kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

dědek

Mirku, já jsem "nebombardoval", ale vždy jen nesměle pípnul...  ;)

peki

Citace od: mirek kdy 31.08.2020, 10:19:02
Dlouho, předlouho jsem se trápil otázkou jak vytvořit kulatá okna, aby byla k světu.

Tohle vypadá dobře  ;)

mirek

Citace od: hobby kdy 31.08.2020, 10:36:25

A pokud se vyvrtá nahoře a dole dirka, může tam být dokonce originál sklo :)

hobby   ani se vrtat ty dírky nemusí. Stačí na plexiskle upilovat ty nálitky a vlepit, tak jak to Lego dělalo u starých oken.

mirek

Citace od: dědek kdy 31.08.2020, 11:07:58
Mirku, já jsem "nebombardoval", ale vždy jen nesměle pípnul...  ;)

Dědek    máš pravdu, jako vždy...

mirek

Citace od: peki kdy 31.08.2020, 13:35:14
Citace od: mirek kdy 31.08.2020, 10:19:02
Dlouho, předlouho jsem se trápil otázkou jak vytvořit kulatá okna, aby byla k světu.

Tohle vypadá dobře  ;)

Peki   dost dobře.  Díky.

mirek

#3005
Kulatá a oválná okna mají velmi ostré okraje.
Tady je  zabudované okno do připravované parní lokomotivy.
Panel v zelené barvě byl předán k výrobě.

mirek

#3006

Icewalker

Citace od: mirek kdy 31.08.2020, 10:19:02
Dlouho, předlouho jsem se trápil otázkou jak vytvořit kulatá okna, aby byla k světu.
"Dědek" mne stále bombardoval dotazy, kdy nápad zrealizuji. Vrtáním se nedocílí
čisté hrany a tak jsem dospěl k názoru, že fréza hrany udělá ostré. Povedlo se.

Výborně! Kdy začneš zprostředkovávat hromadné objednávky? :D
Moc pěkné. Já si na parní lokotku naštěstí vystačil bez úprav dílků, ale tohle je pecka.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

#3008
Kalendář na říjen
23

mirek

#3009
Čekal jsem na zelená oválná okénka. Loko čeká na motorizaci a elektrifikaci,

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/726612021530097

mirek

#3010
Nultá série kulatých a oválných okének.

peki

Citace od: mirek kdy 05.10.2020, 10:20:09
Nultá série kulatých a oválných okének.

Nejsem pro velkou modelařinu s Legem, ale taky žádný purista. Tohle se mi libí. Vypadá to velmi pěkně. Jsou to takové drobnosti, které pomohou celkovému vzhledu mašinky.

milanv

Čistota práce jako vždy perfektní, vypadá to jako originální díl, takže to neruší. Super!
Budeš tam dělat i ty dírky dole a nahoře, aby se dalo dát dovnitř sklo?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 05.10.2020, 11:02:11
Čistota práce jako vždy perfektní, vypadá to jako originální díl, takže to neruší. Super!
Budeš tam dělat i ty dírky dole a nahoře, aby se dalo dát dovnitř sklo?
Milane, přemýšlel jsem o tom, ale trefit střed direk, i když bych si vytvořil šablonu, výsledek by byl nejistý.
Jednodušší je a to jsem už vyzkoušel ...nálitky na plexi opilovat a plexi inteligentně vlepit.
LEGO v minulosti ty stará historická okna má také lepená.

mirek

#3014
Přidělal jsem si na míru novou skřínku na šuplíčky. Když si vytvářím vlastní kostky...potřebuji místo na ně.

mirek

#3015
Začal jsem s podzimním úklidem. Začal jsem s vitrínou.


martindavid

Vidim tam slovenskou strelu.
Na které strance jsou fotky pokud tam zůstali?
Diky

mirek


mirek

#3018
Parní sekce.


VojtaBeton

Citace od: mirek kdy 05.08.2020, 14:01:43
Nový přírůstek. Připomínka: velký pantograf...budu upravovat.

Aho Mirku. Chtěl bych se zeptat na Tvoje poznatky z jízdy krokodýla oblouky.

Taky Ti v oblouku jakoby drhne a klade odpor? Příjde mi, že je hodně poznat rozdíl mezi vnitřními a vnějšími koly, kdy vnitřní společnou osou brzdí vnější a naopak vnější se snaží více roztočit vnitřní. Po sundání všech gumových bandáží odpor zmizi a krokodýl se ani tolik nekymácí. (Zatím nemám možnost vyzkoušet s motorem) Takže mě zajíma, jestli je vůbec reálné s krokodýlem něco tahat bez gumových bandáží, nebo bude prokluzovat.

Děkuju za odpověd. ;)

mirek

Citace od: VojtaBeton kdy 10.10.2020, 19:16:19
Citace od: mirek kdy 05.08.2020, 14:01:43
Nový přírůstek. Připomínka: velký pantograf...budu upravovat.
Ahoj Mirku. Chtěl bych se zeptat na Tvoje poznatky z jízdy krokodýla oblouky.
Děkuju za odpověd. ;)

Abych pravdu řekl, zatím jsem s ním nedělal žádné testy, ani jízdní. Nemohu se tedy dělit o nějaké zkušenosti.
časem...

mirek

#3021
Dělám úklid. Likviduju prach v poličkách. Došlo mi, že i některé stroje jsou již zastaralé a půjdou do šrotu.
Jako první bude rozebrána jedna z prvních malých parních lokomotiv. Byla to vlastní nereálná fantazie.


mirek

#3022
Vlakové dioramy v plexi zbavené prachu. Další etapa úklidu.

PAKR82

Taky jsem se pokoušel vyrobit kulatá okna do panelu. No, šel jsem na to jinou technikou. 3D tisk. A taky jsem dí zkusil i čelní okno brejlovce.

mirek

Citace od: PAKR82 kdy 18.10.2020, 20:53:38
Taky jsem se pokoušel vyrobit kulatá okna do panelu. No, šel jsem na to jinou technikou. 3D tisk. A taky jsem dí zkusil i čelní okno brejlovce.

Perfektní...v podstatě malá LEGO fabrika doma. Starší synek říká, že by pro mně měl dárek k vánocům...3D tiskárnu.
Dám vědět, zda se to uskuteční.

hobby

Citace od: PAKR82 kdy 18.10.2020, 20:53:38
Taky jsem se pokoušel vyrobit kulatá okna do panelu. No, šel jsem na to jinou technikou. 3D tisk. A taky jsem dí zkusil i čelní okno brejlovce.
Můj dotaz s dovolením: jak je to s přesností, také je na 0,01 mm jako samotné dílky lego? Myslím tím, zda se ten vyrobený dílek se s pojí s jiným také tak dobře, jako originál. Já to nehodlám dělat, jen se ptám a dík za odpověď.

Citace od: mirek kdy 19.10.2020, 07:49:08
... v podstatě malá LEGO fabrika doma...
No právě, to už si mohu vytisknout rovnou celou skříň, nebo cokoliv a tady už opravdu je to hlavně modelařina (za pomoci lega).

PAKR82

Citace od: mirek kdy 19.10.2020, 07:49:08
Citace od: PAKR82 kdy 18.10.2020, 20:53:38
Taky jsem se pokoušel vyrobit kulatá okna do panelu. No, šel jsem na to jinou technikou. 3D tisk. A taky jsem dí zkusil i čelní okno brejlovce.

Perfektní...v podstatě malá LEGO fabrika doma. Starší synek říká, že by pro mně měl dárek k vánocům...3D tiskárnu.
Dám vědět, zda se to uskuteční.

Já jsem se před rokem rozhodl pro novinku Průša Mini. Tiskové rozměry max 180 X 180 X 180 mm a cena 9999 s DPH. Ale musel jsem na ni čekat 6 měsíců, přišla na jaře, jak začínal covid prví, tajte idealka. Za mě super věc, ale není to o tisku, ale hlavně o 3d modelování. Ale jako za mě 100 super. Můžu poslat vzorky.

PAKR82

Citace od: hobby kdy 19.10.2020, 11:10:00
Citace od: PAKR82 kdy 18.10.2020, 20:53:38
Taky jsem se pokoušel vyrobit kulatá okna do panelu. No, šel jsem na to jinou technikou. 3D tisk. A taky jsem dí zkusil i čelní okno brejlovce.
Můj dotaz s dovolením: jak je to s přesností, také je na 0,01 mm jako samotné dílky lego? Myslím tím, zda se ten vyrobený dílek se s pojí s jiným také tak dobře, jako originál. Já to nehodlám dělat, jen se ptám a dík za odpověď.

Citace od: mirek kdy 19.10.2020, 07:49:08
... v podstatě malá LEGO fabrika doma...
No právě, to už si mohu vytisknout rovnou celou skříň, nebo cokoliv a tady už opravdu je to hlavně modelařina (za pomoci lega).

Jedna věc je přesnost. Ano, v modelu nastavím přesnost 0,01 mm. Ale 3d tisk nikdy nikdy nebude stejná kvalita jako vstrikolis. Tady zajezo jak se model tiskne, na stojato, na lezato. Jakou tryskou jestli 0,4 mm nebo 0,25 mm protize pak tloušťka vrstvy je 80 % průměru trysky. Taky se dají sehnat trysky 0,1 mm. Je to ale o odzkoušení.

Prakticky to sedí dobře, je to trošku tužší. Ideální je povrch přejet jemným smirkovym papírem, nápr 1500 a je to pěkné.

Jak říkám, můžu vyjet vzorky a poslat.

mirek

#3028
Poznáš několik rozdílů ?

Chairudo

Červený jeřáb je otočený o 90 stupňů a dostavěl jsi tunel  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr