42084 - hákový nakladač

Založil Pavel9, 09.08.2018, 15:32:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Pavel9


Pavel9

Při stavbě C modelu jsem vycházel z těchto východisek:
* U originálního A i B modelu se mi nelíbilo řízení přes pětistudové rameno, což v kombinaci s třístudovým drhlo.
* Chtěl jsem, aby ozubená kolečka https://brickset.com/parts/design-32270 byla v převodu.
* Jiné užití světel, než v A a B modelu
* Nějak jinak udělat rám vozidla.
* Užít co nejvíc dílů.

Výsledkem je jakýsi "závodní traktor".
Dílky zbyly nakonec jenom 2 (+ 5 náhradních), i když něteré užití dílků je jen proto, aby tam byly. :-)
Teprve později jsem objevil zásadní technickou chybu, hádejte jakou. :-)




milanv

A nezatáčí ti to na opačnou stranu? Volant versus kola?
Jinak super, že jsi zlikvidoval tu mechanickou příšernost s křivením kostek v "pohonu" zatáčení (5L arm vs. 3L ramena). To když jsem viděl v ofic. návodu, tak jsem myslel, že mám mžitky před očima.

Teď ještě to přestavět tak, aby se to aspoň něčemu podobalo...  >:D
Pán na Žlutém hradě

Pavel9

Přesně tak, zatáčí to na druhou stranu, to je ta chyba, kterou jsem nechal v hádance.  Pokusím se tam vložit převod, osmizubová kolečka jsou zatím nevyužita, ale kvůli získání osiček to bude vyžadovat větší přestavbu. (Jinak to zatáčení 5/3 v obou oficiálních modelech nevadí tolik, v pinech je dost vůle, aby se to kompenzovalo, ale stejně se mi to nelíbilo) 

Pavel9

Otáčení opraveno, ale za cenu zkrácení rozvoru. Dva převody v řízení způsobují, že to má docela vůli, takže nic moc, Příště postavím letadlo, nebo nějakou potvoru.