobky pouze z levných zemí s tím, že to bude levné, ale spoustu lidí u nás nebude mít práci a budeme mít vše pochybné kvality.

Ahoj,

ano v tomto souhlasím  ;) u těch bot pravda to není ono  ::) ale tomu já říkám podvod, protože to nic nevydrží a stojí to ještě více než původně.  ;D Jinak EU = zlodějna (myslím pozadí této organizace) pryč z ní  >:(

LLLuky

Entan mě naprosto uzemnil!!! Hlavně proto, že se snažím nasbírat všechny výrobky s logem octan  :(

tomako

Co to je za s odpustenim debilni kecy?  V cine ma tovarnu kazda druha znacka, tady prece neslo o to ze co je z ciny je automaticky zlodejina ,ale o to ze tamni firmy se prizivujou vyrobou kopii podle originalnich vyrobku.

Citace od: James888 kdy 28.10.2015, 14:58:20
Ahoj,

příklad: koupíš si americké boty s americkou výrobou v devadesátých letech - eh a např. v letech 2000 a výš si koupíš stejné které vyrábí stejná firma pod stejnou značkou ale made in china, takže jsou to zloději a ty taky, protože to kupuješ  ::) to je přeci hloupost. (bohužel tohle je byznys  :-\)
Končím svůj příspěvek k hloupostem o "napodobeninách" a nic jsem nemyslel zle, šlo jen o přispění pár slovy ať žije kvalitní výrobek!

James888

Citace od: tomako kdy 28.10.2015, 23:01:59
Co to je za s odpustenim debilni kecy?  V cine ma tovarnu kazda druha znacka, tady prece neslo o to ze co je z ciny je automaticky zlodejina ,ale o to ze tamni firmy se prizivujou vyrobou kopii podle originalnich vyrobku.

Citace od: James888 kdy 28.10.2015, 14:58:20
Ahoj,

příklad: koupíš si americké boty s americkou výrobou v devadesátých letech - eh a např. v letech 2000 a výš si koupíš stejné které vyrábí stejná firma pod stejnou značkou ale made in china, takže jsou to zloději a ty taky, protože to kupuješ  ::) to je přeci hloupost. (bohužel tohle je byznys  :-\)
Končím svůj příspěvek k hloupostem o "napodobeninách" a nic jsem nemyslel zle, šlo jen o přispění pár slovy ať žije kvalitní výrobek!

Ahoj, Však jsem psal že to byl blbý příklad ::) :-X (boty) ale už se mi o tom nechce dohadovat a vysvětlovat, já jsem pro Lego.  Jinak "kopie" nebo cokoliv jiného je každého svobodné rozhodnutí koupit nebo nekoupit  ;)

Souhlas že by značky tipu Ban Bao, Cogo, Sluban, Ausini, Enlighten apod. měli vyrábět vlastní výrobky a ne kopírovat existující sety od značky Lego o tom žádná ale realita je opačná. To je vše.

peki

Citace od: James888 kdy 29.10.2015, 08:53:21
Souhlas že by značky tipu Ban Bao, Cogo, Sluban, Ausini, Enlighten apod. měli vyrábět vlastní výrobky a ne kopírovat existující sety od značky Lego o tom žádná ale realita je opačná. To je vše.

Vidím, že se to tu postupně uklidňuje, tak přidám další rozměr.  Tím je přeprodej těchto šmejdů jako LEGO. Kdy inzerent nabízí Lego (protože je to přece Lego kompatibilní)  ;D

Ondrej

Citace od: peki kdy 29.10.2015, 10:47:56
Vidím, že se to tu postupně uklidňuje, tak přidám další rozměr.  Tím je přeprodej těchto šmejdů jako LEGO. Kdy inzerent nabízí Lego (protože je to přece Lego kompatibilní)  ;D

To je problém především na aukru, už jsme to tu taky řešili viz.:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43581.120
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47275.0

Bohužel když to nahlásíš na aukru jako zjevný padělek vydávaný za originál tak se nic neděje. Je to mlácení prázdný slámy bohužel.

James888

Citace od: Ondrej kdy 29.10.2015, 11:19:47
Citace od: peki kdy 29.10.2015, 10:47:56
Vidím, že se to tu postupně uklidňuje, tak přidám další rozměr.  Tím je přeprodej těchto šmejdů jako LEGO. Kdy inzerent nabízí Lego (protože je to přece Lego kompatibilní)  ;D

To je problém především na aukru, už jsme to tu taky řešili viz.:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43581.120
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47275.0

Bohužel když to nahlásíš na aukru jako zjevný padělek vydávaný za originál tak se nic neděje. Je to mlácení prázdný slámy bohužel.

Ahoj,

bohužel je toho více a více,
http://ostatni-stavebnice.heureka.cz/ausini-vlak-nakladni-573-dilu/#!o=2
http://www.sbazar.cz/romannetusil7772/detail/13619299-lego-dva-druhy-265-295-ks-krasny-vanocni
http://www.sbazar.cz/domi.sojkova ta toho má dost
http://www.sbazar.cz/hrackarnasrdicko/detail/13584691-stavebnice-ausini-kamionnove-405-postovne
http://www.sbazar.cz/Rendlova1
http://www.sbazar.cz/sekaclodenice/detail/9871269-stavebnice-zelene-auticko-obsahuje-50ks-soucastek-vhodne Dromader? s CZ
http://cogo.heureka.cz/ostatni-stavebnice/
http://banbao.heureka.cz/
http://sluban.heureka.cz/
Jen pár špatných odkazů v CZ jsem toho nečekal "tolik" hold i pro Čecha je kšeft jen kšeft :-\ navíc mě překvapil "Dromader" s CZ popisy atd.