(Vlastní) Alternativní model ze setu 31021

Založil Tomik, 02.05.2014, 19:53:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Včera jsem už začal být trochu zoufalý z toho, jak se mi nedaří postavit alternativu z kontejnerového náklaďáku, a tak jsem si vzal k ruce set 31021 (kočka a myš) a začal skládat zvířátka. Po několika hodinách jsem dokončil pěkného tučňáka. Tučňák je velmi pevný a dost pohyblivý: má otevírací zobák, pohyblivou hlavu, křídla, nohy a ocas. Ráno jsem si ještě sednul ke zbylým dílků a poskládal z nich rybu. Řekl bych, že na to, kolik mi toho zbylo, se mi dost povedla - ostatně posuďte sami.









www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Supéééér!!
Úplně v tom vidím Ricka (tučňák z Madagaskaru), nebo že by to byl někdo jiný? Často si říkám, proč bych daný set měl koupit, ale pak uvidím zajímavou alternativu někoho z kostkařů a pak už vím proč :D (zatím jich nemám moc, ale obětuji nějakou korunu třeba na tenhle set)
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Konečně se mi vrátil počítač z opravy a můžu se s Vámi podělit o svůj poslední alternativní, který považuju za svůj dosud nejpovedenější. Inspirací mi byl komentář jednoho nejmenovaného člena eurobricks, který poznamenal, že dalším černobílým zvířetem po tučňákovi, které by stálo zato postavit, je kosatka. Vzal jsem ho za slovo a výsledný model kosatky v sobě kombinuje chytré využití techniky SNOT ("čudlíky" do všech stran) a spoustu polohovatelných částí - nejpohyblivější je ocas, dále lze pohybovat ploutvemi a otevírat tlamu. Včechno je dostatečně tuhé a kosatka se dokonce udrží stát ve vzduchu na ploutvích, když si nechce odřít břicho. :)







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Krása. Tučňák, ryba i kosatka. Škoda, že TLC nedalo na krabici tyhle modely, hned by byla lákavějši :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 19.07.2014, 00:23:37
Škoda, že TLC nedalo na krabici tyhle modely, hned by byla lákavějši :)

Díky za uznání. A to jsi ještě neviděl, co poskládal grohl z tohoto setu - luxusního tuleně (doufám, že se tu jeho fotky brzy objeví). Dát tyhle tři modely: tučňáka, kosatku a tuleně dohromady, tak můžeme přejmenovat set 31021 na "polární zvířátka". ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na buildinstu jsou nově návody na tučňáka a kosatku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Už je tomu více než týden, co na mě u stolu kouká tenhle černobílý tlouštík, ale teprve předevčírem jsem chytil trochu denního světla, abych ho vyfotil. Během jediného dne jsem postavil třetí alternativní model a zároveň první suchozemské zvíře ze setu 31021 (kočka a myš). Tímto vám představuju pandu.



Je poměrně dost pohyblivá - hýbat se dá s hlavou, tlamou, ocasem a nohama, takže si z ní snadno uděláte sedící pandu...



...pandí předložku ke krbu...



...nebo dokonce kung-fu pandu... ;D



A tady jsou ještě dvě fotky z výrobního procesu. Na prvním je prototyp hlavy (s dlouhým čumákem vypadá skoro jako mýval) a na druhém upravená hlava s nástřelem těla, které potřebuje ještě trochu vykrmit.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na stavbu pandy je nově ke stažení na buildinstu
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr