společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 21:36:31
Co se týká lamp tak rozmístění připravím. Co dalšího je ale otázka je podoba lamp. Varianta provrtání lampového dílu i pro moje použití stále dál a dál odkládám. Pokud by měl někdo nějaký nápad na lampu, kde se dá protáhnout káblík sem s tím.

Kdybychom se rozhodli pro vrtání, tady je jedna varianta vhodná i pro lenochy, protože jde koupit už hotová.
https://www.brickloot.com/products/led-double-light-up-street-lamp-black

milanv

Což o to, kablík se dá protáhnout třeba těma, co jsem navrhoval kdysi do Vesnice. Jde spíš o to, jaký chceme design.
Pán na Žlutém hradě

peter

#152
Kdysi jsem si stavěl lampy pro mé filmové město, tak tady jsem si udělal pár tipů do budoucna. Třeba se Vám budou hodit, nebo alespoň poslouží jako inspirace. Vše jde velmi snado elektrifikovat bez jakéhokoliv vrtání či řezání, jen s drobnou změnou několika dílků ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Mně většina těch lamp (i ty, co jsem posílal já) připadají děsně nízké do města. Možná tak někam do parku na osvětlení pěších cestiček, ale u silnice by měly být vyšší. Vím, že tyhle historické byly nízké, ale dnes už jsou také jen někde v pěších zónách v centru.

peki

Chtěl by jsem vyzvat k nominaci dílků.

Clermont

Martine, pokud máš jednu parcelu volnou, rád bych byl součásti tvého městečka.
Počítal bych s domkem klasického stylu, přízemí možná s obchodem a nahoře patro.
Spíš pro "mladší nájemníky".  ;)

Vočko

Igorus - pokud můžu, hlásím se do městečka s doprav. prostředky ;) zatím nové přírůstky  :) 8)

peki

#157
Účastníci společného projektu, kteří budou nakupovat v rámci "malého lugbulku" (takto nazýváme projektový support) necht se do konce dubna čtvrtek 30.4 přihlásí k v objednávková aplikaci.

instrukce zde.
Obecné dotazy k malému Lugbulku směřujte do tohoto vlákna

peki


peki

Pokud by bylo možné (sezónně modifikovat projekt do zimní varianty) byl by o něj určitě zájem i do vánoční výlohy.

Igorus

#160
Rozhodně by to možné bylo. Zatím budeme pracovat s pracovní verzí "Vánoční trhy na náměstí", tedy část která je tvořena Kubou začínaje a Vasykem konče:


Počítám tedy s instalací na konci října.

Zatím narychlo představa je plochu náměstí "zabílit", otázka jestli bílé střechy. Na trhy stromeček, nějaký světýlka.


peki

Citace od: Igorus kdy 07.10.2019, 12:40:21
  • Základ je modul o rozměru 48x48 studů případně 32x32
Jak jste na tom s hloubkou?  Výlohy bývají cca 80 cm max 1 m
Jak je to modulové? Příjde mi že moduly mají pevné nezaměnitelné místo, vzhledem k realizaci terénu.

Igorus

Citace od: peki kdy 21.05.2020, 14:24:01
Citace od: Igorus kdy 07.10.2019, 12:40:21
  • Základ je modul o rozměru 48x48 studů případně 32x32
Jak jste na tom s hloubkou?  Výlohy bývají cca 80 cm max 1 m
Jak je to modulové? Příjde mi že moduly mají pevné nezaměnitelné místo, vzhledem k realizaci terénu.

Hloubka je 2x baseplate 48x48 tedy do 80 cm se vlezeme.

Mezi staviteli náměstí je v podstatě shoda o účasti a převlečení do zimního hávu. Detaily pořešíme zde v tématu.

Igorus

Prosím stavitele náměstí, ale klidně i ostatní, o návrhy jak naložit se zimním hávem. Tedy bavíme se o Ladovské zimě, ne normální zimě...

K dispozici máme větší množství plate 1x1, které bych rozdistribuoval.

Další nápady?

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 03.08.2020, 12:48:58
Prosím stavitele náměstí, ale klidně i ostatní, o návrhy jak naložit se zimním hávem. Tedy bavíme se o Ladovské zimě, ne normální zimě...

K dispozici máme větší množství plate 1x1, které bych rozdistribuoval.

Další nápady?

Máte někdo zkušenosti s použitím těchto sítí jako ohebného podkladu pro různé povrchy? Je možné vyrobit částečně plastickou vrstvu pokrytou bílými nebo trans-clear kostkami a tou přikrýt členitý povrch střech například?

Sihaja

Ja pocitam se dvema moduly namesti, ktere budou naprosto samostatne, aby pripadne mohly byt umisteny oba/jen jeden. A to v leve casti pred moduly sipky a kuby.

Jeden bude obsahovat kluziste, druhy moyna nejaky uklid snehove kalamity, mozna stavbu ledovych soch...

Igorus

V návaznosti na zasněžení prosím stavitele náměstí a přilehlých budov o návrhy ohledně dílů, které bychom se pokusili zajistit přímo od lega.
Tile? Plate? Slope?

Matthes_CS

Zasněžené by byly asi hlavně střechy? místy jemně silnice a chodníky v úklidu? A hlavně nějaká výzdoba v interiérech a na lampách asi.

Napadá mě tento dílek:
https://brickset.com/parts/6034044/plate-w-bow-1x2x2-3

Sihaja

stavím tedy podklad 3 bricky vysoký.
>:D

peki

Začínám "aktivovat" akci 3 x vánoční výloha..

1) Co ze společného projektu bude možné použít? Potřebujeme to dát do zimního hávu. Je možné poptat nějakou omezenou sadu dílků od LEGA. Už se setu na to ptal cca před měsícem. Instalace bude koncem října.

2) jak to bude velké?
Máme na hloubku ve výloze 3 x baseplate 32x32
Délka bude několik metrů. Počítám s několika tématy jako loni (např. vánoční stromek a město, sněhulák) by mohla být 1 výloha

Igorus

Citace od: peki kdy 07.09.2020, 10:26:54
Začínám "aktivovat" akci 3 x vánoční výloha..

1) Co ze společného projektu bude možné použít? Potřebujeme to dát do zimního hávu. Je možné poptat nějakou omezenou sadu dílků od LEGA. Už se setu na to ptal cca před měsícem. Instalace bude koncem října.

Jak bylo řečeno výše - celou oblast náměstí:


Některé modely jsou již hotové, některé ve fázi výstavby a ty co jsou ve fázi představ s termínem instalace na konci října nemají problém.



Citace od: peki kdy 07.09.2020, 10:26:54
2) jak to bude velké?
Máme na hloubku ve výloze 3 x baseplate 32x32
Délka bude několik metrů. Počítám s několika tématy jako loni (např. vánoční stromek a město, sněhulák) by mohla být 1 výloha

Náměstí má šířku 7 x 2 baseplate 48x48 (tedy 13,5 x 3 baseplate 32x32)

Igorus

#171
Ohledně dílů pro zazimnění je zde tento návrh:

Plate W. Bow 1X2X2/3white114776034044
Tile 1X2white3069306901
Tile 2X4white870794560178
Right Plate 2X4 W/Anglewhite417694160857
Left Plate 2X4 W/Anglewhite417704161326
Roof Tile 1X1X2/3white542004504369

Napadá někoho ještě něco?

Je tam ještě plate 4x8
+,nasypal jem vám j plate 1x1

Matthes_CS


peki


peki

Mám výše navržené dílky, kam s nima?

peki

#175
Roztřídil jsem dílky pro:
Předá peki osobně
===========
1) Milanv
2) Matka
3) linhi
4) Šipka

Nechat u Hawrana čtvrtek 8.10
===================
1) Sihaja
2) Igorus
3) Igorus
4) Hawran
5) Waf

Poslat?
=====
1) Kuba
2) Vasyk

Vasyk

Pokud mohu, prosím zaslat, poštovné klidně uhradím.

Co je to za dílky ?

peki

Citace od: Vasyk kdy 06.10.2020, 13:24:43
Co je to za dílky ?

viz příspěvek o 2 výše

Pomoc na zazimování modulárního města. Které půjde do jedné ze 3 vánočních výloh.

peki

#178
Několik účastníků projektu, se mne ptala na termín instalace. Bude to (pokud vláda dovolí  :(  ) koncem měsíce října, nejpozději začátkem listopadu (cca do 3. -5.11.).  První výlohu, kterou budeme instalovat bude perníček (OC Černý most). Město půjde do Letňan, které bude instalovat jako druhou výlohu.

Prosím o info jak jste na tom.
Dílky jsem předal (kromě Vasyka, tam to pošlu zítra ještě s něčím jiným /pohádky/).

hawran

My jsme s termínem instalace ok
Jen připomínám že jsou u mně dva pytle bílých dílků
Bricks Forever!