Poptávka na zakázkový model - pivovar Eggenberg, Český Krumlov

Založil Togaran, 25.06.2020, 20:08:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Poptávka na zakázkový model - pivovar Eggenberg, Český Krumlov

Ozval se mi známý, že zařizuje expoziční prostory rekonstruovaného pivovaru v Českém Krumlově. Mimo jiné tam chtějí mít stálý 3D model pivovaru a nyní přemýšlí, jaký model to vlastně bude a jedna z variant je Lego. Představa je 3x2 metry pivovar v současné podobě s nejbližším okolím. Já sám se zakázkovému stavění nevěnuju, ale vím, že tu máme dost profesionálů, proto to sem dávám a budu rád, kdyby to někoho zaujalo a dal by nabídku (doba stavby, cena). Dotazy rád zodpovím, vážnému zájemci předám případně kontakt. Mám k dispozici nějaké fotky a hrubé plánky, v případě realizace budou všechny podrobné podklady.
Díky všem za reakce :)

Mapa s pivovarem: https://mapy.cz/s/kajelavezu
Níže posílám stručné informace k poptávce:
1) Pivovar Eggenberg v ČK začíná rekonstrukci celého historického areálu původního Schwarzenberského pivovaru z peněz EU,
2) historické objekty dnes již neslouží k výrobě piva - ta se přesunula v rámci objektu do podzemí - menší pivovar s novými technologiemi,
3) areál tvoří goticko-renesanční Roggendorfský palác se zahradou a pak klasické pivovarské industriální objekty z 19. století
4) součástí rekonstrukce je vytvoření stále historické expozice ve vybraných částech pivovaru,
5) v hlavním sále Roggendorfského paláce jako součást expozice bude nainstalován plastický, nebo virtuální model celého areálu s tím, že v případě hmotného modelu bude na něj svíceno ze stran - možnost osvítit jednotlivé objekty, nebo fáze výstavby - podle programu pro návštěvníky,
6) v současnosti se zvažují různé možnosti realizace a poptávají se cenové výrobní relace,
7) vytvořený objekt bude součástí stálé expozice, tady bude od autorů a "stavitelů" zakoupen,
8 ) jednou z variant je také využít model z Lega,
9) model s částí řeky, zahrady a okolí by měl stát na podestě nejvíc 3 x 2 metry, z čehož vyjde měřítko modelu
10) detaily staveb budou v případě Lega vycházet z možností stavebnice a stavitele, ale nemá jít jenom o jakousi hmotovou hrubou stavbu, naopak model by měl být oživen např. figurkami, zelení a pod. (případně i pohledy do částí interiéru)
11) pro realizaci bude k dispozici architektonické zaměření areálu a jednotlivých objektů
12) doba realizace 2021 - 2022, podle průběhu rekonstrukce interiérů
13) poptává se tedy:
a) možnost stavby modelu z Lega,
b) cena modelu na klíč
d) doba realizace
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

poMOCník

Pěkná stavba, to by bylo škoda nerealizovat. Zatím se necítím kompetentní k takovému úkolu, ale jsem zvědav, jak to dopadne.

Tyhle dva body si podle mě vzájemně odporují. Buď měřítko vyjde z rozměrů podesty, nebo bude model v minifig měřítku (ať už je to cokoliv) tak, aby součástí modelu mohly být figurky.

Citace od: Togaran kdy 25.06.2020, 20:08:54
9) model s částí řeky, zahrady a okolí by měl stát na podestě nejvíc 3 x 2 metry, z čehož vyjde měřítko modelu

10) detaily staveb budou v případě Lega vycházet z možností stavebnice a stavitele, ale nemá jít jenom o jakousi hmotovou hrubou stavbu, naopak model by měl být oživen např. figurkami, zelení a pod. (případně i pohledy do částí interiéru)

Hardegon

3x2 metry je hrozně moc. Když koukám na fotky, je to docela veliký objekt, takže cca 200 000 kostek minimálně. 1 kostka za cca 2,- a plus práce.
Bude tvůj známý dát +- 500 000,- za model?

Togaran

Citace od: Hardegon kdy 25.06.2020, 23:24:45
3x2 metry je hrozně moc. Když koukám na fotky, je to docela veliký objekt, takže cca 200 000 kostek minimálně. 1 kostka za cca 2,- a plus práce.
Bude tvůj známý dát +- 500 000,- za model?

To právě nikdo z nich neví, jaká by mohla být cena, takže dělají průzkum a shání nabídky. Bude se to dělat v rámci celé rekonstrukce objektu, takže možná na to rozpočet mají.

O tom měřítku jsem taky přemýšlel a nepřijde mi úplně mimo. Pokud uvažuju minifigscale 5 studů = 2m a chtěl bych mít areál pivovaru (https://mapy.cz/s/gepalecobe) tak to je cca 160x100m a to je hrubě 270*170cm. Budu rád, když mě s tím měřítkem opravíte podle vašich zkušeností z velkých hradů.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Hardegon

Citace od: Togaran kdy 26.06.2020, 09:02:02
O tom měřítku jsem taky přemýšlel a nepřijde mi úplně mimo. Pokud uvažuju minifigscale 5 studů = 2m a chtěl bych mít areál pivovaru (https://mapy.cz/s/gepalecobe) tak to je cca 160x100m a to je hrubě 270*170cm. Budu rád, když mě s tím měřítkem opravíte podle vašich zkušeností z velkých hradů.

Jo, to je celkem dobrý odhad.

Většina podobných nápadů končí ve chvíli, kdy řeknu zadavateli cenu. Představa bývá taková, že si zavolam do lega, oni mi za půl darma pošlou kostky s návodem a jen to smonutju.

Takže nadhoď výše zmíněnou cenu, velikost co píšeš a pak uvidíš.

peter

Citace od: Hardegon kdy 26.06.2020, 09:07:31Většina podobných nápadů končí ve chvíli, kdy řeknu zadavateli cenu.

Přesně tak, v podstatě nikdo si neuvědomuje, že ten kus plastu opravdu něco stojí a to nemluvím o práci. Mám stejné zkušenosti.

Jinak tvůj odhad ceny je z mého pohledu ještě hodně příjemný ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Daniel

Jojo, jak to čtu v příspěvcích od Petera a Hardegona, tak naprosto stejné zkušenosti máme asi všichni ;D

...a ještě bych doplnil, že "se nám tu rozmohl takový nešvar" :D , po sdělení ceny, se ani neobtěžovat odpovědět, nebo aspoň napsat: jdi s tím někam 8)

Togaran

Děkuju vám kluci za odhady. Jak dlouho myslíte, že by ta stavba trvala? A pustil by se do toho někdo z vás za tu cenu?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Chairudo

Kdybych se do takového projektu pouštěl, řekl bych orientačně půl roku až rok, podle toho kolik má kdo po práci volného času  :D
Bude potřeba buď hrubým designem nebo kalkulací odhadnout potřebný materiál a pak teprve většinu nakoupit, jen to je s poštovným aspoň měsíc pryč.

Taky aby zadavatel počítal, že bude platit většinu projektu (nákup materiálu) předem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Togaran kdy 28.06.2020, 13:28:29
Děkuju vám kluci za odhady. Jak dlouho myslíte, že by ta stavba trvala? A pustil by se do toho někdo z vás za tu cenu?

Cena byla odhad. Napevno s touhle cenou bych do toho nešel.
Doba cca půl roku je celkem dobrý odhad.