PayPal - automaticke stahovanie penazi späť ?

Založil Anatyt, 25.08.2008, 17:47:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Chcem sa spytat jednu vec - ked zaplati zakaznik za nieco cez PayPal trebars na ebay a po obdrzani zasielky nie je spokojny, vie cez PayPal predajcovi zas stiahnut peniaze nazad??? Zda sa mi to absurdne, lebo nechapem, ako moze PayPal niekomu bez POVOLENIA stiahnut z uctu peniaze? Aj keby kupujuci nebol spokojny. Ved to by sa dalo aj zneuzit. Zakaznik obdrzi zasielku za 1000 USD a nasledne vyhlasi, ze nie je spokojny (aj ked je v poriadku) a PayPal automaticky vrati platbu nazad z predajcovho konta???

Dik.

matny

Paypal nestahuje peniaze z osobného účtu, alebo kredit karty predávajúceho, ale z jeho paypal účtu za predpokladu, že tam nejaké peniaze má...
Akonáhle podáš námietku voči predávajúcemu, tak paypal zablokuje príslušnú čiastku na jeho účte.
Ak nie si spokojný s obsahom zásielky, tak musíš uviesť relevantné dôvody a paypal ti zároven odporučí, aby si zásielku predávajúcemu na vlastné náklady vrátil. Pri zásielkách menšej hodnoty je to nerentabilné.
Ja sťažnosť na paypal podávam len v prípade nedoručenej zásieky, čo sa dá samozrejme aj zneužiť ak to náhodou predajca neposlal ako registrovanú (doporučenú) zásielku.



Anatyt

Aby sme sa rozumeli - chcem predat manikovi do USA LEGO. Ovsem videl fotografie a vie co berie len podla fotografii a popisu. A napisal mi, ze ak nebude krabica v tom stave v akom ma byt, tak si cez PayPal peniaze vezme z mojho uctu nazad. V Paypal policy je smienka o nejakom refundovani, tak som trochu zarazeny. Ja na PayPal ucte nemam ziadne peniaze, aspon o tom neviem Matny. Ak nieco kupujem, tak cez to zaplatim, ale nedrzim tam nijake peniaze. Aspon o tom neviem. No a ak Amik zaplati mne cez Paypal, mne to pride na bankovy ucet. Alebo to vie KUPUJUCI pozdrzat, aby mi to neodislo na bankovy ucet, ale ostalo az do jeho potvrdenia na PayPal ucte? No a ak mi to uz pride na moj bankovy ucet, PayPal si to uz zrejme nevie refundovat nazad, ci?

Vdaka.

otaznik

REFUND dává ten, kdo peníze přijal.
Takovému zákazníkovi, který hrozí podobnou věcí, bych nic neprodal.

***Banana.com

#4
Shodou náhod Ti mohu odpovědět přesně. Refundační politika Paypalu se vztahuje jen na případ, kdy prodejce nepošle nic. Pokud balík pošle, a věc není v požadovaném stavu, kupující má smůlu.
Před několika týdny jsem v USA objednal 10001, dle popisu MIB, tedy sáčky zavařeny, vše komplet, jen sealy poškozeny. Dorazil set s krabicí omotanou izolepou, sáčky byly až na jeden sice originál zavařeny, ale chyběly koleje a návod. Navíc tam bylo USA 120 V trafo a hromada asi 0,7 kg Legofigošrotu. Okamžitě jsem otevřel BL NSS a Paypal dispute. Američan sice chybu uznal, ale chtěl, abych mu poslal set zpět s tím, že refunduje až mu dorazí. Na to jsem mu odpověděl poměrně zlým e-mailem s dotazem, zda to myslí vážně, či žertuje, a s dovětkem, že pošlu nejen po refundaci ceny setu, ale ještě i platbě poštovného zpět do USA. Pro jistotu jsem také rovnou provedl na Paypalu "Escalate to claim", a během chvilky mi přišla odpověď, že claim se na případy, kdy prodejce balík pošle, ale v něm je něco jiného než mělo, nevztahuje. Tak jsem ještě Američana ujistil, že pokud do druhého dne nebudu mít zpět platbu, že se dočká dopisu od právníka. Naštěstí to zabralo a zaplatil vše do mrtě.
Přiznám se, že jsem pravidla Paypalu nečetl tak dopodrobna a žil v domnění, že refundační pojistka se vztahuje i na případ "item significantly not as described". Skutečnost mne tak nemile překvapila, Paypal neznamená skoro žádnou ochranu, protože když prodejce pošle prázdný balík a dodá Paypalu podací číslo, ten už to dál zřejmě řešit nebude  :P

otaznik

Citace od: banana.com kdy 25.08.2008, 19:40:17
Paypal neznamená skoro žádnou ochranu, protože když prodejce pošle prázdný balík a dodá Paypalu podací číslo, ten už to dál zřejmě řešit nebude  :P

Což je IMHO logické, to by Paypal neřešil nic jiného.  ;)

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 25.08.2008, 20:58:37
Citace od: banana.com kdy 25.08.2008, 19:40:17
Paypal neznamená skoro žádnou ochranu, protože když prodejce pošle prázdný balík a dodá Paypalu podací číslo, ten už to dál zřejmě řešit nebude  :P

Což je IMHO logické, to by Paypal neřešil nic jiného.  ;)

Ale no tak, Otazníče.. ;D. Z cirka 500 Paypal plateb za poslední 2 roky jsem musel claim uplatnit jen dvakrát. Podstatné je to, že tolik vychvalovaná Paypal ochrana je prakticky vzato k ničemu. :P

Anatyt

Chalani, este sa vas spytam - ked si prevediem peniaze z PayPal na moj bankovy ucet - su za to nejake poplatky? Lebo mne ponukol upgrade na "Premium/Business Account" a nasledne mi z platby ktoru som dostal na PayPal zo zahranicia (560 USD) a previedol na svoj ucet stiahol 22,10 USD. Suvisi to nejak s tym upgradom? Alebo sa standardne stahuje nejaka ciastka za "withdraw". Som v tom novacik, tak prosim o strpenie. :)
Vdaka.

MasterWindu

Citace od: Anatyt kdy 27.08.2008, 13:21:54
Chalani, este sa vas spytam - ked si prevediem peniaze z PayPal na moj bankovy ucet - su za to nejake poplatky? Lebo mne ponukol upgrade na "Premium/Business Account" a nasledne mi z platby ktoru som dostal na PayPal zo zahranicia (560 USD) a previedol na svoj ucet stiahol 22,10 USD. Suvisi to nejak s tym upgradom? Alebo sa standardne stahuje nejaka ciastka za "withdraw". Som v tom novacik, tak prosim o strpenie. :)
Vdaka.


Myslí, že Withdrawal je spoplatnovaný ... za čo by to inak robili  ;)
Dark ages forever ...

Anatyt

OK, vdaka! Uz mi to aj Matny vysvetlil. ;) Nevedel som, ako to funguje.

bartas

Citace od: MasterWindu kdy 27.08.2008, 13:35:32
Citace od: Anatyt kdy 27.08.2008, 13:21:54
Chalani, este sa vas spytam - ked si prevediem peniaze z PayPal na moj bankovy ucet - su za to nejake poplatky? Lebo mne ponukol upgrade na "Premium/Business Account" a nasledne mi z platby ktoru som dostal na PayPal zo zahranicia (560 USD) a previedol na svoj ucet stiahol 22,10 USD. Suvisi to nejak s tym upgradom? Alebo sa standardne stahuje nejaka ciastka za "withdraw". Som v tom novacik, tak prosim o strpenie. :)
Vdaka.


Myslí, že Withdrawal je spoplatnovaný ... za čo by to inak robili  ;)
Ahoj.
Withdraw v ČR je zpoplatněný 30Kč, pokud pošleš z PayPal na svůj účet méně než 3000Kč tuším.
Když pošleš víc, než 3000Kč, je to zadarmo.
Ovšem POZOR:
Když si člověk nabije PP účet, posílá se to normální vnitrostátní platbou č.účtu / kod banky an účet PayPalu v ČR.
Pokud ovšem vybíráš z PP přes Withdraw, tak pitomý PP to pošle ze svého účtu v ČR na tvůj účet v ČR přes IBAN, tedy zahraniční platbou. Sice jsem to neověřil a ani zatím nechci, ale zřejmě neznají převádění peněz vnitrostátním způsobem :(

bartas

Mám tentýž dotaz:
Mám poslat jednomu člověkovi lego do Ruska. Platit bude přes PayPal.
Když mi peníze přijdou, může on, jako platící, platbu dodatečně zrušit a peníze si samovolně vrátit?

Dále se chci zeptat, jestli je lepší, aby kupující poslal peníze jako "commercial transaction" nebo jako "personal transaction" z hlediska možného vrácení platby na žádost platícího a z hlediska poplatků.

Je PayPalem nějak kontrolováno, zda je transakce skutečně commercial či personal? A je to nějak postihováno, když použiji na commercial metodu personal?

Díky za pomoc a za případné další tipy na postup při prodeji.

otaznik

Kupující si nemůže bezdůvodně (aniž by to prodejce nebo Paypal odsouhlasil) "nachargovat" platbu zpět.

bartas

Citace od: otaznik kdy 11.06.2010, 23:09:30
Kupující si nemůže bezdůvodně (aniž by to prodejce nebo Paypal odsouhlasil) "nachargovat" platbu zpět.
A nemůže třebas zalhat, že něco nedostal, nebo poškozené, aby mu to PP vrátil nazpět? Ten rus sice komunikuje excelentně, ale nemá na BL ani jeden feedback.

Jsou na PayPal vysvětleny různé zdlouhavé Seller and buyer protection, ale po půlhodině louskání různých rules jsem to vzdal.

otaznik

Citace od: bartas kdy 11.06.2010, 23:15:22

A nemůže třebas zalhat, že něco nedostal, nebo poškozené, aby mu to PP vrátil nazpět? Ten rus sice komunikuje excelentně, ale nemá na BL ani jeden feedback.

Jsou na PayPal vysvětleny různé zdlouhavé Seller and buyer protection, ale po půlhodině louskání různých rules jsem to vzdal.
Chce to nevzdávat, případně si projít diskuze na netu věnované těmto problémům.
Zalhat samozřejmě může, ale vyvolá tím pouze dispute, ke kterému se vyjádří obě strany a pokud se nedohodnou, tak rozhodne Paypal.