Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

#180
Citace od: Igorus kdy 03.10.2022, 13:43:06Další scénky by mohla být těžba ledu, klasická stavba sněhuláka atd. Nápady pište sem.
Já budu mít: sáňkování, sněhuláka, Bubáčkův/Mulisákův vozík tažený kočkami, výlet dětí na Mulisákově strašídláckém slaměném letadle, Mulisáka v jeho létacích saních, klasickou ladovskou borovici, tažení dřeva na saních z lesa...

Další nápady:

ponocný
tažení dítěte (bratříčka/sestřičky) na saních do školy
loupežníci (říkal Igorus - posílám originál ladovský obrázek)
dopravní prostředky v Ladově karikaturním duchu
v hospodě "tancovačku aneb smích a rvačku"
"otevřená" chalupa s vánocema - samozřejmě po cenzuře podle současné vládnoucí ideologie
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: peki kdy 03.10.2022, 14:10:27Muzikanti jdou sněhem někam do hospody (něco jako měl šipka na tom pohřbu), nevím jestli je z LEga basa
...

Basu i violoncelo jsem už postavil, dokonce více verzí. Tak ty muzikanty bych klidně připravil a pak se někam umístí.

Hardegon

Termín je teda šibeniční, ale práce jede. Hodně měnim původní plány, ale předním dvěma baseplate stačí dodat poslední "zasněžený" výškový brick terénu. Pak začné práce na vnitřku pekla. A pak ještě ty dvě zadní baseplate...

Borun

K domům udělám prodej kaprů.může se potom umístit kdekoliv na náměstí

peki

Citace od: Hardegon kdy 04.10.2022, 01:30:51Termín je teda šibeniční, ale práce jede. Hodně měnim původní plány, ale předním dvěma baseplate stačí dodat poslední "zasněžený" výškový brick terénu. Pak začné práce na vnitřku pekla. A pak ještě ty dvě zadní baseplate...

1)
Hardegone budeš tam mít nějaké světlo? Nejde mi o blikání pod kotlema, ale aby tam bylo vidět. Stejně jako v loni v jeskyní u Dity,Milana a Pomocníka. Osvětlení by jsem potom připojil k zásuvce.

2) ostatní
Jinde prosím osvětlení neřešit.

3) narazil jsme na mozajku :)
https://www.vysivej.cz/vysivani-krizkovym-stehem/ticha-noc-josef-lada-sada/


Hardegon

Citace od: peki kdy 04.10.2022, 09:23:431)
Hardegone budeš tam mít nějaké světlo? Nejde mi o blikání pod kotlema, ale aby tam bylo vidět. Stejně jako v loni v jeskyní u Dity,Milana a Pomocníka. Osvětlení by jsem potom připojil k zásuvce.

Do přední části by mělo být vidět. Bude mít stejný výkus jako spodek elfího kopce.
Pokud bude vzadu nějaký vnitřní prostor, se světlem se bude počítat.


peki

Tak hlásím první domeček. NA mapce je označen "B".



Stavbička je volnou inspirací domu Josefa Lady. Obrázek níže.
Jde o drobný domek kde je jedna světnička kde se jí,vaří spí a ještě je zde dílna. Fasádu jsem troch načančal.

Pro náčelníka projektu a sousedy ve vesnici pokud by byl zájem a domek byl posunut více dozadu, mohu udělat před domkem ještě malou zahrádku s nějakou vesnickou havětí.

Pro odborníky (většina z Vás si toho nevšimne :) ) Je mi jasné že ta pohledová strana by byla otočená do dvora a ne do vsi. Nicméně je otázka z jaké strany se na to vlastně díváme :)

Domek je na půdorysu 32x16. Výška k hřebenu střechy 15 bricků.

Postavil jsem si napřed prototyp,a bych měl jasno jak s proporcemi. Vedle jsem pak stavěl druhou detailnější stavbu.

Igorus

Hele pane vedoucí super práce! Jednoduché, ale efektivní. Klidně to posuň drobet dozadu a tu zasněženou předzahrádku tam lupni. Je tedy otázka, jestli to bude na jedné podložce s baráčekm, nebo to bude dáno na moduly od kluků.
Díky ;)

Citace od: peki kdy 06.10.2022, 11:43:21Tak hlásím první domeček. NA mapce je označen "B".



Stavbička je volnou inspirací domu Josefa Lady. Obrázek níže.
Jde o drobný domek kde je jedna světnička kde se jí,vaří spí a ještě je zde dílna. Fasádu jsem troch načančal.

Pro náčelníka projektu a sousedy ve vesnici pokud by byl zájem a domek byl posunut více dozadu, mohu udělat před domkem ještě malou zahrádku s nějakou vesnickou havětí.

Pro odborníky (většina z Vás si toho nevšimne :) ) Je mi jasné že ta pohledová strana by byla otočená do dvora a ne do vsi. Nicméně je otázka z jaké strany se na to vlastně díváme :)

Domek je na půdorysu 32x16. Výška k hřebenu střechy 15 bricků.

Postavil jsem si napřed prototyp,a bych měl jasno jak s proporcemi. Vedle jsem pak stavěl druhou detailnější stavbu.

Igorus

Práce jde výborně! Základ super, těším se na další posun díky interiérum  >:D

Citace od: Hardegon kdy 04.10.2022, 01:30:51Termín je teda šibeniční, ale práce jede. Hodně měnim původní plány, ale předním dvěma baseplate stačí dodat poslední "zasněžený" výškový brick terénu. Pak začné práce na vnitřku pekla. A pak ještě ty dvě zadní baseplate...

peki

Citace od: Igorus kdy 06.10.2022, 14:06:37Hele pane vedoucí super práce! Jednoduché, ale efektivní. Klidně to posuň drobet dozadu a tu zasněženou předzahrádku tam lupni. Je tedy otázka, jestli to bude na jedné podložce s baráčekm, nebo to bude dáno na moduly od kluků.
Díky ;)

Já tu předzahrádku udělám jako druhý modul. S tím že bude lehce upravitelný na místě. A předběžně si se sousedy upřesníme velikosti volných parcel. V zásadě vycházím z toho že "moje" aniž by jsme se díval do pozemkových knih, je 32 x 48-16) studů za chalupou = 32x32. Takže pokud trochu posunu chalupu dozadu, bude ve předu pořád volných těch 32 studů na šířku. hloubku určitě celou nepoužiji.

Jde o to jak a čím budou dělat hranice moji sousedé. 

peki

Dal jsem na začátek vlákna důležité aktuální informace:
1) základní modul
2) mapa vesnice
3) velikosti domků
4) vlákno na prezentaci jednotlivých staveb (včetně šablony +-popisu stavby)
odkaz


Pokud má být na začátku něco dalšího pište sem co chybí/není jasné. V tomto vlákně dále pokrauče diskuse nad vším možným (co se týká projektu). Výsledky (klidně i průběžný stav) viz bod č.4, můžete si potom vás příspěvek aktualizovat). Ať je přehled co je hotovo.

peki

blíží se pomalu ale jistě termín instalace :) O víkendu bude většina (aspoň doufám v Olomouci) tak  stavte stavte :) Jsou to vesměs malé chaloupky, případně moduly 48x48 samo se se to sice nepostaví, ale není to objemově/časově zase tak náročné. Nebo se pletu? 

Využijte Olomouc k tomu aby jste si domluvili výměnu chybějících dílků. Ideální by bylo mít (Moravská sekce) připravené moduly k převozu, ale to chci asi už moc :)

poMOCník

Citace od: peki kdy 10.10.2022, 13:36:02...

Využijte Olomouc k tomu aby jste si domluvili výměnu chybějících dílků. ...

Dobrý nápad. Chybí mi 6x tenhle bracket, kdyby někdo náhodou měl navíc:

Igorus

Ohledně instalace Ladovské vesnice. Stíháte všichni termín dokončení 30.10. respektive kdo bude předávat modul v Olomouci 16.10???
S tím že uvažovaná instalace by byla v týdnu od 31.10.

milanv

Ano, přesně s tímto termínem od začátku počítám: týden po 31. 10.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Novinky z ladovské krajinky.

Do týmu byly dodatečně přijati:
Yoshimaka, který dodá šlotu pod městem
Sihaja, která dodá masopustní průvod.

Aktuálně probíhá výstavba spousty modulů. Stavitele prosím o prezentaci i rozpracovaných věcí na Ladovská venička prezentace modelů.

Stavební odbor Hrusic aktuálně řeší úpravu územního plánu v sekci D,E,F,HD. Zatím pracovní varianta je se Peki přesune mezi Poola a HD.

Pokud bude mít někdo problémy s dopravou (nestíhá do Olomouce, nechce posílat poštou) tak mi dejte co nejdříve vědět, ať můžeme řešit možnosti.

peki

Citace od: Igorus kdy 12.10.2022, 15:36:05Stavební odbor Hrusic aktuálně řeší úpravu územního plánu v sekci D,E,F,HD. Zatím pracovní varianta je se Peki přesune mezi Poola a HD.


Ten druhý domek pokud to něco komplikuje (nerozum co, nerozumím proč sem nenapíše i roko86) tam být nemusí vůbec. Stejně tak mohu postavit celý náhradní modul, který bude respektovat mapu.

Jen říkám že jsem z takovéto SPOLUPRÁCE na společném projektu hluboce konsternován.

To je jako pro roko86 problém napsat sem na kostky modul mám měsíc postavený nezměním na něm ani kostku ? Nebo pro tebe jako načelníka projektu říc na rovinu  peki s tou chaloupkou jdi někam (1 ti tam necháme když jsi ten vedoucí/ambasador ale víc nám to kazit nebudeš). Já to unesu. Jen podle J.C. řeknu/napíšu ... pokud bude někdy v budoucnu příležitost, a já budu požádán tak se vám na to vys.. :)

To jako degradujeme práci na společném projektu na nominaci dílků a třídění LUGBULKU? Sejdeme při instalaci a vyskládáme vedle sebe moduly 48x48 ? Je to taky možnost.

Pokud je komplikace domeček bez modulu. OK. "Chápu". Uvozovky použity záměrně. Čekal jsem že po x společných projektech máme na víc. Jak od vedení projektu (sorry za upřímnost) ale někdo to zrcadlo nastavit musí. Tak od účastníků projektu konkrét nyní roko86 - komunikaci tady ve vlákně na kostkách.  A znovu říkám dovedu si představit instalaci modulů 48x48 bez "komplikace" zapracování cizího objektu do "společného" projektu. Uvozovky opět použity záměrně.   

S "komunikací" na WhatsAPP skupinka vesnice to není  lepší, respektive jsem se tam nedozvěděl nic zásadního. Ale asi neumím ty moderní technologie používat a nevidím ty moudra mezi řádky.

   

Pool

Už jsem to tak nějak přes whatsapp domluvili, že bych tvůj domek umístil k sobě vedle svého - viz obrázek tam mám položeny plate 16x32, jak má ten tvůj domek parcelu. Dveře tvého budou na levou stranu, kde bude celkem cca 7 studů prostor, můj domek má dveře pak na tu cestu napravo. Další možnost by byla tu cestu posunout na HD modul, kdybys potřeboval více místa, ale i tak bych tam nedostal ten tvůj domek v četně stáje, že ta mi bude tam zasahovat už moc do té cesty co jde po spodní straně té mé baseplate.

roko86

#199
Ahoj všem se moc omlouvám za špatnou komunikaci .Posilám foto můžu je podle potřeby ještě předělat

peki

Citace od: Pool kdy 12.10.2022, 18:21:20Už jsem to tak nějak přes whatsapp domluvili, že bych tvůj domek umístil k sobě vedle svého - viz obrázek tam mám položeny plate 16x32, jak má ten tvůj domek parcelu. Dveře tvého budou na levou stranu, kde bude celkem cca 7 studů prostor, můj domek má dveře pak na tu cestu napravo. Další možnost by byla tu cestu posunout na HD modul, kdybys potřeboval více místa, ale i tak bych tam nedostal ten tvůj domek v četně stáje, že ta mi bude tam zasahovat už moc do té cesty co jde po spodní straně té mé baseplate.

Ok. Počítám tedy s umístěním modrého domku u tebe. 

peki

Citace od: roko86 kdy 12.10.2022, 18:54:18Ahoj všem se moc omlouvám za špatnou komunikaci .Posilám foto můžu je podle potřeby ještě předělat

V pohodě, nech to jak to máš. Jsem přestěhovaný. ;)

Pool

Citace od: roko86 kdy 12.10.2022, 18:54:18Ahoj všem se moc omlouvám za špatnou komunikaci .Posilám foto můžu je podle potřeby ještě předělat

Roko, zasněš prosímtě na svém modulu ještě více tu cestu, ať to navazuje na ten můj modul. Taky co tvůj soused na levé straně, tam jsi tu nějak utnul a on tam nebude mít cestu? Chce to nějakou návaznost, jinak to hezky vypadat nebude.

Hardegon

První kotle fungují.

Hardegon

Základ přední části pekla hotov. Ještě si budu hrát s detaily a přibydou nějaké nálepky.

Inspirace vycházela hlavně z Ladovského stylu industriální pekla. Pak váha hříchů z S čerty nejsou žerty. Recepce u vchodu a čekárna hříšníků je vlastní invence.

Stimpi

Peklo je super. Napadá mě jen otázka, jak moc řešit "dobový vzhled" minifigů vzhledem k předloze? (třeba Emeta :))

Jaroslav Procházka

Ahoj,
Po dohodě s Igorusem  :)  v Olomouci potvrzuji i tady oficiálně účast.

Projekt:Landovska vesnice
Sekce: tři králové procesí

Pro Igorus:
Jinak když už ti povezu ty části na instalaci, co jsi mi dal v Oloumci. Nechceš rovnou pomoc s instalací, že bych tam zustal? Jen první víkend v listopadu nemůžu. Jsem mimo Prahu.

Ahoj Jarda

Dal jsem to asi nechtěně do jiného vlákna tak to dám ještě i sem. Pardon  :)

peki

Zítra mi přijdou nedodané kostky. Pokud tedy někdo něco urgentně potřebuje a je na trase ČB-Praha tak nějak přes mezisklad v omezené míře bez záruky (např. bílé baseplate 16x16) pro stavitele kteří již něco publikovali asi nějak dokážu předat.

Rozhodně nebudu manuálně do konce října dotřiďovat LUGBULK. Je n tam kde to v tuto chvíli opravdu pomůže něco vyřešit.

Těším se na další dokumentaci průběhu stavby. Laťka z perníčů, zvednutá elfy je podle mne hodně vysoko (soudě podle aktuálních reakcí diváků z Olomouce)

HD

Hlásím drobný pokrok.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

#209
Supr, jen jsem lehce zmaten. Tvoje střecha odpovídá Ladovským obrázkům, žádné hrany. Nicméně jako jednotící prvek bylo "nařízeno" náčelníkem, který se zde bohužel opakovaně moc nevyskytuje použití střechy z bílých slope.

Jak to tedy je? Jsou slope na střechu "povinné" nebo preferované? respektive pokud to někdo umí jinak a lépe může tedy i bez slope?

Připomínám a upřesňuji parametry:
domy na vesnici
jsou maximálně v rozměrech 16x32, ale hloubka může být i menší. Do šířky se nepočítá případná brána
jsou přízemní se sedlovou střechou. Střecha z bílých slopes
je potřeba aby domy nebyly nalepeny na kraj modulu

odkaz