(Vlastní) Pokus o trochu jinou "kočku" ze setu 4884

Založil Tomik, 12.05.2016, 23:46:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Po návratu z bourání brněnské výstavy jsem vyhrabal snad svůj nejstarší set - Creator 4884 (lev) a pustil se do stavby trochu jiné kočky.


Původně jsem jí chtěl postavit v Evině rouše, ale jak mi začaly docházet tanové kostky, tak jsem jí musel začít oblékat. Nakonec skončila s bikinama a kozačkama. I když nemá takové křivky, jaké by si zasloužila, jsem s výsledkem spokojen. Navíc dokáže stát na nohách a dá se naaranžovat do spousty poloh. Tak co jí říkáte?





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Citace od: Tomik kdy 12.05.2016, 23:46:05

Navíc dokáže stát na nohách a dá se naaranžovat do spousty poloh. Tak co jí říkáte?


Že bych ji na výstavu být tebou nebral, hodně chlapů by byla zklamaných, že už není dostupná ;)

Tedy dostupná z pohledu setu ;D
Dračí páni s mocí ohně...

milanv

Klobouk dolů! Tomu říkám model. TLG by se mělo učit. A ne - opravdu nemyslím teď žádné nenápadné žerty na téma zobrazené osoby ženského pohlaví. Myslím kvalitu zpracování modelu. Před chvílí jsem přijel z lekce figurální kresby a můžu říct, že tento model je tak dobrý z hlediska proporcí jednotlivých částí těla i zpracování kloubů (ty kyčle!), že si dovedu téměř představit jeho využití i pro výtvarníky (místo takové té dřevěné ohebné figurky) na výuku kresby těla v perspektivě. Také jsem na něj tak kritickým okem hned koukal a viděl jsem pár detailů (horní hrana ňader příliš vysoko, až na klíčních kostech, cca o 1 stud kratší předloktí, stejně tak stehna...) - a až pak jsem si uvědomil, z čeho jsi to stavěl a jaké jsi měl možnosti :) Tak mě zmátla kvalita toho modelu - asi nemusím dodávat víc.

Pán na Žlutém hradě

davroman

Kloubouk dolů, tohle je povedené.
Jen pro info - kolik ti to cca zabralo času? Nápad, co z toho setu postavit, a pak následná stavba.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Foton

Přerod kočky v Kočku se ti neuvěřitelně povedl!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

matka

Výborné, mně se to jeví jako jeden z vůbec nejpovedenějších alternativních modelů.
Paní na Žlutém hradě

Faire

Jako alternativní model je to neskutečné, je to povedené samo o sobě (byť výsledek vyznívá trochu lascivně (trochu jako nafukovací pana), ale chápu, že to asi je a) účel b) těžké se tomu s LEGO vyhnout (bez oblečení)).

Tomik

Díky všem za vaše komentáře. Moc mě potěšily.

Citace od: milanv kdy 13.05.2016, 00:20:19
Také jsem na něj tak kritickým okem hned koukal a viděl jsem pár detailů (horní hrana ňader příliš vysoko, až na klíčních kostech, cca o 1 stud kratší předloktí, stejně tak stehna...) - a až pak jsem si uvědomil, z čeho jsi to stavěl a jaké jsi měl možnosti :) Tak mě zmátla kvalita toho modelu - asi nemusím dodávat víc.
Tvých výtek si jsem plně vědom. Stavba modelu byla od začátku otázkou kompromisů. Začal jsem od prsou, na která se jevil jako ideální tento díl:

Velmi brzy jsem ale zjistil, že není úplně ideální, protože je moc dlouhý a nízký (představoval jsem si trochu větší poprsí). Od hrudníku se následně odvíjelo měřítko celé stavby. Předloktí je krátké, protože mi docházely klouby a musel jsem na něj použít tento díl:

Velkost stehen je téměř ve správném poměru k tělu, ale ve srovnání s trochu protáhlejšími lýtky tak nepůsobí.

Citace od: Davroman kdy 13.05.2016, 08:48:44
Jen pro info - kolik ti to cca zabralo času? Nápad, co z toho setu postavit, a pak následná stavba.
No, strávil jsem nad tím méně času, než jsem čekal. Nápad se zrodil během cesty z Brna, tj. minulou sobotu. Se stavbou jsem začal myslím v neděli a ve středu bylo hotovo. Čistého času asi takhle:
- nápad: 1 hod
- roztřídění dílů setu: 1 hod
- rešerše: 0,5 hod
- vlastní stavba: cca 15 hod
- focení: 0,5 hod
Dohromady tedy necelých 20 hodin.

Citace od: matka kdy 13.05.2016, 09:29:39
Výborné, mně se to jeví jako jeden z vůbec nejpovedenějších alternativních modelů.
Tak tohoto komentáře si opravdu vážím, vzhledem k tomu, že je od skutečné ženy. ;)

Citace od: Faire kdy 13.05.2016, 10:03:35
byť výsledek vyznívá trochu lascivně (trochu jako nafukovací pana)
Můžeš si podat ruku s mojí manželkou. Ta mi byla první, kdo mi řekl, že vypadá jako nafukovací panna... ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

No, musím uznat...i když jsem žena, tak tato stavba je kus sexy ženské.
Tomiku, já zírám.
Taky to považuji za TOP nejlepší alternativní stavbu