(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31004

Založil Tomik, 03.05.2013, 20:39:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set 31004 byl letos mým prvním přírůstkem do sbírky. Netrvalo to dlouho a poskládal jsem z něj králíka, kterého jste mohli zahlédnout ve vláknu s recenzí tohoto setu.



Dnes bych se s vámi rád podělil o druhý model z tohoto setu, a to jezevčíka. Předlohou při stavbě mi byl náš nový člen rodiny - jezevčice Jessie. Co se týká funkcí, tak kromě pohyblivých končetin, tlamy a ocasu tu je něco, co stojí za zmínku - umí, podobně jako můj dřívější čůrající pes, zvednout nohu, když si potřebuje ulevit. Pokud vás jezevčík zaujal a máte set 31004 doma, tak si ho můžete poskládat pomocí tohoto návodu. Na stejném místě najdete i návod na králíka.




Při čůrání zepředu...


...a zezadu
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izmael10

Pekné. Možno si ten set nakoniec aj kúpim.  :D

Petronel

Sprostě se vetřu do tohoto Tomíkova tématu jestli to nevadí a představím ještě svůj model.
Byl nyní v soutěži stejně jako jezevčík.


Želva

Želvička má ve výsledku pěkně zaoblený krunýř, který i přesto celý pevně drží a dílky nejsou jen položené a "narafičené".
Všechny nožky jsou i lehce pohyblivé.






Tomik

Citace od: Petronel kdy 23.05.2013, 18:08:13
Sprostě se vetřu do tohoto Tomíkova tématu jestli to nevadí a představím ještě svůj model.

Vetření do mého tématu mi vůbec nevadí a jsem za to vlastně i rád - trochu to osvěží monolog mých alternativ. U tvé želvy mě zaujala konstrukce krunýře a mám v plánu si jí postavit a případně k ní v budoucnu vytvořit návod, pokud mi k tomu dáš svolení. A na tu pevnost modelu jsem sám zvědavý.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na rebrickable běží do konce prosince soutěž ve skládání alternativních modelů a shodou okolností je jedním z nominovaných setů i 31004, který mám doma. Nedalo mi to a nadělil jsem králíkovi a jezevčíkovi brášku, speciálně postaveného pro tuto soutěž - mamuta. Mamut je poměrně velký (aby taky ne, když sežral většinu dílků setu) a má pohyblivý chobot, nohy a ocas. Musím se přiznat, že kly a přední nohy jsou trochu křehčí, takže nedoporučuju dávat mamuta na hraní malým dětem. Dopředu bych ještě chtěl odpovědět na všetečnou otázku, kde má můj mamut uši? - má je, ale nejsou vidět, protože jsou zakryté hustými chlupy. ;D Mamuti totiž mají malé uši (z důvodu snížení tepelných ztrát) a jsou dost chlupatí na to, aby nebyly na první pohled viditelné... Návod na stavbu je jako obvykle umístěný na buildinstu.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na workshopu jsem začal skládat kaňoura a teď se s vámi konečně můžu podělit o fotky finální verze. Je to spíše statický model, na kterém se toho moc nepohybuje, ale na co jsem nejvíc hrdej je barva. Povedlo se mi dostupnými hnědými dílky zamaskovat téměř všechnu bílou a žlutou, kterou má kanec "pod kůží". Jinak, návod je k dispozici na buildinstu.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hacislav

A co rak/Malý bůh? Zkusil jsi ho složit a případně doladit v hnědé?



Čeští raci jsou přeci hnědí, ten červený by musel být mořský a nebo vařený.  ;D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Já bych se chtěl spíš zeptat jestli budeš chtít na Lipno zapůjčit moje dva sety (možná přibudou další), abys alternativ měl co nejvíc  ;D

P.S. pustím se do toho draka a uvidím co z toho bude (z toho zeleného plaza..)
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Citace od: Hacislav kdy 01.05.2014, 17:49:25
A co rak/Malý bůh? Zkusil jsi ho složit a případně doladit v hnědé?
K tomu jsem se ještě nedostal, ale určitě si ho poskládám. Podle tvých fotek by to mělo jít dobře. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Thrawn

Já se přimlouvám za toho Malého boha  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

milanv

A neuděláme poličku na Lipno? Alternativní modely z jednoho setu, plakátek s povídáním o tom, co jsou alternativní modely a že proběhl workshop? Mohl bych přidat hokejistu, kdyby byl zájem.
Pán na Žlutém hradě