(Vlastní) Danovo "kolejiště"

Založil Daniel, 30.12.2016, 22:25:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

Po obdržení letošního LB bylo jasno - D.Red "cihličky" jsou jak dělané pro drážní stavby, takže jsem jich ještě pár přikoupil a začal jsem stavět. Zde první pokus, tak to moc nepomluvte (i když konstruktivní kritiku vítám :) ), jsem z toho celkem nadšený a chystám se do rozšiřování, až do postavení celé nádražní stanice a přilehlých budov... Vše bude volně inspirované skutečnými stavbami a modelovou železnicí, ale nepokouším se o žádnou kopii reálné stavby ;) .

p.s.: Ano, na vratech je samolepka, ale čistě LEGO řešení (Plate, Modified 2 x 2 with Groove and 1 Stud in Center + Tile 1 x 1) se mi prostě nelíbilo 8) .

papluh


Bard

Za mě paráda. Před lety jsem měl modelovou železnici TT a pro tyhle stavby mám slabost. Drážní stavbu jsi perfektně vystihl. Líbí se mi i způsob zpracování.

mirek

Spousta vynikajících detailů. Líbí.

Vasyk

Moc hezký Moc, od Tebe se ani nic jiného čekat nedá  ;).

matka

Úplně jak ze žurnálu modelové železnice. Vážně super.
Paní na Žlutém hradě

Hana129

Krásné, máš spočítáno kolik cihliček na takovou budovu padlo?

Aki

Skvělý Dane, těším se na pokračování.

Daniel

Díky moc za povzbudivé komentáře ;). Pokračování bude určitě...už toho mám dost v různé fázi rozestavenosti (hradlo, překladiště, vagóny) a pár dalších věcí v hlavě (překládku uhlí a nádražní budovu), tak uvidíme jak to bude s realizací? 8)

Spočítané "cihličky" nemám, ale měl jsem z LB 200ks + 1000ks jsem jich doobjednal na BL a myslím, že tak půlka padla... :(

Igorus

A další povzbudivé komentáře budou jistě následovat  >:D

Dane fakt dost dobrý!

peki

Pěkné, těším se na pokračování  >:D

hobby

Rozhodně velmi dobré, jen nerozumím, proč ony pilíře (či lépe pilastry) nejsou také z cihlových kostek, ale z hladkých. Že by došly?

milanv

Opravdu povedené, pro mě je to krásná připomínka mých dětských snů nad katalogem firmy PIKO :) Stejně jako u matčina kostelíku se sem také perfektně hodí ta dark red.
Ještě bych se přimlouval za zprovoznění i druhého komína, třeba pomocí liftarm 1.
Pán na Žlutém hradě

Vočko

MOC povedené ;) chystám se na něco podobného, ale kostky zatím nejsou.

Daniel

Stanice je hotova a vystavena v Kostkolandu :) . Finišoval jsem hodně ve spěchu, takže nemám ani nafoceno jako celek :( . Přidávám tedy jen fotku od Pekiho (díky).
Jo, Milane, komíny jsou už upraveny, díky za připomínku :-D .

p.s.: Pokud jste v sobotu někdo nafotil více, prosím pošlte mi to, nebo dejte sem ;) .

Vočko

Krásná práce. Věřím že uvidím na živo.

Igorus

Tak ještě veřejná pochvala. Dane, to nádraží je suprový. Jako už i ta výtopna byl mazec, ale nádraží je na jedničku. A hvězdičku k tomu za ty lomené římsy nad okny  ;)

hobby

Jo, moc hezká práce, ale co by mě zajímalo hlavně, je ten motorák 810. Několik lidí ho tady stavělo, včetně mě, tak bych ho rád viděl z detailu - pro porovnání. Připadá mi velmi dobrý. Můžeš ho trochu víc zdokumentovat? A když už budeš v tom focení, můžeš nafotit i ty plecháče. Dík.

peki

Citace od: Daniel kdy 21.07.2017, 12:14:08
Stanice je hotova a vystavena v Kostkolandu :) . Finišoval jsem hodně ve spěchu, takže nemám ani nafoceno jako celek.

Na tvoje dioráma jsem se (coby vlakař) hodně těšil. Výsledek je parádní. Doufám že časem přibude nějaká dokumentace. Lepčí fotku bohužel nemám, práskal jsem to kvůli evidenci. Možná má něco Hačislav. Zaujalo mne nádraží. Zejména jak jsi se popasoval s ozdobou kolem okem.  To lemování v "dark tan" je řešeno jakým způsobem? Viděl jsem (až po pozorném pohledu) že oblouk je vytvořen pomocí "malých slopes". Lemování je pak do něj vsazeno z plate 1x2?

Věcí o kterých bych se rád pobavil/přiučil je určitě více  :o

Daniel

Jak jsem psal, tak dokumentaci k tomu nemám žádnou - kromě pár pracovních fotek na mobilu - zasílám něco z čeho jsou patrné řešení oken a rohů budovy...
Nějaké pracovní vagónů také mám. 810 nafoceno nemám nic, ale asi tam není nic moc závratného, co by už nebylo 10x vymyšleno ;D - jen snad, že to mám na šířku 8studů, takže proporce vypadají lépe, než 6studů.

Jo a nádraží je volně inspirováno starší verzí nádraží v Martinicích v Krkonoších.

peki

#20
A ten oblouk je z tile 1x2, a je tam "pouze" vložený? Jak to drží, např. při převozu?

K motoráku 810 má po straně těch Oken 6 ne 5. Ale to je takový detail který "odborníka" dráždí a lajk si ho nevšimne. U osmi studu, stacionárního modelu bych se toho nebál, proporce budou i tak OK a bude to už "skoro" model.

Dokumentace, je to prostě škoda, ale chápu že k tomu se nedá nikdo nutit. Je vás tu takových více. Stavíte pěkné věci (např. to hradlo je taky supr) ale nefotíte  :'(

Píšu o tom, protože mne uchvátilo to řešení oblouku nad oknem. Přemýšlel jsem o potisknuté kostce abych vyřešil něco podobného. Ale tohle mi přijde jako pure Lego řešení.

Dále jsem se chtěl zeptat jak kotvíš ty šikmé střechy. Já jsem zatím jenom u pokládání jako u Sipson House, ale vnímám to jako provizorní řešení. Zatím mám nedokončenou výtopnu a malou železniční zastávku.



Daniel

Citace od: peki kdy 24.07.2017, 11:15:05
A ten oblouk je z tile 1x2, a je tam "pouze" vložený? Jak to drží, např. při převozu?
Je tam vložený a u těch prostředních plate v oblouku tam nemám 2x1, ale 4x1 takže to kuká dovnitř objektu a tam to je přiděláno, aby to drželo a bylo o půl studu předsazené - při převozu se to ani nehne. Kdyby jsi na to zatlačil, tak to asi větší silou povolí, ale jinak to drží dobře.
Citace od: peki kdy 24.07.2017, 11:15:05
K motoráku 810 má po straně těch Oken 6 ne 5. Ale to je takový detail který "odborníka" dráždí a lajk si ho nevšimne. U osmi studu, stacionárního modelu bych se toho nebál, proporce budou i tak OK a bude to už "skoro" model.
O tom počtu oken vím, i když nejsem odborník, ani Jára ;D. Měli to tak myslím nějaký poláci na výstavě + oni měli klasické train dveře, ale to pak už je šíleně dlouhé...
Citace od: peki kdy 24.07.2017, 11:15:05
Dokumentace, je to prostě škoda, ale chápu že k tomu se nedá nikdo nutit. Je vás tu takových více. Stavíte pěkné věci (např. to hradlo je taky supr) ale nefotíte  :'(
Já tenhle neduh mám již delší dobu - jednak stavby na Lipno, a i skřetí věž. Jsou to všechno velké stavby, které doma ani poskládané jako celek nemám a vidím je vždy až na výstavě. Nehledě na to, že finišuji vždy na poslední chvíli :-\ . Ale to jsou jen výmluvy, jasné, že bych mohl ty stavby nafotit jednotlivě...
Citace od: peki kdy 24.07.2017, 11:15:05
Dále jsem se chtěl zeptat jak kotvíš ty šikmé střechy. Já jsem zatím jenom u pokládání jako u Sipson House, ale vnímám to jako provizorní řešení. Zatím mám nedokončenou výtopnu a malou železniční zastávku.
Tady to mám myslím všude na
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3937#T=C
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=6134#T=C

Ale na Lhotě a jiných stavbách jsem měl někde...
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=92280#T=C
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=60478#T=C
nebo:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=10247#T=C
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=11458#T=C
...způsobů je určitě 1000 ;)

peki

#22
Na ty šikmé střechy kouknu, dík za typ. Já používal doteď pouze slopes, ale tohle posouvá stavby na jiný level. Zarazilo mne kolik stojí např. černá plates 2x4 . Takový MOC se pak dost prodraží. Proto při lugbulku volám po nominaci takových užitečných dílků od zkušených stavitelů, kam ty určitě patříš.

U motoráku je to i takto OK.  Někde ho mám doma taky jako  osmistudovku s 6 okny, dveře pomocí okna 2x3. Takže protažení (oproti tvojí verzi) pouze o 4 study, tedy 32 studů (2+2+6x4 +2+2).

Dokumentace, chápu že je to také o čase. Při diskusi s lidmi na výstavě, nebudu nikoho jmenovat, je to vysloveně i o nechuti sem něco publikovat, protože se tu pak objeví "rady" od nicků, kteří zde neprezentovali ještě žádnou stavbu. Ale zase to může obohatit spoustu lidí o zajímavou stavební techniku/nápad.


Daniel

#23
Na bourání Kostkolandu jsem nacvakal pár fotek :-)
https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/albums/72157687771320331

fanda

Nemám slov.

Kdybych neměl pár trumfů nedokončených (vozidel), tak bych snad s Legem skončil. A už vůbec nemám chuť stavět drážní budovy  :'(

Nazval bych to železničním modelářstvím bez lepidla a nástrojů.

Klobouk dolů.

šipka

Ano,  MOC MOC parádní, také jsem se kochal  ;)

Igorus

Ta o žjů efektu jsem psal dříve, ale když už jsou ty detailní fotky tak bych vypíchnul pár věcí co tam jsou prostě parádní (a přitom jednoduché)

-   Bosáže
-   Přerušovaná čára na nástupišti z plate
-   Využití odskočení pomocí plate s jedním studem na spoustě míst – římsy na budově, zvýraznění hrany u skladu
-   Obloukové římsy nad okny
-   Vrata z mansonry bricků
-   Dark red a reddish brown části střech

No pokud jednoho dne budeš mít v takovémto duchu celé kolejiště tak uááááá  ;)

milanv

Tohle není LEGO, tohle je PIKO, jasné PIKO! Úplně na mě dýchla ozvěna dětství s PIKO vláčky. Fakt nádherné. Tolik krásných detailů.

Jen předpokládám, že je to zatím provizorní sestava a budeš zapojovat tyhle budovy do jiného kolejiště. Kdyby ne, kdybys to chtěl jako výstavní diorama takto, tak by dojem ještě zvednul propracovaný terén, žádné viditelné baseplate. To je asi jediná věc, co mě napadla ke zlepšení, protože jinak je to pokoukáníčko parádní, baví mě objevovat nové a nové detaily.
Pán na Žlutém hradě

Daniel

Díky, díky - on to měl být záměr, aby to vypadalo trošku jako modelové kolejiště :). Třeba ty uhláky jsem vždy chtěl v modelové železnici a nikdy neměl :( , takže jsem si je udělal aspoň z Lega ;).

Igorusi: Musím zklamat, ale zvětšování na celé kolejště není v plánu. Možná jednou až budu v důchodu, tak si udělám kolejiště na půdě, jako jeden nejmenovaný důchodce... ;D
Milane: V přední části MOCu úpravy určitě dělat nebudu. V zadní části chci dodělat trošku okolí domů a plácek za garáží (to bylo nastříleno hodně narychlo a o rezervách tam vím). Jinak žádné velké úpravy neplánuji - on ani není čas/chuť (už jsou na řadě zase nějaké castle MOCy, které mají přednost ;) )

peter

Máš hodně dobře našlápnuto k jednomu z nejlepších Kostky.org kolejišť (dioramat). Doufám, že v tomto počinu budeš pokračovat a jednou to dotáhneš minimálně tak daleko, jako mnou nesčetněkrát obdivovaný podobný projekt polského mistra Maciej Drwięga

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.