stavba modulového kolejiště

Založil peki, 30.05.2018, 12:34:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Na konci roku jsem vás informoval o společném projektu modulového kolejiště.

První zadání bude postavit kolejiště  (v Praze, Hamleys, Czech Repubrick - LEGO výstava   .

Přikládám obrázek půdorysu.  Délak je 6,3 m, Hloubka na koncích desky je 2,8 m ale pouze na krajích . Šířka těchto úseků je 148 cm.

Prostřední část kolejiště bude hlubohá pouze 1,89 m



Ke kolejišti bude přístup po odejmutí plexi ze předu (pohledová část) Dále ze zadu. Nebude přístup z boků. Deska bude pochozí (pro instalaci). Kolejiště se bude čistit bez nutnosti chodit po desce. To je potřeba zohlednit při návrhu.

Požadavkem je ovládání vlaků/dalších věcí pomocí tlačítek.

Plocha bude na kolejiště vyhrazena na dlouhou dobu, můžeme obměňovat.

Termín instalace
==========
Předpokládaný termín první "pilotní" instalace je zatím určen na víkend červenec 7.7 -8.7 

Co potřebuji
========
nabízejte co kdo můžete zapůjčit

Termín další obměny
=============
Září - Říjen. Je tam několik akcí kostek + akce v Dánsku. Čili pokud budete něco půjčovat tak cca do této doby.

peki

#1
Návrh kolejiště od Hobbyho.

Hobby vycházel z mého prvního zaměření, kdy se předpokládalo že:
- zadní část bude také vykousnutá kvůli instalaci a údržbě kolejí. To je řeřeno jinak kompletním přístupem k zadní části.
- zuby na přední části budou zkosené

Koncept je možné s úpravou použít i na stávající ploše. Půjde v podstatě o 2 na sobě nezávislé části/kolejiště.  První 0 tá urověň bude pro údržbu přístupná  pouze ze předu.
Druhá I úroveň bude pro údržbu přístupná pouze ze zadu.

Předpokládám na začátek takovou klasiku:
Nádraží
depo
nákladní překladiště
Pouť s kolotočem atd

vesnice
větrné elektrárny
tunelové portály
mosty

Město
modulární domy pouze 32x32 nebo 32x16

Příroda
stromy
skály.

Hodil by se opět nějaký hrádek zřícenina na skále s půdorysem 2x3 max 2x4 basepalte 32x32

Mosty
železniční
silniční
 


MiHo

Jak vysoko bude 2. úroveň?
Můžu postavit tunelové portály a skály pro levou část (za poutí) zakrytí pod druhou úrovní .

peki

#3
Citace od: miho kdy 30.05.2018, 13:45:12
Jak vysoko bude 2. úroveň?
Můžu postavit tunelové portály a skály pro levou část (za poutí) zakrytí pod druhou úrovní .

chtěl bych to dát to výšky jako na brick republic = abychom mohli na zakrytí v přépadě potřeby použít šikmo položenou baseplate 32x32. Ověřím kolik to bylo cm respektive bricků.


peki

Zatím je tu mrtvo, jako by tu chcípl pes  >:D

Potřeboval by jsem vědět kdo by mohl na instalaci něco zapůjčit a přijít/přinést to přímo na místo.
Kdo by mi na místě pomohl s instalací jako takovou:
- Lego
- elektrifikace
- zapojování tlačítek. 

hawran

Zapojování tlačítek samozřejmě provedu pod tvým dohledem...  ;D jinými slovy - pájku, cín, kalafunu a prodlužku přivezu :)
Bricks Forever!

hawran

Ještě mě napadlo - v té souvislosti - možná by bylo fajn do té instalace si nějak předat tlačítka, dráty a pod (pokud něco takového je) abych to připravil, očistil...
Bricks Forever!

skmaand

Môžem poskytnúť všetky moduláry z poslednej výstavy. Dĺžka ulice na 7 baseplate. Mám ich ešte pobalené tak ako som ich doniesol. Pravdepodobne ich pošlem kuriérom, v čase inštalácie budem na dovolenke. Potrebujem adresu na kontaktnú osobu, ktorá ich vezme na inštaláciu.

peki

Citace od: skmaand kdy 04.06.2018, 10:20:26
Môžem poskytnúť všetky moduláry z poslednej výstavy. Dĺžka ulice na 7 baseplate. Mám ich ešte pobalené tak ako som ich doniesol. Pravdepodobne ich pošlem kuriérom, v čase inštalácie budem na dovolenke. Potrebujem adresu na kontaktnú osobu, ktorá ich vezme na inštaláciu.

Supr. Adresu dodám. Jen prosím sundej všechny figurky.

peki

Citace od: hawran kdy 04.06.2018, 10:12:53
Ještě mě napadlo - v té souvislosti - možná by bylo fajn do té instalace si nějak předat tlačítka, dráty a pod (pokud něco takového je) abych to připravil, očistil...

Tlačítka má Jana Slováková, jsou stejná jako na Brick Republic (spínač, přepínač polarity, podle toho jak se zapojí). Vzory zapojení půjde omrknout podle funkčních technic modelů.

Dráty a ostatní koupím.

Chairudo

Mám 2 plonkové moduláry 32x32, (1 rohový) pokud by byl zájem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

Citace od: peki kdy 04.06.2018, 10:01:22
Zatím je tu mrtvo, jako by tu chcípl pes  >:D

Potřeboval by jsem vědět kdo by mohl na instalaci něco zapůjčit a přijít/přinést to přímo na místo.
Kdo by mi na místě pomohl s instalací jako takovou:
- Lego
- elektrifikace
- zapojování tlačítek.

V neděli 8.7. a prakticky jakoukoliv dalši neděli se mnou můžeš počítat s pomoci při instalaci. Nářadí mám vlastní.

fandadolega

peki

Citace od: Pool kdy 04.06.2018, 10:53:07
Na instalaci bych sám doručil a otázka by byla jak s figama, že tam mám figy se specifickými doplňky.

Obecnou otázku jak s figama bych řešil univerzálně vše bez figů. Nějaké mám v krabici, pomocníci je rozhodí do města podle aktuální situace. Na konci se vše očeše jako vánoční stromeček. Rychlé a efektivní.

peki

Citace od: Pool kdy 04.06.2018, 14:01:52
To já bych právě potřeboval tam mít ty vlastní figy, aby panáčci pěkně souhlasili s dějem  ::). Jestli by to nevadilo, tak bych dodal vlastní a pak před deinstalací se i připomněl, ať tyhle neočesáváte a i bych na deinstalaci dorazil.

Hele náměstí se tam nevejde určitě, proto odpovídám obecně, jak to v případě instalace moduláru bude. BUDE TO BEZ FIGU. V MOC typu kolejiště, které je na ploše několika m2 je to o jiných příbězích, které na místě stejně vytváříme, ale z mých figů.

Důvodem je potom problém s vracením (zase obecně). To že tam někdo přijede na instalaci, neznamená že tam bude za několik měsíců při deinstalaci. Nikdy se nic neztratilo vše se nakonec našlo. Ale z časových důvodů to nechci řešit a sám hledat.

Pokud bude někdo instalovat a současně deinstalovat nějaký celek typu farma, vesnice, tak je to OK. DO toho se sahat nebude. U MD je to náchylné, protože jsou to "malé" MOC, které spolu sousedí. Při stavění kolejiště pak dochází ke stěhování a různí figové zůstanou někde zapomenutí.

Děkuji za pochopení.

MiHo

#14
1. potřeboval bych tu výšku druhého podlaží, pokud je zájem o ty portály a skály (ty opřené baseplate nevypadají úplně nejlépe). Čas neúprosně běží.
výška skály 26 bricků + 2 plate

2. pokud není k dispozici jiná hezčí nádražní budova, mohu nabídnout červené nádraží (šířka 96 studů), ale na výstavy v Brně a Olomouci (v říjnu) ho budu potřebovat.

3. Můžu zapůjčit trakční sloupy, návěstidla, telegrafní sloupy, ale na výstavy v Brně a Olomouci je budu potřebovat.

4. Osobně se zúčasním stavby.

Pool

Citace od: peki kdy 04.06.2018, 14:37:19
Hele náměstí se tam nevejde určitě, proto odpovídám obecně, jak to v případě instalace moduláru bude. BUDE TO BEZ FIGU. V MOC typu kolejiště, které je na ploše několika m2 je to o jiných příbězích, které na místě stejně vytváříme, ale z mých figů.

Jasně, díky za info. Smázl jsem to, ať vám to tady neznepřehledňuji.

peki

Jsem domluvený s cendixem na zapůjčení velkého černého obloukového mostu. Má na délku 220 cm. Cendix ještě doplní výšku sloupů. Ale ty budeme určitě muset zvednout.

Miho jaká je tedy výška skály kterou děláš mezi otým a prvním patrem? Ideálně v:
- mm
- brickách

roko86

 Můžu zapůjčit nákladní překladiště ,hradlo

davroman

Můžu zapůjčit rohový modulár - viz: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46153.msg215910#msg215910

Dále mám materiál na smrkový les, ale nevím, zda to dám časově, snad ano.

Na instalaci můžeme přijet pomoci - celkem šest rukou.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MiHo

Citace od: peki kdy 07.06.2018, 08:47:59
Jsem domluvený s cendixem na zapůjčení velkého černého obloukového mostu. Má na délku 220 cm. Cendix ještě doplní výšku sloupů. Ale ty budeme určitě muset zvednout.

Miho jaká je tedy výška skály kterou děláš mezi otým a prvním patrem? Ideálně v:
- mm
- brickách

výška skály:
26 bricků + 1 plate (+1 další plate, která už bude nad okraj ležet na horním podlaží a která nepatří do výpočtu)
26,33 x 9,6 = 253 mm

délka baseplate 32 pin = 32 x 8=256 mm

edward193

Jestli se hodi, muzu taky zapujcit 2 modulary 32x32, z toho jeden rohovy. V dobe instalace jsem bohuzel mimo.

peki

Tak jsme dokončili další akci kostek a nyní se můžeme vrhnout na tuto.

V sobotu byl předán cendixův most.

Začnu inventarizovat Moduláry.

Musím rozvrhnout co kde bude.



Pool

Jestli je ještě výběr otevřen, tak bych měl jeden klasický modulární domek 32x16.

peki

#23
Moduráry se určitě vejdou.
Na jednom horním patře bude nějaký venkov, Ideální by byla nějaká farma se zvířaty.
Na té druhé větší ploše na obr. je v pravo  bych udělal nějakou vesnici s malým nádražím a vzadu skálu s nějakou rozhlednou hotelem (mám ten žlutý od Jonase).

Vzhledem určitým prostorovým posunům, bude více místa na město samotné. Vešla by se do něj i tramvaj. Chtělo by to ale aby mohla mít 2 vlakové motory.

Změny oproti verzi 0
1) horní plochy I úrovně jsou zkráceny o 20 cm (ubírám od zadní části plochy. v přední části je vše stejné. Celkově je kolejiště posunuté o 20 cm. Je to kvůli změně půdorysu podstavy pro kolejiště. Nyní jsou tam ostré zuby.
2) spojení těchto ploch je posunuté až na zadní část kolejiště (kolejiště bude přístupné ze předu a ze zadu
3) na pravou plochu přidána další plocha se skálou




MiHo

#24
Stavba tunelových portálů a skalních bočních stěn malé plochy úspěšně pokračuje. Průběžné foto:




peki

Citace od: roko86 kdy 07.06.2018, 09:45:23
Můžu zapůjčit nákladní překladiště ,hradlo

hodila by se mi i farma
Nákladní překladiště asi použijeme. Hradlo se asi nevejde.

peki

#26
Seznam účastníků instalace:


sobota 7.7:
peki
mirek
miho
hawran
davroman + 1 možná 2

Neděle 8.7 (rezerva třeba nebude potřeba)
peki
fanda do lega
hawran

Ještě se chce někdo přidat? "Práce" bude dost. Bude to opět tvorba na místě.

Stav zápůjček:
- Cendix černý obloukový most (je u Mirek)
- Skmaand MD domy 2 krabice (je u peki)
- Hobby vesnice, vesnicé nádraží, zastávka, sklady (bude u peki)
- Hawran MD (je u peki)

peki

#27
Zadání pro Mirka:

Podstavu pro pokračování mostu. Budeme potřebovat cca 110 cm délky (na místě zkrátíme) šířka baseplate 32x32. Most má "jenom" 220, postavy které tvoří I patro 2x150
630 - 220 -300 =110 
Je možné že to podle potřeby nakonec rozdělíme na 2 části.



Podstava malá pro hotel/rozhlednu.  Půjde na pravou velkou podstavu I patra. potřebujeme na každé straně tunel pro jednu kolej. Na podstavu se musí vejít podložka 48x48 (žlutý Jonas Hotel).

MiHo

#28
Citace od: peki kdy 29.06.2018, 10:40:44

hodila by se mi i farma


Můžu zapůjčit sety City - Farma 7637, traktor 7634, Pig Farm & Tractor 7684, Horse Trailer 7635, krávy, koně, ohrady

   
   

Citace od: peki kdy 29.06.2018, 10:54:45
Podstava malá pro hotel/rozhlednu.  Půjde na pravou velkou podstavu I patra. potřebujeme na každé straně tunel pro jednu kolej. Na podstavu se musí vejít podložka 48x48 (žlutý Jonas Hotel).

Můžu postavit ještě dva tunelové portály navíc s vnitřní šířkou 10 studů s oblouky z 6108 Brick, Arch 1 x 12 x 3

roko86

Příjdu v sobotu 7.7.
Sklad  32x32
moc farma šířka 66cm, délka 78cm