LEGO ReMake - nový web s alternativními modely

Založil Tomik, 28.07.2016, 12:32:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Chtěl bych vás informovat o tom, že LEGO spustilo novou webovou stránku s názvem LEGO ReMake, kde můžete najít návody ke stavbě alternativních modelů ze stavebnic LEGO. Nejedná se pouze o celkové přestavby, kdy z celého setu postavíce něco jiného, ale i o přestavby částečné.



Zatím je stránka v rozběhu a jsou tam modely pouze z několika setů LEGO City. Další by měly brzy přibýt. Stránka je cílená především na děti, aby jim ukázala, že se z každé stavebnice dá postavit mnohem více, než jen ten model, který je vyfocený na krabici. Modely a návody na jejich stavbu vytvořila skupina 7 AFOLů:

Tomáš Vít (Tomik), Peter Szabo, Nicola Lugato, Jason Allemann (JK Brickworks), Attila Baranyai, Bertrand Lequy a Youngil Kim


Pro angličtináře tu mám ještě oficiální dopis od Tanyi Friberg z LCE (LEGO Comunity Engagement Team):

Dear Ambassadors,

As you might have heard and seen, we launched a new site on LEGO.com called LEGO® Remake. The intention with this site is to provide older children with creative inspiration to what alternative builds they can make with existing LEGO ® sets. In order to provide the inspiration, we reached out to 7 amazing fan designers through Nathan Tom, the owner of Rebrickable. The Rebrickable website inspired the LEGO Remake project and over the past 6+ months we have been working closely with the adult fan designers to find a way to make alternative builds to existing LEGO products. Together with the fan designers, it is our aim to inspire children all over the world to keep building. The site is meant to be a real life test, to determine the appeal to children. The fan designers have made some really creative builds within some tough constrains and we are really proud of what they have achieved. All instructions and images are created by the fan designers based on a number of guidelines for e.g. building instruction design and model design. For now, the site is a pilot and not many builds are up yet, but we have more in the pipeline, pending internal tests.

The fan designers we are working with at this time are Thomas Vit, Peter Szabo, Nicola Lugato, Jason Allemann, Attila Baranyai, Bertrand Lequy and Youngil Kim
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Nádhera, paráda. Tak o takovém webu (zaštítěném přímo LEGO Comp.) jsem snil roky. Doufám, že se bude dál rozvíjet a že mu udělají pořádnou propagaci, např. i odkazy v návodech setů (kdybyste už měli připravené alternativní modely před vydáním setu do prodeje) atp. Držím palce!

No a samozřejmě gratuluju, v jaké ses to ocitl společnosti stavitelů!
Pán na Žlutém hradě

Martins

Hééézký, Tomíku moc gratuluji, tomu říkám postup vzhůru... no kdo jiný taky - v alternativních modelech.

Tomik

Díky za ohlasy a gratulace.

Citace od: milanv kdy 28.07.2016, 13:03:25
Doufám, že se bude dál rozvíjet a že mu udělají pořádnou propagaci, např. i odkazy v návodech setů (kdybyste už měli připravené alternativní modely před vydáním setu do prodeje) atp. Držím palce!
Odkazy v návodech nejsou plánované, pokud mi je známo. Na začátku nám řekli, že tento projekt není mířen na podporu prodeje nových setů, ale na zhodnocení těch, které už mají zákazníci (děti) doma. Proto je v seznamu setů minimum letošních novinek a když, tak jen z 1. pololetí.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Faire


Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 28.07.2016, 14:03:12
Odkazy v návodech nejsou plánované, pokud mi je známo. Na začátku nám řekli, že tento projekt není mířen na podporu prodeje nových setů, ale na zhodnocení těch, které už mají zákazníci (děti) doma. Proto je v seznamu setů minimum letošních novinek a když, tak jen z 1. pololetí.
Jasně, to byl jen nápad. Hlavní je, že vám držím palce, aby se tahle služba pořádně "rozjela", tj. aby o ní lidi věděli. Jak to TLG udělá je jedno, pokud to udělá. Já osobně mám názor, jaké tato služba má úskalí, ale doufám, že TLG tomu rozumí víc.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Pěkný projekt a doufám že se ujme. A chtěl bych se zeptat, v čem děláte ty Building Instructions a Brick List? 

Tomik

Citace od: xPool kdy 29.07.2016, 17:54:28
Pěkný projekt a doufám že se ujme. A chtěl bych se zeptat, v čem děláte ty Building Instructions a Brick List?
Já to dělám v LPub, Jason Allemann má program vlastní výroby fungující obdobně jako LPub (s knihovnami LDraw) a velké množství stavitelů používá Blueprint (obdoba LPub s tím rozdílem, že pracuje se soubory z LDD).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr