(Vlastní) Alternativní model ze setu 42010

Založil Tomik, 19.01.2014, 23:07:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Na Vánoce jsem dostal natahovací buginu 42010 a vzhledem k tomu, že soudruzi z Lega k ní nevymysleli žádný alternativní model, tak jsem se o to pokusil sám. Na první pokus jsem poskládal jakýsi sporťák a hned poté se pustil do něčeho trochu většího a originálnějšího. Nakonec z toho vyšel celkem povedený traktor. Oba modely mají pohon pomocí nového pull back motoru a interiér kabiny vybavený sedačkou a volantem. Návody zatím nejsou, ale traktor si můžete zkusit poskládat podle fotek v galerii na buildinstu.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl


Plutoone


Měch

#3
Oba jsou skvělé, ale traktor je víc netradiční :D.

Nedávno jsem viděl zajímavé řešení zatáčení. Je to sice naprosto nepraktické, ale zajímavé:

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

co je na tom tak nepraktického, je to jako klasický hřeben, jen je místo něj použit šnek ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Tomtombuy

Také moc nechápu proč to má být nepraktické. U starých Technic modelů to byl klasický způsob jak udělat funkční zatáčení nápravy...

Měch

Nepraktické je to u auta na setrvačník ;).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

milanv

Nádhera. Oba jsou skvělé, ale traktor u mě vede. Je to něco úplně jiného než původní ("A") model a přitom to vypadá jako kdyby ta stavebnice byla dělaná přesně pro něj. Klobouk dolů!
Pán na Žlutém hradě

Bard

Parádní, oba dva. Vytvoření pěkných alternativních modelů pokládám za kumšt, když má člověk jen omezený výběr dílků.
(V poslední době díky podobným modelům přestávám být zaujatý proti Technicu  :))

Tomik

Návody na oba modely, sporťák i traktor, jsou nově přidané na buildinst.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Téměř nemožné se stalo skutečností. Designéři z Lega nebyli schopní dát dohromady ani jeden alternativní model ze setu 42010 a já postavil už třetí! >:D Tentokrát to je tříkolka. Její jedninou funkcí je natahovací motor a je dost pevná na to, aby ustála náraz do zdi v plné rychlosti bez jediného škrábance. Mimochodem, tříkolku jsem skládal do soutěže alternativních modelů na Eurobricks - pokud máte zájem se jí také zůčastnit, podívejte se sem.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tommi

Vypadá skvěle!
Stavěli jsme s klukama traktor i sporťák, traktor je bomba ;D Jen mi na modelech dělá zátěžové testy tříletý syn a traktor mu vždycky podlehl... Sporťák zátěžovkou prošel  ;)

Před tvými nápady smekám, s tímhle modelem jsem si taky hrál, ale vznikly jen prapodivné vozítka a přibližovátka.

Za mě:
1. Traktor
2.Tříkolka
3.Sporťák

Tomik

Citace od: Tommi kdy 25.10.2014, 21:46:16
Vypadá skvěle!
Stavěli jsme s klukama traktor i sporťák, traktor je bomba ;D Jen mi na modelech dělá zátěžové testy tříletý syn a traktor mu vždycky podlehl... Sporťák zátěžovkou prošel  ;)

Před tvými nápady smekám, s tímhle modelem jsem si taky hrál, ale vznikly jen prapodivné vozítka a přibližovátka.

Za mě:
1. Traktor
2.Tříkolka
3.Sporťák
Díky za komentář. Jsem rád, že se vám moje modely líbí. Myslím, že ta tříkolka asi také nepřežije testování tvým tříletým synem, ale jinak je poměrně dost pevná. Můžeš to zkusit, až bude k dispozici návod. Jinak, s tím skládáním je to hlavně o cviku - čím víc skládáš, tím lepších výsledků dosahuješ.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na tříkolku je nově ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tommi

Už dopoledne jsem si ho všimnul, s klukama jsme už poskládali a otestovali.
Na obrázku vypadá dobře, ve skutečnosti ještě líp:-)
Hráli si s ní mí kluci(3 a 6) a byli z ní nadšení. Vydržela i jejich drsnější zacházení (i v plné rychlosti do zdi).
Zajímavý nápad s fixováním sedačky. Když jsme skládali, zdálo se mi to hodně zvláštní. Po doskládání jsem byl překvapen, jak je to dobře vymyšlené. Mimochodem máme nalepené polepy a podle mě tam sedí jak kdyby to byl oficiální model :)
Díky za návod

Tomik

Jsem rád, že se vám model líbí a že přežil oba tvoje syny. :)

Citace od: Tommi kdy 07.11.2014, 19:47:20
Zajímavý nápad s fixováním sedačky. Když jsme skládali, zdálo se mi to hodně zvláštní. Po doskládání jsem byl překvapen, jak je to dobře vymyšlené.
Ta sedačka společně s nádrží byla docela oříšek. Přiznám se, že jsem byl také mile překvapen, jak to do sebe všechno zapadlo a jak dobře to drží pohromadě.

Citace od: Tommi kdy 07.11.2014, 19:47:20
Mimochodem máme nalepené polepy a podle mě tam sedí jak kdyby to byl oficiální model :)
Dal bys sem fotku, jak vypadá tříkolka s těma samolepkama? Celkem by mě to zajímalo, já totiž ze zásady samolepky nelepím...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tommi

Tak foto tříkolky s nálepkami až příště, před chvíli jsme ji zase rozebrali a poskládali dragster(42010+42011).

Tommi

Trojkolka s polepy

Tomik

Citace od: Tommi kdy 04.12.2014, 20:41:44
Trojkolka s polepy
Měl jsi pravdu, s těma samolepkama tříkolka vypadá ještě lépe. Blatníky nad zadními koly jsou konečně celé modré. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr