(Vlastní) První pokusy o květinu

Založil Jezevec, 21.07.2019, 16:15:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jezevec

Již dlouho jsem si chtěl doma vyrobit nějakou solidně vypadající květinu v menším květináči, něco tak akorát na stůl nebo na parapet. Prvním impulsem pro mě byl polybag Lego Friends 30404 Flower, který byl součástí akce v Albertu. Nashromáždil jsem si jich postupně za body cca tři až čtyři desítky jako základ květinového materiálu. Pak byla delší odmlka, kdy jsem přemýšlel, jak kytku vlastně vyrobit a spekuloval, jestli to vůbec dokážu tak, aby to vypadalo aspoň trochu hezky a taky realisticky. Protože jsem předtím nikdy květiny nestavěl. Nakonec jsem se k tomu dokopal taky kvůli narozeninám babičky, abych měl nějaký originální a netradiční dárek.

Kytka z polybagu Friends 30404:



Postavil jsem první verzi, ale po vyprchání počátečního nadšení jsem na ní začal vidět mnoho nedostatků.

Nedostatky první verze:

- Tvar květináče, jen obyčejná jednolitá kostka bez nějakého sebemenšího povrchového výčnělku.
- Květiny nemají vůbec vidět svoje stonky (jsou tam), není vidět ani žádná hlína v květináči.
- Květiny mají tendenci pod tíhou květu vypadávat, pokud jsou položeny šikmo.
- Květiny trčí kolmo rovně nahoru, pokud jsou ukotveny, aby nevypadávaly.
- Květiny mají kolmé stonky, které sice nejsou vidět, ale nevypadají moc dobře.
- Květ vypadá divně, vadí mně tam hlavně ta viditelná bílá kruhová součástka.

První verze:


Proto jsem se pustil do přestavby a vyšla z toho finální verze.

Vylepšení u finální verze:

- S květináčem jsem prozatím docela spokojen, časem možná přidělám i nějakou misku na vodu.
- Stonky z round bricků jsem uvnitř protáhl lego hadičkou, takže stonek drží tvar, ale ohýbá se, hýbe se, není rovný.
- Z dark tan kostek jsem udělal trochu substrátu, aby květiny netrčely z ničeho, ale aspoň to připomíná hlínu.
- Květ jsem zakryl round platem, čímž zmizela ta bílá barva, udělal jsem také různobarevná semínka (prostě ten prostředek)

Finální verze:






Další plány:

- Postupně bych rád zkusil kytkám udělat i nějaké pěkné listy, aby stonky nepůsobily tak prázdně.
- Stejné kytky různé délky, různé fáze květu (např. zavinutá květina) a více druhů kytek.
- Více květináčů, třeba kulatý, truhlík na okno a další.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Super, časem třeba uděláme botanickou zahradu  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Ondro,

květiny vždy vítám...navíc Olomouc + Kroměříž jsou města květin:)
Povedené!!! Vím, jak složité je postavit květinu, která bude jako květina i vypadat.

samy405

Moc pěkné !!! ještě nějakého hmyzáka by to chtělo :)

Jezevec

Díky všem za pozitivní ohlasy. Začala práce na větší verzi, květinový kotlík na parapet. :)

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Villa Legina

Citace od: Jezevec kdy 21.07.2019, 16:15:36
...jsem přemýšlel,...spekuloval, jestli to vůbec dokážu tak, aby to vypadalo...jsem se pustil do přestavby...
...Květ jsem zakryl round platem, čímž zmizela ta bílá barva, udělal jsem také různobarevná semínka...



Táto fotka mi vyvolala príjemné pocity.
Neviem, či si to uvedomuješ, ale podarilo sa Ti vytvoriť psychedelický obraz kvetiny.