Lokomotiva ř. 770 = T 699 = Čmelák

Založil PAKR82, 26.02.2019, 17:10:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PAKR82

Ahojte,

Pustil jsem se do skládání lokomotivy řady 770 resp. T699 resp. Čmelák. Viz obrázek v příloze.

Prosím o jednu radu, jedná se o 6ti nápravovou lokomotivu, motorek má primárně 2 osy, ale přesně mezi nimi je i mezera na další 3tí nápravu. Čím tam přichytit kola?

Když použiju technic pin s axle (part number 3749) tak mi to vyčuhuje ven.

Předem díky

fanda

1) Dodnes jsem nepochopil, k čemu je v tom vlakovým motoru ta prostřední díra - tuším, že na nějaké kolo z 12V vlaků. Ale stejně by to nebylo pro většinu mašin použitelné - 3-osé podvozky mívají mnohem větší rozvor, než má ten legový motor.

2) Já jsem měl podobný problém u Štokra 556.0 - ten má v tendru zadní podvozek také 3-osý. Mám ale výhodu, že jsem se už zbavil 6 studové filosofie a do mého 8-studového tendru se 3-osý podvozek jakžtakž vešel. Nakonec se mi podařilo sestrojit dva: nejdřív pomocí kombinace Basicu a Technicu a druhý čistě Technicový. Použil jsem ten první. Největší problém je prostřední náprava, která musí být posuvná příčně ke směru jízdy. A když chceš mít co nejvíc kol poháněných, tahat těžké vlaky, mít rozvory přesně podle originálu a mít to navíc blbuvzdorné (rozuměj dětemvzdorné), tak to není úplně triviální.

3) Řekl bych, že jsi si zvolil u velkých 6-ti studových motorových mašin ten nejtěžší úkol.

peter

Já tohle také řešil a vyřešil u mé páry, jen s tím rozdílem, že jsem musel použít osičku a z venku to něčím překrýt. To vnější překrytí by bylo dobré i u tebe, takže by jsi se mohl inspirovat ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

PAKR82

To Peter:

Jestli dobře chápu, tak je to drženo z vnějšku. Je to tak? Mě by to tam asi zavazelo, u parních lokomotiv bych problém neviděl.

To fandadolega:

Ad 3) Velké cíle, velké výsledky, uvididíme, nebude to 100 % ono, ale pro syna jsem chtěl těžkou nákladní mašinu.

Ad 2) Jedeme v 6 studech, snad jako všechno. Bohužel to nebude 100 % měřítko, ale pro 5ti letého vlakového fandu to stačí, hlavně kdyý potká základnír obrysy, barvu atp.

Ad 1) Zkusím zjistit. Uvidí. Podělím se. Já myslel jestli jsem nepřehlédl nějaký pin který je na to OK.

PAKR82

Ještě jsem našel toto řešení, ale to by se mi nikam už nevlezl motor

fanda

Pozor, toto je chybně, funguje to pouze na přímých kolejích! Ta prostřední osa musí být posuvná.

PAKR82

Já jsem si cvičně postavil podvozek z klasických náprav, dal jsem tři vedle sebe, délka 9 studů na 3 nápravy a OK. Tady na obrázku jsou to ale 3 nápravy na 12 studů, takže to už není OK?

fanda

Citace od: PAKR82 kdy 27.02.2019, 13:51:30
Já jsem si cvičně postavil podvozek z klasických náprav, dal jsem tři vedle sebe, délka 9 studů na 3 nápravy a OK. Tady na obrázku jsou to ale 3 nápravy na 12 studů, takže to už není OK?

Nevím, co je podle tebe délka a už vůbec nechápu, kde jsi vzal číslo 12.

Důležitý je rozvor a ten je u vlakového motoru 6 studů, neboli 6x8mm = 48mm. To funguje dobře i s 3 osama.

Na tvé fotce je rozvor 8 studů, tj. 8x8mm = 64mm. A to už je moc, pakliže tam budou aspoň 3 osy!

Nejlepší je si to vyzkoušet, osahat.

PAKR82

Citace od: peter kdy 27.02.2019, 08:14:14
Já tohle také řešil a vyřešil u mé páry, jen s tím rozdílem, že jsem musel použít osičku a z venku to něčím překrýt. To vnější překrytí by bylo dobré i u tebe, takže by jsi se mohl inspirovat ;)



Ty osičky co jsou durch, jsou délky 8 nebo nějaké 7?

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

sohibil

Mám nápad. Skús to zmeniť na ChME5 - experimentálny 8-nápravový prototyp s pojazdom B0'B0'B0'B0' vyvíjaný pre Rusov.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

PAKR82

To byhc mohl, ale to už nevím jak bych to udělal. Udělám první CoCo a potom bude BoBoBoBo. Jo?

PAKR82

Tak jsem konečně zařídil polepky a vypadá to jakž takž k světu