Stáva sa z Lega (nielen v čase hosp. krízy) záležitosť horných 10000?

Založil killco, 23.03.2009, 09:06:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Vasyk kdy 23.03.2009, 21:38:05

Nejde o dostupnost, ale o náklonnost k té značce. Fandím značce, ale její vlastnění ze mě ještě nedělá fandu. Taktéž její nevlastnění mě nijak neomezuje v tom, abych té značce fandil a ne ji jen obdivoval.
Mám jiný názor - ne ohledně fanoušků Lamborghini - ale ohledně AFOLů. Situace je taková, že když má někdo LEGO rád, tak si ho koupí (alespoň symbolicky). Kdo to neudělá, tak ho asi tolik rád nemá.
V tomto smyslu porovnávat stavebnici a auto není vhodné a ani, IMHO, správné.

Vasyk

Citace od: otaznik kdy 23.03.2009, 21:47:10
Citace od: Vasyk kdy 23.03.2009, 21:38:05

Nejde o dostupnost, ale o náklonnost k té značce. Fandím značce, ale její vlastnění ze mě ještě nedělá fandu. Taktéž její nevlastnění mě nijak neomezuje v tom, abych té značce fandil a ne ji jen obdivoval.
Mám jiný názor - ne ohledně fanoušků Lamborghini - ale ohledně AFOLů. Situace je taková, že když má někdo LEGO rád, tak si ho koupí (alespoň symbolicky). Kdo to neudělá, tak ho asi tolik rád nemá.
V tomto smyslu porovnávat stavebnici a auto není vhodné a ani, IMHO, správné.

Lamborghini byl jen příklad. Podle mého názoru mohu být fanda Lega aniž bych ho vlastnil. Samozřejmě Tvůj názor respektuji, toto byl jen můj pohled na věc  :).

otaznik

Citace od: Vasyk kdy 23.03.2009, 21:49:39
Lamborghini byl jen příklad. Podle mého názoru mohu být fanda Lega aniž bych ho vlastnil. Samozřejmě Tvůj názor respektuji, toto byl jen můj pohled na věc  :).
Jasně, v pohodě, ono je to stejně jedno.  :D

MwK

Citace od: Ondra kdy 23.03.2009, 21:43:40To je opravdu téma na dlouho dobu  :-\.To co jsi řekl vyznělo tak, např. že jenom ten co chodí s Angelinou Jolie je fanoušek a ti ostatní jsou obdivovatelé.
To by som zase pretransformoval takto:
Ten čo chodí s A.J je blázon,ostatní sú fanúšikovia... ;D

Inak ako napísal otáznik je to jedno.

Ale aj keď som nepoužil správne slová,snažil som sa povedať že nemôže byť rovný človek ktorý má Lamborghini a ten čo ho nemá a takisto aj ten čo má Lego a ten čo ho nemá a vôbec nejde oto či nato má financie,alebo nie.
Tu ide o princíp.
To že sú to diametrálne odlišné veci je jedno,je to len príklad...
Fanúšik si proste vtedy keď o niečom vieš viac ako okolie... :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Hana129

Jsem fanoušek Lega, nejsem fanoušek blbůstek. Tak když jdu někde do obchůdku a chci si udělat sobě nebo někomu radost, tak  místo nějaké té blbůstky co se vypije, vykouří, smlsne, atd , koupím nějaký ten impulse set , taktéž k svátku, k vysvědčení, narozkám, k vánocům  setíky větší.  A léty se to nějak začíná hromadit  ;D  ::).

Na druhé straně není afolem jen ten kdo Lego kupuje, ale i ten kdo si ze zásob jen staví, zkoumá, zajímá se o Lego, po dalším jen touží, a pokud bude i chtít tak toho určitě dosáhne, ať už hledáním lepšího výdělku, či úsporou na jiných věcech.
Prostě kdo něco chce tak toho určitě dosáhne, sežene, našetří a nevím jak to napsat!!  Každý si žije svým životem a má své jiné priority a zájmy.


(Myslím, že kdyby kuřáci začali sbírat nedopalky cigaret anebo přátelé dobrého moku jen špunty od láhví, tak by jejich sbírky množstevní kolikrát předčily sbírky i těch našich  největších Lego magnátů. ;D)








killco

Tak konečne som doma z práce a uvediem to tu trochu na správnu mieru i keď sa mi nechce nejak to rozvádzať.

1. To Colonel 32 - Ako ma môže posielať pred "zamatovú" niekto kto vtedy (podľa rokov v profile) musel navštevovať materskú škôlku?

2. To Colonel 32 - S p...... nemám problém, manželka si vôbec nesťažuje.

3. To Jindroush - Ak je vlákno zbytočné tak ho kľudne zmázni. V každom prípade je tu 29 reakcií čo je skoro viac než býva na celom fóre v priemerný deň.

4. To ostatný (nebudem tu všetkých menovať), stačilo napísať:

A, Som riaditel banky a nejaká kríza ma vôbec trpící zácpou .

B, Som odrastený teenager, vysím rodičom na krku a vôbec neviem o ničom ako nejaká kríza. Môj tatko je v balíku a kúpi mi čo mi na očiach vidí.

C, Som odborný výrobný pracovník, ktorý živí rodinu, platí byt, elektriku plyn atď.

D. Som nezamestnaný.

Každý nech si vybere prípadne nech si dá svoje.

5. Ešte ku tým prioritám, niekedy je priorita mať čo položiť do úst, predsa len z lega sa nenaješ, alebo sa mýlim?

Shmade

Ok, tak tedy:
Jsem věčný student VŠ :) Měsíčně pracuju tak dvanáct dní a vydělám +- dvanáctku. Platím nájem, telefon, televizi, internet, jídlo, benzín, jídlo pro psa. O něco z tohodle výčtu se dělím s přítelkyní se kterou bydlím. Nějaké Lego kupuju tak jednou za dva měsíce, ale nejedná se o žádné velké sety, občas jen třeba nějaké díly atd. Set za více jak 1000 jsem si naposledy koupil tak před rokem. Občas něco dostanu jako dárek, protože to že jsem AFOL jsem už rozhlásil :) Finance mi nijak nepřebývají a jsem celkem rád že vyjdu, sem tam dlužím nájem, někdy mi odpojí telefon, ale celkově myslím, že se mám relativně dobře, nestěžuju si. Až se budu moct konečně věnovat naplno nějaké lepší práci, tak to bude fajn, současná mi zatím ke studiu ale vyhovuje. (dělám ve Squash centru) Krize je pro mě jen prázdné slovo.

Edit: Tak jsem neodolal výhodné nabídce a před chvilkou jsem si zde na kostkách koupil set za 2000,- ale asi teď pár měsíců nic dalšího nebude.
Edit 2:  Tak mě někdo předběh :( aspoň ušetřim.