Pohyblivý svět BRNO 2018 proběhne 3.11 a 4.11. 2018 V.

Založil Mrs.Tygris, 04.07.2018, 21:45:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

A co spinnery úplně roztrhat. Jako vystavující dostanete povinně jeden spinner o který se budete starat :-) A pokud máte plno , stačí říct "ještě jsou další o kousek dál.

P.S.: Já si to snad doma postavím, ať vidím co na tom ty děcka mají.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jezevec

Citace od: Foton kdy 05.11.2018, 15:53:51
A co spinnery úplně roztrhat. Jako vystavující dostanete povinně jeden spinner o který se budete starat :-) A pokud máte plno , stačí říct "ještě jsou další o kousek dál.

P.S.: Já si to snad doma postavím, ať vidím co na tom ty děcka mají.

To mně upřímně nepřijde jako dobrý nápad. Z mého pohledu je mnohem lepší koncentrovat tyto aktivity na jednom místě. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Jezevec kdy 05.11.2018, 15:55:35

To mně upřímně nepřijde jako dobrý nápad. Z mého pohledu je mnohem lepší koncentrovat tyto aktivity na jednom místě. :)

Určitě na jednom místě = třídě. Chce to mít připravené (do budoucna) tak aby bylo možné nárazově posílit. A snažit se eliminovat frontu u konkrétní aktivity:
-více místa
- více spinneru
- více lidí
- o výrobě koleček již byla řeč.

Jezevec

Citace od: peki kdy 05.11.2018, 16:04:48
Citace od: Jezevec kdy 05.11.2018, 15:55:35

To mně upřímně nepřijde jako dobrý nápad. Z mého pohledu je mnohem lepší koncentrovat tyto aktivity na jednom místě. :)

Určitě na jednom místě = třídě. Chce to mít připravené (do budoucna) tak aby bylo možné nárazově posílit. A snažit se eliminovat frontu u konkrétní aktivity:
-více místa
- více spinneru
- více lidí
- o výrobě koleček již byla řeč.

- více místa
(zařídí se vždy konkrétně s organizací dané výstavy)

- více spinnerů
(to myslím můžu zařídit, nějaké postupně přidělám)

- více lidí
(to bych rozhodně ocenil, už teď to byla fuška jak něco)

- výroba koleček
(optám se v reklamce a jinde, jestli by šlo nechat si to u nich udělat na nějaké razící mašině)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Vočko

Citace od: peki kdy 05.11.2018, 14:43:34
Otázka je jestli také nerozšířit počet spinerů (včetně lidí kteří se tomu budou věnovat) jako takových. Chápu že se fronta bude tvořit asi vždy, ale o toto byl opravdu velký zájem. A dost lidí to pak různě komentovalo že nebudou čekat,někdo předběhl atd.

Automatizovat výrobu kolečka, včetně nějaké propagace kostek by bylo určitě supr. Věcí ke zlepšování je stále hodně.

S Clermontem a Vočkem jsme zkusili nechat jedním ovladačem řídit děti vláček. Trochu jsem Clermontovi v nestřežené chvilce přestavěl MOC a přidal ještě jedny výhybky. Takže jsem pak ještě na stejném okruhu jezdil druh druhou mašinkou. Někdy jsme se honily někdy jsem jel v protisměru a už to vypadalo že se nabouráme. K nehodám za velkého nadšení publika taky docházelo. Názorně jsem pak předváděl že se nic neděje, vše se dá znovu složit. Do budoucna v tom budou kluci určitě pokračovat. Mohl by to být částečně i společný projekt. Dodat tam ještě pár věcí, které se řídí IR (vrtulník,jeřáb, kolotoč.   

On line video reportáž (video nebo aspoň fotky). To co udělala TV prima by se dalo udělat v menším i v naší režii a hodit to první den výstavy na FB ,fórum atd. Taková rychlá pozvánka na akci

Děkuji Clermontovi, jeho dceři Marki a mojí přítelkyni Monče za pomoc a obsluhu našeho stanoviště ;) Společně strávený víkend s vámi všemi mě nakopl k další tvorbě modelů do kategorie Lego City.

Kolejiště, na kterém budou vlaky řídit sami návštěvníci se zdá jako príma zábava a myslím, že na další výstavu projekt zase posuneme dále, viz koment pekiho

peki je kromě jiného i opravář vláčků ;)

peki


Jezevec

Fotit jsem nestíhal, ale když nějaké dítě točilo fakt kvalitně, tak jsem to blýsknout musel. Zde 3 kousky na ukázku:





Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

networ

#127
CitaceBTW. když už by se propagovala komunita, co tak na ten papír dát logo kostky/www? Třeba zespodu, nebo v blízkosti těžiště?..

Aha už se to psalo :) Moje chyba.
Učím se stavět ...

Jezevec

#128
Citace od: networ kdy 05.11.2018, 18:58:29
BTW. když už by se propagovala komunita, co tak na ten papír dát logo kostky/www? Třeba zespodu, nebo v blízkosti těžiště?

To už řešíme od výstavy v Olomouci, že z druhé strany bude kostková propaganda.

Počítá se s tím, jen zatím prostě nebyl čas to nějak realizovat, moc práce. :)

edit: V pohodě. ;) Zatím nejvážnějším kandidátem je razítko.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Moc děkuji všem za krásný víkend, i když sem nevystavoval, ale pomáhal, tak jsem si ho užil. Těším se za rok.

Udělal jsem přes 300 fotek, na Flickr album jsemjich vybral 166, snad sem tam nedal nějakou nevhodnou :)

Ještě pár momentek, co se tam nevešlo:
Kostkaři u kostek:

miho spokojeně u svého:

miho (ve dveřích) okukuje konkurenci:

;D (nedaří se mi sem dát otočená) :

Clermont

Taky přihodím pár vět do tohoto vlákna...

Děkuji především Tygris za pořádání výstavy. Bez ní by nejspíš nic nebylo.
Děkuji Jezevcovi za energii kterou dal do prezentace. Myslím si, že má velký podíl za vysokou návštěvností.
Děkuji Vočkovi že mě neposlal do věčných lovišť když jsem mu napsal o nápadu udělat na rychlo společné kolejiště kde budou děti ničit jeho vláčky  ;D
Děkuji Pekimu za hlídání a změnu kolejí jak on píše - v nestřežené 7mi hodinové chvilce  ::)

Děkuji všem za pěkný víkend  ;)




networ

Rozhodil jsem sítě do tiskáren protože:

tiskárna má možnost výseku
tiskárna má odpad v pravidelných tvarech
tiskárna dovede tento odpad darovat

Tak uvidíme co vyjde, nicméně razítko asi bude nejlepší řešení.
Učím se stavět ...

peki

Citace od: Jezevec kdy 05.11.2018, 18:42:51
Fotit jsem nestíhal, ale když nějaké dítě točilo fakt kvalitně, tak jsem to blýsknout musel. Zde 3 kousky na ukázku:

Zaujalo to i na AM sití  ;D
=========================================
btw, fantastic activity - if you are ok, we would like to copy-paste it and use it on our events

We do like to give credit in some smal way, so we could print a community logo of Kostky and put it on baseplate. Not much, but will be seen on every picture :)

I would also like to learn more details, best practice regarding paper, speed, anything you can tell us in more details so we cen rebuild and use it with same great results
=========================================

Jezevec

#133
Mám v plánu si pro to založit téma v sekci Akce, kde to všecko podrobně popíšu i anglicky co se týká Spin Artu a mého knowhow, jakmile se k tomu dostanu.

Člověk by se divil, ale detaily jako druh papíru, druh fixy i přesné uspořádání těch tří kusů technic bush nad sebou a další věci hrají klíčovou roli.

Jak je něco špatně, vznikají problémy s otáčením, chytáním barvy, drhnutím atd... :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Bych te pozval k nam do tiskarny abys videl ve skladu ze existuje stovky a stovky druhu papiru od gramaze, barvy, rozmeru, volumenu atd atd a jaky to ma vliv na tisk  :)
A nez jsem tu prisel, myslel jsem si ze existuje jen bily a nazloutly  ;D

Takze chapu ze kazdy detail muze u tebe hrat roli.

Skoda ze tady nedokazeme vyseknout kolecka, tiskneme knizky jinak bych mozna dokazal pomoct i s vyrobou kolecek.

Jezevec

#135
Citace od: Clermont kdy 06.11.2018, 10:26:03
Bych te pozval k nam do tiskarny abys videl ve skladu ze existuje stovky a stovky druhu papiru od gramaze, barvy, rozmeru, volumenu atd atd a jaky to ma vliv na tisk  :)
A nez jsem tu prisel, myslel jsem si ze existuje jen bily a nazloutly  ;D

Takze chapu ze kazdy detail muze u tebe hrat roli.

Skoda ze tady nedokazeme vyseknout kolecka, tiskneme knizky jinak bych mozna dokazal pomoct i s vyrobou kolecek.

Jasný, jako já jsem nikdy předtím papíry moc neřešil. A právě mě překvapilo že roli nehraje jen rozdíl mezi měkkým kancelářským (ten se na to nehodí vůbec) a tvrdým na kreslení (výkresy). Udivilo mě právě,  že i v kategorii tvrdého papíru na kreslení jsou dost velké rozdíly co se týká struktury (hladkosti) papíru a celkově pevnosti, tvrdosti atd. A tyto věci mají právě vliv. Ale poměrně dobře jsem si to metodou pokus a omyl vychytal. To jen zmiňuju proto, že někdo kdo si to postaví poprvé doma sám třeba podle fotek, může být zklamaný, že mu to nefunguje. A třeba zrovna dělá něco ze zmiňovaných věcí špatně a ani to neví. :)

Ale budu o volných chvílích časem testovat i další, protože tady v Brně má snad každé druhé papírnictví jiný druh papíru i když to prodávají pod tím samým názvem. Mám jednoho svého favorita (pana papíra) co na spinneru funguje skvěle, ale zajímají mě i jiné druhy papíru, co jsem doposud nezkusil.  :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

networ

odezva z tiskáren:

Můžeme mít kolečka různých velikostí (odpadní výseky) v kartonu v hnědé barvě (lepší bychom museli zaplatit) nebo spešl výsek - 1 m2 je cca 20 koleček, 1 m2 je do 20 korun bez potisku.

Můžeme mít vyrážecí formu za 1000 korun (+-) A4/A5, která dovede prorazit cca 10 kancelářských papírů.

A nebo můžeme nechat si vyříznout na plotru cca 100 koleček, ale to bude trvat delší dobu.

Co preferujete?
Učím se stavět ...

Jezevec

#137
Citace od: networ kdy 06.11.2018, 15:15:09
odezva z tiskáren:

Můžeme mít kolečka různých velikostí (odpadní výseky) v kartonu v hnědé barvě (lepší bychom museli zaplatit) nebo spešl výsek - 1 m2 je cca 20 koleček, 1 m2 je do 20 korun bez potisku.

Můžeme mít vyrážecí formu za 1000 korun (+-) A4/A5, která dovede prorazit cca 10 kancelářských papírů.

A nebo můžeme nechat si vyříznout na plotru cca 100 koleček, ale to bude trvat delší dobu.

Co preferujete?

Karton se na to nehodí, je třeba kvalitní výkresový tvrdý papír na kreslení. Tady u nás ho kupuju za 3-4 Kč za kus a je z něho 6 koleček.

Zeptám se ještě u nás v reklamce a pak můžeme zvážit možnosti.

Aktuálně to stejně nespěchá, protože teď žádná akce v blízké době není. Dík. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Hele, kdyz mi reknes jaky chces presne papir - tipuji krida matna , jakou gramaz, tak ti do Ostravy dodam hafo toho papiru. A kdyz budes chtit uz narezat na ctverecky treba 15x15cm tak ti to i narezu. Pro me tohle neni problem. Jen ti to nevytisknu.
Takze sehnat papir a riznout na jakykoliv rozmer v pravem uhlu neni problem.
Klidne i tisice ctverecku  :)
Samozrejme pro Kostky zadarmo.
Jen musim vedet jaky papir.  :-\

Mrs.Tygris

Prosím všechny vystavovatele a účastníky/pomocníky ať mi pošlou číslo účtu (bankovní spojení) a případně ten kdo již neposlal i údaj kolik projel kilometrů na výstavu

Mrs.Tygris

Citace od: networ kdy 04.11.2018, 09:43:53
Mr. Tygris jsem předal magnetku a přívěsek. Dělal jsem to na rychlo, obrázek je velký, ale pro představu to snad stačí
dodatečně děkuji za magnetku

peki

prosím o nějaké celkové info, musím vyplnit hlášeni do Lega. Něco jako zde
Dík

peki


TDS

Ahoj všichni, co jste se podíleli na akci - chtěl jsem se zeptat, jako fanda Lega a různých výstav a akcí - když porovnáte teď Brno (které jsem s dětmi navštívil) s Olomoucí a třeba Kroměříží což je tak asi i s malými dětmi rozumně v dosahu, je to srovnatelné/větší/menší? A co se týká modelů, je to z větší části stejné nebo se modely obměňují?

Jinak pokud bych to mohl zhodnotit z pohledu návštěvníka, tak výstava jako taková byla fajn, každý z nás si tam něco našel a vstupné je řekl bych odpovídající (210 Kč za rodinu). Bohužel těch lidí bylo příšerně moc a docela neohleduplní uvnitř i venku (byli jsme v neděli po obědě, říkali jsme si, že všichni už byli v sobotu, kdy bylo špatné počasí a v neděli budou všichni venku, no spletli jsme se). S tím související problémy s parkováním v dané lokalitě (místní vědí), ale to by byl asi problém všude, kde by se akce pořádala, pokud má být v relativním dosahu centra Brna. Propagace byla podle mého dostatečná (až moc, kolik nakonec bylo těch lidí?), říkali mi o tom i lidi, kteří Lego akce nijak nesledují, ale ví, že nás to zajímá.

Takže jsme nakonec také nečekali třeba na spinner (je někde návod na stavbu?) ani na ovládání vláčku či aut. Volněji se zadařilo u kolejiště a chvíli i u "robotů", takže relativně ok. Co mi osobně trochu chybělo, bylo více větších modelů / staveb apod, případně pokud jsem nepřehlédl, tak i něco místního z Lega by bylo fajn, na to lidi slyší. Ale zase chápu, že není asi legrace to převážet někam kvůli víkendové akci a "namlsal" jsem se jich asi dost v Letňanech na výstavách (Kidfest atd.) a pak v Hamleys.

peki

#144
Magda (Tygřice) nestíhá tak si dovolím odpovědět já.
Citace od: TDS kdy 07.11.2018, 22:43:27
Ahoj všichni, co jste se podíleli na akci - chtěl jsem se zeptat, jako fanda Lega a různých výstav a akcí - když porovnáte teď Brno (které jsem s dětmi navštívil) s Olomoucí a třeba Kroměříží což je tak asi i s malými dětmi rozumně v dosahu, je to srovnatelné/větší/menší? A co se týká modelů, je to z větší části stejné nebo se modely obměňují?

Důležité je jestli za akcí stojí Kostky.org, snažíme se držet určitou úroveň kvality. Akce které jsi jmenoval (tady si tykáme) nejsou stejné. Je to dáno tím že ne vždy mohou všichni, modely se různě obměňují, někdy je větší prostor na herní koutky, jindy se vystavuje více MOC, Brno je zaměřené na modely v pohybu. Kidfesst nebo Letňany jsou jiné. Je tam komerční subjekt pro kterého se modelky připravují. Důležité je také jak je výstava dlouhá. Například to kolejiště pro Letňany jsem s kolegy stavět více jak 10 dní. Takže některé věci prostě není možné vtěsnat do víkendové akce. Z časových nebo i prostorových důvodů. 

Citace od: TDS kdy 07.11.2018, 22:43:27
Jinak pokud bych to mohl zhodnotit z pohledu návštěvníka, tak výstava jako taková byla fajn, každý z nás si tam něco našel a vstupné je řekl bych odpovídající (210 Kč za rodinu). Bohužel těch lidí bylo příšerně moc a docela neohleduplní uvnitř i venku (byli jsme v neděli po obědě, říkali jsme si, že všichni už byli v sobotu, kdy bylo špatné počasí a v neděli budou všichni venku, no spletli jsme se).

V nedeli přišlo více lídí patrně i díky reportáži TV Prima. Počty cca 2000 sobota 3100 neděle platící + celkově cca 500 neplatících (děti).
Pro nás jako organizátory to je dobře, z akce nikdo nikoho nevyhání dá se tam zůstat celý den. Na akcích běžně děláme to že se lidi mohou během dne i vrátit např. z jídla. Je to také o tom jestli akce pokryje nebo nepokryje náklady. V žádném případě tady nelze hovořit o tvorbě nějakého zisku.

Citace od: TDS kdy 07.11.2018, 22:43:27
S tím související problémy s parkováním v dané lokalitě (místní vědí), ale to by byl asi problém všude, kde by se akce pořádala, pokud má být v relativním dosahu centra Brna. Propagace byla podle mého dostatečná (až moc, kolik nakonec bylo těch lidí?), říkali mi o tom i lidi, kteří Lego akce nijak nesledují, ale ví, že nás to zajímá.

S parkováním jsme měli problém i my vystavovatelé. Kolegovi dokonce odtáhli auto  >:(
Návštěvnost:   2700 osob věk 6 a více let, 2377 dětí věku 2 - 6 let, celkem tedy 5077, děti do 2 let měly vstup zdarma odhad tak 500 dětí.

Citace od: TDS kdy 07.11.2018, 22:43:27
Takže jsme nakonec také nečekali třeba na spinner (je někde návod na stavbu?) ani na ovládání vláčku či aut. Volněji se zadařilo u kolejiště a chvíli i u "robotů", takže relativně ok.

To je nám líto. Před měsícem v Olomouci jsme začínali se 2 spinnery (návštěvnost akce byla pře 7 000 lidí). V Brně bylo spinnerů "už" 5 a stejně to nestačilo. Posílíme kapacitu, při organizaci akcí to budeme brát v úvahu i z pohledu odpovídajícího místa.

Seznam kostek je zde
Samostatné vlákno tady

Citace od: TDS kdy 07.11.2018, 22:43:27
Co mi osobně trochu chybělo, bylo více větších modelů / staveb apod, případně pokud jsem nepřehlédl, tak i něco místního z Lega by bylo fajn, na to lidi slyší. Ale zase chápu, že není asi legrace to převážet někam kvůli víkendové akci a "namlsal" jsem se jich asi dost v Letňanech na výstavách (Kidfest atd.) a pak v Hamleys.

Jak jsem psal výše Brno je zaměřeno na modely v pohybu, takže se věnujeme více interaktivitě. Seznam našich akcí na rok 2019 je zde

Jezevec

#145
Reportáž TV Prima byla určitě přínosná. Hned večer po prvním dnu výstavy jsem to sdílel do události, na stránku a na jiné fb skupiny.
Counter ukazuje přes 19 000 zhlédnutí (celkově, tedy nejen od nás). I v rámci jejich online zpravodajství je to vysoká sledovanost.
Co jsem koukal, tak na drtivou většinu těchto video reportáží mají dosah zhruba od 2 do 10 000 lidí. Takže Lego táhlo znatelně více. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

444martinhanak

Díky všem za velmi zdařilou výstavu.

Připojuji video sestřih: https://youtu.be/mt4wYavHYiQ

Chairudo

Super že měla výstava takový úspěch, příští rok na Brněnském výstavišti?  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Výstava byla super a posílám díky za nás tři.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Jezevec

Citace od: 444martin kdy 08.11.2018, 12:46:30
Díky všem za velmi zdařilou výstavu.

Připojuji video sestřih: https://youtu.be/mt4wYavHYiQ

Video sdíleno na facebook Kostek.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.