(Vlastní) SYSTEM ALTERNATIVNÍ MODELY

Založil grohl, 17.01.2008, 03:08:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Parádní kousek, líbí se mi ta bradka.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: grohl kdy 26.10.2016, 13:35:09
Díky kluci. Momentálně pracuji již na čtvrtém modelu (...)
Navíc jsem začal s tvorbou videonávodů. Zatím jsou dostupné všechny tři přestavby Nexo Knights a pár dalších.

Sleduji Tvé videonávody a teprve teď mě došla nejspíš zjevná věc: Některé Nexo Knights sety jsou založené na stavebních technikách Technicu. Moc se těším na alernativní model k jestřábí stíhačce!
Tak mě napadlo, jestli v Legu existuje nějaké půjčování designérů mezi týmy - myslím, že u Nexo Knights, kde se objevují stroje s podobou zvířat nebo příšer bys mohl uplatnit svůj neuvěřitelný talent na stavbu zvířecích modelů.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 30.12.2016, 17:09:48
Tak mě napadlo, jestli v Legu existuje nějaké půjčování designérů mezi týmy - myslím, že u Nexo Knights, kde se objevují stroje s podobou zvířat nebo příšer bys mohl uplatnit svůj neuvěřitelný talent na stavbu zvířecích modelů.
Když jsem tam byl před dvěma lety na pracovním pohovoru, tak mi říkali, že je to celkem běžná praxe, že designéři z různých témat si pomáhají navzájem.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 31.12.2016, 11:34:24
Když jsem tam byl před dvěma lety na pracovním pohovoru, tak mi říkali, že je to celkem běžná praxe, že designéři z různých témat si pomáhají navzájem.

V tom případě doufám, že grohlův zvýšený zájem o stavbu alternativních modelů Nexo Knights naznačuje, že bychom se během následujícíh 2 vln mohli dočkat nějakého pěkného zvířostroje z jeho dílny:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

grohl

#454
Ostatní designéři se možná hýbou, ale Technic zůstává ve stejném složení.

Tady je další předelávka NEXO KNIGHTS Mechaoře

KOBRA
S útočnoou funkcí, pohyblivým krkem, Lancovým botem ukrytým v mozkovně hada, skrytými přídavnými tryskami, raketomety a pohyblivým ocasem.
VIDEO
Lance's Cobra - LEGO Nexo Knights 70312 Alternate MOC by Milan, on Flickr
Lance's Cobra - LEGO Nexo Knights 70312 Alternate MOC by Milan, on Flickr
Lance's Cobra - LEGO Nexo Knights 70312 Alternate MOC by Milan, on Flickr

ThomasMorta

Citace od: grohl kdy 11.01.2017, 17:27:00
Tady je další předelávka NEXO KNIGHTS Mechaoře

KOBRA
S útočnoou funkcí, pohyblivým krkem, Lancovým botem ukrytým v mozkovně hada, skrytými přídavnými tryskami, raketomety a pohyblivým ocasem.

Rozhodně nejnexoknightovější alternativní model! Kdyby se ještě dělaly alternativní modely na zadní stranu krabice, tak bych tam čekal něco takového!:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Kobra mě po pravdě moc nezaujala, ale tenhle grohlův holub je fakt hustej!

https://www.youtube.com/watch?v=kky0QBJF5nw
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Jo! Tak líp než Tomik bych to nenapsal. Kobra mi přijde jako obří hlava s ocáskem, ani video neukázalo žádné zajímavé funkce. Ale ten holub! Tam se vyplatilo, že se grohl nezalekl oběti a i za cenu vlastního zranění se popral s tímto bojovým setem fakt skvěle >:D Tolik funkcí! Klouby, co nejsou příliš vidět, takže neruší, a přitom umožňují anatomicky slušně věrné pohyby. A to celé pořád v duchu těch mecharytířů, včetně toho vtipu se střílecíma zbraněma použitelnýma v obou polohách křídel. Fakt promakaný model, klobouk dolů! A celkově hratelnost vypadá výborně, pevnost tradičně "grohlovská", takže co by bránilo aby to byl ofiko "B" model? Podle mě nic!
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 12.01.2017, 11:01:40
Kobra mě po pravdě moc nezaujala, ale tenhle grohlův holub je fakt hustej!

https://www.youtube.com/watch?v=kky0QBJF5nw

Ha, holuba jsem si prohlédnul až teď a je skvělý - dokonce by se hodil k jednomu z hrdinů, mladému technikovi, co ve volném čase staví ty obrovské mechy a v podstatě vymyslel fortrex. Ve znaku má totiž kuře:



Citace od: milanv kdy 12.01.2017, 11:17:30
(...) takže co by bránilo aby to byl ofiko "B" model? Podle mě nic!
Bohužel skutečnost, že LEGO už nedělá oficiální "B" modely pro jiné sety než CREATOR a TECHNIC (a několika čestnými výjimkami v LEGO MOVIE sadě):-(
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

grohl

Konečně nafoceno.

Tady je

HOLUB

Dvounohá a dvoukřídlá loď, jež v útrobách svých udatného rytíře Lance, jakožto i panoše jeho Bota pohodlně usadí. Mechanický opeřenec zobák otevírá a útočně hlavu svou vpřed naklání, anóbrž i kryt kabinový odkrývati dokáže. Pro boj z dáli i blízka vybaven jest zle létajícími raketami, jež v rozličných polohách účinkují. Ocas ptáka náklopný též jest a pod ním dřevec i štít rytířovy ukryty leží.

Pohyblivý obraz




milanv

...a tak ještě jednou, hezky u prezentace modelu: super bomba! Podle mě nejlepší z tvých Nexo předělávek: v maličkém objemu spousta funkcí a vychytávek, všechno funguje, navíc model je pevný i stabilní, i přes ty vysoké nohy. Prostě super, na tom videu člověk zírá každých 10 vteřin na zase další novou vtipnou funkci, co to má.
Pán na Žlutém hradě

grohl

Clayův Dravec
První předělávka setu 70351, který mi kromě transformační funkce učaroval nádherným kopitem v transparentní tmavě oranžové.

Letoun s kolmým startem využívá čepele mečů z původního modelu jako rotorové listy. Celá křídla včetně motorů lze naklápět pákou před ocasními plochami. Rotační kanóny na křídlech lez také naklánět a aktivují se otáčením. Dvě raketky jsou umístěné na osćasních plochách letounu. Přední kabina, ze které Clay ovládá let, je odpojitelná a funguje jako samostatný únikový modul s otevíratelným kopkitem. Clayův robot sedí v samostatném kokpitu na hllavním trupu letadla. Clayovy zbraně lze uložit po stranách letounu a zadní nákladový prostor ukrývá truhlu s další super sílou. Zloduši doznali značných změn a díky demontáži Grimrocka, dostali jejho nohsledi plnohodnotná těla.
VIDEO





grohl


ThomasMorta

Citace od: grohl kdy 24.01.2017, 22:14:42
HOLUB

Dvounohá a dvoukřídlá loď, jež v útrobách svých udatného rytíře Lance, jakožto i panoše jeho Bota pohodlně usadí. Mechanický opeřenec zobák otevírá a útočně hlavu svou vpřed naklání, anóbrž i kryt kabinový odkrývati dokáže. Pro boj z dáli i blízka vybaven jest zle létajícími raketami, jež v rozličných polohách účinkují. Ocas ptáka náklopný též jest a pod ním dřevec i štít rytířovy ukryty leží.

Pohyblivý obraz

Holub mě inspiroval, přidal jsem set 70333 Ultimate Robin a provedl modifikaci - chtěl bych poděkovat Grohlovi, že mi schválil její zveřejnění a veřejně se hlásím k tomu, že původní myšlenka byla jeho: Robin's Chicken Safeguard  (based on idea by Milan "Grohl" Reindl)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

grohl

Lancův Mechanický Rytíř
S pohyblivými pažemi, nohama (z nichž jedna umí dobře nakopávat), naklopitelnou hlavou, otevíratelným hrudním kokpitem, do kterého se vejde Lancův Bot, krčním štítem, ramenním kanónem a podpažními raketami.
Rytíř se umí hezky posadit při pikniku v trávě a jeho dřevec i štít jsou snadno odnímatelné.
Návod je snadno k nalezení v mém kanálu.
VIDEO



grohl

Lancův Vlak
Lancův vlak je již sedmou předělávkou setu 70312 a první, která je schopna pojmout všechny 3 figurky i jejich zbraně. Lokomotiva má funkční protiběžné ojnice a vagón lze libovlolně při/od pojovat. Návod je k dispozici v mém kanálu.
VIDEO



Tomik

Tak tomu říkám roztomilý model. Zvláště na první fotce vypadá lokomotiva úplně úžasně. Na dalších fotkách už je vidět, jak je to všechno různě "poslepované" z dílů ,které byly po ruce. Každopádně klobouk dolů nad tvým uměním!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Mně to přijde skvěle zapadající do konceptu. Že by to mohl být klidně B model. Stylem stavění, "graficky", i tím pádem tím Nexo stylem lepení dílků do zvláštních konstrukcí. Prostě kdybych si stavěl Nexo základnu, tak tam tenhle vlak chci a vím, že by do ní zapadl jak kdyby byl od stejného designéra. A to mi přijde, že je skvělý a důležitý výkon, jako jasné vyjádření, že se ti model povedl!
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 22.05.2017, 22:33:26
Mně to přijde skvěle zapadající do konceptu. Že by to mohl být klidně B model. Stylem stavění, "graficky", i tím pádem tím Nexo stylem lepení dílků do zvláštních konstrukcí. Prostě kdybych si stavěl Nexo základnu, tak tam tenhle vlak chci a vím, že by do ní zapadl jak kdyby byl od stejného designéra. A to mi přijde, že je skvělý a důležitý výkon, jako jasné vyjádření, že se ti model povedl!

Stylem stavění sice zapadá, ale stylem světa bohužel ne - v oficiálním nexo světě jsou vlaky vznášedlové. Některá vozidla jsou kolová, ale koleje tam nepoužívají. Od doby, co jsem viděl tenle model, tak přemýšlím, jak by ho šlo upravit, aby víc odpovídal settingu Knightonu, protože je to opravdu povedený model.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

grohl

Díky za chválu. Ani mi nešlo o to vytvořit něco, co by do daného universa přesně zapadalo. Spíš ten set ždímu, dokud dává šťávu a snažím se z něj vymačkat co nejvíc rozdílných příchutí.

grohl

Lancův Kombajn.
Zatím poslední a osmý model z Mechakoně byl inspirován kombajnem na kukuřici, protože jeho žací lišta připomíná vedle sebe vyrovnané štítové slopes.
Kombajn má funkční zatáčení, ačkoliv většinou zůstávají v kontaktu s povrchem jen tři kola (zadní náprava ukotvená pod úhlem). Lancův dřevec slouží jako odpojitelný a polohovatelný výsepník. Na střeše nese kombajn protivzdušný kanón a do otevíratelné kabiny vozidla lze vmáčknout pod správným náklonem i celého Lance. Lancův Bot pilotuje svého Orla s masivním motorem a zatahovatelným podvozkem (nohama). Z těch zbytkostaveb se mi Orel zatím zdá jako nejpovedenější kus. Návod je jako vždy k dohledání v mém kanálu.
VIDEO



pitris47


milanv

Citace od: grohl kdy 23.05.2017, 13:22:24
Lancův dřevec slouží jako odpojitelný a polohovatelný výsepník. Na střeše nese kombajn protivzdušný kanón...
Tohle mě rozsekalo. Nelze nevzpomenout dávný vtip:

Na sovětsko-čínských hranicích napadla skupina čínských tanků sovětský, klidně orající traktor. Tento palbu opětoval, a po zničení všech tanků odletěl zpět na základnu.
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 23.05.2017, 14:17:06
Citace od: grohl kdy 23.05.2017, 13:22:24
Lancův dřevec slouží jako odpojitelný a polohovatelný výsepník. Na střeše nese kombajn protivzdušný kanón...
Tohle mě rozsekalo. Nelze nevzpomenout dávný vtip:

Na sovětsko-čínských hranicích napadla skupina čínských tanků sovětský, klidně orající traktor. Tento palbu opětoval, a po zničení všech tanků odletěl zpět na základnu.
Tenhle vtip musejí znát asi i v Americe, protože tuším že v Red Alertu II měli Sověti kanón na harvestru:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)