*TOP* (Vlastní) Hrad Draculea

Založil Ryxe, 17.06.2020, 20:47:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Přátelé,
okolnosti mě donutily rozebrat Nekropoli a tak jsem se pustil do něčeho nového, co by bylo praktičtější pro skladování a hlavně převoz na výstavy. Započal jsem tedy stavbu hradu, který bude rozebíratelný na moduly 32x32 studů s tím. Nikdy jsem na takovéto malé moduly nestavil a je to pro mě kolikrát oříšek, zakomponovat členitost a úhly tak, aby to bylo rozpojitelné. Tentokrát jsem se rozhodl hrad vystavět spíše do výšky, než do prostoru, tak uvidíme, jak se to nakonec vyvrbí >:D

poMOCník

Líbí se mi ta barevná kombinace. Technika stavění jako vždy nemá obdoby, ale tady je podpořena namícháním správného poměru barev na zdi (jestli to je zeď teda) a k tomu jsou pěkně sladěné ty ostatní části. Vždycky vypadá pěkně u hradů nebo jiných historických staveb, když mají stěny nějakou originální barvu tvořenou více lego-barvami.

Zaujala mě ta tmavá část, co má mladý pán u trenek. Na fotce není moc viditelná, ale vypadá na několik krkolomných úhlů, které do pravoúhlého lega vůbec nepatří, což dodává stavbě ten správný šmrnc. Prosím o fotku této části.

Chairudo

Mě zase zaujala ta šedá úzká věžička nad vchodem, víc takových s víc okny by mohlo být zajímavé.
Plánuješ to zevnitř nasvítit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ditetemnaporad

#3
Jestli je to selfíčko, tak smekám. Vlastně počkat, smekám i tak :) Vypadá to opravdu jak nahazovaná omítka, jako kdyby vzal někdo kostičky namočené do lepidla a hodil je na základní konstrukci.

Ryxe

Díky kluci,

poMOCník: ten tmavej flek je takovej baráček zabudovaný do skal, určitě ho detailněji vyfotím v příští várce 😉

Chairudo: Ta horní část je volně inspirovaná jedním reálným hradem a právě ta věžička se mi hrozně líbila, tak jsem ji tam musel šoupnout 😆. Osvětlení plánuji podobně jako bylo na nekropoli.

Ditetemnaporad: No, selfíčko to není, i když synáček se potatil 😆. Jsem rád, že se ti struktura zdiva líbí. Kapka lepidla tam však není jediná 😉

Hacislav

Měse líbí přirozeně působící kompaktnost toho hradu. Vitrážová okna kaple a hlavní věž.
Je to jak kulisy do metalového videoklipu, kde šílená hráč hraje na varhany během sílné bouřky.  Moc rád si toto dílo prohlédnu na živo.

Zdá se mi to nebo se opravdu střecha hlavní věže poněkud naklání. Pokud ano tak je to jen dobře a u tebe by to nebylo překvapení.
Ostatně šikmé věže nebo jinak se vyklánějící stavby jsi nám již předvedl několikrát. Není to jednoduchý stavební prvek, ale ty ho zvládáš bravurně. 
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

richchie

dalsie majstrovske dielo pri ktorom cloveku pada sanka, a aj keby som nevedel kto to postavil podla stylu stavania bymi to bolo hned jasne. ja osobne to volam goticky zlepenec (nebrat prosim ako urazku), proste len mi to pripada ze sa to kazdu chvilu rosype, tak si  sa vyhral s ukladanim kociek ( ako vzdy), no pritom je to  pevne. podla mna tento tvoj styl je unikatny nielen tu vramci kostiek ale aj celosvetovo, mal by si si to nechat patentovat  :D   k dielu ako takemu neni co dodat, ako som pisal na zaciatku padla mi sanka, proste parada

Ryxe

Pomalu jsem začal pracovat na druhé části hradu (menší palác napojený na baštu), která bude napojena skalním oknem k hlavnímu hradu.

šipka

Vida jak to roste :o kolik plánuješ modulů? Těším se na reál  ;D

Ryxe

Citace od: šipka kdy 03.09.2020, 09:29:58
Vida jak to roste :o kolik plánuješ modulů? Těším se na reál  ;D
Zatím mám zastavěné 3 baseplates 32x32. To bude rozloha hlavního hradu. Nějaké předhradí také plánuji, ale jak bude veliké se ještě uvidí ;)

Ryxe

Poprvé jsem složil všechny bloky, co mám zatím ve výstavbě do jednoho celku. Docela mě zajímalo, jak to bude vypadat. Teď mě čeká dolaďování detailů a hurá na předhradí :D

milanv

Je to krásně pestré a prostorové! Těším se hlavně naživo, až si to budu moct okouknout z různých stran.
Co mi přijde zvláštní (neříkám, že nutně špatné), je že paradoxně skály vypadají pravidelněji než lidský výtvor - zdi :)
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

Pocit, ktorému sa neviem ubrániť je, že tie dve stavby k sebe nepasujú.

hobby

Velmi originální, velmi zajímavé, typická "ryxovina".
Teď nám prosím ještě vypracuj podrobný návod na stavbu, přesný, i s počtem dílků, ať si to můžem postavit ;)

poMOCník

Citace od: milanv kdy 14.09.2020, 13:53:49
Co mi přijde zvláštní (neříkám, že nutně špatné), je že paradoxně skály vypadají pravidelněji než lidský výtvor - zdi :)

Mně to přijde logické. Skály jsou tam tisíce let prověřené časem, ale lidská stavba stará jen stovky let není tak odolná a zvětrává rychleji. Velmi oceňuju právě tohle nejen barevné ale i strukturální oddělení skály a zdi. Krásně to opticky rozděluje stavbu hned na první pohled a usnadňuje orientaci - což je při tvém stylu opravdu důležité.

Mám jednu malou připomínku k té skále. Možná je to úhlem focení, ale je tam jedna příliš pravidelná linie, která skoro vypadá jako uměle vytesaná - jako by tam byly schody, ale nelogicky ve skále a nikam nevedou. Je to v místě kdyby ses spustil kolmo dolů ze střechy, tam, kde na ní jsou rostliny.

Ryxe

Děkuji za názory ;).
Jo, jo, skály jsou podstatně pravidelnější, než zdivo, nějak si neumím představit, že by byly tak křivolaké (asi jsem konzerva ;D). Tentokrát jsem jen víc než dříve zkoušel udělat ty skály tak nějak špičatější, aby byly přechody skála-zdivo v rozmanitějších výškových úrovních.

Villa, můžeš když tak popsat v čem ti nesedí, zajímalo by mě to ;). Ono tam také toho ještě dost chybí a bude i nějaké předhradí, tak třeba to pak bude vypadat celistvěji...

poMOCník: Jo, máš pravdu, teď jsem si toho rovného zkosení všiml. Záměr to nebyl, spíš přehlédnutí ;D

hobby: To je moc dobrý nápad. Pravděpodobně bych měl do důchodu o zábavu postaráno ;D


Villa Legina

#16
Citace od: Ryxe kdy 16.09.2020, 19:37:09
Villa, můžeš když tak popsat v čem ti nesedí, zajímalo by mě to...
Ryxe, veľmi ma irituje tá veža napravo, tá pravidelná červená stavba, ktorá prstencovito, čudne baňatým spôsobom to tam obopína, príde mi akási nepatričná, skrátka vyrušuje ma to - ale až tak strašne. Hnevá to, nedá sa tomu uveriť. Uveriť- taký výraz, no, ale ide o zážitok z pozorovania, ktorý by som chcela mať dokonalý, na jednej vlne, v jednej nálade. To proste je zle, neviem Ti to inak vysvetliť.

Edit: rozmýšľam ešte nad formuláciou mojich myšlienok- stavba naľavo pôsobí solídne, bezpečne, vie odolať a vnútri sa dajú tušiť a predstavovať zaujímavé deje, priestory, je aj patrične honosná, robí dojem, ale čudesná veža napravo provokuje svojou nelogičnosťou... hneď na prvý pohľad je zrejmé, že je to zlá stavba (myslím len tú vežu, resp. baštu vpredu s tým červeným neviemčo, tá zadná časť už je výborná práca), prečnievajúca, zbytočne zraniteľná alebo urážajúca vkus, nezmyselná, ak si mám predstaviť nejaký príbeh, nenapadá ma žiadna funkcia tých červených panelov barakových, pôsobia akosi kamrlíkovsky, ako záchodky...sorry neviem sa lepšie vyjadriť.

Edit 2: možno by pomohlo a stačilo by rozmlátiť, nahlodať trocha ten červený komplex. Tak ako si to rozbil na druhom konci. Úple naľavo tie červené krehké prístavky so zamachavenou strechou vyzerajú výborne, zvetrane, a predsa nepôsobia vetcho, sú funkčné a vierohodné. Je to vedľajšia stavba s praktickým účelom a navyše zdôrazňuje dôležitosť tej hlavnej. Tá veža alebo bašta napravo by však mala mať úroveň dôležitosti podobnú hlavnej stavbe, tak ten štýl by mal ladiť o to viac...teda trochu viac strohej honosnosti alebo nedbalej elegancie a menej tých sedliackych záchodkov k tomu palácovému komplexu.

richchie

podla mna je ta cervena veza v pohode, chvilu som rozmyslal ci by nebola krajsia z inej farby, ale  dark red mi pride akonaj lepsia volba.
k technike stavania ziadne vyhrady, proste ako sa tu uz pisalo, typicka Ryxovina  :)  opakujem sa, pisem to zakazdym, ale aj ked tento styl ja moc nemusim, u teba sa mi pacia to ze stavbaje na svetovej urovni to tiez uz nemusim zakazdym spominat, myslim ze to je jasne  :)

Ryxe

Citace od: Villa Legina kdy 16.09.2020, 20:57:44
Citace od: Ryxe kdy 16.09.2020, 19:37:09
Villa, můžeš když tak popsat v čem ti nesedí, zajímalo by mě to...
Ryxe, veľmi ma irituje tá veža napravo, tá pravidelná červená stavba, ktorá prstencovito, čudne baňatým spôsobom to tam obopína, príde mi akási nepatričná, skrátka vyrušuje ma to - ale až tak strašne. Hnevá to, nedá sa tomu uveriť. Uveriť- taký výraz, no, ale ide o zážitok z pozorovania, ktorý by som chcela mať dokonalý, na jednej vlne, v jednej nálade. To proste je zle, neviem Ti to inak vysvetliť.

Edit: rozmýšľam ešte nad formuláciou mojich myšlienok- stavba naľavo pôsobí solídne, bezpečne, vie odolať a vnútri sa dajú tušiť a predstavovať zaujímavé deje, priestory, je aj patrične honosná, robí dojem, ale čudesná veža napravo provokuje svojou nelogičnosťou... hneď na prvý pohľad je zrejmé, že je to zlá stavba (myslím len tú vežu, resp. baštu vpredu s tým červeným neviemčo, tá zadná časť už je výborná práca), prečnievajúca, zbytočne zraniteľná alebo urážajúca vkus, nezmyselná, ak si mám predstaviť nejaký príbeh, nenapadá ma žiadna funkcia tých červených panelov barakových, pôsobia akosi kamrlíkovsky, ako záchodky...sorry neviem sa lepšie vyjadriť.

Edit 2: možno by pomohlo a stačilo by rozmlátiť, nahlodať trocha ten červený komplex. Tak ako si to rozbil na druhom konci. Úple naľavo tie červené krehké prístavky so zamachavenou strechou vyzerajú výborne, zvetrane, a predsa nepôsobia vetcho, sú funkčné a vierohodné. Je to vedľajšia stavba s praktickým účelom a navyše zdôrazňuje dôležitosť tej hlavnej. Tá veža alebo bašta napravo by však mala mať úroveň dôležitosti podobnú hlavnej stavbe, tak ten štýl by mal ladiť o to viac...teda trochu viac strohej honosnosti alebo nedbalej elegancie a menej tých sedliackych záchodkov k tomu palácovému komplexu.

Díky za tvůj pohled,
Ten červený ochoz má být něco jako podsebitíhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Podsebit%C3%AD#/media/Soubor:Tour_du_ch%C3%A2teau_comtal_de_Carcassonne.jpg. Má tedy obraný účel a možná i jako tebou zmíněný záchod by se to dalo také použít. ;D
Pravdu máš v tom, že to je oproti zbytku takové jednotvárné, ale plánuji to doplnit (jako i ty dva menší červené domky) o černé doplňky, aby to působilo trochu jako hrázděné. To snad tu jednotvárnost naruší. Uvidíme jak se to nakonec povede ;)

Richchie, díky ;)

Ryxe

Hrad Draculea, sídlo obávaného knížete Vlada III. Roku 1476 byl tento vládce zavražděn avšak nedlouho po jeho smrti se mezi lidmi začaly množit zkazky, že kníže přežívá dál, avšak člověkem již není. z vesnic okolo ruin jeho sídla začali mizet lidé ve velkých počtech a nikdo je už nikdy živé nespatřil. Jaká temná tajemství střeží zdi tohoto obávaného sídla...

Konečně už Dracula bydlí! Sice mě poslední dobou už tlačil čas, poněvadž jsem slíbil, že o adventu už bude hrad zabalený, ale snad to na kvalitě moc neubralo.

Více foto na mém Flickeru:https://www.flickr.com/photos/53131956@N05/albums/72157717094851597

hobby

Velmi originální Drákulův hrad i s pochmurnou a střrašidelnou atmosférou. Kreativní a nenapodobitelný MOC se spoustou hororových detailů, jak to vždy do drákulovského příběhu patřilo. 8) 

milanv

Tak řekl bych, že tvůj původní úmysl z toho moc vidět není...

...aneb...jestli, sákryš, tam někde je vidět, jak je dělaný z modulů, jak jsi původně chtěl, tak je to setsakramentsky dobře zamaskované!

Prostě paráda, jak se na Ryxeho sluší a patři. Taková hezká dekorace k adventu...  >:D

P.S.: Jo, a na titulní fotce ta zuřivá dýně ještě stupňuje atmosféru :)
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky kamarádi. ;)
Milane, z plánovaného modulového složení jsem neustoupil. Je to složeno z šesti modulů 32x32studů. Ty krajní mají nějaké přesahy jako skály a terén. Nakonec jsem byl rád, že jsem se do tohoto systému pustil. Pracoval jsem vždy s max. Třemi moduly najednou a zbytek byl uložen, takže stavba byla podstatně pohodlnější. Jen to bylo trochu na úkor nějakých úhlu a krkolomností aby to šlo pospojovat k sobě.

Hardegon


Igorus

Citace od: Hardegon kdy 30.11.2020, 11:27:55
Čim to lepíš?  :o

Co čím to lepí, ale umíš si představit jak z toho bude utírat prach   >:D >:D >:D

Ryxe jako vždy parádní práce. Je to styl který mne fascinuje, ale na to bych fakt neměl nervy. Kvituji posun k lepším fotkám

Izabella08

Neskutečné, jako z filmu a ne z LEGO kostiček...máš už prostě svůj jedinečný rukopis:)

Villa Legina

Som užasnutá z tej prezentácie. Nádherná, nenapodobiteľná libertínska stavba.

Chikos

Další krásné dílo "jako vždy" se spoustou detailů, které stojí za bližší prohlédnutí  ;) Ta upravená fotka tomu dodala skvělou "atmošku"  >:D

Ryxe

Děkuji Vám za pěkné komenty. Abych se nechlubil cizím peřím, fotky ani jejich úpravy jsem nedělal já, ale boyfriend naší Kačky.

Citace od: Igorus kdy 30.11.2020, 13:46:24


Co čím to lepí, ale umíš si představit jak z toho bude utírat prach   >:D >:D >:D

No, to otírání prachu je na některých místech docela oříšek ;D. Nejvýživnější jsou ty záhyby na střechách :D


Kuba

No ty brďo...

To je nádhera s tou fotkou s rudou oblohou a měsícem, opravdu jako z nějakého strašidelného animovaného filmu od Tima Burtona.
Asi jsem to tu psal už několikrát, že nejsem zrovna fanouškem těchto zakřivených a na první pohled nestabilních technik stavění, ale vždy když něco dostavíš, tak od tebe to můžu a pěkně se na to kouká...

Je to paráda. a těším se, až to uvidím na živo.

;) ;)