(Vlastní) Alternativní modely z polybagu 40196

Založil Tomik, 08.09.2015, 08:04:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Cisterna z pytlíku, která je k dostání na benzínkách Shell, je jediným setem, který mě zaujal z celé série. Překvapil mě především počet dílů blížící se stovce, a tak jsem si řekl, proč jí nezkusit přestavět na něco jiného? Asi po půl hodině skládání z toho vylezlo celkem pěkné letadlo. Jde o opravdu jednoduchý model využívající cca polovinu z celkového počtu dílů s několika drobnými detaily jako je podvozek či světélka na křídlech a ocasu.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Skyrider


mozkit


Tomik

Děkuji za vaše komentáře a jsem rád, že se vám letadélko líbí. A aby toho nebylo málo, tak hned přihodím druhý alternativní model - Hot rod. Řekl bych. že se mi u něj povedlo vystihnout všechny charakteristické rysy hot rodů: vzhled veterána, odkrytý motor vpředu s výraznou mřížkou chladiče a v mezích možností oblá kabina. Jako nejzajímavější stavební techniku bych vypíchl použití kohoutků jako sloupků předního skla.





P.S: Řekl bych, že těchto cisteren se mezi vámi pohybuje dost, tak se nestyďte a klidně sem do vlákna přihoďte, co jste z něj postavili vy. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 16.09.2015, 23:22:34
P.S: Řekl bych, že těchto cisteren se mezi vámi pohybuje dost, tak se nestyďte a klidně sem do vlákna přihoďte, co jste z něj postavili vy. ;)

Já tě asi zklamu: zkombinoval jsem ji s modrým závoďákem ze stejné série a postavil jsem z nich modrého závoďáka a cisternu. Na první pohled tedy nic moc  >:D  Jen se mi podařilo nenápadně vyměnit motor, takže se dá vlastně říct, že jsem provedl motorizaci cisterny :) A modrý závoďák, ač bez motoru, vypadá pořád téměř stejně také.

Zkusím se víc odvázat :)
Pán na Žlutém hradě

Foton

Nešlo by na ten motor frknout nějaké  "výrazné nasávání"? Takhle bych v tom hot rod hned nepoznal.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 17.09.2015, 15:51:39
Nešlo by na ten motor frknout nějaké  "výrazné nasávání"? Takhle bych v tom hot rod hned nepoznal.
Souhlasím, že by ho to chtělo udělat, ale nemám z čeho. Ty díly, co mi zbyly, jsou nepoužitelné...  Zkusím trochu zaimprovizovat a uvidím, co z toho vyleze.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

stmirec

lietadlo super :). Ten hot rod by asi chcelo vzadu nejak prerobiť. Mne osobne to na druhej foto pripadá ako malý ťahač bez návesu (s červenými svetlami).

Tomik

Citace od: Foton kdy 17.09.2015, 15:51:39
Nešlo by na ten motor frknout nějaké  "výrazné nasávání"? Takhle bych v tom hot rod hned nepoznal.
Chvíli jsem si s hot rodem ještě pohrál a doplnil tam to nasávání. Co tomu říkáš teď?



Citace od: stmirec kdy 18.09.2015, 14:01:56
lietadlo super :). Ten hot rod by asi chcelo vzadu nejak prerobiť. Mne osobne to na druhej foto pripadá ako malý ťahač bez návesu (s červenými svetlami).
S tím zadkem jsem toho moc nevymyslel, ale snad tam nějaké zlepšení je...

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Včera jsme jeli vlakem se ženou na vinobraní do Velkých Žernosek a aby mi cesta lépe utíkala, přibalil jsem si s sebou cisternu od Shellu. Cestou tam (za střízliva) jsem postavil závodní auto. Díky svým proporcím by si klidně mohlo zahrát v animáku "Auta".





Na cestě zpět jsem se opět pustil do stavění. Po vypití 2 až 2,5 litru burčáku to šlo trochu hůř, ale výsledek si myslím, že opět stojí za to. Postavil jsem kamion s návěsem.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr