Brickbrothers

Založil 5o, 17.10.2007, 06:32:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

5o

Na E-Bay som natrafil na veľkú ponuku Lego dielov, ktorú som síce vydražil za dobré ceny ako napr. 150ks čiernych skosených za 0,99 USD, 150ks červených rôznych za 0,99 USD atď. celkom 6 položiek od 0,99 do 4,95 USD, lenže predajca si účtuje za každú položku poštovné 11,95 + 2 za poistenie. Na E-mail odpisal, že ponúka zľavu 1USD pri výhre 10 položiek a viac a aj to nie je povinný. No a keď som mu odpísal aby upravil cenu poštovného podľa váhy a nespočítaval 11,95+11,95, tak si stále melie to isté. S takýmto prístupom som sa ešte nestretol, tak si dávajte naňho pozor. Predajca je Brickbrothers z USA.
Preto lebo Lego...

Petrjr

#1
Možná by se na to mohlo použít: http://pages.ebay.com/help/policies/listing-shipping.html

EDIT: Spíše nemohlo, má-li to explicitně vypsáno v podmínkách - viz komentáře níže.

Cavelon

US S&H IS 7.95 THIS INCLUDES DELIVERY CONFIRMATION INSURANCE IS EXTRA INTERNATIONAL ADD $4.00 WE BILL PER ITEM. WE OFFER COMBINED WINNING DISCOUNTS ON ORDERS OF TEN OR MORE.

To sú jednoducho jeho podmienky. Buď si ho mal kontaktovať vopred a dohodnúť si s ním iné podmienky alebo nebidovať, keď s jeho podmienkami nesúhlasíš...
Nemyslím, že je to na čiernu listinu.

***Banana.com

Citace od: Cavelon kdy 17.10.2007, 07:51:50
US S&H IS 7.95 THIS INCLUDES DELIVERY CONFIRMATION INSURANCE IS EXTRA INTERNATIONAL ADD $4.00 WE BILL PER ITEM. WE OFFER COMBINED WINNING DISCOUNTS ON ORDERS OF TEN OR MORE.

To sú jednoducho jeho podmienky. Buď si ho mal kontaktovať vopred a dohodnúť si s ním iné podmienky alebo nebidovať, keď s jeho podmienkami nesúhlasíš...
Nemyslím, že je to na čiernu listinu.

Tak tak, stačí číst. BILL PER ITEM = ÚČTUJEME ZA POLOŽKU..takže na černou listinu by spíš měl dát on Tebe ;)

5o

Ďakujem za prečítanie. No je jasné, že to je len moja chyba, že som si text k dielom neprečítal dôkladne ale len tak preletel. Nechcem sa vyhovárať ale bolo to aj z časových dôvodov, pretože koniec aukcie sa blížil za pár minút, časový posun je pár hodín a diely ...  no komu by sa nezišli.
A ospravedlňujem sa doknutým, keď som svoj príspevok dal na čiernu listinu, aj keď predajca na mojej je.
Preto lebo Lego...

Oldo

No ja ďakujem za kažkú dobrú radu, pretože moje jazykové znalosti sú trochu obmedzené, a pár nákupov na EBAY som už spravil, ale s účtovaním poštovného po položke som sa ešte nestretol. Ale myslím si že keby sa to stalo mne tak by som sa snažil dohodnúť s predajcom , prípadne by som to zrušil,  ale dá sa vôbec zrušiť výhra na EBAY-y? Myslím legálne alebo to ide iba s negatívnym feedbackom?

walhalla

Na Ebay je to obycejna praktika. Tam se vydelava hooodne prave na postovnym. Nakupoval jsem tam takto nejen Lego, ale i treba veci k fotaku. A je normalni, ze vec te stoji malo a postovny hodne. A koupis-li si dve levne veci, platis vetsinou dve drahe postovne. ALE, jsou tam i fakt ferovi lidi, se kteryma se da domluvit. Pred samotnym prihazovanim je dobre domluvit, ze a zda je mozne nejak "prizniveji" kombinovat postovny.

otaznik

Citace od: walhalla kdy 25.10.2007, 13:16:34
Na Ebay je to obycejna praktika. Tam se vydelava hooodne prave na postovnym. Nakupoval jsem tam takto nejen Lego, ale i treba veci k fotaku. A je normalni, ze vec te stoji malo a postovny hodne. A koupis-li si dve levne veci, platis vetsinou dve drahe postovne. ALE, jsou tam i fakt ferovi lidi, se kteryma se da domluvit. Pred samotnym prihazovanim je dobre domluvit, ze a zda je mozne nejak "prizniveji" kombinovat postovny.

Já tedy podobné zkušenosti nemám, zatím mi nikdo za více vyhraných věcí poštovné nenásobil a ani jsem nikdy poštovné neplatil přehnaně vysoké.

5o

Na spresnenie pridávam ďalšie informácie:
1.   Poštovné v skutočnosti stálo 17,35 USD (účtovaných 11,95 x 6 = 71,7)
2.   Poistenie v skutočnosti stálo 10,16 USD (účtovaných 2 x 6 =12 )
3.   Diely prišli voľne rozsypané v bublinkovej obálke formátu A4 a váhou cca 1 kg. Zvlášť bolo oddelené iba jedno balenie malých dielov. Možno chcel predajca oddeliť ešte dve sady, lenže použil narezané, potrhané a malé sáčky. Pochybujem, že by sa to roztrhalo cestou.
4.   A to najlepšie nakoniec: Vyblednuté, okúsané a špinavé diely s nalepeným zbytkom žuvačky navrchu jednej kocky.

Takže som to všetko vysypal do kýbla a poumýval. Cez víked sa na to pozriem a zatiaľ to vyzerá tak, že tú polovicu poškodených dielov vysypem na balkón, premiešam so zeminou a pošlem mu to späť v,, pôvodnom stave´´. A samozrejme pribalím voľajakú žuvačku z ulice.
Predražené poštovné som už dávno rozchodil, že sa s predajcom nedá dohodnúť ma nemrzí, lebo s ním už nič neplánujem, len tie diely mohli byť slušnejšie. Upozornil som Vás, a zopakujem – dávajte si naňho pozor.
P.S. Neviem teda čo je pre vás prijateľné množstvo poškodených dielov, lebo keď som naposledy objednával diely z Bricklink-u asi 2000 ks, tak okúsané prípadne s ryhou poškodené boli iba 3. A to bol doteraz maximum.
Preto lebo Lego...

***Banana.com

#9
Citace od: 5o kdy 26.10.2007, 14:44:27
Na spresnenie pridávam ďalšie informácie:
1.   Poštovné v skutočnosti stálo 17,35 USD (účtovaných 11,95 x 6 = 71,7)
2.   Poistenie v skutočnosti stálo 10,16 USD (účtovaných 2 x 6 =12 )
3.   Diely prišli voľne rozsypané v bublinkovej obálke formátu A4 a váhou cca 1 kg. Zvlášť bolo oddelené iba jedno balenie malých dielov. Možno chcel predajca oddeliť ešte dve sady, lenže použil narezané, potrhané a malé sáčky. Pochybujem, že by sa to roztrhalo cestou.
4.   A to najlepšie nakoniec: Vyblednuté, okúsané a špinavé diely s nalepeným zbytkom žuvačky navrchu jednej kocky.

Takže som to všetko vysypal do kýbla a poumýval. Cez víked sa na to pozriem a zatiaľ to vyzerá tak, že tú polovicu poškodených dielov vysypem na balkón, premiešam so zeminou a pošlem mu to späť v,, pôvodnom stave´´. A samozrejme pribalím voľajakú žuvačku z ulice.
Predražené poštovné som už dávno rozchodil, že sa s predajcom nedá dohodnúť ma nemrzí, lebo s ním už nič neplánujem, len tie diely mohli byť slušnejšie. Upozornil som Vás, a zopakujem – dávajte si naňho pozor.
P.S. Neviem teda čo je pre vás prijateľné množstvo poškodených dielov, lebo keď som naposledy objednával diely z Bricklink-u asi 2000 ks, tak okúsané prípadne s ryhou poškodené boli iba 3. A to bol doteraz maximum.


No, napsal bych mu negativní feedback  >:D :
THIS SHOP SUCKS. SHIPPING 50 USD OVERPRICED, AND ITEM IN TERRIBLE CONDITION. NEVER MORE.

Mrkni do Ebay podmínek, jestli tam někde není nějaká klauzule o nepřiměřeném poštovném apod. Předražit to o 50 USD, to je IMHO na negativ i přesto, že to měl v těch podmínkách explicitně uvedeno... :P. Kromě toho, kdybych byl na Tvém místě, byl bych si asi nechal dát raději negativní komentář, než platit lichvářské poštovné.

Než budeš ten balík posílat zpět, odchyť někde pár pejskařů s mikroteňáky v rukou, vezmi je od nich, a přidej do balíku.. ;D

legator

Na ebay je to bohužel dost normální, že prodávající v podstatě vydělávají na poštovném. A není to jen u lega. Nakupuji tam pro své účely i věci k foťákům a taky se mi již podařilo nevšimnout si, že tři věci o váze několika gramů, ceně několika málo dolarů mají poštovné 10 dolarů a že je nekombinuje. Bohužel v zápalu věci jsem si od něho objednal ještě jedno pouzdro za dvanáct s poštovným dvacet dolarů... mno, když mne to pak mělo stát dvacet dolarů zboží a 60 dolarů, tak jsem se na to zvysoka.. napsal jsem mu, zda to nakombinuje, neodpověděl, tak jsem mu logicky nic neposlal.. nakonec mne vyignoroval, stejně jako já jeho a ani jeden z nás si nedal vzájemně žádné hodnocení...

nicméně je opravdu nutné dobře studovat poštovné.. hold na tom vydělávají a jinak to nebude...

5o

No ja som asi mal to štastie, že v procese komunikácie s predajcom som dostal upozornenie od E-bay o nezaplatení a potom ešte ďalšie na ďalšie dve položky. Tak som neriskoval ďaľšie upozornenia a komplikácie a poslal som mu peniaze a ešte som musel napísať Mail, prečo som meškal a kedy som zaplatil, z akého účtu akou formou atď. No najväčšia sranda je v tom, že keď som si dal ako tak dokopy výstižný komentár k jeho negatívnemu hodnoteniu, tak Brickbrothers si ich zablokoval a už mu nejdú čítať. Tak zatiaľ čakám čo sa bude diať ďalej.
Preto lebo Lego...

Oldo

Ja by som povedal, že predajca asi skončil, má na účte 16 negatívnych hodnotení. Tak asi nebudeš sám, kto bol s ním nespokojný. Ale predáva ďalej pod názvom Brickbrothers2 registrovaným od augusta 2007. Pravdepodobne predpokladal, že keď bude robiť takéto kulehy, tak sa mu to vráti.
A ideš na to celkom dobre, ja by som mu už asi tiež nedal radšej žiadne hodnotenie, keď už si to nikto neprečíta a nikomu teda ani nepomôže, a riskovať od neho tiež negatívne hodnotenie. Ale chcel by som vedieť či má právo Admin od Ebay zrušiť niekomu predaj po niekoľkých negatívnych hodnoteniach. ( Či ho zrušili oni, alebo sa radšej sám rozhodol predávať pod zmeneným menom)