účel fóra a chování jednodlivců na fóru a jazykový koutek

Založil davroman, 18.07.2012, 14:31:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shiver

Bylo to zajímavé. Mějte se krásně, ať se daří :)
V zimě Lego, v létě motorka:-))

Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 12.02.2013, 23:08:54
Citace od: Hardegon kdy 12.02.2013, 22:55:31
Korunuješ to ještě neustálým návalem hesel, pouček a mouder, která jakoby padala z nějakých motivačních knih nebo přednášek. V tomto tématu už máš dvě.
Pointa?

To nemáš vlastní názor? (To nemyslím jako osobní útok. Jen než nějaká načtená "moudra" považuji za přínosnější vlastní stanovisko nebo zkušenost.)

Citace od: Colonel32 kdy 12.02.2013, 23:08:54
Přitom poměr textu které napíšu anglicky a které napíšu česky je asi 1:100... (příklad bagatelizace).
Nemám chuť procházet historii tvých příspěvků a hledat nějakou špínu (chyby), takže příklad degradace osoby kritika přeskočím.
Ale jestli ti to fakt tak vadí, tak sem třeba nemusím psát vůbec (vyhrožování) a vlastně sem úplně můžu přestat chodit, ať tu máte plno nováčků, z nichž většina bude dělat bordel a za chvíli se utopíte v odpadu nečitelných a nesrozumitelných příspěvků (paranoia, dětinskost).

Dřív to bývalo i 50%. Na tu angličtinu reaguju už po několikátý. Když už dodržujeme pravidal češtiny, tak jí používejme.

Pokud budeš mít chuť, doporučuji mé první příspěvky zde na foru. Kvalita byla nevalná, úroveň nízká. Ale stačilo mi jedno upozornění od Jindrouše a dával jsem si na to pozor. Nemusel jsem být vláčen bahnem ve vlastním vlákně, jak se to děje v současné době.

Colonel32

Citace od: Hardegon kdy 12.02.2013, 23:36:40
To nemáš vlastní názor? (To nemyslím jako osobní útok. Jen než nějaká načtená "moudra" považuji za přínosnější vlastní stanovisko nebo zkušenost.)

Tak samozřejmě mám vlastní názory, dokonce jich evidentně mám mnohem více, než by si většina lidí zde asi přála, ale pokud už existuje tvrzení, se kterým se ztotožňuji (nebo mám jeho pravdivost ozkoušenou), přijde mi zbytečné to jen reformulovat vlastními slovy. 

Citace od: Hardegon kdy 12.02.2013, 23:36:40
Pokud budeš mít chuť, doporučuji mé první příspěvky zde na foru. Kvalita byla nevalná, úroveň nízká. Ale stačilo mi jedno upozornění od Jindrouše a dával jsem si na to pozor. Nemusel jsem být vláčen bahnem ve vlastním vlákně, jak se to děje v současné době.

Jo, kéž by bylo více lidí jako ty. Stavíš, fotíš, a i když se mnou jednorázově nebo systematicky (klonové armády středověku) nesouhlasíš, tak se tebou dá docela rozumně debatovat.

TUKE

Dnes sa prihlásim a téma za témou iba o gramatike. Že sa na to nevykašlete. Prečítať sa to dá. A ide tu len o komunikáciu, nie o to či je gramaticky správne. Niektorý prispievajú aj z mobilu kde je dávanie interpunkčných znamienok dosť zdĺhavá vec. Nikoho neospravedlňujem ani sa nepohoršujem. Ja sem chodím kvôli jedinej veci a tou je LEGO.

Chcem sa tu dozvedať novinky, učiť nové veci a hlavne prezerať si stavby a diela šikovných majstrov  ;)

otaznik

Citace od: TUKE kdy 13.02.2013, 10:49:36
Niektorý prispievajú aj z mobilu kde je dávanie interpunkčných znamienok dosť zdĺhavá vec.
Zdlouhavá věc? A i kdyby, je to snad důvod k tomu interpunkci nepoužívat? Promiň, ale tohle není žádný argument.

peki

#215
Citace od: Luky1987 kdy 13.02.2013, 07:26:20
Tak mi to nedá, musím také přihodit něco do mlýna - doufám že ne do mlýna větrného.
Jsem pro takovou nepsanou dohodu, aby když někdo udělá nedejbože pravopisnou chybu, byl na ni primárně upozorněn přes SZ, ať už moderátorem či řadovým členem.
Dále bych zakázal upozorňování na pravopisné chyby ve vláknech, protože takové vlákno se pak čte mnohem hůře, než když je v každém druhém příspěvku nějaká pravopisná chybka.
Ti co to dokola omílají a myslí si, že tím nějak dramaticky přispívají ke kvalitě těchto vláken, se dle mého dosti mílí - viz předchozí věta.
Pokud někdo píše systematicky jako prase, měl by to řešit důrazně moderátor, opět ale přes SZ.
Hardegon má pravdu, že za poslední rok odešlo z fóra několik nadějných "nováčků", zaznamenal jsem alespoň tři.
Jen na plzeňských hospodách jsou minimálně dva kluci, kteří mají hromady Lega, ze kterého aktivně staví zajímavé věci, ovšem na fórum se chodí jen dívat, aby nebyli okamžitě napadeni místními egy.
Sám jsem při svých začátcích váhal, zda zde setrvávat a málem jsem s tím praštil.
Bylo by super mít fórum jako z čítanky, ale k čemu bude, když tady nebude nikdo aktivní, myslím skutečně aktivní (stavění, výstavy, sbírky, obchody), ne jen pisálci, kteří na 500 příspěvků představí jednu zajímavou věc/myšlenku a zbytek flame.

A v čem je rozpor?

Pravidla
======
1.3) Jen moderátoři mají právo jakkoli proti druhým zasahovat a umravňovat. Ostatní mají k dispozici tlačítko 'Nahlásit moderátorovi', které je v pravém dolním rohu příspěvku. Na moderační aktivity nemoderátorů bude pohlíženo nevlídně.

Bohužel tu opakovaně mažu nikam nevedoucí diskuse. V tomto vlákně,  jen z dokumentačních účelů je zachováno několik cyklicky se opakujících fragmentů.

Osobně se snažím každého nováčka, který má "problém" kontaktovat. Nejsem tu pořád, a pokud někdo dramaticky bouchá dveřmi, protože se cítí hned ukřivděný tak s tím opravdu nehodlám nic dělat.

O tom že se něco děje (když na fóru nejme) se dozvíme tak, že pomocí tlačítka nahlásit příspěvek, příspěvek nahlásíte.  Místo použití tlačítka se ale pouštíte do nikam nevedoucí diskuse.



Systematik

Citace od: otaznik kdy 13.02.2013, 10:57:54
Citace od: TUKE kdy 13.02.2013, 10:49:36
Niektorý prispievajú aj z mobilu kde je dávanie interpunkčných znamienok dosť zdĺhavá vec.
Zdlouhavá věc? A i kdyby, je to snad důvod k tomu interpunkci nepoužívat? Promiň, ale tohle není žádný argument.
3.1) Jazykem fóra je čeština a slovenština. Je možno citovat z cizích jazyků, s výjimkou angličtiny je nutno připojit překlad.

3.2) Dyslektici a osoby vydávající se za dyslektiky mají povinnost používat kontrolu pravopisu. Interpunkce je povinná, pravopis rovněž.

3.3) Diakritika je výrazně žádoucí,
u zpráv do délky pěti řádků, případně tří jinak gramaticky správných vět, nepovinná,
jinak povinná. Povinná je také z nařízení moderátora.

Edit: Ač o tom mlčím, z hrubek mi ,,teče voda ze zubů" - vím, že je to moje vina, protože si hrubky VŽDYCKY všimnu.

mesje

Citace od: TUKE kdy 13.02.2013, 10:49:36
Dnes sa prihlásim a téma za témou iba o gramatike. Že sa na to nevykašlete. Prečítať sa to dá. A ide tu len o komunikáciu, nie o to či je gramaticky správne. Niektorý prispievajú aj z mobilu kde je dávanie interpunkčných znamienok dosť zdĺhavá vec. Nikoho neospravedlňujem ani sa nepohoršujem. Ja sem chodím kvôli jedinej veci a tou je LEGO.

Chcem sa tu dozvedať novinky, učiť nové veci a hlavne prezerať si stavby a diela šikovných majstrov  ;)

Súhlas. Napr. ja píšem aj z tabletu - a tam je to bez mäkčeňov 3x jednoduchšie. Čiarky písať není problém, plus sú často dôležitejšie ako dĺžne a mäkčene.
Najmä ak súbežne napíšem pracovný mail bez mäkčeňov klientovi 100x bohatšiemu ako súčet všetkých zbierok ludí na fóre a ani jeho a ani mňa nenapadne, že by s tým mal byť problém, tak popri tom ak nejaké lego fórum trapoší s diakritikou je úplne smiešne.

peki

Citace od: Colonel32 kdy 12.02.2013, 22:22:42
Citace od: Shiver kdy 12.02.2013, 22:12:46
ale za tu dobu jsem stačil zjistit, že český pravopis je na prvním místě a stavebnice Lego na druhém.

Sex, který funguje, dělá 20% vztahu.
Sex, který nefunguje, dělá 80% vztahu.

 

Pokud tu kdokoliv bude produkovat kdekoliv na fóru tuto "kvalitu" dopadne stejně. C32 je momentálně na úrovni BAN (po předchozí moderaci)

Ostatní důrazně žádám o používání tlačítka nahlásit moderátorovi.

Mr. Cube


P4tr1cius

Citace od: mesje kdy 13.02.2013, 11:25:07
Najmä ak súbežne napíšem pracovný mail bez mäkčeňov klientovi 100x bohatšiemu ako súčet všetkých zbierok ludí na fóre....

Tak kamarát, ale toto si trošku prehnal...  ;) ;D

otaznik

Citace od: mesje kdy 13.02.2013, 11:25:07

Súhlas. Napr. ja píšem aj z tabletu - a tam je to bez mäkčeňov 3x jednoduchšie. Čiarky písať není problém, plus sú často dôležitejšie ako dĺžne a mäkčene.
Najmä ak súbežne napíšem pracovný mail bez mäkčeňov klientovi 100x bohatšiemu ako súčet všetkých zbierok ludí na fóre a ani jeho a ani mňa nenapadne, že by s tým mal byť problém, tak popri tom ak nejaké lego fórum trapoší s diakritikou je úplne smiešne.
Ale tady je řeč o interpunkci (čárky ve větách), to není diakritika (znaménka nad písmeny - ž, š, č apod.). Prosím nepleťte si pojmy s dojmy.

TUKE

Citace od: otaznik kdy 13.02.2013, 10:57:54
Citace od: TUKE kdy 13.02.2013, 10:49:36
Niektorý prispievajú aj z mobilu kde je dávanie interpunkčných znamienok dosť zdĺhavá vec.
Zdlouhavá věc? A i kdyby, je to snad důvod k tomu interpunkci nepoužívat? Promiň, ale tohle není žádný argument.

Ok, sekol som sa, mal som na mysli diakritiku. Interpunkčné znamienka sú dôležité, lebo by príspevky nedávali zmysel. Ale bez diakritiky sa dá podľa mňa prežiť. Ale ako som už spomenul, nikoho neospravedlňujem ani sa nepohoršujem.

Ale je aj to pravda,že ak pri vkladaní príspevku je možnosť "Zkontrolovat pravopis" tak by sa to malo používať. Ja keď sa seknem, tak mi chybu ukáže aj prehliadač.

Daniel

#223


vlkákno zde


Citace od: otaznik kdy 05.03.2013, 23:01:12
Já myslel, že to má být z LEGA.  ::)
Ale ono to z LEGA je - jen tam prostě má samolepku. V pravidlech soutěže je, že to má být custom - není specifikováno jak přesně custom, takže proč ne takto?!
Citace od: otaznik kdy 06.03.2013, 11:02:38
To jí vím, že to má na samolepce, ale to na tom, že je to tragický, nic nemění.
Myslím, že podobé výkřiky jsou úplně zbytečné. Klidně si je můžeš příště ušetřit a nechat porotu to zhodnotit. Neříkám, že je to špičkové dílo, ale slovy tragický určitě "namotivuješ" lidi do další práce a příště se do soutěže nepřihlásí ani těch minimum lidí, co teď.

Ryxe

Ne že by se mi samotné zpracování pomocí fixy líbilo, ale proč ne, je to custom? Je! Vždyť třeba v soutěžích CCC... v části věnované custom figům se používají na originální figurky neLEGO doplňky, samolepky a i jinak upravené dílky. Nebo se pletu?

Colonel32

Citace od: Daniel kdy 07.03.2013, 19:10:22
Neříkám, že je to špičkové dílo, ale slovy tragický určitě "namotivuješ" lidi do další práce a příště se do soutěže nepřihlásí ani těch minimum lidí, co teď.

A tak se budeme plácat po rameni a taktně milosrdně lhát, jak je to dobré, aby se někdo náhodou neurazil?

Měch

No a mně se zas ta poslední líbí ze všech nejvíc. Když je téma nadepsáno slovem Custom, tak tu čekám barvené vlasy, polepy na sukni, torza a obličej a podobné věci (nechápu, proč se to tu zatím neobjevilo). Vůbec nechápu, že se tu pokoušíte řešit fixou čmárlou nálepku.

Doporučuji změnit mírně název tématu: přidat OSN - Otazniku sem nelez
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Daniel

Uvědomte si, že je to soutěž (navíc CUSTOM). Takže každého věc, jestli se přihlásí a s čím.
To je jako kdyby se běžel maraton a ty jsi se smál někomu, že mu to trvalo 4 hodiny...a přitom by jsi sám seděl doma u televize, jedl chipsy a pil lahváče. Jinými slovy chci říct, že místo "chytrého" kecání tady, něco vytvořte a přihlaste se! Nebo se radši držíte hesla, kdo nic nedělá, nic nezkazí? Tak to se Vám daří...

Citace od: malý Měch kdy 08.03.2013, 07:32:12
OSN - Otazniku sem nelez
Pobavilo ;).

otaznik

#228
Citace od: Daniel kdy 08.03.2013, 08:14:58
Jinými slovy chci říct, že místo "chytrého" kecání tady, něco vytvořte a přihlaste se! Nebo se radši držíte hesla, kdo nic nedělá, nic nezkazí? Tak to se Vám daří...
Co je to za pochybnou logiku? Prostě jsem napsal svůj názor, tak se s tím smiř.
Když mi něco přijde pěkný, napíšu, že je to pěkný, když mi něco přijde hnusný, napíšu, že je to hnusný. Tečka.

Podívej, já tě naprosto respektuji, jako výborného stavitele. Přece tu každý může vyjádřit svůj názor, tak pište, jak se vám to líbí a moje kritika pak zanikne v záplavě pozitiv.

FilipS

CitacePřece tu každý může vyjádřit svůj názor.
To bez pochyby, ale i když výborně ovládáš český jazyk,být taktní  často nezvládáš.
Fakt ti přijde tak padlé na hlavu, že když je staviteli 12, tak každý normální člověk s ním zachází tady trochu v rukavičkách? Když ti dítě přinese obrázek, který na malovalo, taky ho zaplavíš kritikou a nenaplňeným očekáváním, že to neni žádnej Van Gogh?

Dotaz na pořadatele, je možné použít photoshop (GIMP), abych upravil barvu vlasů?

Colonel32

#230
Citace od: FilipS kdy 08.03.2013, 11:35:08
Dotaz na pořadatele, je možné použít photoshop (GIMP), abych upravil barvu vlasů?

Tak nějak jsem žil v domnění, že chudák organizátor to původně zamýšlel jen origo lego, aby stavba té figurky byla replikovatelná  >:D


Citace od: FilipS kdy 08.03.2013, 11:35:08
Fakt ti přijde tak padlé na hlavu, že když je staviteli 12, tak každý normální člověk s ním zachází tady trochu v rukavičkách?

Promiňte, ale když už jsem tedy ten expert na porušování pravidel (a v nechání se za to trestat), tak byh vás rád upozornil na pravidla, bod 2.4: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=107.0 a to následujícího znění:

"2.4) Toto fórum je pro dospělé fanoušky LEGO (tzv. AFOLy). Uživatelé mladší 18 let jsou zde tolerováni, uživatelům mladším 15 let se důrazně doporučuje, aby si byli vědomi, že se zde scházejí především dospělí, kteří jsou zvyklí debatovat na jisté úrovni."

Tudíž tedy absolutně nechápu, proč bychom tu měli někomu mazat med koplem pusy, jak jsou jeho díla krásná, jen proto, že je mu dvanáct. Chce si hrát s dospělými - žádný problém. Ale podle dospělých pravidel.

Matošo

Tak mazat med kolem pusy asi ne.
Ale! Musí se uznat, že v sobě měl dost inteligence na to, aby si nepokreslil figurku, ale jen samolepku, kterou pak aplikoval - to mi nakonec nepřijde jako úplně blbej nápad. +1 bod za odvahu.
Mně to je nakonec i symapatický, protože sám držim fixu a štětec v ruce jako prase kost a nenakreslil bych to líp...  ;D

Bard


Raistlin M

2 Colonel: On asi nemluvil o pravidlech, ale o taktu, či dokonce určité moudrosti. Dodržování pravidel je hezká věc, ale jejich aplikace často vyžaduje i určitou citlivost.
otazník řešil, že je to tragické. I dospělí tu ale občas předvedou něco tragického. Možná, pokud by se tu nezačali všici hádat, tak by se jelo dál a ta poznámka by zanikla. 

Na to, že se má jednat o obyčejné vyjádření názoru je tu kolem toho už docela dost solidní OT.  ;D Možná by stálo za to to promáznout, jak diskuzi o osahávání a vrátit se k soutěži.  8)

Marty713

Pro AFOLy by mělo platit:

Když něco stojí za prd, tak to stojí za prd a řekne se to.

Pro KFOLy platí:

Když něco stojí za prd, tak se řekne, co se má zlepšit a vyzdvihne se to, co se povedlo (i kdyby jen snaha). Nebo chcete spražit každýho snaživce tak, aby se na LEGO vykašlal a šel hrát GéTéÁčko?

P.S. Tohle za prd nestojí. Pořád je v tom víc inovace než v případě použití TLC torz.

Daniel

#235
Otazník a C32 - v některých věcech a názorech se obecně shodneme a myslím, že se snažíte udržet nějakou kvalitu fóra, beru a chválím.
Ale pak máte chvilkama takové arogantní a povýšenecké výkřiky, že se po přečtení pravděpodobně zatvářím nějak takto: ::) . A co tady tak čtu, tak nejsem asi sám.

Pravda, že jsme dost OT, takže asi zralé na promáznutí ;).

Colonel32

#236
Tak mně naopak mnohem více vadí, když tu dojde k věkové segregaci, že někomu je jen 17, tak mu budeme zakazovat nakupovat na Bricklinku, nedejbože, dokonce bonzovat Bricklinku, ať mu zrušej účet, nebo s připravovanou novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, která dovolí řídit osobám ve věku 17 let, ale pouze pod dohledem staršího a zkušeného řidiče, a spousta lidí zase řve, že v 17ti ještě člověk není dost starý, aby mohl řídit. Jako by se to otočením jednoho dne změnilo jako mávnutím kouzelného proutku...

Prostě, můj názor je, že Kostky jsou hřiště pro dospělé. Pokud si sem chtějí chodit hrát děti, tak podle dospělých pravidel, a ne aby se jim dělaly nějaké zásadní úlevy.

peki

#237
Rodělil jsem vlákno, mimochodem pokud si to někdo zde projde od začátku tak zjistí že se v podstatě řeší opakovaně to samé:
1) pravopis
- připomínky a opravy pravopisu cca měsíc mažu, dotyčné upozorňuji SZ. Doufám že tím dojde k posunu v této oblasti. To neznamená žádnou rezignaci na dodržovaní pravidel, pouze to neřešíme veřejně - je to fórum o Lego

2) chování "starších" členů vůči nováčkům
občas se tento problém rozdělí
nováček AFOL
nováček KFOL 

Výše proběhnuvší diskuse (lepení samolepky pomalované fixou/pastelkou na lego)je další bouří ve sklenici vody. 

Za sebe říkám že v tom nevidím nic špatného. Dá se zapracovat na finálním provedení samolepky. Tisk samolepky na tiskárně nebo práce se samolepící fólií.

např. zde Adanko


Nebo objednat potisk Lego dílku


či objednat custom samolepku

Je zkrátka hodně věcí které se dají (a troufám si říci u každého AFOLA) zlepšit.