CHYBY UPGRADE!!!

Založil Jindroush, 22.11.2006, 16:24:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Leguán

Já mám Firefox a dělá mi to to samé jako Karlovi K. Už jsem to psal (jinými slovy) výše.

Ještě jinými slovy: ty dva linky co uvádí Jindroush dávají stejný výsledek.

Vasyk

Mám také Firefox a běhá mi vše bez problémů. Odkazy od J. jsou tak jak je napsal.  ;)

Jindroush

No já to zkouším ve všem (ale je pravda, že nemám žádný téma víc než pár hodin nepřečtený). Když je přečtete, vyskočí další stránka témat nebo ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Karel K

Když přečtu všechna témata z té jedné strany nepřečtených zpráv, tak mi to neukazuje žádné nepřečtené zprávy. Prostě tam mám vždy jen zprávy jednoho dne. Žádné včerejší a starší.

Jindroush

A když pak zmáčkneš na 'všechny nepřečtené', tak to taky nic neudělá??
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Karel K

Neudělá to nic. Neukazuje to žádné nepřečtené zprávy.

Jarmila

Včera jsem po ránu v pohodě přečetla všechny zprávy, které tam nepřečteny visely od pátku odpoledne. Bez problémů jsem vybírala z 1. i z 2. stránky nepřečtených. Nepřečetla jsem všechny, odhlásila se a po opětovném přihlášení tam čekaly nové nepřečtené zprávy a skrytě i ty staré nepřečtené zprávy. Takže mně to funguje jako dřív bez závad.
Není to někde v nastavení profilu?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Karel K

Pár minut po půlnoci výpis obsahoval i včerejší zprávy. Ráno už ale byl výpis prázdný.

Leguán

Dneska poprvé taky vidím i včerejší zprávy.

Leguán

Tak. A už je nevidím. Stačilo se odhlásit a znova přihlásit.

Rekapitulace:

V 11:15 jsem se dnes poprvé přihlásil. <1> i <2> dává stejný výsledek, asi 20 nepřečtených zpráv, pouze zprávy z dneška a včerejška.

V 11:17 jsem přečetl asi 3 zprávy z 20.

V 11:20 jsem se odhlásil a znovu přihlásil. <1> i <2> dává opět stejný výsledek, tentokrát 0 zpráv. Pro <1> je to očekávaný výsledek, pro <2> to je špatně.

Buď je chyba v tom, že <2> ukazuje omylem pouze to, co má ukazovat <1>, nebo se při odhlášení a novém přihlášení automaticky označí všechny zprávy jako přečtené.

Každopádně já bych měl mít několik stovek nepřečtených zpráv, a neukazují se. Dneska ráno se ukázaly jen ty, které byly nové od poslední návštěvy, a po opětovném přihlášení zmizely i ty. Je to proto že byly systémem chybně označené jako přečtené, nebo jsou stále označeny jako nepřečtené, a jenom se nezobrazují?

<1> = http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread
<2> = http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread;all

Micho

Zaujímavé, mne to funguje korektne (1 aj 2). Vyskúšané, tak ako predtým.  ;)

Jindroush

Teď jsem to vyzkoušel:

měl jsem tam 1 dnešní nepřečtený.
Odhlásil jsem se, přihlásil - je tam. Dělal jsem chyby, mazal cookie, přihlašoval/odhlašoval - je tam. Je to divný.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Ještě jedna věc - co máte oba (Karel K, Leguán) v bookmarcích?

Adresu fóra nebo přímo adresu na nepřečtené?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Leguán

A můžeš se nějak jednoduše podívat do databáze, jestli mám já nějaké nepřečtené zprávy?

Možná to může souviset i se změnou IP adresy? Nemám ji statickou, neukládá se k těm hodnotám přečteno/nepřečteno teď i IP adresa? Dřív všechno fungovalo jak má, rozbilo se to asi před 4 dny (odhad).

Leguán

Citace od: Jindroush kdy 28.11.2006, 11:49:56
Ještě jedna věc - co máte oba (Karel K, Leguán) v bookmarcích?

Adresu fóra nebo přímo adresu na nepřečtené?

Přímo URL http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread;all

Jindroush

No, tak co kdybys to na pár dní změnil a hopsal rovnou na titulní stránku fóra, tj.
http://www.kostky.org/forum/index.php

a mačkal ten čudlík novinky ručně? Něco mi říká, že je to tím (a neptej se mě proč).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

minifig

šlo by něco udělat s tim vyhledáváním? docela mi chybí

Jindroush

Zatím nešlo, píšu na support SMF už tejden a vypadá to na nějakej převzácnej bug.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: Jindroush kdy 28.11.2006, 16:53:52
Zatím nešlo, píšu na support SMF už tejden a vypadá to na nějakej převzácnej bug.

Zapichnout spendlikem a pekne do krabicky s nim.
Only the best can survive.

Jindroush

Vyhlodávání by teď mělo fungovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

mulah

Nevím jestli je to jen u mě,ale poslední týden se mi jen na Kostkách některé obrázky zobrazují takhle.
jedu po CITY jak slepice po flusu

Petrjr

Citace od: mulah kdy 30.11.2006, 20:24:53
Nevím jestli je to jen u mě,ale poslední týden se mi jen na Kostkách některé obrázky zobrazují takhle.
Zvláštní a co následující odkaz (tuším se zobrazí do nového okna). Je v pořádku?

http://img85.imageshack.us/img85/9408/dscf0698ua6.jpg

Jinak u mne FF 2.0 vše ok. Původní odkaz (u Frco) je vložen přímo do stránky a stahuje se ze serveru imageshack, takže by to s kostky.org nemělo mít nic společného.

mulah

Kdepak. Úplně to samé. A nepomůže ani aktualizace stránky.
jedu po CITY jak slepice po flusu

rdk

#53
Moje pozorování je, že obrázky do šířky 800 bodů se zobrazí vložené do stránky a větší do extra okna...

A odkazy "ven" se otevíraji v novém okně všechny.

Jindroush

Tohle nesouvisí, mulahovi vadí, že má obrázky rozbitý - ale imo to má jinou příčinu než fórum -  ty obrázky jsou na cizím serveru a všem ostatním se zobrazují dobře.

Chyba je tudíž u mulaha na přijímači nebo někde po cestě k němu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Leguán

A zkoušel jsi CTRL+F5?

Petrjr

Citace od: mulah kdy 30.11.2006, 21:50:08
Kdepak. Úplně to samé. A nepomůže ani aktualizace stránky.
A načítá se pokaždé znovu nebo blik a je tam - pokud jen blikne a je tam, tak ho máš takto chybně v lokální cache. Pro laika je nejjednodušší řešení vymazat cache - u FF 2.0 nástroje-vymazat důvěrná data, zaškrtnout jen "vyrovnávací paměť" a ťuknout na tlačítko "vymazat důvěrná data".

Petrjr

Citace od: Leguán kdy 28.11.2006, 11:29:47
Tak. A už je nevidím. Stačilo se odhlásit a znova přihlásit.

Rekapitulace:

V 11:15 jsem se dnes poprvé přihlásil. <1> i <2> dává stejný výsledek, asi 20 nepřečtených zpráv, pouze zprávy z dneška a včerejška.

V 11:17 jsem přečetl asi 3 zprávy z 20.

V 11:20 jsem se odhlásil a znovu přihlásil. <1> i <2> dává opět stejný výsledek, tentokrát 0 zpráv. Pro <1> je to očekávaný výsledek, pro <2> to je špatně.

Buď je chyba v tom, že <2> ukazuje omylem pouze to, co má ukazovat <1>, nebo se při odhlášení a novém přihlášení automaticky označí všechny zprávy jako přečtené.

Každopádně já bych měl mít několik stovek nepřečtených zpráv, a neukazují se. Dneska ráno se ukázaly jen ty, které byly nové od poslední návštěvy, a po opětovném přihlášení zmizely i ty. Je to proto že byly systémem chybně označené jako přečtené, nebo jsou stále označeny jako nepřečtené, a jenom se nezobrazují?

<1> = http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread
<2> = http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread;all

   Udělal jsem pár testů a výše uvedená situace mi stále nejde navodit. Nechal jsem si zestárnout pár témat. Mám často se měnící dynamickou IP. A do bookmarku jsem si dal <1> (plus párkrát otestováno i <2> jako vstupní strana).

   Testoval jsem FF 2.0 a IE 6, v průběhu posledních 3 dní jsem s tím dělal psí kusy, ale nepodařilo se mi výše uvedené chování reprodukovat. Vždy se mi (pro <2> ať už přímo či odkazem z <1>) zobrazila korektně všechna nepřečtená témata. Pokoušel jsem se přihlašovat a odhlašovat, Mezi přihlášením měnit prohlížeče a IP adresu a nechávat různou časovou mezeru (od pár minut až po hodiny). Kombinací je moc, netestoval jsem všechny, ale většinu ano. Vzdávám to.

   Pokud objevíš nějakou zajímavost, která se děje v mezidobí přihlášení a není běžná, tak se ozvi, pokusím se znovu otestovat.

mulah

Ty moje "rozbitý" obrázky už neřešte,díky vám všem za ochotu. Nicméně dneska sem se připíchl, kouknu na obrázek a v poho. Schodil sem ho do lišty něco sem hledal a cca po 2 minutách,když sem to chtěl zavřít koukám a obrázek zasejc rozbitej. Fakt nevim.
jedu po CITY jak slepice po flusu

Petrjr

   Jedna drobná kosmetická. Myslím, že před upgradem se odkazy nejen zobrazovaly mordou barvou, ale i automaticky podtrhávaly. Podtržené mi přišly lepší, přehlednější, hned bylo vidět, že je to odkaz. Nešlo by to nějak jednoduše změnit?