(Vlastní) Předělávky Technic setů.

Založil grohl, 27.09.2008, 16:08:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

vasek

#90
Citace od: grohl kdy 22.05.2009, 18:09:19
Díky ochotě mého kamaráda Reptaila, je k dispozici něco jako wallpaper prezentující první čtrnáctku alternativních modelů. Tahle verze je samozřejmě ve velmi osekaném rozlišení. Sice silně pochybuju, ale přece jen, kdyby někdo chtěl, není problém zaslat obrázek větší.


Hmmmm, moc pěkné ......

Hardegon

Citace od: grohl kdy 22.05.2009, 18:09:19
Díky ochotě mého kamaráda Reptaila, je k dispozici něco jako wallpaper prezentující první čtrnáctku alternativních modelů. Tahle verze je samozřejmě ve velmi osekaném rozlišení. Sice silně pochybuju, ale přece jen, kdyby někdo chtěl, není problém zaslat obrázek větší.

Líbí se mi to. Jak výtvory, tak koláž.  :D Jen bych nedával 2 obrázky se stejným pozadím hned vedle sebe (viz ty letající stroje a mraky).

grohl

Já vím, ale darovanýmu koni...

otaznik

Citace od: grohl kdy 20.05.2009, 19:13:10
Dalším modelem je futuristický obrněný transportér.
Přední náprava otáčí, kokpit řidiče odklápí střechu a dvojitý těžký kanón se zvedá a spouští.
Tak tohle mi přijde nejslabší. Nepoznal bych bez pojmenování o co jde, navíc technika použitá k zatáčení (ozubené kolo zabírající na hřebenu je velmi daleko od posledního pevného uchycení osy) model výrazně degraduje.

grohl

#94
Citace od: otaznik kdy 24.05.2009, 22:55:46
Citace od: grohl kdy 20.05.2009, 19:13:10
Dalším modelem je futuristický obrněný transportér.
Přední náprava otáčí, kokpit řidiče odklápí střechu a dvojitý těžký kanón se zvedá a spouští.
Tak tohle mi přijde nejslabší. Nepoznal bych bez pojmenování o co jde, navíc technika použitá k zatáčení (ozubené kolo zabírající na hřebenu je velmi daleko od posledního pevného uchycení osy) model výrazně degraduje.
Zatáčení funguje naprosto bezvadně, bez jakéhokoliv kroucení. Asi také díky velmi krátké vertikální ose.
//EDIT
Mimochodem, těžko poznat věc, která neexistuje.
Inspirace pochází odsud

Darkyen

Tak za prvé hlasovat nemůžu protože bych hlasoval pro všechno  ;D
Za druhé: po tom co jsem tu viděl se můžu odstěhovat z lega na nějakou jinou stavebnici protože už nevím co bych dál dělal
No a za 3: Je to super super skvělé super super super super super super super...  >:D
Je jen jedna věc která je lepší než lego.Více lega!

grohl

Statický model Velociraptora s pohyblivou čelistí.
Délka 27 cm, výška 15 cm.



A typický dráp na vnitřní straně nohy.

Lego_Radek

Pterodaktyl, velociraptor, .... pravěk má i v technicu hodně co nabídnout jak je vidět. Spielberg by z tebe měl radost. Lego Technic Jurassic park.

grohl

PŘEDĚLÁVKA Č.18
Stavební jeřáb s otočnou věží, náklopným ramenem a navíjením lana. Omlouvám se použití neLego nitě, ale snad to nebude až tolik vadit.



Woyta

Nevím, kolik toho v tom setu vidíš ty ale mě napadají 3 možné modely.
-minivan/dodávka
-nějaké to ku patko
-plazova buggy (něco jako 8818, 8840? či 8082)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

MeNadruhou

Kloubový traktor Caterpilar, a možná zbydou i kostky na nářadí  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

grohl

Tohle NENÍ předělávka 8271 ale 8265, který na mě čekal po návratu do vlasti. Pokud se prvopočátky práce s 8271 zdály nelehké a často jsem do vzduchu metal obraty, jako "Plésti bič z trusu, Rodit vorvaně, Tantalova muka, Bezmoc" a pod. , pak teprve tento set ukázal, jak obtížné je tvořit alternativy z malé stavebnice. Po vyprázdnění krabice stále hledáte sáček s díly a on nikde. Sestavená motokára je fušérsky odfláknutá a předek se nepříjemně kvrdlá. Proto jsem okamžitě zahájil tvorbu vlastní alternativy.
Závodní truck disponuje stejnými funkcemi jako původní model, ale pevnost i zatáčení doznaly změn k lepšímu. Barevné schéma je sice poněkud podivné, ale lépe to opravdu za daných podmínek nešlo.




grohl

Další předělávka motokáry 8256
FORMULE 1



Shmade

Formule je dokonalá, podle mě by set prodávala lépe než motokára.

grohl

Díky a teď konečně další zvířena z 8271
Má to být STRAKA,ale barvy jsou samosebou na hony vzdáleny originálu.
Z tohohle obrázku jsem vycházel
Samotný model otevírá zobák a má pohyblivá křídla a ocas.




Plutoone

Jestli mě někdy něco nenapadlo, tak postavit z technika ptáka ;D ale tleskám. je fakt super.
klobouk dolu a palec nahoru :D

grohl

#106
Vosa
Původně to byl pohledný mravenec, ale barevné schéma více nahrávalo jeho sestřenici.
Model má otočnou hlavu, pohyblivé zadní nohy, zadeček a křídla.



mike.kup

Tož právě jsem si postavil doma z tvých obrázků straku a fakt musíš být napůl génius. Takhle bych ty kostky sám nikdy neposkládal aby do sebe zapadaly. Dovčil jsem hrál jen na pravé úhly. Model je to naprosto úžasný na pohled a vůbec nevadí, že to nic nedělá. Od toho mám jiné. Některé kostky nemám nebo jinde použité a tak jsem musel trošku improvizovat a tak mi křídla furt padají a nepostojí a nepostojí. :)
Ještě jednou tleskám a smekám imaginární klobouk.
Včelka Mája pochopitelně opět a zase masakr. Jen ji musí určitě po chvíli letu bolet křídla, bo taká těžká pr*el, to se musí po chvíli pronést.

grohl

#108
Trošku jsem si hrál a tohle z toho vzniklo.

Plutoone

to je fakt dobrý, takhle když to vidíš všechno pohromadě, tak ti to příjde až nemožný. Pošli to do lega, jako multifunkční set ;D třeba ti pošlou honorář 8)

robot

Jestli dobře vidím, tak jediný díl v celém setu 8271, který jsi v žádném modelu na nic nepoužil, je lžíce. Co vzít jako výzvu postavit něco, kde by se na něco smysluplně využila?  ;D

grohl

Hned první model byl Bobcat.  ;) Nevím, co jiného z ní udělat než lžíci bagru. Zkoušel jsem i vozítko á la Carmageddon, kde sloužila jako přední zubatý nárazník/spoiler, ale vypadalo to hrozně.

grohl

MONSTER TRUCK
s kyvnou přední nápravou a funkčním jeřábem.





grohl

#114
Na BrickShelfu dnes nějak nefunguje upload, takže zatím hodím fotky sem.
Předělávka č.22
Traktor
Aby bylo opravdu jasné, že jsem schopen využít i lžíci, zkusil jsem sestrojit jednoduchý traktor. V zadní části je umístěné polohovatelné rameno s fuknční obracečkou sena. Příď je vybavena lžící, jejíž náklon se ovládá otáčením komínu v pravé části karoserie.

grohl

#115
BrickShelf stále trucuje, takže házím první a asi i poslední předělávku 8259 http://www.peeron.com/inv/sets/8259-1 . Tohohle drobka jsem dostal před pár měsíci a oba dva z něj postavené modely jsou skvělé. Obzvláště alternativní  bagřík pohybuje na tak malý model úctyhodným počtem prvků.
Raketomet
Se pohybuje po pásovém podvozku s falešnými "odpruženými" koly, otáčí palebnou věží a mění úhel náklonu raketometů.
Kritiku i chválu vítám.

hadato

Mě se to líbí, je to dobrý nápad. Obdivuji lidi, co z takového malého počtu dílků dokáží vymýšlet další a další modely. ;)

Plutoone

Nezbývá mi, než z hadatem souhlasit. je fakt mazec, co z tak mála kostiček pořídíš postavit.

grohl

Přihazuju to opět sem, ačkoliv se NEJEDNÁ o předělávky 8271, ale ostatní sety, které přestavuji na výstavu do Roztok.
Motorové sáně ze setu 8046 s otočným motorem a funkčním rotorem.
Původní model
Moje alternativa:


grohl

Traktor 8261
Alternativa tohoto podivného setu:

Zatáčí přední nápravou, která se naklání. Zadní náprava je odpružená a dveře do kabiny otevíratelné.