Straky (bylo Re: kolejiště na půdě)

Založil peter, 06.03.2009, 08:11:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Peetrs kdy 19.03.2009, 20:47:40
Pročetl jsem celou diskuzi a podle mého názoru není tato problematika tak černobílá, jak jí zde stavíte. Oba znesvářené tábory argumentují ve většině případů poměrně logicky a mají z části pravdu.

Musím přiznat, že si sám nejsem jist, s jakou částí fóra více sympatizuji z etického hlediska.

Z právního hlediska zde není co řešit!

ANO! Podpora zlodějů formou nákupů kradeného zboží je špatná! Řekněte mi, ale kdo kromně té hrstky lidí zde na fóru ví, že tento set ještě nevyšel a je pravděpodobně kradený? Téměř nikdo!!!

A jsou podle Vás všichni kdo si ho koupí na aukru zloději? S touto argumentací, která zde opakovaně zaznívá se nějak ztotožnit nemohu... Toť k etickému pohledu.
Ale tady se nikdo nebaví o nějakých lidech z aukra, co o LEGU nic neví. Jsme na foru zaměřeném na LEGO, tedy argumentovat tím, že jsem si takový set koupil a "nevěděl" jsem, že to není v pořádku je směšné a ubohé.

Nechápu proč se dotyční pořád pitomě a naivně brání - není lepší přestat tu mazat med kolem huby a přiznat barvu, že chtíč zvítězil a nakoupili zboží, i když dobře věděli, že je pochybného původu?

Shi-So

#91
Citace od: otaznik kdy 19.03.2009, 21:57:35
Nechápu proč se dotyční pořád pitomě a naivně brání - není lepší přestat tu mazat med kolem huby a přiznat barvu, že chtíč zvítězil a nakoupili zboží, i když dobře věděli, že je pochybného původu?

Nerad ti beru iluze, ale ja treba naprosto netusil, ze ten vlakovy set ma vyjit nekdy za "x" tydnu ci mesicu.......
A to se o Lego celkem aktivne zajimam, ale proste vlaky nesbiram a vydavani setu take nesleduji.......

Jindroush

Takže sis ho nekoupil, že...

Zato ti, co se o LEGO vlaky zajímaj, ti to taky nevěděli...  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Shi-So kdy 19.03.2009, 22:53:48
Nerad ti beru iluze, ale ja treba naprosto netusil, ze ten vlakovy set ma vyjit nekdy za "x" tydnu ci mesicu.......
A to se o Lego celkem aktivne zajimam, ale proste vlaky nesbiram a vydavani setu take nesleduji.......

Kdo se jen trochu o dané téma zajímá, tak ten to jistě ví, to dá rozum.
Navíc když ti někdo něco nabídne, tak se jistě podíváš jaká je běžná cena v ochodě, případně jinde a to už pak musí opravdu trknout každého.

Colonel32

#94
Vzhledem k tomu, že jsem s Mirkem na téma této lokomotivy minulou sobotu mluvil, já osobně mu věřím, že to nevěděl, přestože se o vlaky zajímá.

Shi-So

Citace od: Jindroush kdy 19.03.2009, 22:58:58
Takže sis ho nekoupil, že...

Zato ti, co se o LEGO vlaky zajímaj, ti to taky nevěděli...  ::)

Zdar, ne nekoupil.....
Treba ted se trochu zajimam o Mindstorm a vubec nemam tucha , kdy ma vyjit ta nova verze (pokud uz nevysla....).Proste takove veci nesleduji.....


Bryk

Je to jasný jak facka. Set Emerald Night má vyjít 15.4.2009. Kdo se zajímá o lego, zejména o vlaky, tak to ví. Představa, že by to netušil Hobby nebo Mirek mě fakt pobavila.
Jsou prostě lidi, kterým není jedno, zda je set kradený a jsou lidi, kterým to jedno je. Takový je život. Ale pokud je někomu šuma fuk původ setu a převáží u něj hlavně touha ho mít okamžitě doma za jakoukoliv cenu, tak by si mohl odpustit to pokrytectví v argumentech já nevěděl, já netušil, jsem charakter, vynášení šlohnutých setů je marketingovým tahem LTC, nikomu nic neschází, vlastně se nic nestalo aj.

MasterWindu

Dávam návrh na ukončenie diskusie a presun do "Trash". Celý mesiac sa nehovorí o ničom inom než kradnutom Emeralde ... moralisti  :P ... kvôli tejto diskusii ma sem tento mesiac ozaj neťahalo, každý deň nový "kec" v tomto topicu.
Dark ages forever ...

otaznik

Citace od: MasterWindu kdy 24.03.2009, 21:13:42
Dávam návrh na ukončenie diskusie a presun do "Trash". Celý mesiac sa nehovorí o ničom inom než kradnutom Emeralde ... moralisti  :P ... kvôli tejto diskusii ma sem tento mesiac ozaj neťahalo, každý deň nový "kec" v tomto topicu.
Ty voe, jakej zase kec, všechno je to pravda. Naopak já jsem PRO, aby se toto nesmazalo.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 24.03.2009, 21:28:26
Citace od: MasterWindu kdy 24.03.2009, 21:13:42
Dávam návrh na ukončenie diskusie a presun do "Trash". Celý mesiac sa nehovorí o ničom inom než kradnutom Emeralde ... moralisti  :P ... kvôli tejto diskusii ma sem tento mesiac ozaj neťahalo, každý deň nový "kec" v tomto topicu.
Ty voe, jakej zase kec, všechno je to pravda. Naopak já jsem PRO, aby se toto nesmazalo.

Ať to tu zůstane, ale už bych nezakládal další podobný diskuze a nechal jen tuto.

Pepan

Nechte to tady a zamkněte... Stejně se dalším řečněním nic nevyřeší...  ::) Nechci se nikoho dotknout, ale kdyby se místo psaní radši víc stavělo, bylo by to asi pro fórum přínosnější...  ;)
Pokud někdo kupuje sety, které jsou pochybného původu, nejspíš to bude dělat i dál a je to JEHO věc. Myslím, že nám nikdo nedal právo někoho soudit...  ;)

otaznik

Citace od: Pepan kdy 25.03.2009, 08:31:39

Pokud někdo kupuje sety, které jsou pochybného původu, nejspíš to bude dělat i dál a je to JEHO věc. Myslím, že nám nikdo nedal právo někoho soudit...  ;)
To je hodně zcestné...

Pepan

Citace od: otaznik kdy 25.03.2009, 10:09:04
Citace od: Pepan kdy 25.03.2009, 08:31:39

Pokud někdo kupuje sety, které jsou pochybného původu, nejspíš to bude dělat i dál a je to JEHO věc. Myslím, že nám nikdo nedal právo někoho soudit...  ;)
To je hodně zcestné...

Já ti Tvůj názor neberu... ;) Netvrdím, že je správné to kupovat, ale řekl bych, že je to hodně o svědomí každého člověka... úplně stejně tu můžeme začít probírat třeba opisování ve škole atd... a co se tím vyřeší? Nic... :P

Petrjr

Je to hodně zcestné

Navíc:
Citace od: Pepan kdy 25.03.2009, 15:23:37... úplně stejně tu můžeme začít probírat třeba opisování ve škole atd...
A jak se opisování ve škole týká LEGO a (krádeže) jeho produktů. Abychom měli důvod se o tom bavit na zdejším fóru.

Pepan

Citace od: Petrjr kdy 26.03.2009, 18:20:24
A jak se opisování ve škole týká LEGO a (krádeže) jeho produktů. Abychom měli důvod se o tom bavit na zdejším fóru.

Netvrdím, že se to tady má probírat, použil jsem to jen jako přirovnání. Protože u toho záleží rovněž hlavně na svědomí a dlouhým okecáváním se to taky nevyřeší... Snažím se tím říct, že nevidím příliš valný význam této diskuze. Většina z nás ví, že se v Kladně krade, určitě to i někdo kupuje, protože jinak by se jim to nevyplatilo. A neřekl bych, že na tom něco změní třeba 20 takovýchto témat s hromadou příspěvků... je to jen handrkování, ukazování prstem atd... Než bych tu dál složitě popisoval, co si myslím, odkazuji na tento příspěvek, který mi přišel opravdu rozumný a ztotožňuji se s ním:
Citace od: Peetrs kdy 19.03.2009, 20:47:40
Pročetl jsem celou diskuzi a podle mého názoru není tato problematika tak černobílá, jak jí zde stavíte. Oba znesvářené tábory argumentují ve většině případů poměrně logicky a mají z části pravdu.

Musím přiznat, že si sám nejsem jist, s jakou částí fóra více sympatizuji z etického hlediska.

Z právního hlediska zde není co řešit!

ANO! Podpora zlodějů formou nákupů kradeného zboží je špatná! Řekněte mi, ale kdo kromně té hrstky lidí zde na fóru ví, že tento set ještě nevyšel a je pravděpodobně kradený? Téměř nikdo!!!

A jsou podle Vás všichni kdo si ho koupí na aukru zloději? S touto argumentací, která zde opakovaně zaznívá se nějak ztotožnit nemohu... Toť k etickému pohledu.

Z právního hlediska se zde podle mého trošku pozapomnělo na dvě důležité skutečnosti:

1) Stále platí presumpce neviny! Není dokázáno, že předmět je kradený. Můžeme si to myslet, můžeme to dokonce vědět, ale právní systém je o unesení důkazního břemene. A tady důkazy chybí!

2) Kde není žalobce, není ani soudce! Nikomu sety nechybí a ani po upozornění ze strany kostkařů se nezjistila majetková újma a poškození druhé strany. Trestný čin krádeže, tedy v podstatě neexistuje!

To jest právní výklad.

Je na každém zda u něj převažuje pragmatik, nebo se více blíží etickému pojetí, ale opět se zde potvrzuje, že není absolutních pravd!  ;)



otaznik

Citace od: Pepan kdy 26.03.2009, 19:17:28
Netvrdím, že se to tady má probírat, použil jsem to jen jako přirovnání. Protože u toho záleží rovněž hlavně na svědomí a dlouhým okecáváním se to taky nevyřeší... Snažím se tím říct, že nevidím příliš valný význam této diskuze. Většina z nás ví, že se v Kladně krade, určitě to i někdo kupuje, protože jinak by se jim to nevyplatilo. A neřekl bych, že na tom něco změní třeba 20 takovýchto témat s hromadou příspěvků... je to jen handrkování, ukazování prstem atd...
S tím nemohu absolutně souhlasit, dělat, že se nic neděje a zavírat před tím oči je podle tebe v pořádku?!
Navíc nevím o nikom, kdo by o tom chtěl zakládat 20 témat...

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 30.03.2009, 19:05:48
Citace od: Pepan kdy 26.03.2009, 19:17:28
Netvrdím, že se to tady má probírat, použil jsem to jen jako přirovnání. Protože u toho záleží rovněž hlavně na svědomí a dlouhým okecáváním se to taky nevyřeší... Snažím se tím říct, že nevidím příliš valný význam této diskuze. Většina z nás ví, že se v Kladně krade, určitě to i někdo kupuje, protože jinak by se jim to nevyplatilo. A neřekl bych, že na tom něco změní třeba 20 takovýchto témat s hromadou příspěvků... je to jen handrkování, ukazování prstem atd...
S tím nemohu absolutně souhlasit, dělat, že se nic neděje a zavírat před tím oči je podle tebe v pořádku?!
Navíc nevím o nikom, kdo by o tom chtěl zakládat 20 témat...

Ono v týhle republice se přivýrají oči nad hodně věcma bohužel. Když se nco provalí tak se to zahraje do autu nebo se předhodí jiná věc, která překryje tu první. Tím, že se tu krade všechno co není pod zámkem je naše republika proslulá. Policie podplatitelná nebo rovnou dostává podíl. Ale to už je OT