společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 10.10.2019, 12:40:04
...

Elektrifikaci (zatím) neřeš, máme tu dost odbornící takže se s tím popasujeme.

Řekl bych, že minimálně je potřeba při stavbě myslet na to, kudy povedou případné dráty. Já třeba v podlaze žádnou díru nemám a asi mi dá dost práce ji tam dodatečně přidělat (bez toho abych navrtal kostky  ;D )

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 10.10.2019, 13:12:27
Citace od: Igorus kdy 10.10.2019, 12:40:04
...

Elektrifikaci (zatím) neřeš, máme tu dost odbornící takže se s tím popasujeme.

Řekl bych, že minimálně je potřeba při stavbě myslet na to, kudy povedou případné dráty. Já třeba v podlaze žádnou díru nemám a asi mi dá dost práce ji tam dodatečně přidělat (bez toho abych navrtal kostky  ;D )

To je výborný nápad! Vymyslet plán projektu, návrh modulu než se začne stavět!

Igorus

#62
Dámo a pánové co jste se doposud přihlásili.

Něco mě napadlo. Budeme čekat až na dodání dílů přes Projektový LB (objednávka v polovině příštího roku) a nebo vás už svrbí prsty se do toho pustíme rovnou s vidinou prezentace na některé z výstav v polovině příštího roku??? Myslím si že vím co mi řeknete, ale ať to mám potvrzeno...

Parametry modulů dodám v průběhu tohoto týdne  ;)

EDIT: Pochopitelně o Projektový LB za tento projekt se budeme dál ucházet a stavitel, který udělá model dříve tak na něj bude mít nárok.

Chairudo

Já do toho jdu rovnou, jen kvůli časovému vytížení nevím přesně kdy to rovnou je  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

Já už mám bránu města napůl hotovou - jsem se teď pár večerů/nocí potřeboval odreagovat ;) . Takže já s dřívějším termínem nemám problém :)

hawran

Bricks Forever!

Hardegon

Já už to taky minimálně plánuju.

Čekání na Lugbulk by mohlo mít za následek, že z nás spadne to nadšení a zase to budem těžko znovu startovat jako osadníky.

Vasyk


milanv

Ať je to veřejně: hlásím se do projektu, začít souhlasím bez ohledu na projektovou podporu, ale jak píše Chairudo, kvůli vytížení nevím, co přesně znamená "rovnou" :) Teď např. musím prvořadě (co se lega týče) opravit a přichystat vše na Olomouc k Chairudovi a Betlém navíc na Prahu.

Co přesně budu stavět proberu s Igorusem a pak napíšeme sem.
Pán na Žlutém hradě

Sanna

Držím basu s ostatními. Začnu co nejdříve to půjde.

waf


poMOCník

Stavím, bourám, předělávám, vylepšuji jak to jen jde! A jestli to znamená, že bych se mohl účastnit lugbulku, o to víc mě láká dodělat stavbu co nejdříve. Trochu jsem si dělal zálusk i na jeden menší domek s podloubím, ale přece jen je to trochu hodně na to, jak mi to jde pomalu. No, kdyžtak ho budu mít jen doma pro radost, kdyby už se nikam později nevešel :)

Igorus

No tak super!!!!! Jdeme do toho!!!!! A aby zazněl nějaký termín, tak pojďme počítat s premiérou na Polabských kostkách v termínu 13.-14. června 2020

Zde je návrh parametrů:

Modul
Rozměr 48x48 studů případně násobky (48x96). Opět apeluji na pevnost modelu.
Na baseplate dvě řady bricků DBG zakončených plate DBG.
Silnice - nejjednodušší cesta - využití tile 6x6 DBG případně 8x12 DBG, případně 2x2(bude upřesněno podle dostupnosti) a tile pro přechody atd. které budou umístěné na plate.
Chodníky - vyšší o jeden plate než rovina silnice v LBG.

Na náměstí budou domy rovnou na hraně, tedy bez silnice, bez chodníku. Komunikace budou zajištěny náměstím. Jiné to bude u části 7) kdy silnice a chodník budou součástí modulu (výhledově udělám vzory respektive konkrétní rozložení v tabulce).

Dům
Zadní strana – jednolitá barva kostek, pochopitelně může se jednat o plnohodnotné řešení, tedy klasická zadní strana domu. V rámci náměstí bych se rád držel historickým stylem.

Elektro
Není požadováno, ale je vysloveně doporučeno osvětlení domu – vnitřky, fasádové lampy. Bude probíráno samostatně. Rád bych zakomponoval i uliční lampy. Zase, bude upřesněno jaké. S tím je potřeba počítat pro vyústění kabeláže.

K jednotlivým sekcím:
1) Zámek - lehce zvýšený terén nad řekou (tedy více než ty dvě řady bricků)
2) Nábřeží - promenáda, řeka nemusí být nutně zahnutá, ale bylo by to pěkné :) Jinde už pojedeme v rovině
3) Brána a okolí - ideálně to bude řešit jako celek naše středověká buňka
4) Náměstí - s morovým sloupem, kašnou, trhy
5) Domy na náměstí s podloubím
6) Rohová radnice s podloubím
7) Otevřený dům s hospodou, byty
8 ) Modulární domy - blok může být rozdělen silnicí
9) Pavlačový dům - ...
10) Brána do ZOO a administrativní budova - umožní navázání na MILS použitou v ZOO
11) Prostor pro volně stojící vilky - mezi 8 ) a 10)


Prezentace modelů v samostatném tématu v sekci Town -> MOCy

Otázky? Náměty? Diskuze???

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 14.10.2019, 19:41:05
Jiné to bude u části 7) kdy silnice a chodník budou součástí modulu (výhledově udělám vzory respektive konkrétní rozložení v tabulce).


Tohle si moc nedovedu představit bez nějakého nákresu. Jestliže má být silnice součástí modulu 48 x 48, tak určitě ne celá šířka, to by byla až moc úzká. Každý ten modul by mohl sice mít svoji polovinu silnice, ale pak bude zase zbytečně složité plánování na protilehlý modul třeba s přechodem nebo dalšími obrazci na silnici.

Proč by nemohla silnice být samostatný modul? Vyřešilo by se tím například i to, že v každém modulu budou stejným způsobem zapojené dráty pro pouliční osvětlení. Silnici i s lampami by jednoduše postavil jeden člověk a věděl by tak, že to na sebe pasuje včetně drátů a že světla fungují.

Igorus

#74
Tak zde je schéma se zohledněním velikostí modelů od přihlášených stavitelů. Jeden čtvereček má rozměry 8x8. Upustil jsem od jednotných modulů 48x48 a v některých částech je možné využít i 36xYY.

Několik parcel je volných (označeno písmenem). Také je zde možnost se realizovat v rámci náměstí společně se Sihajou.


Igorus

Citace od: poMOCník kdy 14.10.2019, 21:54:37
Citace od: Igorus kdy 14.10.2019, 19:41:05
Jiné to bude u části 7) kdy silnice a chodník budou součástí modulu (výhledově udělám vzory respektive konkrétní rozložení v tabulce).


Tohle si moc nedovedu představit bez nějakého nákresu. Jestliže má být silnice součástí modulu 48 x 48, tak určitě ne celá šířka, to by byla až moc úzká. Každý ten modul by mohl sice mít svoji polovinu silnice, ale pak bude zase zbytečně složité plánování na protilehlý modul třeba s přechodem nebo dalšími obrazci na silnici.

Proč by nemohla silnice být samostatný modul? Vyřešilo by se tím například i to, že v každém modulu budou stejným způsobem zapojené dráty pro pouliční osvětlení. Silnici i s lampami by jednoduše postavil jeden člověk a věděl by tak, že to na sebe pasuje včetně drátů a že světla fungují.

Tak nákres je nyní k dispozici.

Samostatné moduly byly využity naposledy u vesnice a moc se mi to neosvědčilo.

hawran

Čili pro nás tupější - Hawran, rohový modul na baseplate 48 x 48, z jedný strany silnice 16 studů, z druhý 8 studů, je to tak?
Bricks Forever!

Igorus

Citace od: hawran kdy 17.10.2019, 15:39:57
Čili pro nás tupější - Hawran, rohový modul na baseplate 48 x 48, z jedný strany silnice 16 studů, z druhý 8 studů, je to tak?

Takže tak tupý nejsi... Naopak... Chytrý havránek!

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 17.10.2019, 15:41:12
Citace od: hawran kdy 17.10.2019, 15:39:57
Čili pro nás tupější - Hawran, rohový modul na baseplate 48 x 48, z jedný strany silnice 16 studů, z druhý 8 studů, je to tak?

Takže tak tupý nejsi... Naopak... Chytrý havránek!

Myslel jsem, že to hnědý je chodník  :o

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 17.10.2019, 16:31:05
Citace od: Igorus kdy 17.10.2019, 15:41:12
Citace od: hawran kdy 17.10.2019, 15:39:57
Čili pro nás tupější - Hawran, rohový modul na baseplate 48 x 48, z jedný strany silnice 16 studů, z druhý 8 studů, je to tak?

Takže tak tupý nejsi... Naopak... Chytrý havránek!

Myslel jsem, že to hnědý je chodník  :o

On pravdu má!

poMOCník

Jen teda bych pro svůj dům potřeboval víc místa, protože zabírá přesně 32x32 a zmenšit nejde. Musel bych postavit jiný :(

Matthes_CS

Tak s vilou bych zabral kromě parcely E i parcelu D, nebo minimálně přilehlou zahrádkou.
Po Olomouci bych s tím začal, ale bez LB určitě nedám silnici.

Icewalker

Hodil by se můj karamelový dům s točitým schodištěm? Udělal jsem ho před 2 lety na případnou výstavu, a zatím jsem ho nikam neposlal. Podložku/ulici samozřejmě upravím dle zadání, jen právě nevím, nakolik by zapadal do městské zástavby.
Koncept je točité schodiště do ulice, takže zadní stěna není moc zajímavá (ani jsem nefotil). Nicméně pokud bude pohledová i zadní strana, můžu schodiště otočit "dozadu", ale musel bych zlepšit přední fasádu.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 07.10.2019, 12:40:21
Takže pár základních parametrů (k diskuzi... :) )
...

  • silnice budou řešeny formou položených bricků. Pravděpodobně kromě náměstí, kde může být i povrch z tile

@Igorus: Proč jsi vlastně ustoupil od tohoto řešení? Na náměstí to chápu, že nemá až takový význam, ale v té druhé části s moduláry bychom měli více možností pohrát si s detaily a neudělat jen velkou nudnou šedou plochu. Rozloha není až tak velká, tak by se to dalo zvládnout.

Citace od: Igorus kdy 14.10.2019, 19:41:05
...
Silnice - nejjednodušší cesta - využití tile 6x6 DBG případně 8x12 DBG, případně 2x2(bude upřesněno podle dostupnosti) a tile pro přechody atd. které budou umístěné na plate.

hawran

Mohl by někdo pls k těm ulicím načrtnout klidně i rukou schematický obrázek popisující jak se to má postavit aby se předešlo zbytečným dohadům typu "já jsem to pochopil tak a tak ale mělo to být úplně naopak"?

p.s. a klidně se hlásím jako dobrovolník že to vyCADím a postnu sem pohledy...
Bricks Forever!

Igorus

Citace od: hawran kdy 31.10.2019, 11:58:50
Mohl by někdo pls k těm ulicím načrtnout klidně i rukou schematický obrázek popisující jak se to má postavit aby se předešlo zbytečným dohadům typu "já jsem to pochopil tak a tak ale mělo to být úplně naopak"?

p.s. a klidně se hlásím jako dobrovolník že to vyCADím a postnu sem pohledy...

Po Olomouci připravím, abychom se mohli pustit do díla.

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 31.10.2019, 11:40:17
Citace od: Igorus kdy 07.10.2019, 12:40:21
Takže pár základních parametrů (k diskuzi... :) )
...

  • silnice budou řešeny formou položených bricků. Pravděpodobně kromě náměstí, kde může být i povrch z tile

@Igorus: Proč jsi vlastně ustoupil od tohoto řešení? Na náměstí to chápu, že nemá až takový význam, ale v té druhé části s moduláry bychom měli více možností pohrát si s detaily a neudělat jen velkou nudnou šedou plochu. Rozloha není až tak velká, tak by se to dalo zvládnout.



Citace od: Igorus kdy 14.10.2019, 19:41:05
...
Silnice - nejjednodušší cesta - využití tile 6x6 DBG případně 8x12 DBG, případně 2x2(bude upřesněno podle dostupnosti) a tile pro přechody atd. které budou umístěné na plate.

Důvodů je několik:
- přesnost (položené bricky se kroutí) což jsem si připomněl když jsem vytáhnul silniční moduly pro vesnici
- důraz na pevnost modulu

S detaily si lze pohrát i tak.

poMOCník

Aha, OK. A mysli na mě prosím s tou velikostí parcely až budeš mít chvíli. Dala by se i nějak kreativně pojmout zůžená křivolaká silnice, aby se to vešlo, ale nevím, jestli je to to, co chceme.

Igorus

#88
Citace od: Icewalker kdy 27.10.2019, 18:28:32
Hodil by se můj karamelový dům s točitým schodištěm? Udělal jsem ho před 2 lety na případnou výstavu, a zatím jsem ho nikam neposlal. Podložku/ulici samozřejmě upravím dle zadání, jen právě nevím, nakolik by zapadal do městské zástavby.
Koncept je točité schodiště do ulice, takže zadní stěna není moc zajímavá (ani jsem nefotil). Nicméně pokud bude pohledová i zadní strana, můžu schodiště otočit "dozadu", ale musel bych zlepšit přední fasádu.

Ten prvek točitého schodiště se mi líbí. Do města to určitě půjde. Jen bych rozhodně navrhl při úpravě podložky ten dům zvednout dole o dva bricky a vytvořit takový ten sokl v přízemí.

Si tě píšu do sekce 8 )

tomas.

Taky bych se rád zúčastnil s jedním domem, bylo by pro mě místo v sekci 8 Modulární domy?