Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Villa Legina

Za mňa AX5 dobrá, AX6 lepšia.

Kanak

Paráda. Moc se mi líbí řešení s hangárem vpředu.

Togaran

Děkuji moc za reakce  :)

Chairudo: díky, to by bylo cool, ale nevím na kolik by takovej 9000-10000 dílkovej set vyšel  ;D a není podmínka na ideas udělat návod?

HD: On prostor mezi kabinama k tomu přímo vybízel  :) Nevím, co jinýho by se tam hodilo. Nad dveřma do hangáru je generátor silovýho pole, kterej loď ochrání. Ono to stejněs asteroidama ve vesmíru funguje trochu jinak - tak hustý pole asteroidů, jako jsou třeba v SW jsou nereálný, velkým se loď vyhne, nebo je zničí a proti prachu má velký štít (viz třeba film Passangers).

Villa Legina: Děkuji, konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)

Petronel: Bez interiéru by to ani nebylo ono :) Fotek mám hodně, ale tolik to z nich nevyzní, naživo je to určitě lepší, snad bude příležitost. Dveře jsou všechny funkční, to znamená třístudové stěny na mnoha místech, ale je to něco, co jsem v týhle lodi hodně chtěl dodržet.
AX5 vs AX6 ... mám to stejně, Kitiara byla prostě drsná, řekl bych dospělejší, realističtější tvary, byla taky větší a víc jsem ji plánoval. Prostě lepší prvotní nápad. Tady bylo hodně kompromisů, aby fungovalo rozkládání a taky je tahle loď víc inspirovaná starými sety. U AX5 některým lidem nesedla nesymetričnost, ale pro mě to naopak bylo největší plus.

Kanak: Díky, shodou okolností je to typově podobná konstrukce, jako tvoje loď, proto jsem se na ní tolik vyptával, když jsem si ji na jedné fotce všiml 8) Bylo by fajn je někde zaparkovat spolu.



Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

Tak tohle "já můžu". Prostě srdcovka. Moje klukovské sny nad Space sekcí LEGO katalogu (skutečné sety jsem nikdy neměl)...
...akorát že postavené na úrovni, o které se mi jako klukovi ani nesnilo... A navíc se skvělou prezentací.

Co ti mám víc říct? Že jsem to prošel na Flickru nejen obrázek po obrázku, ale kousíček po kousíčku, se zatajeným dechem? Přesně tak!
Chtěl bych to vidět naživo jako tu minulou v Olomouci, to bych fakt chtěl... Ale ta prezentace je tak dobrá, že jsi mě do toho "vtáhl" hodně i tak! A navíc tvůj styl stavění všeobecně, ten je pro mě hodně speciální. Ale o tom bych se musel rozepsat na půl stránky :)

No, chybí už jen video s animací, jak ta VIP banda po koncertě a pár skleničkách Supergalaktického cloumáku pluje rozjařeně do výletních modulů, ty se odpojují, přiklápějí se k nim motory... ...a už se fičí kolem asteroidu! Max chce kolem žlutého, tak první modul letí tam. Hugo kolem zeleného, ale něco mu našeptává, že raději poletí kolem červeného. To něco je svůdně se usmívající Berta v úžasném kosmickém mini. No a Bennymu je to jedno, ten už toho viděl tolik, že je vysmátý až na půdu a užívá si každý výlet jen tak...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Togaran kdy 15.03.2021, 09:05:25
Chairudo: díky, to by bylo cool, ale nevím na kolik by takovej 9000-10000 dílkovej set vyšel  ;D a není podmínka na ideas udělat návod?
Technické info: nic takového jako návod není podmínkou už jen protože to v TLG stejně méně nebo více předělají. To by problém nebyl. Ale je tam jasný limit na počet kostek (teď nevím jestli 2500 nebo 3000) a podmínka, že se v rámci Ideas nevydává žádný nový dílek. Typicky nikdo nemá očekávat obnovení výroby nějakého oblíbeného dílku z osmdesátých let. Návrhy obsahující takové díly nevyřadí (naštěstí), viz pirátský set původně na té historické baseplate, ale ve finálním setu to bude předělané.

Další podmínky nevím, samozřejmě kromě obligátního žádné zbraně, žádné náboženství, žádná politika. Což všechno zase umí mít výjimky atp. atd.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Holly quacamolly !  AX-6 (i ostatní) jsou parádní. Musím  to ukázat synovi ať má inspiraci.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kanak

Citace od: Togaran kdy 15.03.2021, 09:05:25
Děkuji moc za reakce  :)

Chairudo: díky, to by bylo cool, ale nevím na kolik by takovej 9000-10000 dílkovej set vyšel  ;D a není podmínka na ideas udělat návod?

HD: On prostor mezi kabinama k tomu přímo vybízel  :) Nevím, co jinýho by se tam hodilo. Nad dveřma do hangáru je generátor silovýho pole, kterej loď ochrání. Ono to stejněs asteroidama ve vesmíru funguje trochu jinak - tak hustý pole asteroidů, jako jsou třeba v SW jsou nereálný, velkým se loď vyhne, nebo je zničí a proti prachu má velký štít (viz třeba film Passangers).

Villa Legina: Děkuji, konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)

Petronel: Bez interiéru by to ani nebylo ono :) Fotek mám hodně, ale tolik to z nich nevyzní, naživo je to určitě lepší, snad bude příležitost. Dveře jsou všechny funkční, to znamená třístudové stěny na mnoha místech, ale je to něco, co jsem v týhle lodi hodně chtěl dodržet.
AX5 vs AX6 ... mám to stejně, Kitiara byla prostě drsná, řekl bych dospělejší, realističtější tvary, byla taky větší a víc jsem ji plánoval. Prostě lepší prvotní nápad. Tady bylo hodně kompromisů, aby fungovalo rozkládání a taky je tahle loď víc inspirovaná starými sety. U AX5 některým lidem nesedla nesymetričnost, ale pro mě to naopak bylo největší plus.

Kanak: Díky, shodou okolností je to typově podobná konstrukce, jako tvoje loď, proto jsem se na ní tolik vyptával, když jsem si ji na jedné fotce všiml 8) Bylo by fajn je někde zaparkovat spolu.

Na podzim snad bude příležitost na setkání. Raketu teď zanedbávám. Chuděrka je už rok zaparkovaná v krabici, protože si ve volných chvílích hraju se základnou.

Togaran

Petronel: ještě dodatek k těm Spyrius robotům - jednoho velkého už jsem dělal zde a oni mají trochu jiné barevné schéma, mají typicky červená skla, takže to, co píšeš, by potřebovalo TrRed zákadnové sklo, aneb svatej grál space stavitelů  >:D Ale mám v seznamu nápadů nějaké robotoidní stavby, třeba na ně někdy dojde :)

milanv: týjo, takovou pěknou pohádku si mi k tomu napsal :) Ty pravidla pro ideas teda moc nechápu, když má dneska každej lego set, pomalu i paní s kočárkem, rotačák střílíci study... u mě byl problém ty starý díly z devadesátek (ano, retrokosmokrámy).

Foton: díky, vždycky když přijde návštěva s dětma tak si s panáčkama v interiéru vyhrajou  ;D



Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Hardegon

Fakt moc pěkný.
Když mi bylo 10, přesně takové lodě jsem chtěl stavět. Výsledky byly očekávatelné vzhledem k věku a počtu kostek. Z tohodle bych hýkal blahem.

Pokud nevadí, hodim to na FB Kostek  :)

Villa Legina

Citace od: Togaran kdy 15.03.2021, 09:05:25
Děkuji moc za reakce  :)...
...konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)
...
Eeeeh, vzal si mi vietor z plachiet... ak je podmienka, že zábava má byť dôstojná, tak taká ma momentálne žiadna nenapadá... :)

Togaran

Citace od: Hardegon kdy 16.03.2021, 11:32:31
Fakt moc pěkný.
Když mi bylo 10, přesně takové lodě jsem chtěl stavět. Výsledky byly očekávatelné vzhledem k věku a počtu kostek. Z tohodle bych hýkal blahem.
Pokud nevadí, hodim to na FB Kostek  :)

Nevadí, klidně hoď, budu rád :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Doplňuji ještě jednu editovanou fotku a přehled všech lodí třídy AX  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

poMOCník

Citace od: Togaran kdy 27.03.2021, 08:47:55
Doplňuji ještě jednu editovanou fotku a přehled všech lodí třídy AX  8)

No to je paráda!

Petronel

Citace od: Togaran kdy 27.03.2021, 08:47:55
Doplňuji ještě jednu editovanou fotku a přehled všech lodí třídy AX  8)

Už se mi AX6 líbí daleko víc. ;D  Luxus! 8)

A ten přehled ja taky výborný. Už tam stačí doplnit jen čísla těch setů a doporučenou prodejní cenu. ;D

Chairudo

Je to fakt hustý  ;D
Ještě bys k tomu mohl přidat do vesmíru nějaké takové mini vozítko s figem ať je líp vidět to měřítko.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

tyjo, clovek tu chvilku neni a takova pekna mezigalakticka raketka :D Chci ji videt nazivo! Pěkné srovnani tridy AX v meritku. Ja asi budu jinej, nejvice se mi liby asimetricka 5.

Togaran

Citace od: Petronel kdy 27.03.2021, 12:00:11
A ten přehled ja taky výborný. Už tam stačí doplnit jen čísla těch setů a doporučenou prodejní cenu. ;D
Děkuju :) Poslední tři kusy mají přes 10 000 dílků, tak nevím jaká by ta cena musela být  ::) Ale UCS Spyrius, to by bylo.

Citace od: Chairudo kdy 27.03.2021, 14:25:41
Je to fakt hustý  ;D
Ještě bys k tomu mohl přidat do vesmíru nějaké takové mini vozítko s figem ať je líp vidět to měřítko.
Dobrej nápad :) zapracuju na tom, ale myslím, že vhodnější bude set 6835 nebo minifig.



Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#287
CX-1 Basilisk

Kromě raket všech velikostí se občas vrhám i na vozidla a čím jiným se inspirovat, než nejlepším space vozidlem všech dob - Solar Snooperem  8) Přestavěl jsem ho už několikrát v různých barvách i modifikacích, ale tohle je poprvé, kdy se jeho plánů zmocnili konstruktéři ze Spyriusu. A kdy jindy se pochlubit, než při příležitosti Febrovery - měsíce vesmírných vozítek.

Takže tento planetární průzkumný kolos má celkem 10 kol, přední osy zatáčejí (s rozdílným poloměrem a pomocí ovládání na střeše) zadní osy zase kopírují nerovnosti terénu. Předek se může otevřít a vypustit dvě vznášedlo-motorky na průzkum okolí. Okna ve druhém a třetím patře slouží řidičům a navigátorům. Nejvýše posazená okna už jsou součástí hlavní paluby, kde jsou všechny potřebné počítačové stanice, křeslo kapitána, ovládání jeřábu a taky pohovka pro odpočinek při přestávkách. Z paluby vede taky poklop na přistávací plochu v zadní části. Pod plochou se skrývá malá vědecká laboratoř a garáž pro menší vozítko. Všechny vnitřní prostory jsou pak propojené v protoru mezi koly uprostřed, odkud taky vedou dva výstupy ven z vozidla.

jako vždy jsem se snažil nacpat do stavby co nejvíc funkčních prvků a udělátorů na hraní. Velkým oříškěm bylo využití předních skel, aby to nebylo jen 8 sedaček pro figy, proto jsem přišel s tou otvírací přední částí (jediný kompromis je, že tam motorky zaparkují popředu, takže se figové musí otočit).

Jako vždy jsou větší fotky u mě na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Další super model. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil jak je to velké, hlavně díky té přistávací plošině postavené z celé baseplate. Ty motorky schované vepředu jsou taky moc povedené.

Ale stejně nejlepší detail na většině tvých lodí je, že nikdy nezapomeneš na nějaké kafe nebo občerstvení >:D bez toho se žádná vesmírná loď neobejde.

Robkteryten

Vypadá to jako vždy super :D spousta detailu a super doladěné fotky. Ty speedry pod kabinou jsou super nápad.

Hardegon

Baví mě, že to má všechno i interiéry. Hned je celá stavba náročnější, když to musí dobře vypadat i uvnitř.

Objeví se kolonie někde na výstavách?

Togaran

Citace od: Robbed kdy 08.02.2024, 09:29:48Další super model. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil jak je to velké, hlavně díky té přistávací plošině postavené z celé baseplate. Ty motorky schované vepředu jsou taky moc povedené.
Ale stejně nejlepší detail na většině tvých lodí je, že nikdy nezapomeneš na nějaké kafe nebo občerstvení >:D bez toho se žádná vesmírná loď neobejde.
Děkuju :) bál jsem se, že ta baseplate bude působit jako pěst na oko, ale nakonec docela hezkyzapadla. a velká výhoda je, že tvoří i leho odnímatelnou střechu :) Hrnky jsou jasná věc, co jiného dát na stůl? Snažím se tam vždycky vnést trochu normálního života. A kdo by prozkoumával planety bez kafe...

Citace od: Robkteryten kdy 08.02.2024, 13:24:49Vypadá to jako vždy super :D spousta detailu a super doladěné fotky. Ty speedry pod kabinou jsou super nápad.
Díky, ten otvírací předek jsem hodně promýšlel a jsem rád, že se povedl :)

Citace od: Hardegon kdy 08.02.2024, 13:45:54Baví mě, že to má všechno i interiéry. Hned je celá stavba náročnější, když to musí dobře vypadat i uvnitř.
Objeví se kolonie někde na výstavách?
Děkuju. Když už ten prostor uvnitř je, musí se využít 8)
Momentálně na žádnou výstavu nejsem domluvený, ale mám toho teď postaveno víc, i když jsou to menší modely, tak bych to možná mohl někde vyvenčit.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Hardegon

Citace od: Togaran kdy 09.02.2024, 09:00:41
Citace od: Hardegon kdy 08.02.2024, 13:45:54Baví mě, že to má všechno i interiéry. Hned je celá stavba náročnější, když to musí dobře vypadat i uvnitř.
Objeví se kolonie někde na výstavách?
Děkuju. Když už ten prostor uvnitř je, musí se využít 8)
Momentálně na žádnou výstavu nejsem domluvený, ale mám toho teď postaveno víc, i když jsou to menší modely, tak bych to možná mohl někde vyvenčit.

A kolik těch strojů máš teď postavených? Všechny nebo přestavuješ?

Togaran

Citace od: Hardegon kdy 09.02.2024, 09:47:00A kolik těch strojů máš teď postavených? Všechny nebo přestavuješ?

Přestavuju. Teď mám poslední model Spyrius (tohle auto) a poslední 4 spaceshipy v tématu spaceruners.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

Vyvenčit bys to teda sakra měl! Já dodneška vzpomínám, jak jsi na výstavě byl u našeho koutku a já si tak mohl prohlídnout tvoje úžasné modely právě jak píše Hardegon: jak jsou stavěné, aby to byla ta pěkná kombinace interiéru i exteriéru, jak to na sebe navazuje - a díky tobě alias prohlídce s průvodcem :) jsem si užil i ty příběhy a nápady za tím. Fakt na to vzpomínám dodnes, stejně jako jak jsem na vystavení tvé pojízdné základny koukal na (svém) prvním Lipně...

Tvoje modely mají jedno obrovské kouzlo - ukrývají všemožné stavební techniky a moderní díly, ale navenek se tváří jako set z 80. let - a tím neskutečně "zvou" k tomu si s nimi hrát. A to je za mě deviza obrovská!
Pán na Žlutém hradě

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: milanv kdy 10.02.2024, 08:59:44Vyvenčit bys to teda sakra měl! Já dodneška vzpomínám, jak jsi na výstavě byl u našeho koutku a já si tak mohl prohlídnout tvoje úžasné modely právě jak píše Hardegon: jak jsou stavěné, aby to byla ta pěkná kombinace interiéru i exteriéru, jak to na sebe navazuje - a díky tobě alias prohlídce s průvodcem :) jsem si užil i ty příběhy a nápady za tím. Fakt na to vzpomínám dodnes, stejně jako jak jsem na vystavení tvé pojízdné základny koukal na (svém) prvním Lipně...
Tvoje modely mají jedno obrovské kouzlo - ukrývají všemožné stavební techniky a moderní díly, ale navenek se tváří jako set z 80. let - a tím neskutečně "zvou" k tomu si s nimi hrát. A to je za mě deviza obrovská!
Moc děkuju za hezkou pochvalu :) Pojízdnou základnou myslíš robota? Pro mě jsou pořád space sety z 90. let to nejnejnej, takže podvědomě stavím podle toho :)

Citace od: HD kdy 18.02.2024, 12:14:11Líbí se i ve světě. :D
https://thelegocarblog.com/2024/02/04/mega-rover/
Díky za link :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

Citace od: Togaran kdy 19.02.2024, 08:58:27Moc děkuju za hezkou pochvalu :) Pojízdnou základnou myslíš robota? Pro mě jsou pořád space sety z 90. let to nejnejnej, takže podvědomě stavím podle toho :)
Pojízdnou základnou myslím tvé oblíbené obří obytné věci na velkých kolech, s interiérem čítajícím X místností. Ať už tu z Lipna (červená) nebo tu ze společné výstavy (černá). Na Lipně mě fascinovala i tvoje prezentace, kde jsi názorně ukázal příběh i všechny interiéry. To je můj sen, postavit (i menší) výstavu s tak kvalitním představením jednotlivých modelů.

Mimochodem, já miloval jako kluk s kamarády stavět, podle podobného principu, tzv. "Tatru kolem světa" - velké obytné auto vevnitř s jednotlivými místnostmi včetně garáže pro výjezd malého průzkumného vozítka :) Možná i proto jsou mi tvé modely tak blízké - ale hlavně tím, jak jsou právě hratelné. Nestalo se ti, že jsi na nějaké výstavě přišel k modelu a měl přeházené figurky a vozítka, jak si s tím děti hrály? :)
Pán na Žlutém hradě

Togaran

Citace od: milanv kdy 19.02.2024, 10:53:36Pojízdnou základnou myslím tvé oblíbené obří obytné věci na velkých kolech, s interiérem čítajícím X místností. Ať už tu z Lipna (červená) nebo tu ze společné výstavy (černá). Na Lipně mě fascinovala i tvoje prezentace, kde jsi názorně ukázal příběh i všechny interiéry. To je můj sen, postavit (i menší) výstavu s tak kvalitním představením jednotlivých modelů.

Mimochodem, já miloval jako kluk s kamarády stavět, podle podobného principu, tzv. "Tatru kolem světa" - velké obytné auto vevnitř s jednotlivými místnostmi včetně garáže pro výjezd malého průzkumného vozítka :) Možná i proto jsou mi tvé modely tak blízké - ale hlavně tím, jak jsou právě hratelné. Nestalo se ti, že jsi na nějaké výstavě přišel k modelu a měl přeházené figurky a vozítka, jak si s tím děti hrály? :)

Jojo, o tétatře si mi už někde říkal :D to chápu, taky mě něco uvnitř žene, aby postavený model byl připravený na všechno a měl pro to potřebné vybavení. Plakát z Lipna s interiéry byl super, strávil jsem s ním spoustu času a měl jsem i studově přesně zkreslené plánky interiérů v Cadu ;D U větších modelů to má rozhodně smysl. Na druhou stranu na výstavě kde je autor přímo u modelu to je lepší odprezentovat osobně.

Jsem zastánce toho, že Lego je pořád hračka, takže ať se figy přehazují a vozítka vozítkují. Na výstavě mi to žádný z návštěvníků nikdy neprovedl, nejvíc se činil Znouzectnost >:D To jsem se nestačil divit, jaký figové mi přišli na návštěvu občas. A Znouze Junior mi dělal důstojného zástupce na Plzeňské víkendovce, kde loď předváděl návštěvníkům včetně všech interiérů a transformačních možností  :)

Často máme návštěvy s dětmi a těm dávám postevené modely k dispozici, jediné sco nedávám jsou rozestavěné věci. A když se něco pokazí a přehází, tak si to zase dám podle svých představ a tím si vyhraju já 8)


Moje stavby: Brickshelf, Flickr