(Vlastní) Tatra 815 AGRO

Založil JardaL, 29.11.2015, 23:49:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

JardaL

Pro výstavu v Brněnské Olympii jsem připravil jeden nový model. Odmítal jsem už točit stále stejné 7 let staré modely. Volného času není mnoho, a tak se nový exemplář Tatry jevil jako vhodný kandidát k realizaci ve vymezeném čase.
Jelikož jsem v minulosti už nějakou tu Tatru spáchal, tak úkol nebyl nesnadný. Zaměřil jsem se zejména na maximální podobu k originálu (a to jak kabiny tak podvozku) a dotažení vhodných detailů. A jelikož doba mezitím pokročila, podařilo se díky novým tvarům dílků dosáhnout o dost věrnější podoby.

V rychlosti bylo potřeba ještě stanovit vhodnou nástavbu, tak aby byla dostatečně technicky a potažmo i vizuelně zajímavá. Obratem jsem se rozhodl pro typ AGRO - inspirací byla například vystřihovánka od Ripper-works http://www.ripper-works.com/?id=RW30.  Detaily jsem pak sledoval i na serveru papirove-modely. http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=236683

Fakta
Šířka: 20 studů plus zrcátka
Délka: 69 studů
Výška: 22 bricků.

Realizace: srpen až listopad 2015  (model jsem dodělal vlastně předminulou sobotu v jednu ráno, pročež v devět ráno už jsem jel do Brna na instaliaci.)

Vlastní custom samolepky, odpružená přední náprava, věrný interiér ..
Kinematika výklopu bočnic odpovídá realitě s přihlédnutím k existujícím LEGO dílkům.
Použity byly jen originální LEGO dílky. Jedinou úpravou existujícího LEGO dílku bylo zvětšení otvoru u hinge (3937) pro zajištění volného ohýbání bez frikce. Jedině tak se bočnice nástavby opakovaně bez potíží vyklápí a zaklápí.

Součástí modelu jsou i 3 M-Motory pro všechny potřebné funkce modelu - zatáčení, pohon a zvedání nástavby.
Původní idea byla postavit model do vitrínky na stojinách a nechat ho pohybovat se v pravidelných cyklech za použití programovatelného Technic Control Centra.. Proto jsou na fotkách ty zatracené špalky.

Fotografie a film dokumentující jak vypadá model osazen PF prvky (kdy se vyjmou dvě sedadla v kabině, místo nich se osadí 2 IR přijímače, přičemž baterie je ukrytá nad přední nápravou) a jak funguje v provozu Vám zajistím až po návratu modelu z Brna.

Galerie na Brickshelfu (dostupná po nezbytné moderaci) - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=560564
(děkuji Hačislavovi za skvělou pomoc s focením v Brně)
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Foton

#1
Citace od: JardaL kdy 29.11.2015, 23:49:28
Odmítal jsem už točit stále stejné 7 let staré modely.

Tohle VELMI oceňuji! I když moje motto je  "Znovupoužitelnost je základem efktivity.".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

linhi


milanv

Krásná - obdivoval jsem ji už na výstavě a říkal jsem si "kde byla prezentovaná na kostkách?" :)
Jediná škoda je, jako u podobných modelů vždy, že je za sklem "statická" - uděláš při bourání výstavy předváděčku pro přítomné AFOLy? Chtěl bych lístky do první řady :)
Pán na Žlutém hradě

eNTy

Teda to je fakt paráda. Moc se mi líbí zpracování a barva. Myslím, že kdyby tohle dnes dělalo Lego v rámci Technic nebo model team, tak by to docela vyniklo v záplavě generických studless setů. Super ten otevírací mechanismus. Těším se na detaily z Brickshelfu, snad tam bude podvozek, korba apod.

phoenicis

Nádhera, skutočne verná kópia ;)

JardaL

#6
Z nějakého mně neznámého důvodu není složka na Brickshelfu ještě stále veřejná.... Tak snad jim dám ještě poslední šanci...  (nebo jsem prošvihl nějaká nová pravidla..?)

@milanv -  skvělý nápad. Jsem rozhodně pro. A budu počítat s předváděčnou při bouracím víkendu.

@eNTy - na BS jsou nějaké detaily, ale moc jsem toho nenafotil. Jak jsem tuším psal výše, konečná podoba modelu vznikla v jednu ráno před výstavou.. °o)  A v průběhu stavby jsem si nějaká fota nedělal...   Ale asi jsem měl.. ostatně fotostan na to mám.....

Mám doma ještě druhou kabinu - tentokrát červenou. Tak tu bych mohl nafotit znovu a detailně...  Ale raději s ní počkám na refresh té UDSky.
A kopii odpružené přední nápravy budu brzy tvořit znovu, tak jí taky nafotím extra.

Po skončení výstavy v Olympii musím udělat i nějaký ten film... doba si to žádá.

Jinak - kabina je tentokrát neodklopná. Jenom odnímatelná. Pod ní je malý LiOn Battery box.
Náhradní kolo za kabinou se dá odklopit na zem, identicky jako v originále.

Při tvorbě jsem se často až extrémně snažil držet originálu. Někde možná ke škodě věci.. Přikládám foto podvozku s pneu bagy. Původně vizuelně ok, ale kvůli funkčnosti pohonu jsem tam musel přidat ty plotky 2x6, který to zazdily..

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

JardaL

PS: Předpokládám, že mít dvě SPZ vzadu je renonc.  U mě k tomu došlo tak, že zadní část je odnímací. Jedná se o nastavení kostry jako v originále, na které je uchycen vyklápěcí mechanismus sklopné korby.

Pokud by někdo chtěl, může dostavět další nástavby - jako třeba metač chlévské mrvy apod... a pak by tam ta nástavba nebyla a zůstala by původní neprodloužená kostra.
Pro mně bohužel další nástavby nejsou dostatečně motivující.... maximálně ta drobná dostavba na chytání jetele..

Ale valníček si asi střihnu....  >:D
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

blindmelon

Tohle je normálně na nobelovku! ;D 

Také si toho všiml blog http://thelegocarblog.com/
Hezký den, Blindmelon

Paliason

Podla mňa to od dokonalosti ťahá dole jediná vec: strecha! mala by byť rovnejšia, hento je moc také vypuklé , nesedí to tam.

Ja by som na kraje skúsil dať tento rádius - http://rebrickable.com/parts/11477 a zvyšok strechy rovno.

Inak je to paráda!

Igorus

Jardo fakt parádní model! Klobouček dolů  ;)

Hacislav

Citace od: JardaL kdy 01.12.2015, 23:51:41
Z nějakého mně neznámého důvodu není složka na Brickshelfu ještě stále veřejná....

Tak konečně už veřejná je.  :D

Citace od: JardaL kdy 02.12.2015, 00:14:46
Ale valníček si asi střihnu....  >:D

Souprava s valníkem bude vypadat ještě víc libózně...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest