Nástupce LEGO MINDSTORM EV3

Založil bartas, 27.09.2016, 01:43:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bartas

Ahoj,

chci synovi koupit Lego Mindstorm, ale trochu se obávám, aby TLC nevyrukovalo s novým robotem v periodě kolem 4 let.

Nemáte zprávy o tom, zda se bude vydávat v dohledné době (2017) nástupce EV3?

papluh

#1
4 roky su tak dlhá doba, že by som sa aj stavil, že nové Mindstorms príde v takom rozpätí.
Ale zatiaľ som sa s fámami o novej verzii nestretol pri únikoch na 2017, aj keď tam sa väčšinou jedná o spotrebiteľské sety.

Záleží čo od toho Mindstorms a syna očakávaš.
Ak niečo ako postaviť si katalógových robotov a maximálne tak zmeniť hlas a trvanie či rýchlosť kroku, tak nová verzia prinesie najskôr "len" nejakých nových a krajších robotov z návodu, možno nejakú lepšiu integráciu zo smartfónmi a podobné "pozlátko".
Ak to má byť viac ako len hračka, stačí sa pozreť čo stým stvárajú deti vo First LEGO League. EV3 controller je o dosť ďalej ako NXT, preč sú strikné obmedzenia na pamäť, je oveľa flexibilnejšie (interface, pamäťové karty) a zas o kúsok lepšie spolupracuje s regulérnym programovacími prostrediami napr pre prechod zo základného vizuálneho programovania na vyššiu úroveň. 
Teda by som zobral prvé EV3 za prijateľnú cenu, nech môže začat čo najskôr, skôr ako začne behať za dievčatami  ;)... teda pokiaľ chalan nemá 6rokov a Mindstorms si nekupuješ pre seba  >:D



Hana129

Výroba EV3 je zatím potvrzená do konce roku 2018, pochybuji, že Lego přijde s nástupcem spíš.